|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
4.6.2016 19:25:06   
Milena18
Hello, evo i mene...

MishMash, tu sam, čitam vas redovno, ali nisam imala snage da pišem. Neka prehlada me uhvatila, pa su me od nje i leđa jako bolela dve noći, a o iscrpljenosti da ne pričam. Sada sam na antibioticima, već mi je bolje. Srećno u nagradnoj igri!

Pngpme, čuvaj se, molim te. Moja mama je bila tek na trećoj godini kad je mene rodila, pa je posle ipak diplomirala. Sve se može kad imaš volje, a ti je definitivno imaš, samo nemoj ugrožavati svoje i zdravlje svoje bebe.

Ivana, mnogo mi drago što bebićka lepo napreduje! Neće ona biti mrvica još dugo.



(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
4.6.2016 21:30:36   
pngpme
Hvala puno Milena na savjetima... I moja je mama isto bila na 3. godini faksa trudna pa je posle završila, ali se namučila svojski. Trudim se maksimalno da se čuvam. Što se tiče fakulteta, dosadilo mi je više učenje, ovo je doškolovavanje, nemam više snage, moram to da skidam sa vrata, ispiti su spremljeni, samo da se nekako dovučem do klupe i da to odradim. Vidjećemo koliko ću moći.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
4.6.2016 22:30:30   
BubaBubica
Kod mene krenulo prirodno eto tako u 36. nedelji, ali piše da je rođena u terminu, sa 2950 gr kilaže, nije bila nijedan dan u inkubatoru ili slično, nije imala žuticu doduše neku blagu je imala ali nisu tražili dodatne kontrole, bila je samo malo uspavana, eto kao da se rodila u 40. nedelji, posle dva dana išli kući, treći dan otpao pupak. user posted image Ali zato je posle dodala kilažu, sa 6 meseci je imala 9 kg od samog sisanja. user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 1:09:39   
Visnjabg
Bubi bas lepo sto slikas, ja bih rado ali ne znam, pa cu morati da nadjem neke lepe stikere bar da zalepim. Ja preko dana radim dekupaz, a uvece citam kad legnem, to me opusta.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 8:17:38   
Visnjabg
Dobro jutro! Debelice izvolite na palacinke, ko bi jos malo da se goji! user posted image

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 9:54:37   
emicaa
Višnja nama sad ne trebaju palačinke za to,dovoljna je i voda user posted image
Ja opet ležim pa se bacam na sredjivanje stana,mislim koliko mogu.Ostalo će mm.
Bubice ja ne znam čestitog leptira nartati na papiru a kamoli oslikati pola zida,svaka ti čast user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 10:47:07   
pngpme
Bubice, opet se dosta ranije rodila, a ništa traumatično nije bilo... Super, mali junak.
Višnja, hvala, ja sam ih juče isto pravila, ali sam promašila količinu, na kraju smo na silu jeli...
Emice, sutra ideš na pregled?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 11:37:41   
MishMash
Dobar dan trudničice!

Hvala Vam svima na podršci!user posted image

Milena, nadam se da će brzo proći, da možeš da uživaš u odmoru user posted image

Png, osluškuj svoje telo, nemoj se forsirati ni zbog sebe, a ni zbog bebice. Možda ti treba par dana pauze.

Emice, je l' ti bolje danas?

Bubice, mogle smo kafu popiti! Svaka čast za slikanje i istrajnost, treba to sa stomačićem odraditi user posted image

Višnja, ja sam pravila prženice u rerni da bi bile dijetalne, a onda čokoladne mafine sa leblebijama i mislim da bih mogla i koju palačinkicu da proždrnem user posted image Posle će đavo da mi bude kriv kada se budem kotrljalauser posted image

Imam tonu posla, ne znam odakle da krenem.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 11:41:34   
emicaa
Png opet mi je jutros bio malo povišen pritisak pa se sad opet spustio ali puls mi je visok,stalno je 100 ili preko malo.Što se tiče onih bolova oni su se smirili.
Sutra imam pregled u 4 i jedva čekam da idem da vidim.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 11:52:57   
IvanaSK RR
Emice, kontroliši pritisak, obavezno. I reci doktorki sutra. Meni je svo vreme trudnoće bio nizak, pa pred kraj znas sta se desilo.
Mishu, samo ti jedi :) meni ostalo pet kg, peeeet, uzas. Na moju visinu se to primeti.
Stomačici, ljubim vas sve.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 11:56:06   
BubaBubica
Hvala vam, ali ne znam da li mi verujete da bolje slikam po zidovima nego po papiru user posted image jednostavno mi je lakše kad su detalji veći kad se slika na zid nego na papir.
MishMash a mogle smo, baš sam razmišljala ko je sa foruma iz Pančeva mada sam ja to odjednom krenula, videla sam autobus da je otišao do susednog sela pa dok se vratio ja sam bila na stanici user posted image

Emice i ja imam sutra zakazan pregled ali u 6 popodne, i ja jedva čekam, i kao da mi ponovo kreću simptomi sa početka trudnoće, muka mi je, boli me želudac, lupanje srca, gubljenje vazduha...

Oću palačinkeee može user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 12:44:33   
pngpme
Meni je pritisak dobar, a puls je stalno malo viši. Užasan je osjećaj, kako god legneš, osjećaš dum dum dum, kao da ćeš da eksplodiraš. Doktorica mi je rekla da je sve do 100 ok što se tiče pulsa u trudnoći, meni rijetko dotle ide.
Ivana, ti si mršavica, ima da sleti tih 5kg kao od šale. Kako se beba bude tovila ti ćeš da skidaš gram po gram...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 13:01:23   
BubaBubica
Meni je pritisak redovno na kotrolama 90/50, ali uuuvek, čak mi bude smešno, kažem pre merenja cifru i ona posle pita kako sam znala user posted image

Meni hoće uveče tako da bude kao što png ti opisuješ, moguće da mi skače pritisak na trenutke. Bezveze.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 13:31:53   
pngpme
Uuu to je baš nisko... Tako je meni bio prije trudnoće...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 19:28:53   
marijana22
Pozdrav

Mi smo u radovima. Mm juce i danas radio kuhinju, postavljao je aspirator i visece delove. Ja bila sa decom kod mojih, pa onda sinoc dosli kuci pa malo sredjivala, sve je bilo puno prasine. danas bi trebalo sve da yavrsi pa da detaljno sredim.
U utorak idem na UZ, kad sam zvala da zakazem rekli da nema slobodnih termina u junu. ja cu svejedno otici i reci da mi je dr rekao da dodjem. ako me ne prime ne znam kod koga da idem..... U sredu idem na komisiju. Rekose mi na sad nije po opstinama nego je jedna komisija za sve. znaci nacekacu se....... Jel bio neko iz Bg u skorije vreme na komisiji?

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 19:36:07   
Visnjabg
Marijana ja sam isla 10.5. ali to mi je poslednja komisija bila u Vladetinoj, ne znam jesu li sad nesto menjali. U petak idem u dz da mi zatvori trudnicko i otvori porodiljsko.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 19:57:24   
marijana22
Pa da i meni rekose da idem u Vladetinu. A jel bila guzva? I jel pustaju trudnice preko reda?

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 20:07:23   
Visnjabg
Kada sam prvi put otisla oko 8,9h, nisam znala kada idu trudnice, odmah su me primili ali je dr bila neljubazna jer neki lik nije hteo da pusti da idem preko reda, pa je ona vikala na mene je l vidim sta sam uradila a ja pojma nisam imala sta sam uradila user posted image Uglavnom, mislim da bese od 12h do 14h primaju trudnice i nema pravila, uglavnom za 15min sve bude gotovo mada sam jednom cekala sat vremena. Tako da idi od 12h, u sustini ide brzo, predas uput i knjizicu na pultu,posle sestra prozove. Mislim da sada cak na 3 meseca pisu, meni su na mesec ili mesec ipo pisalo, kako kada. Svakako brze zavrsim nego kod dr.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
5.6.2016 20:21:27   
marijana22
Meni ce ovo biti poslednja komisija. Tamo od 15.07 mi otvaraju porodiljsko i to bi trebalo da bude to. Do sad sam isla na Novi Beograd, sto sad promenise nemam pojma

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
6.6.2016 8:23:13   
emicaa
Stomačići budjenjeee user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
6.6.2016 10:45:42   
marijana22
Evo ja budnauser posted image

Al dok otpremim decu u vrtić i mm na posao, pa malo sredim po kući, bude 11h. Sutzra idem kod dr. pa sad odoh do frizera na feniranje, kosa mi je užas. Moram da se šišam, verovatno ću sledeće nedelje

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
6.6.2016 15:59:19   
BubaBubica
Pozdrav i od mene, sredili smo kuću od krečenja, bile tetke da mi pomognu, jedino još da mi muž prenese ormar u dečiju da mogu da krenem sa sortiranjem i spremanjem odeće. I posle mogu da odahnem i odmaraaaam user posted image Sad ću polako da se spremam za pregled, javljam se kad se vratimo.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
6.6.2016 16:55:21   
Ella2407
Evo menee,živa i zdrava stigla nazad :D
Okupula se nisam nijednom :S :/ Pohladna je bila voda,pa nisam htjela da rizikujem :D
al sam izgorilaaa kao malo dijete,nije mi se ovo desilo 10 godina najmanje :D
a nisam ni sat vremena bila na suncu kako treba,ali je neki gadan vjetar puhao pa me sprzilo bukvalno,jednu stranu sreca jer sam mao lezala na boku :D
Toliko je izgoreno da mi je lijeva noga malo natekla hahah :D
Sve u svemu bar sam more vidjela,uzivala.. :D
a jucer sam se bila prepala na plazi,krenule mi kontrakcije tacno svakih 10 minuta ... jest da su bile one bezbolnee,samo stvrdnut stomakk al opet mi je bilo nezgodno i bas sam se bila zabrinula ..i nakon sat vremena mozda prestalo ...


_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
6.6.2016 17:11:57   
17 joka
Pozdrav trudnicice user posted image

Ella, more blago tebi

uzivajte u najlepsem periodu i trudnickim mukama user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat]
6.6.2016 17:54:52   
emicaa
Da vam podnesem raport user posted image
Sve je u redu,zatvorena sam,plodove vode ima dovoljno ali je se baš spustio.Oni bolovi nisu nešto zbog čeka trebam ludit,jednostavno kad ih osjetim da legnem jer već se bližim kraju i mom tijelu je dosta.Imam 58 kg,gospodin 2300 a dug je već sad kao Dora na rodjenju 46 cm user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here