|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 10:56:36   
Tiziana
Maslacak, ja bas mislim suprotno. Kod nas dele antibiotike na dobar dan. Mi smo u dz Savski Venac i tu te maltretiraju da se sto puta vratis, izvadis krv itd dok ti daju antibiotik. Moje drugarice vode decu u druge dz i znam da dobijaju antibiotike na dobar dan i da su deca non stop na antibioticima.
Dunja sto se tice boginja, ako si prelezala ne treba da brines. Ja sam bila trudna kad je sin dobio sa 17m varicele i sve bilo ok, ja sam prelezala tako da nije bilo nikakve opasnosti. A svakako boginje lakse podnose kad su manji. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 12:43:49   
dunja RR
Hvala žene!
KUcah post dva puta jutros, pa me izbacilo.

Ja sam ujutru nekako najgore, nos, grlo. S je bolje.

Nismo nikada pili hemomicin, videću za sledeći put da pitam dr, ali nadam se da nećemo uskoro opet na AB.

Elem, on do 3. godine nije probao AB, tek na moru sa 3 god i 1 mesec, jer ja bacakao pesak na sebe, i usput malo jeo, i zato dobio gnojnu anginu i konjuktivitis. I onda opet godinu dana bio zdrav, sve dok ja ne zatrudneh. Od tada upala pluća i dve upale grla, sa AB. Samo sada je imao tu blagu T, inače je nema, sve odboluje na nogama, i bez da se primeti da je bolestan, osim kašlja. Skoro je imao i gadan virusni osip, ali bez drugih simptoma, bez T, kašlja, i sl., smo ospe. U principu svaka bolest je kod njega sa blagim simptomima, pa dr kaže da on u stvari i ima dobar imunitet. Ali eto zaređalo se sada, od kako sam trudna. A otku znam, možda i previše aktivnosti-vrtić, logoped, školica sporta, parkovi, pokupi se svašta.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.10.2018 12:46:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 12:49:33   
dunja RR
Tiziana da znaš da sam razmišljala da ga odvedem kod drugarice da dobiej boginje, možda bolje sada nego kada se beba rodi. Jer on ejdini u grupi u vrtići nije preležao, svi su prošle godine u februaru dobili, a on išao u to vreme redovno u vrtić i nije dobio. Što nam je tada odgovaralo jer smo sredino marta opersali kilu, pa ne bi valjalo da je zakačio varičele tada. sada se plašim da će da zakači negde baš kada se beba rodi.

Ne znam šta mi je činiti, imam osećaj da ga i odvedem "na boginje" opet će ga sad zaobići. Nije ih dobio ni kada je bio beba, a ja imala grozan herpes zoster i dojila ga non stop tada, hoću reći bili smo u kontaktu stalno.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.10.2018 12:53:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 12:54:56   
Olga75
Što se varičela tiče, možeš da uradiš titar antitela pa da budeš sigurna da li ih je možda imao ali u nekom blagom obliku, bitno je i da li si ih ti imala.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 13:03:11   
dunja RR
Oldži, pa po maminoj priči, preležala sam kao mala sa par tačkica, a i imala sam herpes zoster pre 4 godine, i on potvrđuje da sam preležala varičele, on se dobija samo ako si preležao boginje zar ne? Jer je ostao virus varičele u meni, i probudio se kada mi je drastično pao imunitet, tada kada je S bio beba.
Mislim laički zaključujem, ali trebalo bi da je to to, da sam preležala.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.10.2018 13:05:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 13:07:01   
Olga75
Onda ste ti i beba bezbedne user posted image što se varičele tiče a ovi virusi, sad si u drugom trimestru je li? I to je bezbedno vreme. A Sava je bre momčina user posted image , ovo malo virusa su ko komarci dosadni user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 13:12:20   
dunja RR
Omašismo temu, sorry, nećemo više user posted image

Oldži, upalu pluća je imao kada sam bila 2. mesec, a posle kada sam bila treći mesec trudnoće dobio je upalu grla, pa virusni osip odmah za upalom grla. I evo sada opet, sada je bezbednije, uskoro ulazim u 6.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 13:15:42   
Olga75
Radila si sve te skrining testove, trudnoća se ok razvija i te S bolesti nisu uticale, je l tako?
I da ne mašimo temu ( jednom mod uvek mod user posted image ) kad je temperatura oko 38 onda se spušta antipireticima.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
29.10.2018 13:20:27   
dunja RR
Sve je ok Oldži, hvala Bogu, uskoro imam i ekspertni.

Baš tako, dam mu ja Brufen i kada je oko 38, malo ispod.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
12.4.2019 18:32:00   
Sanjica26 RR
Deci dajemo samo Nurofen. T ne reaguje na paracetamol



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 19:17:22   
vonavoj
Koliko ml da dam brufena,ima 30kg? 10ml? I T ima 37.8..grlo,glasnice su joj oblozene,laringitis bi rekla..i M ima 37.8..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 19:27:51   
Rosita
Von, pola od kilaže je l, ne znam do koje kolaže to važi? D ima 25, dajem 1/4 kilaže jer je od 200mg brufen.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 19:32:41   
pari
I ja mislim.pola od kilaze...tako dajem paracetamol.od 120mg



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 19:37:56   
milicicak
Von, brufen od 200ml se daje onoliko ml koliko dete ima kg u toku 24h. Ako ces da dajes na 8h onda joj das 10ml. ako ces da dajes na 6h onda 7,5

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 19:38:12   
vonavoj
Da.moj je od 100mg/5ml..ja sam M davala 5ml..a dr napisala 3ml..mislim se sa 3ml 39 nema sanse da sw skine..on ima 10.7kg

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 19:47:45   
milicicak
Von, ako mu dajes 5ml ne bi trebalo da mu dajes vise od 3x dnevno, odnosno na manje od 8h. A obara i tih 3ml 39 temperaturu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 20:13:49   
vonavoj
Znam,znam..davala sam 2x5ml..na 12h..ili min 9h.Ma napisala i za parac i za brufen 3x3ml😐

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 21:21:11   
vonavoj
Pljunuo mi brufen,pojmanemam koliko je popio..dala mu 3ml,jer nije visoka..37.8..i spric,drzim,i pljune iz grla,kao slajmaru.A T nisam ni dala,spala joj na 37..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 21:23:39   
milicicak
von, a sto mu dajes sirup sa 37,8? Jel mnogo kenjkav i nervozan?

Ja mini bubi nikad nisam dala sirup ispod 38,5 ako nije bila baš kao govance i prebijena mačka

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
16.9.2019 21:35:19   
vonavoj
Od 4 ima tu temp,i nisam my davala..ali nocu kmezi,jer su i zubi u kombinaciji,budi se,place...jednom sam se tako prevarila,nista nismo spavali,u 1 sam my dala lek,pa dok je delovao .

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:39:25   
Filadendronka
Ne znam u kojoj temi da pisem. Bebac dobio temp od veceras, trenutno oko 38. Oci mu se bas cakle, nervozan od jutros, ceo dan slabo jede. Celo i glava vreli, telo umereno. Sutra je tacno dve nedelje kako je krenulo uzasno slinavljenje, ali vec je gotovo proslo. Malo kasljuca i deluje da skripi pomalo. Plasim se da ne dobije upalu pluca. Gornje jedinice takodje treba da probiju uskoro, odavno su na samom vrhu. Sta da mu dam nocas, ako poraste temp?  Imam Eferalgan sirup i cepice. Koliko se daje, on ima 8 meseci i 9kg. 



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:43:25   
mama Jo
Od koliko je Eferalgan?

Ja dajem samo paracetamol i brufen, nisam eferalgan. Je l' ti se cinibda mu raste temp.?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:43:58   
veselicaa
Draga procitaj na uputstvu prema kilazi je odredjeno koliko se daje,kod skoro svakog sirupa je drugacije.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:46:43   
milicicak
Fili, za male bebe su efikasniji cepici. Eferalgan sirup ima onu kasiku sa kilazom pa mu tako odmeri.
Iskreno, ja bih mu odmah dala lekic a sutra pravac kod dr.


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:49:46   
Filadendronka
Ma nemam kutiju, bacila sam iz ne znam kog razloga. Sad cu da vidim od koliko je mg i na netu da nadjem uputstvo. Znam da nam pedijatar rece pre dve, tri nedelje da mu dam pola doze kad je dobio vakcinu, ako bude kenjkav. Zato se sad zbunih sta i kako treba. Cepice nisam nikd koristila. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here