|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:12:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

devojke, ne znam da li je neko pisao ne tu temu, da li da otvaram novu
mnogo je glupa ali me interesuje:

Koliko ZAISTA trudnica sme da "tegli"?
Na primer kad odem u prodavnicu.,..ja sve mislim :Ajde i ovo i ovo i ovo
i onda ponesem previse...A sta je previse?????

sADA pocinjem da idem u prodavnicu iz tri puta..

A ne znam KOLIKO ZAISTA SMEMO DA NOSIMO u kom mesecu?



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mila, kupi tašnu na točkiće, i lepo lagano, na ivičnjake je vuci celom težinom, a ne iz trbušnjaka. Otvori temu slobodno!



< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.12.2009 15:29:36 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:14:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

e oti i mene to interesuje, ali mislim da to nema veze sa mesecom u kom smo, vec kakva je trudnoca...
i ja sam uvek u tom fazonu, ma mogu a jos ovo i ovo i ovo, pogotovu kad idem dalje negde, tj kad idem prevozom iz prodavnice. pa se isteglim i bude mi frka posle da nisam preterala.


eto i ja...I onda imam osecaj da sam preterala...evo malopre,,,i sad se osecam lose...neki pritisak u stomaku, nisko...

Tashin predlog je dobar...palo mi na pamet nego sve : sutra cu sutra cu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:15:40   
Anoniman
Hoćeš kopirati i ostale postove? Hoćeš ja? I obavesti žene tamo o novoj temi. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.12.2009 15:16:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:16:44   
Anoniman
dala link na prethodnom forumu gde sam pomenula...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:18:00   
Anck Su Nmaun
Evo ...zene obavestene....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:18:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


Moj savet sto manje to bolje , uzivaj u tudnoci dok mozes neka drugi tegle umesto tebe, dosta ces tegliti posle porodjaja....user posted image


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Joj ja nemam pojma trudim se kad sam s dragim da ne nosim ni zvaku , ali ujutru u radnju ..mleko hleb i ponekad i do 4-5 kg mislim da nosim... mislim da to nije jako puno....a mozda i jeste???


IZVORNA PORUKA: nensi27

Ja sam danas 3 puta silazila u prodavnicu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:19:10   
Anoniman
Posto zivim pored Djerma otisla sam da kupim namirnice...Malopre:
kiseli kupus, krompir, mandarine, suve kajsije, luk

Pa u prodavnicu po vocni jogurt, hleb, litar jogurta, ulje

Pa do mesare po meso...

I do zgrade mi nije dobroo...

A svaki put prokleto pomislim:"moze i ovo kad je sve ovo"

E neces Ivana vise, ne zvala se ti OTI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

svecano obecavam da cu da kupim sutra ona kolica pa kao bakica...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:20:29   
buhla
ma to moji imaju i ne koriste, a da znaš da ću da im uzmem!. Mada ja sve kao krenem po par stvari, ali se a kraju nakupi! Eto rešenjaaaa!user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:22:08   
Anoniman
Ma heeeeeeej, pa šta te briga?! Ja od kada Luku ne guram u kolicima, nego ide peške, ne znam kako bih bez tih kolica?! Još njemu uvalim da ih vuče do radnje, onda ih ja vučem nazad! user posted image  
A kada sam bila trudna, ja sam kupovala samo sladoled i čokoladu, sve ostalo mm u Tempu. Ja samo idem i držim spisak! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:25:07   
Anck Su Nmaun
E neces Ivana vise, ne zvala se ti OTI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


To me podseca na neces ivana vise nezvala se ti Anck Su user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni od kad su pocele one blage kontrakcije (hvala bogu sad me prosle). nisu dali ni kasiku da podignem... nije da se njarim ali bas me briga od sad pa na dalje nista ne nosim , jako malo radim.... ma kad cu da iskoristim situaciju ako ne sad, pa zar ne!!!!
I sto mogu  ....... ne mogu!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:25:33   
Anoniman
Tasha, i ja i mm kad mozemo odemo u Ideu u tu vecu nabavku nego...kao sto buhla kaze: krenem po jedno i kupim vise...

E pa ima da ih kupim! Sutra!
Nije mene sramota, zezam se ja ono za bakicu...

Ebem ti kad mi se jeo kiseli kupus...I tursija...ima jedna baka na djermu koja prodaje sargarepu, paprike i karfiol iz tursije pa nisam odolela...user posted image user posted image
Pre su moji stavljali to pa sam uzimala od njih, ove godine ne...

Znaci, tockici i torba i kao covek...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:27:29   
Anoniman
Tasha, mozda da preimenujemo ovu temu ako to moze u : Fizicki napori u trudnoci

Sad mi palo na pamet kad je Anck postavila post...
je l to moze?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:28:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

E neces Ivana vise, ne zvala se ti OTI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


To me podseca na neces ivana vise nezvala se ti Anck Su user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni od kad su pocele one blage kontrakcije (hvala bogu sad me prosle). nisu dali ni kasiku da podignem... nije da se njarim ali bas me briga od sad pa na dalje nista ne nosim , jako malo radim.... ma kad cu da iskoristim situaciju ako ne sad, pa zar ne!!!!
I sto mogu  ....... ne mogu!!!



joj Anck a ja obrnuto...Preselila se sa muzem, jedva smo cekali da predjemo u nas stan i sad bih zelela da mi niko ne pomaze jer imam zelju i motiv i da brisem podove i da kuvam i da ribam kupatilo a osecam kako sve manje mogu...
A htela bih...
I radim to...Pa onda kad mi zasmeta, proklinjem sebe...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:31:00   
Anoniman
Evo. MOLIM DA SE ODGOVARA NA OVAJ POST kako bi se zadržao naziv teme. Ili, obratite pažnju na naziv.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:32:02   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo. MOLIM DA SE ODGOVARA NA OVAJ POST kako bi se zadržao naziv teme. Ili, obratite pažnju na naziv.


Evo odgoooovooooraaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:36:26   
Anoniman
Kuvanje mi nije napor ali sredjivanje kuce, kupovina namirnica...da.
Evo sad odoh da se istusiram (sto polako postaje napor) user posted image user posted image user posted image
pa da spremam rucak...

Ribanje podova radim kao kuce, na sve cetiri noge i onda osetim neko olaksanje jer mi stomak visi..a citam u jednom casopisu da ima i vezba za trudnice u tom fazonu...
Ma vise ne znam sta je napor sta nije..

bacanje djubreta?
ribanje kupatila?
usisavanje?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nosenje namirnica u trudnoci
3.12.2009 15:36:57   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

E neces Ivana vise, ne zvala se ti OTI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


To me podseca na neces ivana vise nezvala se ti Anck Su user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni od kad su pocele one blage kontrakcije (hvala bogu sad me prosle). nisu dali ni kasiku da podignem... nije da se njarim ali bas me briga od sad pa na dalje nista ne nosim , jako malo radim.... ma kad cu da iskoristim situaciju ako ne sad, pa zar ne!!!!
I sto mogu  ....... ne mogu!!!



joj Anck a ja obrnuto...Preselila se sa muzem, jedva smo cekali da predjemo u nas stan i sad bih zelela da mi niko ne pomaze jer imam zelju i motiv i da brisem podove i da kuvam i da ribam kupatilo a osecam kako sve manje mogu...
A htela bih...
I radim to...Pa onda kad mi zasmeta, proklinjem sebe...



Mi smo se uselili u novi  stan pre mesec i po ..i bas takva sam bila ..sva srecna i vredna jer je bilo puno posla , i naravno sam htela da nam nase gnezdo izgleda lepo i udobno!!! Dokga nisqam doterala ..nisam stajala! Mada treba tu jos puno , ali cekamo da prodje svadba i sve ostalo , pa polako , necu da se forsiram!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:38:03   
Anoniman
Ima vežba OTI, za okretanje bebe. Potraži na RR, nisam sigurna dal je u temi Vežbe za trudnice, ili ima i Vežbe za okretanje bebe.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:47:22   
Anoniman
potrazicu nego nisam razumela: okretanje beba???

user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 15:55:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

potrazicu nego nisam razumela: okretanje beba???

user posted image user posted image user posted image




Kada je beba postavljena karlično, onda ima nekih vežbica koje se rade u nekom periodu trudnoće, mislim da je ovo jedna od tih vežbica, da bi se beba okrenula glavom. Možda se i zove tema Spoljno okretanje bebe...

Evo:
Kakve vežbe u trudnoći
Okretati bebu od spolja

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 16:09:09   
Anoniman
Radila sam sve kao i pre trudnoce, nosila gajbicu vode u jednoj ruci, prala, ribala, kuvala...jednostavno, nikad nisam osetila da mi je tesko. Treba slusati svoje telo, i cim osetis napor-prestati. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 16:13:40   
Anck Su Nmaun
Ih ja neki dan samo setala sat vremena pa ko da sam kopala citav dan... sve me bolelo i umorila se uzas..ko baba neka !!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 16:21:58   
Lilly*
Ja sam u trudnoći stvarno svašta mogla da radim, kao i pre, i kuvanje i spremanje, i nosila svašta sa pijace... Jednostavno mi nije bilo teško, sigurno zato što sam se baš dobro osećala user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 16:28:53   
Anoniman
upravo tako lilly...ja osecam da mogu..sem ovih ledja sto me bole...

Ali nekako osecam da mogu i da hocu a sve razmisljam: mozda ja nemam pojma da ne smem...

strah me da gresim u tome sto stvarno hocu i mogu...dosta toga...

jedino sto mi predstavlja problem za sada zbog ledja: mi imamo u spavacoj sobi onaj orman most sto ide iznad kreveta...I kad hocu da uzmem nesto moram da se popnem na krevet...nema sanse! ali ne zbog stomaka...samo ledja

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 16:41:56   
Lilly*
I mene su bolela leđa, ali to je super kakve probleme imaju  trudnice, tako da se nisam puno obazirala na to. Radiš onako kako ti smatraš da možeš i da je dobro. Sad' naravno ne treba ni preterivati, nikada pa ni tada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here