|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Martovski online sastanak sa Pampers doktorima
29.3.2016 16:29:05   
marketing RR
Drage mame,


Pozivamo vas na jednočasovno druženje koje vam nudi priliku da u direktnom kontaktu sa stručnjacima, bez čekanja, dobijete odgovore i savete koji su vam potrebni, a tiču se zdravlja, nege, odgoja i razvoja dece.


user posted image

Doktori koji vam stoje na raspolaganju su:

Julka Damnjanović, Pampers pedijatar
Gorana Isailović, Pampers dermatolog
Svetlana Zdravković, Pampers psiholog


Biografije doktora pročitajte OVDE
Svaki online sastanak će trajati sat vremena a termini će biti unapred najavljeni.
U okviru dogovorenih sat vremena Pampers doktori će biti prisutni na temi i direktno davati odgovore na sva vaša pitanja.


Šesti online sastanak sa Pampers doktorima biće održan u sredu 30.3. u 13h u ovoj temi!


Takođe i nakon sastanka možete postavljati pitanja u temi a doktori će na pitanja koja stignu nakon sastanka, odgovarati jednom nedeljno.

Drage mame, prilikom postavljanja pitanja doktorkama, molimo vas da naglasite kome je pitanje namenjeno. Takođe vas molimo i da između sebe podelite savete šta bi i kako uradile u datoj situaciji i rešavanju nedoumice ili problema!

user posted image

Temu omogućio Pampers
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
29.3.2016 21:06:27   
rošula
Pitanje za dermatologa

-da li voda kojom se umivamo i kupamo utiče na dermatitis, beba od 3 meseca je u pitanju? da li da koristimo neku izvorsku, flaširanu ili pak prokuvanu vodu dok se skroz ne povuče?

< Poruku je uredio rošula -- 29.3.2016 21:13:18 >

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
29.3.2016 21:13:57   
rošula
Još jedno pitanje za dermatologa:


Postoji li veza između korišćenja kortikosteroidnih preparata i grčeva kod bebe?

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
29.3.2016 21:20:07   
rošula
I još jedno molim vas, za dermatologa:


Sestra ima ćerku staru tri ipo godine koja je alergična na ambroziju i grinje. Kijanje i vodenasto curenje iz nosa, kao simptomi, izraženi su tokom cele godine, Zanima nas da li je neophodno da tokom cele godine, znači neprestano, bude pod antihistaminikom (koji deluje), ali da li on može ostaviti posledice, s obzirom da se neprestano koristi.

Hvala unapred

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
29.3.2016 21:38:14   
rošula
Pitanje za pedijatra:

Do kog perioda beba mora da bude u ležećem položaju u kolicima?

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
29.3.2016 21:40:27   
rošula
Još jedno pitanje za pedijatra:

Da li je normalno da se, kada dete boluje od ovčijih boginja, pojave uvećane žlezde na vratu i preponama?

Unapred hvala,
Veliki pozdrav za sve doktorke

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
29.3.2016 22:29:56   
lesica
Pitanje za dr Julku.

Naime, moj sinak za par dana puni godinu, i 11.4. nam je zakazan sistematski, i vec smo se ranije dogovorili sa pedijatricom da tada primi mmr vakcinu.
Medjutim, trenutno nas je sve uhvatila neka grozna viroza, visoka temperatura, kijanje kasljanje, i ono sto me interesuje, a zboravila sam da pitam dr sada kada sam decu vodila na pregled, da li ova virusna infekcija remeti dobijanje vakcine iako tada bude zdrav?



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 11:07:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za pedijatra:

Do kog perioda beba mora da bude u ležećem položaju u kolicima?

Ne postoji tacno napisano vreme, ali u 4 meseca moze u polu leyeci polozaj u kolicima, jer dete tada opaza i konunicira i sa vama i sa okolinom.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 11:09:30   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Još jedno pitanje za pedijatra:

Da li je normalno da se, kada dete boluje od ovčijih boginja, pojave uvećane žlezde na vratu i preponama?

Unapred hvala,
Veliki pozdrav za sve doktorke

Normalno je jer je dete u virusnoj infekciji.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 11:21:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku.

Naime, moj sinak za par dana puni godinu, i 11.4. nam je zakazan sistematski, i vec smo se ranije dogovorili sa pedijatricom da tada primi mmr vakcinu.
Medjutim, trenutno nas je sve uhvatila neka grozna viroza, visoka temperatura, kijanje kasljanje, i ono sto me interesuje, a zboravila sam da pitam dr sada kada sam decu vodila na pregled, da li ova virusna infekcija remeti dobijanje vakcine iako tada bude zdrav?



Vacina se daje kada je dete zdravo, a ako ste svi u infekciji, odlozite vacinu kod vaseg pedijatra. Necete zakasniti jer najpovoljniji period za MMR vakcinu oko 15 .mes. Vakcina se moze dati do 3.god. Nista ne cete zakasniti samo budite zdravi.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 11:41:50   
lesica
Hvala najlepše na odgovoru.

Posavetovaćemo se sa našom pedijatricom svakako.

Pretpostavljam da ne bi bilo loše da pred samo primanje vakcine uradimo kks i crp?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 11:44:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Hvala najlepše na odgovoru.

Posavetovaćemo se sa našom pedijatricom svakako.

Pretpostavljam da ne bi bilo loše da pred samo primanje vakcine uradimo kks i crp?

To je nepotrebno, samo je vazno da ozdravite i prodje 7 do 10 dana od infekcije. Lekar ce pregledati dete, nemoj te ga muciti sa vadjenjem krvi.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 11:57:43   
lesica
Još jedno pitanje, u suštini i za pedijatra i za dermatologa.

Čime štititi bebu od krpelja? Da li postoji neko efikasno sredstvo koje bi smelo i njima da se koristi?

Kreće sezona, mi puno vremena provodimo u vikendici, i pored svih preventivnih mera ( pošišana trava, i isprksan sav deo gde se deca igraju, dugi rukavi, stalno pregledanje, nadzor...) moje starije dete je uspelo u tom bebećem periodu da pokupi krpelje i to sve u pelenskom području.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 12:19:27   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Još jedno pitanje, u suštini i za pedijatra i za dermatologa.

Čime štititi bebu od krpelja? Da li postoji neko efikasno sredstvo koje bi smelo i njima da se koristi?

Kreće sezona, mi puno vremena provodimo u vikendici, i pored svih preventivnih mera ( pošišana trava, i isprksan sav deo gde se deca igraju, dugi rukavi, stalno pregledanje, nadzor...) moje starije dete je uspelo u tom bebećem periodu da pokupi krpelje i to sve u pelenskom području.

Ja ne znam nista efikasno protiv krpelja osim da svako vece pazljivo pregledate deciju kozu od glave do pete.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 12:52:06   
brbljivko
Pitanje za pedijatra.

Dobili smo uput za neurologa od doktora i to nakon što sam se požalila da nekoliko noći ima napade plača i otimanja u snu, i to traje tako po 10 15 minuta.
Doktor kod koaga smo bili umesto kod naše dr nije baš pričljiv, pa mi nije ni objasno zašto da idemo kod neurologa.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 12:55:01   
brbljivko
Piatnje za psihologa.

Kako pristuppiti detetu koje neće da jede?
Do skoro je sve bilo u redu, sada često ima periode odbijanja. Inače, dete je 5 godina.
Pokušavala sam i lepo, i strpljivo, i da kažnjavam i ništa nisam postigla.
Uopšte ne znam više kako da pristupim tome.

Hvala vam unapred.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 12:58:44   
dunja RR
Pitanje za psihologa,


Da li je normalno da dete, dečak, 21.5 mesec histeriše kod doktora, frizera, zubara, kada seče nokte? Kod nas su sve ove situacije NEMOGUĆE.
Odradimo mi sve na kraju, ali uz dranje, bacanje. Jedio šišanje ne, to još ne mogu sebi da priuštim, milsim na šok (moj) user posted image jer znam koliko će histerisati, i nema šanse da makaze priđu.


On ne može sada još da razume da smo mi došli kod dr. zubara, itd. i zašto, znači ne mogu darazgovaram sa njim i objasnim.

Da li to deca rade, da li je faza, ili da pripišem njegovom kašnjenju u razvoju (koje za sada pratimo, ima kašnjenje i u motorici i govoru, tj. ne priča)?

Hvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 12:58:53   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Još jedno pitanje, u suštini i za pedijatra i za dermatologa.

Čime štititi bebu od krpelja? Da li postoji neko efikasno sredstvo koje bi smelo i njima da se koristi?

Kreće sezona, mi puno vremena provodimo u vikendici, i pored svih preventivnih mera ( pošišana trava, i isprksan sav deo gde se deca igraju, dugi rukavi, stalno pregledanje, nadzor...) moje starije dete je uspelo u tom bebećem periodu da pokupi krpelje i to sve u pelenskom području.

Ja ne znam nista efikasno protiv krpelja osim da svako vece pazljivo pregledate deciju kozu od glave do pete.



Hvala Vam najlepše, draga doktorka.


Još bih se jedino nadovezala sa pitanjem sigurnosti rezultata na lajmsku bolest iz pregledanih krpelja. Da li je to apsolutno sigurno, ili u slučaju nemilog događaja, i rezultate te analize treba uzeti sa rezervom i pratiti dete?
Pitam, jer smo mi tada kada je pokupila te krpelje, nakon što su izvađeni, odnele sve na VMA, gde je urađena analiza nad njima i isključeni su kao prenosioci lajmske bolesti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:00:07   
dunja RR
Još jedno pitanje za psihologa i možda pedijatra:

Šta je uzrok dispraksije, i da li se mora u slučaju sumnje otići kod neurologa na eeg, tj. da li bi eeg nešto pokazao?

Hvala još jednom

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:01:17   
Tajčica
Pitanje za dermatologa:

Zanima me da li atopijski dermatitis nestaje sa godinama?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:01:35   
Tajčica
Pitanje za pedijatra i dermatologa:

Da li beba koja doji, može da dobije varičelu, ukoliko je bila u kontaktu sa osobom (dedom) koji ima herpes zoster?

Hvala

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:03:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za pedijatra.

Dobili smo uput za neurologa od doktora i to nakon što sam se požalila da nekoliko noći ima napade plača i otimanja u snu, i to traje tako po 10 15 minuta.
Doktor kod koaga smo bili umesto kod naše dr nije baš pričljiv, pa mi nije ni objasno zašto da idemo kod neurologa.

Prvo me interesuje koliko je dete staro, mozda sanaja, ali je dobro da dete pogleda deciji neurolog , to je naj sigurnije zbog mnogo poremecaja koji se mogu tako manifestovati i ispoljiti u snu.To je mnogo siroko tumacenje ,ali pregled neurologa sigurno resava sve.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:06:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za pedijatra i dermatologa:

Da li beba koja doji, može da dobije varičelu, ukoliko je bila u kontaktu sa osobom (dedom) koji ima herpes zoster?

Hvala


Ne moze, jer deda ima herpes,a ne varicelu, radi se o srodnoj grupi virusa.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:10:03   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Još jedno pitanje, u suštini i za pedijatra i za dermatologa.

Čime štititi bebu od krpelja? Da li postoji neko efikasno sredstvo koje bi smelo i njima da se koristi?

Kreće sezona, mi puno vremena provodimo u vikendici, i pored svih preventivnih mera ( pošišana trava, i isprksan sav deo gde se deca igraju, dugi rukavi, stalno pregledanje, nadzor...) moje starije dete je uspelo u tom bebećem periodu da pokupi krpelje i to sve u pelenskom području.

Ja ne znam nista efikasno protiv krpelja osim da svako vece pazljivo pregledate deciju kozu od glave do pete.



Hvala Vam najlepše, draga doktorka.


Još bih se jedino nadovezala sa pitanjem sigurnosti rezultata na lajmsku bolest iz pregledanih krpelja. Da li je to apsolutno sigurno, ili u slučaju nemilog događaja, i rezultate te analize treba uzeti sa rezervom i pratiti dete?
Pitam, jer smo mi tada kada je pokupila te krpelje, nakon što su izvađeni, odnele sve na VMA, gde je urađena analiza nad njima i isključeni su kao prenosioci lajmske bolesti.

Nije apsolutno sigurno, treba ga sto pre izvaditi i pratiti mesto ujeda, ako to mesto pocrveni icice te kod svog pedijatra za antibiotsku terpiju .

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Martovski online sastanak sa Pampers dokt...
30.3.2016 13:11:12   
brbljivko

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za pedijatra.

Dobili smo uput za neurologa od doktora i to nakon što sam se požalila da nekoliko noći ima napade plača i otimanja u snu, i to traje tako po 10 15 minuta.
Doktor kod koaga smo bili umesto kod naše dr nije baš pričljiv, pa mi nije ni objasno zašto da idemo kod neurologa.

Prvo me interesuje koliko je dete staro, mozda sanaja, ali je dobro da dete pogleda deciji neurolog , to je naj sigurnije zbog mnogo poremecaja koji se mogu tako manifestovati i ispoljiti u snu.To je mnogo siroko tumacenje ,ali pregled neurologa sigurno resava sve.


Ima 7 meseci.
Odjednom krene da plače, i na svaki pokušaj buđenja plače bolje reči vrišti sve jače i jače i otima se.

Hvala.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here