|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 10:13:01   
Modessty
cetvrtko ako je sve u redu sa trudnoćom, nema potrebe da se sekiraš zbog prevremenog porođaja. Nekad se jednostavno i ne zna razlog. A ti možeš da uradiš ono što je do tebe: da se ne stresiraš, da se zdravo hraniš, da šetaš koliko ti drugo stanje dopušta...

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 10:16:00   
cetvrtko
ooh da user posted image hvala na odgovoru :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 14:02:47   
vonavoj
cetvrtko,jedino sto mozes da uradis jeste da popricas sa dr,da vidis koji je razlog sto si rodjena ranije,tipa da grlic ne izdrzi,pa da uradis serklaz..to je jedino sto bi mogla da uradis..
Ali nista ne mora da znaci!

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 19:23:30   
Maslacak15
ima genetika itekako veze sa prevremenim porodjajima. Jedan je od najvecih faktora rizika. Naravno ima i prevremenih porodjaja koji se dese zbog sticaja okolnosti, ali je definitivno prisutna i nasledna komponenta. O prevremnom porodjaju se realno jako malo zna, tj uzasno je tesko doktorima da predvide gde je rizik realan a gde ne. Parametri tipa pracenja duzine grlica i jesu i nisu pouzdani. Ovde non stop svugde pitaju dok vode trudnocu, ako nije prva kad su bili prethodni porodjaji jel se jako cesto ponavlja tendencija da zene koje ne iznesu termin i u narednim trudnocama se poradjaju ranije.
E sad kad je genetika u pitanju treba imati na umu da uvek postoje dve strane medalje. Cetvrtko ti kazes da sa mamine strane postoji predispozicija ali ti si isto i tatina cerka koliko i mamina. I jedan X hromozoma je od njega. Tako da ne mora uopste da znaci da ces imati isti problem. Ja bih bila oprezna, ali nema razloga automatski da budes uplasena.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Prevremeni porođaj
9.10.2014 17:42:38   
cetvrtko
maslacak hvala ti na odgovoru puno :))) nisam toliko uplasena koliko me zanimalo da li genetika ima veze sa tim .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:08:36   
choopa choops
Sad sam 26ned. Od početka imam kontrakcije, grlić mi je i inače jako mali (srećom na pregledu prije 10 dana zatvoren, uloživ za jagodicu prst i dug 1,5cm), u prethodne dvije trudnoće sam isto morala da mirujem, ali ovaj put je najozbiljnije koliko mi se čini i od početka sam na strogom mirovanju. Danas na pregledu dr vidi da je beba za dvije sedmice veća nego što bi trebalo, te daa imam kontrakciju 51mm. Posteljica stepen zrelosti 1. Htjela je da me ostavi danas u bolnicu, ali me je pustila kući pa da dođem za dva dana da ispitaju šećer (imam GD) i da vide kontrakcije. Primila sam jednu injekciju progesterona danas, a inače pijem Utrogestan 3x200mg.

Bojim se prevremenog porođaja user posted image Je l' ima neko da je imao sličnu dijagnpzu a da je dogurao do termina?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:14:13   
Olga75
meni je negde od 26 - 27 grlic bio uloziv za jagodicu ( secam se jer sam imala dg preteci pobacaj pa se posle 28 ned promenila u preteci prevremeni i od 28 sam placala tablete ginipala )
jesam se porodila prevremeno ali beba je bila velika , nezrela da ali spontano je disala
bila sam na nekom odrzavanju i tokolizi
sta da ti kazem , idi da odmirujes
znam , jasno mi je sve , treba dvoje dece ostaviti kuci ali ako dr misli da bi trebalo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:18:36   
dijana1*
Slazem se sa Olgom. Znam da je tesko ostaviti decu kuci ali nije isto mirovati u bolnici i kuci. Prvi put prevremeni porodjaj a drugi put su me na vreme smestili u bolnicu i dogurala do termina.
I da meni su rekli ako krenu kontrakcije najbolje je primiti ginipral venski nikako piti tablete.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:20:11   
choopa choops
Olga idem za dva dana, valjda bude sve OK do tad. Ja sam sa njima pila Ginipral, ali sad je zbranjen, iako ja još uvijek imam tu jednu kutiju koja je u roku. Pa da i meni je još uvijek dijagnoza Abortus iminens, ali rekoh ajde da ovdje pitam nekako veća je trudnoća.
Beba je 1,100gr, dr nije zadovoljna jer je to zbog šećera vjerovatno...
U kojoj si tačno nedelji rodila Zverčicu?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:23:27   
Olga75
do 28 je preteci pobacaj
ja sam dogurala do 35 , znaci skoro je to granica , tezina joj je bila ok ali falilo joj je jos bas je bila nezrela

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:23:51   
choopa choops
Mislite da sam trebala poć već danas? user posted image Ne znam....

di ja imam problem jer ne osjećam kontrakcije user posted image Da mi se ne stisne stomak, ne bih imala pojma. Tako mi je bilo i sa njih dvoje. Rekla sam dr da ja nisam osjećala ni te porođajne, gore su mi se doktori čudili, pa moja dr smatra da je i to problem, jer kad bih znala da me zabole to bi mi bio alarm, a ovako ne znam user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:24:39   
doktorkakristal
CC Ja sam imala kontrakcije od samog pocetka bukvalno na pregledu utvrdjivanja trudnoce videle se kontrakcije,do 7 meseca sam bila aktivna cak i putovala isla na more ali uz terapiju utrogestanom ,da bi nakon toga stanje postalo ozbiljno meni se nije skratio grlic ali je krenuo da se otvara pojavila se tunelizacija i blago razmeksanje uz jake kontrakcije ,osecala sam bas bolove i zavrsila u bolnici primala venski tokolizu pa pustena kuci uz strogo mirovanje i dalje utrogestan i tokolitici ,u devetom mesecu opet bolnica i zakazivanje carskog lezala do porodjaja,na svakom onom ctg sam imala kontrakcije nekad slabije nekad jace ,naravno od svog strasa dobila i pritisak ali se sve dobro zavrsilo nisam se ranije porodila izgurala do ulaska u 40 nedelju bukvalno do termina,mada sam noc pred carski dobila bas porodjajne bolove i bilo je stani pani da li da me odmah operisu ili da cekaju jutro,posto je grlic mirovao cekali su i ujutru me porodili,tako da odmaraj ,lezi sto vise mozes to je tsvarno najvaznije ja bukvalno nisam ustajala sem do kupatila,mucno jeste i tesko ali se nekako prezivi

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:25:28   
dijana1*
Chopa ako sumnjas na secer koriguj ishranu maksimalno.
Kod mene je 99% bio problem secer. I u drugoj trudnoci sam bas vodila racuna sta jedem. Cak sam i pisala sta jedem pa posle dva sata izmerim secer i ako mi je povisen tu namirnicu izbacujem. U osmom mesecu mi je smetalo mlako AD moja kravica. Ko bi rekaouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:26:07   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Olga RR

do 28 je preteci pobacaj
ja sam dogurala do 35 , znaci skoro je to granica , tezina joj je bila ok ali falilo joj je jos bas je bila nezrela

user posted image

Hvala Olga user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:28:47   
Olga75

IZVORNA PORUKA: choopa choops

di ja imam problem jer ne osjećam kontrakcije

nisam ih ni ja osecala , pazi kad sam se porodila a osetila samo tri kontrakcija , znaci samo me je tri puta zabolelo
ako je grlic jos uvek samo za jagodicu uloziv dobro je ali stvarno mislim da bi sto pre trebala otici i mirovati
ali bice sve ok , videces user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:32:42   
choopa choops
Di ja sam bila preventivno na dijeti (jer sam u prethodnoj trudnoći imala GD), ali ne strogoj. I radila sam OGTT sada i mislila da su dobri rezultati, međutim dr me razuvjerila. Pisala sam u OGT temi. Sad sam kaobajagi na strogoj dijeti, ali ne mogu da spremam jer ležim, svekrva mi kuva, ali ne mogu ni da zahtijevam baš user posted image Dr mi je rekla da će me u bolnici svejedno pregledat i endokrinolog pa da vidimo šta je sa tim šećerom. Možda mi propišu baš jelovnik. Ali to će svejedno bit tek od ponedeljka, zato sam se i dvoumila da idem danas, jer ide vikend i što da ležim tamo kad mogu i kući. Jedino zbog CTG-auser posted image
Mjerim šećer kućnim aparatom i često mi je ispod 4,5...nikad ne pređe 5,4. A ne bi trebao da je pokvaren, jer je nov...Jedino da probam na drugom pa da provjerim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:38:57   
Olga75
a sta ti je rekla da li mozes da uzimas magnezijum ?
problem su kontrakcije da ne pocnu da te otvaraju
ja sam se patila sa pritiskom
kad sam krenula da se otvaram radila sam briseve , pregledala zube , kontrolisala ks i sve je bilo ok , sa secerom nisam imala problema , jedan jedini put kad je bio kao povisen 3,7 dr me e poslala na ogtt i on je bio dobar
izes ga , znam da si zabrinuta i uplasena al sad ce da prodje tih 10 -15 nedelja
samo lagano jer i stres cuda pravi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:41:52   
choopa choops
Olga na taj pregled za grlić sam otišla samoinicijativno jer sam osjećala da treba da pođem. I danas isto. Trebala sam na kontrolu tek za dana, ali znaš kad ti nešto ne da mira. Ali nešto se bojim da me opet čačka dolje, nadam se i da neće, već samo da će mi uključit te lijekove.

Di kad si se ti porodila? I jesu li ti u toj drugoj trudnoći stavljali serklaž? Ja sam se u početku mislila da je pitam za to, ali dr koji mi je vodio trudnoće prije ove kaže da je moj grlić takav kakav je, i da je to skroz normalno...

DR Kristal sjećaš li se možda koliki ti je bio grlić? Sve u svemu divno je čuti takvo iskustvo! user posted image user posted image

Hvala vam puno svima :-*

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:45:12   
mati
Choopa , meni je ova druga trudnoca do samog kraja bila "preteci pobacaj", samo sam ja ytrogestan stavljala vaginalno, isto 3x200. A stalno su nesto hteli da me ostavljaju, zbog tih kontrakcija koje oni vide, a ja ne osecam, zbog hipertenzije(dobila je u zadnjem mesecu trudnoce). Da nije bilo dr koji mi je dao pola bensendina da se smirim malo, ko zna koliko bi sedela u bolnici. Ali mislim da treba da odes, pa ko god dezura posto je vikend. Da i ti budes mirna. user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:48:58   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a sta ti je rekla da li mozes da uzimas magnezijum ?

kad sam krenula da se otvaram radila sam briseve , pregledala zube , kontrolisala ks i sve je bilo ok , sa secerom nisam imala problema , jedan jedini put kad je bio kao povisen 3,7 dr me e poslala na ogtt i on je bio dobar



Ja ga uzimam na svoju ruku tu i tamo...između Utrgestana. I kažem joj to danas, ona je u fazonu ne može da škodi, ali nemoj da se nadaš ni da će da ti pomogne. Pomaže Magnezijum sulfat, ali ovaj ne. Ali kao mogu da ga pijem da opustim mišiće ako imam grčeve, a nemam user posted image

Meni su brisevi OK, radila sam ih prije dva mjeseca....Ali konstantno imam sekret. Iako ga i inače imam uvijek

E, a meni je iz jednog zuba, koji bukvalno nema krunicu, ispala plomba na samom početku. Problem je u tome što taj zub nema živac, odavno izvađen i loše popunjen korijen, pa bih trebala da stavim vještački, ali se ne usuđujem sad...Imam snimak tog zuba od zimus, problem je što je korijen jako blizu nervima viličnim (a imli smo nekakvih problema u proodici vezano za to) pa me strah! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:53:47   
choopa choops
mati user posted image

Ukoliko se budem lošije osjećala, ili bila zabrinuta, otići ću i prije nedelje. A kontrakcije se vide na UZV, meni je toliko bilo žao bebice još kad je bila malena, vidiš ono kao da je udara user posted image Mali miš se bori sa mojim bezobraznim stomakom! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Prevremeni porođaj
4.12.2014 23:58:52   
mati
Choopa nezgodno jeste, posebno sto kod kuce imas dva mala zvrka, pa kako da mirujes.
Imam i ja Ginipral a ko ti ne daj boze zatreba. A meni je Mitar stalno zurio po nedeljama, u stvari nije zurio vec je bio krupan, to smo na kraju sasznali. Rodio se sa 4,5kg i radili mu odma secer ali sve je bilo ok.
E sad mozda sam i ja doprinela tome, od pocetka mi se ogadio secer, pocela sam i kafu i caj da pijem bez, da bi pred kraj trudnoce videla samo secer,... Nema veze sta je, cokolade, napolitanke, medenjaci, nisam imala meru.
Odmaraj koliko mozes i koliko ti uslovi dozvoljavaju i user posted image te jako. Bice sve u redu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Prevremeni porođaj
5.12.2014 0:03:21   
choopa choops
Hvala mati, ako se odlučim kontaktiraću te. Vidjela sam tamo na temi da nudiš, veoma plemenito od tebe user posted image a niko neće. Razumljivo, svi se boje jer je zabranjen, ali ako sam ga mogla pit u prve dvije moći ću i u ovoj ako baš prigusti. Ne znam, eto vidjećemo šta će sve bit, a ja se nadam da će na kraju da bude lažna uzbuna ipak user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Prevremeni porođaj
5.12.2014 0:09:35   
mati
Pa znas sta, kako je zabranjen, ne znam ni zasto ga cuvam. Ali znajuci kako sam ja prosla odlucila sam se da ga "cuvam" do isteka roka. Ne znam , ne zelim da ga bacim i da se nekad pokajem zbog toga. Ovako mi ne smeta i ne zauzima mesta.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Prevremeni porođaj
5.12.2014 0:13:36   
choopa choops
Da, i meni je ostao još od trudnoće sa Matijom, znači prije 4 godine user posted image , a rok mu je do marta 2015. I ja tako čuvam, što kažu- Zlu ne trebalo.

Hvala vam svima user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here