|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 17:45:29   
IvanaSK RR
Jole user posted image ljubimo vas!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 18:08:52   
vocicana
Iscitah celu temu sluznog cepa, nema radosti, pa to moze jos dve nedelje da traje.
Mada me stiskaju neke slabo bolne kontrakcije od pre sat vremena. Ali da ne dizem uzbunu bzv, ali bas je iscekivanje strasno.
Neke su to imale, neke ne ili nisu obratile paznju. Danas jedino, ne mogu da kazem, pregled me nije zaboleo kao sto je boleo u utorak i sredu, nije cak bilo ni bolova posle toga, ali sta ja znam, cekam, moram da izadjem sa sestrom i mladjom sestricinom malo jos u setnju, toliko mi je sunce danas prijalo, ja inace ne volim bolesnu vrucincinu.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 18:10:59   
emicaa
Voci ako krene a meni promakne pa ne vidim na vrijeme želim ti sreću,da bude brzo i lako user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 20:49:01   
Nimfa
Milena zadnji Uz sam radila 11.02. 2016.bas sam sad pogledala izvestaj mada mi se cini kao da je vise vremena proslo. U svakom slucaju krivo mi je sto tad nisam ni vidla bebca 😯
Jole veliki grlisa za vas ( stavila bih smajlija ali nesto nece da ucita )
Drago mi je sto ate se uklopile , ja se bas plasim oko toh prihvatanja novog clana od strane E

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 20:57:33   
IvanaSK RR
Ja sam radila 24.02. ultrazvuk na vma. Na vmc vodim trudnoću, i tamo sam bila na pregledu 16.03 i tad sam trazila da mi radi uz. Uradila je, ali nista nisam videla, niti mogu da dobijem sliku, uz je uzasno los.
Tako da, ja sam dva puta bebicu videla na vma, i jednom kad sam isla privatno.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 21:00:34   
Nimfa
Ma bas bezveze , a sad se nerviram kad nekom spomenem uz kazu pa ne sekiraj se jos malo pa ces da se nagledas kad se porodis. Jeste tacno, ali svaka zena voli da vidi da je sa bebom sve ok

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 21:12:08   
IvanaSK RR
Volimo da vidimo da je beba ok i volimo da vidimo bebu!!!!!!

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 21:44:16   
vocicana
Emice srecan tebi put, lepo se provedi iodmori u Doboju, hvala ti sto mislis na mene i mog user posted image . Javicemo ti se, messenger ti je relativno stalno aktivan.
Ivana i NImfa, naravno, pa najvaznije je da naravno da vidimo svoju decicu na uz, pa stvarno ne razumem ni lekare. Ja sam preskocila nekoliko puta gledanje, ali s obzirom na normalnu komunikaciju sa mojom dr, zena glked i prica, ja pratim i znam sta se desava, to mi je najvaznije, a svaki put kada sam zazelela, ona je zena pricala, opisivala, jer puno toga znam sa mog internog, ali je uzivanje gledati pokrete i sve sto se videti moze, kicmu, nogice, ruke, nosic, sve!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 21:56:37   
sokimoki
Da se javim.Dr.zadovoljna,sve je kako treba beba lepo napreduje ja srecnauser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 22:10:19   
IvanaSK RR
Soki, divno user posted image

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 22:26:33   
vocicana
Bas sam srecna za tebeuser posted image i za bebicu!!!user posted image da li je ista lepse od lepih vesti sa uz?
Bravo

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 22:27:48   
nikiteki
Bas mi je drago sokimoki za bebicuuser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
1.4.2016 23:41:53   
sokimoki
Hvala drugariuser posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 7:28:34   
vocicana
Dobro jutro user posted image
Novosti, dve bolne kotrakcije, na pola sata trajale 40-takk sekundi, ali opet nista, jutros me nije stomak boleo, jutros me je probudio mm, nije mu bilo dobro, ustao je pre mene.
Kako ste?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 8:06:18   
branki*
Voci,je l ti bese ispao cep?kad ti je termin zvanicno?joooj,ne mogu da verujem da se toliko priblizilouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 8:26:33   
vocicana
Ej Branki, cao!
Pa jeste ispao, juce sam se ubila citajuci temu, zvanicni termin je pociklusu 8.4 a po uz u sredu. Ma malo sam se jutros uplasila, osetila sam sto do sada nisam, ali se ponovilo samo dva puta na razmak od mozda sat vremena, praceno stezanjem stomaka i bolnim kontrakcijama po otprilike 40-tak sekundi.
Ne znam, ali znam samo da jedva cekam da dodje. Juce sam uzivala, bilo je prelepo vreme, ceo dan sam napolju bila.
Kako si? Kako je B?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 8:30:19   
New Mom
Voci, ispadanje cepa znaci samo da grlic omeksava. Sto je dobro. Ne zelis da bude zacementiran kad to podje, zar ne?
Ako ti je ticker tacan za vtp, gde zuris onda? Problem je sto nam isperu mozak da to moze da bude bilo kada od 37+1 pa nadalje i kako retko ko doceka termin. Opusti se, provedi normalno dan, ne opterecuje se svakim bolom da l je znak ili ne. Kad krene, znaces, veruj mi.
Ja sam sva tri puta ustala taj dan sa tolikim adrenalinom, da ne znam da ti opisem. :) Prvi put sam oko pet popodne bila na uz, otvorena 1cm (ko i svaka u 9.mesecu), dan termina, ctg ne miran, vec mrtva linija, zacementirana. A porodih se ujutru. Drugi put sam ujutru rekla mm da ce to biti taj dan. I stvarno oko pola dva popodne krenulo sve.
Elem, odoh nasiroko. Poenta je - nema potrebe da nabijas sebi pritisak hoce li (bogme hoce), i kad ce (zar te okolina na smara da li si se porodila? Ako ne, zavidim!).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 8:35:51   
vocicana
NM ma nisam ja u tom fazonu, ticker daje informaciju prema normalnom i pravilnom racunanju sa kojim se ja apsolutno slazem, ali termin, bolovi koje sam imala su me malo izmestili, to je ona prica, znas idem na odmor tipa od 15-tog, pa mi ta zadnja smena tooooolikoooo tesko pada....tako i sada. Niko me ne smara za porodjaj ni od moojih ni u kuci, nego, pitam, citam. Moj ctg je pokazao kao neke kontrakcije, ali pripremne, ali kakve sam bolove imala, koji nisu prestajali, pomislila sam da ce krenuti., ali mucak. On je dobro, unutra mu je super, ima dovoljno vode, uziva, pa kada krene, samo sam ja umorna od tereta i naticanja, bas sam postala nervozna, ali ni to nista nije neobicno za deveti mesec.
Hvala NMuser posted image , I tvoju sam pricu pronasla u sluznom cepu, pa mi je prosto hit bio kako ujutru nista, uvece si se porodila user posted image , hvaaaalaaaa.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 8:40:33   
branki*
bolje smo,hvala na pitanju,cim je on bolje,ja sam superuser posted image ali,stvarno je dobar ovih dana,cak primecujem i neku svesnost povecanu,mozda umisljam,ali mi se tako ciniuser posted image
pa,da,citala sam i ja ranije o tome,uzivaj u lepom vremenu,znaci jos malouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 10:37:27   
Nimfa
Dobro jutroo
Voci nista ne brini sigurno ce izaci , verovatno mu je bas lepo unutra , zeli jos malo da uzivka ☺
Citajuci tvoje postove setila sam se kako je meni bilo, citala sam sve zivo , na svaki bol govorila to je to, ono ispalo skroz drugacije. A i kad krene bas se oseti i bolovi su meni bili tacno na pet minuta, nisam verovala da mogu da budu tako tacni u sekundi ali opet priroda je cudo ☺
Soki super za bebca
Bas me nervira sto nece lepo da mi ucita smajlice 😠

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 11:09:29   
Bibilib
Napokon i mi ovde user posted image pozz za sve nase drugare i uskoro cemo se druziti sa nasim bebicama....user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 11:10:18   
Milena18
Kako ste danas, devojke? Baš nas je bilo puno bolesnih ovih dana.

Sokimoki, drago mi je da je sa bebicom sve ok!

Nimfa, i ja sam imala UZ 11.02., ali sam posle toga sam išla još jednom. To je skoro dva meseca, baš nije u redu da se tako ponašaju. Meni je sam lekar rekao da obavezno dolazim na svakih mesec dana, pa se opet i taj mesec oduži.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 11:15:40   
Anck Su Nmaun
Dobro jutro cureeee
Pa gde si ti New Mom... nema te da piskaramo user posted image

Uhhh Voci, znam kako ti je, ali ja se nisam dala do poslednjeg momenta da odem u bolnicu. Cak mi je mama kad je stvarno krenulo vikala idi bre porodices se kuci user posted image


(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 11:19:47   
Nimfa
Milena uzasno je sto se pravi luda kad joj spomenem , ne znam sta je njoj tesko samo da zakaze ali otici cu ovih dana pa cu da je pitam .
Anck uvek je bolje cekati kod kuce svaki bol je cini se laksi, nego sedeti u bolnici i cuti i videti svasta .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 04/16 [chat]
2.4.2016 12:29:44   
IvanaSK RR
Trudnjace, kako ste? Ja sam super, sve mogu, do trenutka dok ne sednem, posle ni ustati ne mogu user posted image

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Седење.
пеперутка16

Када су ваше бебе почеле да седе чврсто, самостално без помоћи и савијања?

Пре 6 месеци. (0%)

У 6. месецу. (100%)

У 7. месецу. (0%)

У 8. месецу. (0%)

После 9 месеци. (0%)


Ukupan broj glasova: 2

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here