|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:26:17   
degu
Pa macina trava isto tako stimuliše ovulaciju na prirodni način, a dobar čaj za prolaktin je Konopljika, ja ga lično nisam pila jer mi je povišen LH, a videla sam da njega povećava, pa nisam smela.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:38:24   
sofija 11
a degu i ti imas Pcos ili samo hormonalni dizbalans? u kakov su razmeru lh i fsh? zasto mogu svi hormoni da budu u granice normale  ali je bitan nivni soodnos. znam za konopiljku vitex agnus kastus ali misli da se ne pije za hormonalni lekovea me je strah da ne pijem lekove da pijem samo konopilja za prolaktin da ne skoci pak pa ko ce da ga sreduje posle

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:43:21   
degu
Da, da ne smeš sa lekovima da piješ. Imam PCO i meni je LH već i iznad referentnih vrednosti i visok tsh i prolaktin. Trenutno ne pijem ništa, ni čajeve, ni lekove. Planiram uskoro kod endokrinologa, da mi da neku terapiju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:47:33   
sofija 11
a od kad imas Pcos i zasto ne pijes lekove? prolaktin je hormon sta  ? ja poprecuje menstruacije i ovulacuje. a imas li redovno menstruacija i koliko dugo zelis biti  user posted image ?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:53:34   
degu
Otišle smo sad malo s teme. user posted image
Pa ne znam tačno od kad imam pco, ali mi nikad niko nije dao lekove, čak ni kontraceptive, a ja nisam ni znala koliko je važna ta terapija. Zapravo samo mi je jedan Dr i rekao da imam pco, do tad ni jedan. Tad sam pila siofor, par meseci,a drugi Dr mi je rekao da mi taj lek ne treba i tako u krug.
Ja sam pila virak i hajdučku travu i regulisala cikluse na 35-40 dana, ali i dalje su mi hormoni katastrofa. Nadam se da ću uskoro dobiti pravu terapiju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Macina trava
18.8.2011 17:07:41   
sofija 11
ma sigurno ce da sredis hormone kod endokrinolaga zelim ti mnogo srece i da uskoro ugledas svojeuser posted image . a dali si vec pocela da pijes ocajnicom?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Macina trava
18.8.2011 17:10:19   
degu
Ne, sad ne pijem ništa, jer trebam da odradim još profil prolaktina i da zakažem kod nekog dobrog endokrinologa. Hvala ti na lepim željama i ja tebi želim da uskoro ugledaš user posted image
Eto i naša Iva kao i Mama 78 je zatrudnela u prvom ciklusu u kojem je pila Macinu travu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Macina trava
18.8.2011 17:15:59   
sofija 11
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Macina trava
18.8.2011 19:58:27   
Hristinica
Znaci jos jedan dokaz da Macina trava delujeuser posted image Ja je pijem , pa cemo videti sta ce biti...sad sam sva naduvena i gorka od njeuser posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Macina trava
18.8.2011 20:02:00   
Hristinica
Sofija samo napred! Optimizam je najbitniji! Cuj mene optimizam, a ja ne znam sama kako da se otkacim od mracnih misliuser posted image

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Macina trava
18.8.2011 20:09:25   
Hristinica
Sofija sada ti i ja ulazemo nade u Ocajnicu ,pa cemo da vidimo da li ce biti user posted image user posted image Ja sam Ocajnicu pila poccetkom ove godine, i dobijala sam na 28 dana , ali sam prestala da je pijem posle,nije imala gde da se kupi, pa su mi ponovo menstruacije postale neredovne, evo sada pijem vec 20 dana ponovo, pa cemo da vidimo...Nisam dobila vec 3 mesecaauser posted image user posted image

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Macina trava
18.8.2011 20:13:14   
maca821
Ja je pijem vec neki peti da i malo me bolucka stomak tj.zigne me jajnik par puta u toku dana, ali ne jako, valjda je to normalno...

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Macina trava
18.8.2011 20:59:40   
sofija 11
ja sutra pocinjem da je pijem i nadam se  da cu pogledati user posted image neznam  sta bi uradila od srece mislim da cu da slavim 3 dana samo to da se desi. da se desi na svi nasi svi da se radujemo zaedno

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Macina trava
18.8.2011 21:07:46   
sofija 11
a odakle si Hristinica? i ja nisam mogla da nagem ocajnica vec 1 god i ovog leto slucajno na odmoru u  Crnoj Gori  sam nasla vo tamosne apoteke a kod nas nema ni za ziva glava. ima na pijacu ama ne e gorcliv i mislim da nije taj. konacno sam nasla dugo ocekivani  caja i toliko se radujem sto cu poceti sutra user posted image user posted image user posted image user posted image . mislim da kod vas vise koriste ovaj caj i ima rezultate user posted image , a kod nas da citate po forum ce se razocarate. kod nas ima mnogo malo sto im pomogao ovaj caj pa mislim da je tako zasto ne e taj pravi ocajnica

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Macina trava
19.8.2011 17:57:59   
sofija 11
danas sam pocela sa ocajnica sad vec pijem drga casa i ne zaprimetujem da me boli stmak ili jajnici.ako deluje treba odma nesto da osetim ili za par dana?

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Macina trava
19.8.2011 20:18:44   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: sofija 11

a odakle si Hristinica? i ja nisam mogla da nagem ocajnica vec 1 god i ovog leto slucajno na odmoru u  Crnoj Gori  sam nasla vo tamosne apoteke a kod nas nema ni za ziva glava. ima na pijacu ama ne e gorcliv i mislim da nije taj. konacno sam nasla dugo ocekivani  caja i toliko se radujem sto cu poceti sutra user posted image user posted image user posted image user posted image . mislim da kod vas vise koriste ovaj caj i ima rezultate user posted image , a kod nas da citate po forum ce se razocarate. kod nas ima mnogo malo sto im pomogao ovaj caj pa mislim da je tako zasto ne e taj pravi ocajnica

[/qute]
Pa i kod nas se tesko nalazi, i tacno je da ne treba kupovati po pijacama i zdravoj hrani, jer to nije pravi ,jer sam ga probala , nije bio gorak... Sofija pocni da pijes, i ja pijem, pa cemo videti kako deluje... nadam se da ce biti dobrih rezultatauser posted image user posted image Kako pijes tj. koliko?ja oko 3-4 case od 2dl dnevno, valjda je to dovoljno.. i jedna kutija mi ode za 4 danauser posted image

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Macina trava
19.8.2011 20:20:41   
Hristinica
Ma ne osecas odmah promene, ja sam osetila mozda 10-ak dana posle pocetka pijenja.. ali jos uvek nisam dobila, mada me stalno ziga i probada stomak.. a sigurno nisamuser posted image jer su mi jos uvek ciklusi u haosuuser posted image

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Macina trava
19.8.2011 20:38:49   
sofija 11
ja je pijem 3 puta dnevno. edno malo kafeno lazice prelijem ga sa 2dl vrela voda stoi 10 min i procedujem. a zasto ne napravis test za trudnoce? znam kako ti je jer i ja imam skros neredovne cikluse ma neznam koga dobijem a koga ne.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Macina trava
19.8.2011 22:30:25   
Hristinica
A meni na kuiji pise da ide veca supena kasika caja na 2dl vode... Pa sad su mi bas osetljive grudi,kao da cu uskoro da dobijem, picu jos Ocajnicu, pa cu videti sta cu...ma nisam trudna, osetila bih nestouser posted image Ne znam da li si procitala, mi tek mesec i po dana radimo na bebiuser posted image Pre toga smo se pazili, ali ja sam mnogo uplasena ishoda zbog mojih neredovnih menstruacija... cula sam da moze da se prati ovulacija iako imas neredovne cikluse...ne znamuser posted image

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Macina trava
19.8.2011 23:31:26   
maca821
Hristinica a jel znas da macinu travu ne sme s piti posle ovulacije?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Macina trava
20.8.2011 1:45:22   
Hristinica
Ne znam Maco! Ali ja ne znam ni kada mi je ovulacijauser posted image user posted image Kako vi to proveravati i kada pijes? Koliko je to jak caj kada se ne sme piti posle ovulacije i za vreme menstruacija?

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Macina trava
20.8.2011 18:53:16   
maca821
Posto je to jak caj koji kako kazu bukvalno"cisti sve ispred sebe" ne preporcuje se polse ovulacije jel ako je doslo do trudnoce moze da izazove spontani. Obicno devojke piju do sredine ciklusa, a ti posto imas takve cikluse trebala bi biti oprezna sa macinom travom. Ja cu prestati sad da je pijem verovatno jer imam povisen TSH pa se bojim.Bolje da se konsultujes sa farmaceutom u apoteci.
Bolje je u tom slucaju piti virak i hajducicu oni mogu da se piju ceo ciklus.

< Poruku je uredio maca821 -- 20.8.2011 18:54:05 >


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Macina trava
21.8.2011 11:27:27   
sofija 11
a dali znate da sam citala da ne smes pusiti cigare i pijes kafu dok  pijes caj? a ja ne mogu bez kafa a i imam nizak pritisak i ako se ne napijem me boli glava. sta vi mislite?

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Macina trava
21.8.2011 18:26:29   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: maca821

Posto je to jak caj koji kako kazu bukvalno"cisti sve ispred sebe" ne preporcuje se polse ovulacije jel ako je doslo do trudnoce moze da izazove spontani. Obicno devojke piju do sredine ciklusa, a ti posto imas takve cikluse trebala bi biti oprezna sa macinom travom. Ja cu prestati sad da je pijem verovatno jer imam povisen TSH pa se bojim.Bolje da se konsultujes sa farmaceutom u apoteci.
Bolje je u tom slucaju piti virak i hajducicu oni mogu da se piju ceo ciklus.

A gde ima da se nadje taj virak?Ja koliko znam Macina trava nema nikakvog uticaja na hormone stitne zlezde...jer ja imam hipotoreozu i pijem caj,i hormoni su mi u redu. Ti bi trebala da povecas dozu leka , ako vec nesto uzimas za stitnu z.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Macina trava
21.8.2011 18:28:36   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: sofija 11

a dali znate da sam citala da ne smes pusiti cigare i pijes kafu dok  pijes caj? a ja ne mogu bez kafa a i imam nizak pritisak i ako se ne napijem me boli glava. sta vi mislite?
[/quote
Nisam cula za to, ali ne verujem da bi kafa mogla smetati..ja ne pijem kafu i ne pusim, tako da nisam bas kompetentna ...

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here