|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 19:11:05   
Mariya
Trudničice...Ja i dalje odmaram, baš mi prija. I sutra ćuuser posted image Danas mm pravio ručak, vodio L u vrtić, pokupio je, dao joj da ruča, trči oko H, sutra je roditeljski u vrtiću, i tu će on da ideuser posted image i H na kontolu kod dr, baš mi je interesantno.
Jao, hvala dragauser posted image Pa ja sam prva kukala, pala sam u nesvest na svoj rođendan, ukočila se i bila u hitnoj, pa sam i zaboravila da vas častim, evo sad izvoliteuser posted image
Nego, jesam ti rekla! Podsvesno ustaješ na svaki šum, disanje, mrdanje. A kad se osamiš, bar se odmorišuser posted image
E i mene interesuje da li je to istina, da više ne moramo izmrcvarene od porođaja, dojenja i nespavanja da lutamo po šalterima i matičarima sa sve bebom i mužem da prijavim dete. Degu, šta te briga, kad te u porodilištu budu pitali lepo ćeš reći ime koje ti želiš za sinka, tm neće biti tamo da se pobuniuser posted image
Zumbule, super što ti je bolje!
Ne znam za H, opet je topla, još nije temperatura ali možda bude. Sutra ide svakako na kontrolu, pa da vidimo šta je.
Mamiceuser posted image
Ana, čekamo tvoj izveštaj sa uzuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 19:24:13   
Mariya
Mamice, nemoj da te ovo odvrati od još jedne trudnoće. Jeste strašno ali svaka trudnoća sa sobom nosi rizik i sve mi strahujemo od toga, samo ne pričamo o tome. Glavu gore, sad ti je još sve sveže ali proći će i ubro ćeš nam se ponovo pridružitiuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 19:35:11   
AnaAna1
Mamice, imas pored sebe 2 detenceta, mlada si ti imas jos puuuno vremena i da se oporavis psihicki i da uradis sve analize i da opet krenete u nove pobede...neka ti to bude neka uteha ako moze... jeste strasno stvarno kad se nesto tako desi, ja ne znam kako bih podnela to posle ovoliko cekanja, a prvi mi je bebac, vec sledece god punim 30., muz je jos stariji... da imam bar jedno dete nekako bi se manje brinula i strepila... javljaj nam se povremeno kako si, mislimo na tebe :*


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 19:37:12   
AnaAna1
Evo i ja da podnesem izvestaj posle UZ u nasoj 16.nedelji... beba dobro napreduje, velicina odgovara nedelji, sve sto je gledao je ok, nije mogo da bude siguran za pol, kaze mozda je decko, ali je to toliko neuverljivo rekao da ne mogu bas da poverujem :D tamo negde posle 20.nedelje ce da mi uzme briseve i da uradi ginekoloski pregled...

MicinaMama bas mi je drago sa je sve u redu, i meni su isto to rekli kad sam imala braon iscedak u 8.nedelji, bitno da je bebac dobro i da nema hematoma... :)

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 19:47:41   
MicinaMama
Anaana,ja mislim ako je vec vidjeno da je decak-decak je.

Pa valjda ce i biti sve kako treba.Nalaz mi je super,radjene su mi analize na nekakve bolesti.Kaze negativni su svi pa i toksoplasmoza.Sve dobro za sada.Nisam dobila ni kg sa obzirom da ne povracam.Malo imam mucnine ali ne preci me u jelu hehehe.
Moram sutra samo bris da uradim na gljivice.

I onda cekam decembar da vidim sta ce biti na UZ i na pregledu.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 19:58:15   
Mariya
Anauser posted image
Znam da si pisala da bi volela da prvo imaš dečaka pa posle devojčicu, eto možda bude tako!! Navijam da mu piša ostane na mestuuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 22:38:54   
degu
Marija najgore sto ni ja ne znam koje bih ime, imamo 4 sad i predomisljam se iz sata u sat, svako mi je lepo ali i svako ima neku manu, izludjuje me sto ne mozemo da odlucimo, opstina ce mu dati ime user posted image
Ana ovde je muska ekipa, tako da si se sigurno uklopila s nama user posted image neki baby boy boom user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 22:51:01   
MicinaMama
Degu,dobro kod mene se jos nezna user posted image .

Ja pitam mm sta ti mislis sta ce biti,predosecas lo sta on meni kaze : Vanzemaljac user posted image .
Ja nemam nikakve pretpostavke,nemam pojma.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
7.11.2016 23:51:40   
Mariya
Veče user posted image
Degu, 'aj u temu da napišeš,koja su to imena?
Laku noć drage!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 1:11:08   
degu
MM ja sam imala snažan osećaj da je dečak, možda zato što su dlake krenule da mi rastu kao lude user posted image
Ako se budeš dovoljno družilas nama,biće dečak user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 7:13:33   
MicinaMama
Degu ahahahahahaha...user posted image To je izgleda nesto prelazno!user posted image

I meni dlake rastu kao lude,ali to sam pridavala hormonima.Nisam bas kontala kao simptom decaka heheheh.

Nemam ja Bog zna kakvih promena u trudnoci.Dojke mi ovaj put nisu "buknule" kao u prethodnim,gornja usna mi je kao natecena,sada je uocljivija.
I jednino sto sam primetila da me ovaj put svi nesto zagledaju kao da predosecaju da sam trudna (ko nezna).

Za hranu vazno mi je da je puna okusa,lepo zacinjena...nikako neslana!hehe..a eto opet imam pritisak malo nizi.Godi mi mrkva i tunjevina sa hrskavim hlebom.Od slatkog skoro nista posto mi cokolada stvori zgaravicu pa izbegavam.Gode mi vocni kompoti.Mleko inace ne volim i ne pijem....ali jogurt da.

U glavnom nista specijalno...zato i nemam nekakve pretpostavke.

Inace stvarno preferiram zenski decu.Bilo bi mi drago da bude i decak ali me malo strah,valjda se plasim da necu znati oko decaka.Nekako me tesko zamisliti sa sincicem.Mada vec kada kazem "sincic" lepo mi zvuci.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 9:34:14   
degu
I mene je strah od decaka, ne znam sta cu s njim user posted image
Ajd dok je mali i nekako, kad krene pubertet, treba se izboriti s njim. Ali imace stariju seku da paze jedno drugo <3

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 9:52:28   
MicinaMama
Degu pa sigurno hoce.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 12:06:21   
zumbulcic
Bok cure
Mamice zao mi je zbog cijele situacije, ali kao sto kazu zene sreca imas vec dvoje koje ce ti dati snagu da prebrodis ovaj teski period a i mlada si ima vremena user posted image

Maria sretan rodendan u zakasnjenje user posted image user posted image

Ana ja sam mlada godinu od tebe a mm stariji od mene 10 godina i istog sam tvog stava, da bar imam jedno lakse bi mi bilo....ovako se non-stop brinem da li je s bebicom sve ok, da li kuca srceko i mislim da cu poludit do iduceg cetvrtka i uz user posted image vec me hvata ludilo.
Super za izvjestaj user posted image neka i dalje sve bude ok. Ja bih voljela prvo da bude djecak pa drugo aBd djevojcicu, nesto me to vraca u djetinstvo kad je mene brat cuvo a mama je mogla sve da odradi i pocisti po stanu. Ma samo neka napreduje pa sta god da bude ja cu biti presretna.

degu kazes imas 4 imena na raspolaganju, pa imam ideju...napisi na papirice imena, stavi u zdjelu i koje izvuces neka bude user posted image Ja imam ime ako bude curica, a o deckima nemam predstavu.

Pisete o rastu dlaka, pa nemam ja s tim problem, veci mi je problem bobuljice i neke fleke na licu...ma uzas izgledam kao u pubertetu user posted image citam neke bapske price kao ako se probudite jedno jutro osuti to je djevojcica koja vam krade ljepotu user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 13:10:09   
Nennaa
zdravo stomacici user posted image i ja da se javim posle duzeg vremena.
Hiljadu nekih ispitivanja sam imala i provera i na kraju sam radila biopsiju horionskih resica i lezala u bolnici nedelju dana, sad sam kuci smirena i zadovoljna, u maju nam stize devojcica user posted image

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 14:08:51   
degu
Zumbulcicu meni mija devojcica nije krala lepotu, bas sam bila sebi slatka, rumena, sa napucenim crvenim ustima. Kad sam se videla posle porodjaja, onako bledu i izmorenu, sokirala sam se :) a sad mi decko krade lepotu, sva sam nesto bleda.
Inace jeste lakse kad vec imas dete, u smislu da imas manje vremena da mislis, ali strah je prisutan, meni do kraja trudnoce i prve i druge sad, dok ne vidim svoju bebu, nema opustanja.
Probali smo i to s papiricima. T i ja smo izvukle bas ime koje se mm najmanje svidja, tako da opet nista user posted image
Nenaaa divne vesti,samo nek su zdravi, a imati devojcicu je stvarno neprocenjivo bogatstvo <3

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nennaa)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 14:27:50   
AnaAna1
Zumbulcic, mm je od mene stariji 9 :) eto u slicnoj smo situaciji :D

Ja za divno cudo nemam bubuljice jos uvek, ali da se ne hvalim mnogo jer ne verujem da ce da me zaobidju u nekom trenutku... grudi kad sam zagledala sinoc uplasila sam se od sebe user posted image inace imam male, normalne, nosim trojku B brus, i ne bih volela da mi nesto porastu mnogo... user posted image

Nenaa dobro je sto je sve super na kraju :) bice dosta beba ovde na forumu u aprilu i maju :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 14:44:43   
MicinaMama
I ja sam bas bleda...imam tamne kolutove oko ociju od umora.

Sto se tice akni,ja sam do sda muku mucila sa njima...mada od eritromicina su prestale da izlaze.Ponekada.To sam dobila u trudnocama i ostalo mi je.Nema puno ali su me nervirale,upale se pa me bole.A sada se lice fino ocistilo.Nije potpuno ali nema vise tih upaljenih akni sa obzirom da od pocetka trudnoce ne koristim eritromicin.Ipak je to antibiotik.U glavnom toliko da ne stavljam puder nema potrebe.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 17:28:26   
Mariya
Dan trudnice!
Evo i mene! Danas sam do podneva bila sama sa devojčicama, mislila sam da ću se raspasti od bolova. Kako je mm došao sa posla, preuzeo je devojčice, ja legla da odmorim, popila panadol i idmah mi je bilo lakše. Sad odmaram, H spava. M je odveo H na kontrolu, uvo joj je i dalje crveno, sad dobila pancef da pije nedelju danauser posted image i probiotik uz njega. Pa je otišao na roditeljski i pokupio L iz vrtića, sad mi prepričavao šta je sve vaspitačica rekla.
Nena, super vestiuser posted image
Zumbule hvalauser posted image
Ja sam na početku svake trudnoće imala bubuljice ali ne puno i ne dugo. A ni dlake. I sad mi jedva rastu. Što je super, naravno. I nijedna devojčica mi nije ukrala lepotu, bila sam lepa trudnica, sijala sam, mada je to verovatno od sreće, ipak sam nosila devojčice. Jedino sam na kraju druge trudnoće bila otečena i to se baš videlo na mom licu. I isto sam rekla, posle njih dve, ne znam šta ću sa dečakomuser posted image Ma biće svakako tatin sin..
E da, da li ste primetile da sam promenila ticker u plavo? počinjem da verujem da je dečakuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 8.11.2016 17:32:31 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 18:07:15   
MicinaMama
Mariya nece pisa otpasti ne brini se user posted image

Mm mi kaze sto god da bude trece niko mu ne moze zameniti Milicu,kaze nebi je dao ni za 100 sinova.
Ali stvarno na nju je slab maksimalno.

Prvo dete,ja ih volim isto obe.Voli on i drugu ali M. je M.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 18:16:53   
Mariya
Hehe, jedan malecki deo mene se još uvek nada da možda i otpadne do februarauser posted image Moja želja je bila da imam 3 devojčice a tata je naravno jako hteeo sina, tako da ga neću ostaviti u porodilištu, doneću ga kućiuser posted image
I mi smo pričali o tome, čiji će bata biti, rekla sam da su devojčice moje a batu ćemo tati. kaže mm L je njegova, ne da je meniuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 19:48:00   
degu
Joj i ja sam sigurna da ce T ostati tatina miljenica. To je ljubav do neba, ja se zezam s njim, ranije sam slusala kako kad se zena porodi sva njena ljubav predje na dete, kod nas je obrnuto user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
8.11.2016 20:00:33   
MicinaMama
Kcerka je za oca a za majku sin.user posted image


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
9.11.2016 0:03:50   
degu
To je stvarno istina, mada sad ne mogu da zamislim da volim nekog više od T i ne verujem da hoću, nadam se da ću ih voleti bar isto user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
9.11.2016 0:07:17   
Mariya
Veče user posted image
Jao ne znam za to, mada je i kod nas bilo to, moj brat-mamin sin. Ali mislim da je to više do toga što je on bio i ostao najmlađi pa je bio mezimac. Bez obzira na pol,mislim da je drugo, treće tj najmlađe dete uvek mamino,najmanje,najmlađe,omiljeno i razmaženo, to je moje zapažanjeuser posted image
H tek sad zaspala,prevrtala se po krevecu, pustila sam je popodne da spava pa sad nikako da zaspi. A mene ubi gorušica,moraću da pojedem jedan Rennie.
A kako mi puca kičma pri svakom pokretuuser posted image kao da mi se lome kosti,grozno zvuči.

< Poruku je uredio Mariya -- 9.11.2016 0:10:15 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here