|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 23:33:41   
Mariya
Veče user posted image
Mi polegali, devojčice već hrču, sad ću i ja polako...
Sutra idemo L i ja po tortu i malo da procunjamo po gradu, pa kad stignemo kući kreće spremanje kuće.
Ana,jesi li bolje? Espumisan piju i bebe pa možeš i ti,pije se 3x po 2 tablete.
Micinam, ti i buscopan,za sve ga preporučuješ, kao ja i Rennie user posted image meni on pomaže kod svegauser posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 23:53:56   
MicinaMama
Mariya bas tako user posted image ,znam da pomaze a i ovde doktori bas daju trudnicama.Ovde nema giniprala,ne postoji takav lek da se daje trudnicama sa kontrakcijama(sto sam ja pila u bosni pa sam imala problema)...,verovatno je izbacen iz upotrbe,ovde daju samo spasfon i stvarno pomogne.

A isto se koristi kada imas stomacni virus ili nervozna creva.Samo je doziranje drugacije.

Ovde je izbacen iz upotrebe i utrogestan.

< Poruku je uredio MicinaMama -- 4.11.2016 23:57:46 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 23:59:13   
MicinaMama
I ovde daju rennie i gaviscon protiv zgaravice.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 0:42:11   
degu
Iskucah ogroman postci slucajno stisnuh ponisti.
Kad smo kod lekova meni tacno treba bensedin da konacno odspavam malo. Salim se naravno, al bas me muci nesanica, nadam se da nece do porodjaja.
Ana nadam se da ce brzo proci, sigurno ti neka hrana smeta.
Ja danas sva sretna krenula da obuvam cizme, kad ne mogu da zakopcam. Uvek su mi bili tanki listovi, nisam ni primetila da su se tako povecali. Bicu tenk user posted image
T mi kaze mama je balon user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 9:04:42   
AnaAna1

Da li su van bila povecana bela krvna zrnca u 4.mesecu? Juce sam uzela rezultate, gvozdje mi je skocilo sa 8 na 14 (ne znam samo od cega kad nisam nista jela 2 meseca, ali sam dosta unosila vitamina C jer sam mandarine mogla da jedem bez obzira na mucnine a on vezuje gvozdje), ali su mi bela krvna zrnca otisla sa normalnih 6 na 11 (gornja granica je 10), a crvena su mi pala na donju granicu 3,7...

P.S. ona bol u debelom crevu dole levo se smanjila ali je jos ima po malo pri nekim pokretima, i kad pritisnem zaboli, ali manje nego juce... tako da dobro je, bitno da se ne pojacava, do sutra se nadam da prestane skroz...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 9:34:55   
degu
Midlim da je normalno da u trudnoci budu malo poviseni leukociti. Cudno mi je da ti je povecano gvozdje a eritrociti na donjoj granici, eritrociti pokazuju bas rezerve gvozdja. Kakav ti je hgb? Meni nikad gvozdje ni ne traze nego samo za anemiju gledaju hgb, hct i eritrocite.
Dobro je da si bolje, mozda je materica malo nagnjecila creva i napravila neki zastoj.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 10:14:50   
Mariya
Jutro drugarice!
Ja doručkovala pa čekam mm da naloži i odosmo L i ja u grad. Čak je i sunce sinulo,kao da zna naše planoveuser posted image
Spavala sam užasno,juče sam za ručak pravila zapečene makarone sa sirom a sir je bio preslan, i ceo dan sam pila kao kamila i probudila sam se u 4 ujutro otišla na wc i naravno da nisam mogla da zaspim do pola 6,pa se budila u 7 da dam H sirup i opet zaspala do pola 9. I sad sam kao da su me pregaziliuser posted image
Degu,T je blesava skrozuser posted image
Terapija kod trudnica sa povišenim pritiskom je bensedin i metildopa, ne? Znači daje se u trudnoći. Popij jedan,pa da se bar jednu noć naspavašuser posted image ili probaj da spavaš sama. Pređi u dnevnu sobu na jednu noć. Ja kad sam bila bolesna pre 3 nedelja,zbog kašlja sam spavala sama u dnevnoj,a mm u spavaćoj sa devojčicama. Ja sam spavala kao top! Jer kad si sa njima,u podsvesti ti je da li su pokrivene,zašto se mrda,daj da je namestim, pokrijem, pa te budi disanjem,kašljanjem, šmrcanjem ili pričanjem kao moja H pa ne možeš redovno ni da spavašuser posted image
Ana,dobro je da prolazi, to je verovatno bilo malo od hrane,ipak nisi jela nedeljama kako treba,a malo od materice koja raste. Potpuno je normalno da su leukociti povišeni kod trudnica,meni su uvek iznad 11,uvek se crveni, poslednji put su bili 13. Ni meni ne gledaju gvožđe nego hgb.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 12:28:42   
degu
Hahaha Marija i ja sam rekla mm sta ima veze, to je svakako terapija za trudnice, a in me gledao kao da nisam normalna user posted image
Moracu da predjem u dnevnu sobu bar kad mm ne radi nocnu, u pravu si, budim se stalno da je pokrivam a cim se probudim da piskim ili nesto, momentalno se razbudim kao i ti.
Nema nam Yelli bas dugo, valjda je dobro.
Zene slikajte stomake i kacite ih tamo u temi da vas malo vidimo user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 18:50:26   
AnaAna1
Hemoglobin bio 127 kad sam zatrudnela a sada 116 (ref. od 110-180)

Hematokrit bio 0.382 sada 0.356 (ref. 0.350-0.540)

Bela krvna su bila 6.8 sada 11 (3.9-10)

Crvena krvna sa 4.25 na 3.77 (3.70-5.90)

Fe bilo 8.3 sada 14.8 (6.6-28)

Nije katastrofa ali moze i bolje :) s obzirom da nisam nista jela skoro 2 meseca i ovo je super.... U ponedeljak idem kod dr na UZ pa mu nosim da pogleda.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 19:23:24   
degu
Jos si u granicama, sad se baci na zdravu ishranu. Ja sad pijem feroglobin i smanjila sam mlecne proizvode, otprilike su mi nalazi kao tvoji, sem sto gvozdje i ne radim. Mislim da ono moze biti poviseno samo zato sto pijes vitamine, ali valjda sve ovo ostalo pokazuje kako se to gvozdje koristi, nesto tako. Mislim da ti je poraslo jer si mozda sa folne presla na neke od trudnickih vitamina. Meni je u prvoj trudnoci hgb pred porodjaj bio 130 a samo sam mamavit pila, a sad mi ni elevit nije pomogao koji ima duplo vise gvozdja.

< Poruku je uredio degu -- 5.11.2016 19:26:07 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 19:41:01   
MicinaMama
Zdravo drage tridnice,

Mi smo danas hodale do trznog centra.Malo je reci da sam se smrzla.

Degu ja ne mogu da slikam stomak,nemam jos sta user posted image

Ja sam bila u obe trudnoce gvozdje,ampule i u lekovima.Ja budem malokrvna u trudnoci i to nesto puno...uvek budem ispod donje granice.E sada neznam.Zna mi se cesto zamantati,boli me glava,nemam snage...Ko ce ga znati.

Imam u ponedeljak zakazano kod ginekologice i uzasno mi je kad pomislim da moram da radim ginekoloski pregled dole.To mene mnoooogooo boli.Uvek!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
5.11.2016 23:54:33   
Mariya
Veče user posted image
Kako ste?
Ja ću odmah da zakukam, ušinula sam leđauser posted image Gde baš sad,kad mi je svekrva otišla a sutra treba da spremim kuću,grickalice,sendviče i dočekam goste. Mogu da hodam i da sedim ali da se saginjem,ili da ustanem bez pomoći ili držanja za nešto jedva,to traje po nekoliko minuta. Ne znam ni šta da radim,pijem,kako sebi da pomognem? Kao za inat,ni konjsku mast nemam kući.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 7:25:36   
AnaAna1
Nemoj da se kljukas lekovima protiv bolova ili tako nesto, neka ti neko kupi konjsku mast u apoteci eventualno, malo odmiruj i proci ce... utopli malo to mesto :)

Degu saaaad se ja bacam na zdravu ishranu da nadoknadim sve :) jos uvek sam u deficitu sa kilazom 1kg u odnosu na kad sam zatrudnela a u drugoj polovini 4.meseca sam user posted image ali vraticu ja to brzo, ne sumnjam uopste user posted image volim da ruckam :)

MicinaMama i ja mrrrzim taj ginekoloski pregled i uvek me boli i odvratno mi je sve to...nego radila sam ga 6 meseci pre nego da zatrudnim i tada sam uradila i papu i kolposkopiju i sve moguce briseve, cak i na ureo i mikroplazmu i hlamidiju i sve mi je bilo super tako da koliko vidim ovaj dr ne planira uskoro da mi radi taj pregled a ja sva srecna :)
Nego, jel obavezno u toku trudnoce u nekom trenutku da se radi taj pregled ili ne mora?


< Poruku je uredio AnaAna1 -- 6.11.2016 7:26:51 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 9:06:00   
Mariya
Jutro user posted image
Našla sam neki položaj u kom sam mogla i da odspavam,pa sam u nekoliko navrata naravno sveukupno spavala čak 5 sati!
Ana,sinoć sam popila panadol baš me bolelo. Danas nedelja ništa ne radi najbliža dežurna Apoteka je u Subotici na 55km od mene! Ali setih se da svekar verovatno ima nekih krema pošto ima diskus herniju pa mogu nešto da uzmem od njega,samo ne znam šta smem. Jel' smem da utoplim leđa? Da stavim neke obloge tople? I ne znam da li da odem u hitnu ili da čekam sutra i odem kod dr opšte prakse?
Pitaš da li je obavezno da radiš briseve u trudnoći ili pitaš za ručni pregled? Meni je stari dr redovno radio ručne preglede,gleda kako materica raste,proverava grlić,a briseve nije nikad. Ovaj novi dr me je pregledao ručno 2 puta za 25 nedelja ali je radio briseve i svaki put me gleda na uz. Pa ko će ga znatiuser posted image
Jao,moram da se pokrenem a raspadam se,užasno me boliuser posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 9:54:59   
MicinaMama
Ja sam jutros malo prokrvarila...jedna linija smedjkaste krvi.

Anaana,mene redovno gin pregleda 1 mj.Uvek ide ginekoloski pregled a u slucaju da bidi da je nesto malo upaljeno ili promenu sekreta radi bris.Ili ako kontrolise gljivice.

Mariya lezi i ne mrdaj.Ja sam u drugoj trudnovi vristala od ishijasa.Nisam nista mazala vec pila paracetamol i malo masirala.Hvala Bogu pa me je u 4 dana popustalo kompletno.Svski dan je bolelo manje pa sve opet dok me ne uhvati.Neznam sto se i javljaju ti ishijasi u trudnovi,a ni oni grcevi u listovima skoro svako jutro....otplacem.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 10:47:18   
AnaAna1
Maryja ne znam za utopljavanje, pitaj nekog dr bolje... ako odes u hitnu ima da ti koknu inekcije odmah, ja sam protiv tih stvari u trudnoci, sacekaj malo dan-dva mozda ti popusti samo od sebe. Mozda obloge od komove rakije, to sigurno imas :)

Micinamama koja si ti nedelja bese sada? Jel pijes utrogestan? Mozda ti je puko samo neki kapilarcic od sirenja materice... miruj malo danas/sutra.

Pitala sam i za rucni pregled i za briseve, jer meni do sada niko nije radio nista od toga user posted image pitacu ga u ponedeljak kada budem isla na UZ kada planira i da li planira...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 6.11.2016 10:48:24 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 11:03:59   
MicinaMama
Ja sam u osmoj nedelji,ne pijem utrogestan ovde je izbacen iz upotrebe.
Jedino sto pijem folnu kiselinu samo.Moze biti,mada imala sam i hematom samo se apsorbovao...do duse ostala je mrvica ali mi je ova na UZ rekla da to nista nije.Vazno je da je trudnoca uredna.

Rekla mi je da je trudnoca odlicna i da je sve u najboljem redu i da je napredan plod....ali evo ovo me zbuni.

Opet se strah vratio

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 11:13:15   
degu
Marija kud te to bas sad snadje :/ ja sam imala isijas do 20.n u prvoj trudnoci, nisam mazala nista, al mogla sam da lezim koliko sam htela. Sad mi se ponekad koci i oduzima noga al nije strasno. Mislim da masaza i tople obloge ne mogu da skode.
MM mizda je preostali malo nesto od onog hematoma, ne deluje mi zabrinjavajuce to krvarenje.
Ana u prvoj trudnoci me je jednom dr pregledao ginekoloski i to na moje insistiranje. A sad su me ceprkali samo tako od pocetka, nekoliko kolposkopija, papa testova, biopsija grlica, ginekoloski, brisevi, ja sam vec i navikla. Nadam se da su zavrsili sa ceprkanjem do porodjaja.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 11:18:55   
MicinaMama
Degu moze biti...nije bilo puno samo jedna linija smedja i to ne gusta.Ma i imam nekakve kontrakcije povremeno...moze biti kao sto anaana rece sirenje materice.Bar se nadam da je to.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 14:04:06   
Mariya
Dan drugarice!
Na kraju sam otišla u hitnu, zato što sam se oko 10 onesvestila user posted image prvi put u životu!! Ustala iz kreveta,pojela jabuku i popila 2 čaše vode. Krenem da pripremim odeću za devojčice, obučem i očešljam L,ustanem da nešto pomognem H i tu mi se zavrti u glavi,počne da crni i ja sednem,kad me prošlo,ja opet ustanem(a ne ustajem naglo jer ne mogu od leđa,jel''te) i opet vrtoglavica, zacrni mi se pred očima i ja se uhvatim za vrata od dnevne sobe. Sledeće što se dešava je da čujem zabrinut glas mm, ja ležim na podu a on me diže, i pita kako sam pala? Ja gledam,zar sam pala? Osećam da sam preznojena, da mi je hladno i ništa me ne boliuser posted image Kaže on je čuo pad i da sam zatvorila vrata pa je ušao da vidi šta je,znači nisam bila ni minut u nesvesti. Onda sam malo doručkovala i otišla u hitnu. Kaže dr,drugi trimestar, on ne sme da mi da ništa za bolove. Uradili mi ekg,super. Pritisak 120/80,puls 80-86,kaže klinički sam skroz u redu, ako nisam pala od bola, a nisam, pala sam od ustajanja i tamo mi se mantalo kad god sam ustala, kaže to je nešto benigno. Da odmaram,dobila krem nimulid 1x dnevno i panadol 3x1 za bolove. Ako opet izgubim svest da se vratim u hitnu,ako se jave bolovi u stomaku da odem do ginekologa. I eto,sad sam kući,mm me namazao, popila panadol,sad ću da završim supicu za ručak pa da odmaram, koliko mi devojčice dozvole kad ih mm vrati kući,sestra ih čuva sad.
Micinam, verovatno je od tog hematoma.
Ana,meni ovaj novi dr reče da pregleda trudnice u prvoj trudnoći redovno,da vido kako se grlić drži. Kaže,mene sa trećim nema šta da pregleda user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 6.11.2016 14:05:50 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 14:10:10   
MicinaMama
Mariya to moze biti i od malokrvnosti a moze i od kicme ukljesti se nerv.

Nervi su cudo,meni su vadili tecnost iz nerva za analizu.Veruj mi 10 dana kada nisam svisla.Ustanem povratim,glavobolja nemoguca niti sam sta cula niti vidila.Vrtoglavice su me bacale po podu.Nisam mogla ni na wc od bolova nisam mogla da sedim ni 1 min,nit sta jela niti sta pila.Bila sam kao mrtva.Nakon 10 dana kada sam uspela da sednem pocela sam da placem i rekla : Boze dragi ovo nebih pozelela nikome.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 14:17:48   
degu
Joj bre Marija, daj spakuj se u taj krevet i nigde vise ne mrdaj user posted image
Salim se, ne znam ovo je vreme ludo bas, cas toplo, cas hladno, nemam pojma sta moze biti. Ja sam npr od cudnih simptoma u prosloj trudnoci imala zamucenje vida, ali bas onako do potpunog mraka, morala bih da odlezim pola sata dok ne prodje, to je vec bilo svakodnevno. Zalila sam se dr-u al gledali mi pritisak, otoke i to je bilo sve. Meni je pritisak bio nizak uvek, nemam pojma sta je to bilo. Nedavno sam u nekom kalendaru trudnoce naisla da moze doci do zamucenja vida, al ono je bas bilo strasno. Bojala sam se da me ne uhvati na sred ulice.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 14:22:12   
MicinaMama
Ah da i nizak pritisak to moze izazvati,u pravu si Degu.

Mariya odmaraj i brz oporavak ti zelim

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 16:18:41   
AnaAna1
MicinaMama i ja sam isto bas u 8.nedelji imala jednu tackicu krvi na papiru kad sam se obrisala uvece, ujutru trk kod doktora i on me pogleda na UZ kaze nema nikakvih hematoma, nista posebno nije naso, kaze moze da bude milion razloga...posle mi je jos taj dan bilo braonkast sekret o toliko... sve u redu...

Jao kad cujem tako za taj utrogestan da je izbacen u nekim zemljama na zapadu malo se uplasim sto sam ga pila 2 meseca... ovde ga prepisuju svakoj drugoj trudnici... pitam se da li moze da bude stetan... a opet, da ga nisam pila posle tog krvarenja i da se nedaj Boze nesto desilo samo bi sebe krivila sto nisam ispostovala terapiju... i zato sam ga pila, inace na svoju ruku sam prestala pre nedelju dana...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
6.11.2016 16:38:38   
zumbulcic
Cao curke, kako ste mi?
Ja se evo rastajem sa dusom, jucer se probudila sa suhim kasljem i grloboljom i neka nemoc opucala pa sam se bombardovala s vocem, limuna i narandzi, caja al nista ne pomaze....cijelu noc sam bila budna i na kraju me uhvatila i temperatura. Danas sam isprobala onaj stari lijek isprzila secera i zalila mlijekom al opet nista. Sad evo izasla da kupim korjena od dumbira pa da pokusam i snjim malo umanjit. A da, grlo i ispjerem sa zalfijomuser posted image Izgleda sam prekucer ganjajuci se po bolnici uhvatila neki virus.
Posto vidim da ide sve gore i gore, popila sam sad paracetamol i zasuskala se pod dekicu pa valjda bude bolje.

Micinamama i ja mislim da je to smedkasto od sirenja kapilara a moguce je i od apsorbcije hematoma. Ja recimo stavljam 3x1 utrogestan i ako dugo sjedim ili hodam zna mi izadi tako nesto. A dr kaze i da oni znaju ostetiti sluznicu vagine.

Maria ima onaj prirodni lijek, da stavis oblogu od ilovace (to je ona zemlja/glina sto bude po korotima rijeka - sive boje) kod mene je kona stavljala frisko otopljenu i dok se ona hladi bude kao gips bolovi su uzasni al cim skine prestane.

Ana kako si danas?

Pisete o ginekoloskom pregledu, eto ja sutra 12+0 i nijednom me nistu tako pregledali. Samo vag uz.

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here