|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 16:26:08   
AnaAna1
MicinaMama super sto je sve kako treba user posted image

WhiteSnow ima vas dosta ovde sa 3.trudnocom, svaka cast user posted image ja cekam prvenca user posted image

Ej pa nije los ovaj jastuk, mada mislim da ce mi jos vise odgovarati kada mi poraste stomak, sad je rano da procenim ali mislim da dosta znaci da se naslonis na njega kada stomak bude bas veliki...

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 18:16:21   
degu
MM imala sam osecaj da je sve ok :) ajde pricaj i namj kako ti je kam ti muz stavlja...hahahahauser posted image
WS dobrodosla!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 18:33:19   
MicinaMama
Degu hahaha... joj bas je idiot,ali rekoh : E tada ne nista ne boli!

Crkli smo svi od smeha,jos je bilo dobro sto on nezna da stavi kondom,a ova se doktorka smeje,kaze : De da ti je pokazemuser posted image

Ludnica!

Ali meni je vazno da je sve dobro sa bebicom...
Mogu vam reci da u zadnja tri dana budem malo i pogladna cesce,bas mi se isprazni stomak.
Do sada nisam dobila ni kg,dobro je sa obzirom da ne povracam i da nemam nekakve posebne mucnine.

I dali su mi lek protiv opstipacije hvala Bogu...namucila sam se ovih zadnjih dana

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 18:52:55   
AnaAna1
Moj dragi je dobio temperaturu, pa se nadam da necu i ja... ne kaslje i ne kija, sad ga kljukam vocem, medom, propolisom i cajevima... a i sebe za svaki slucaj user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 19:03:36   
MicinaMama
Anaana budi malo na distanci od muzeka dok se ne oporavi.

Mada sada je takvo vreme i ovde su svi bolesni.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 23:10:17   
Mariya
Veče user posted image
Mi polegali. Sutra neradni dan, L ne ide u vrtić, mm ne radi, svi ćemo biti kući, ručak imam za sutra, mogu da odmaram, leškarim sa mojim bubicama.
Opet imam kiselinu user posted image Juče sam se najela kao prase, danas nisam večerala, i opet isto. Najgore je što već 5-6 dana unazad imam mučnine uveče,kad legnemuser posted image
Micinam, super, drago mi je što je sve ok kod vasuser posted image
Ana,stvarno probaj da se distanciraš od muža,da te ne zarazi. Kako stojiš sa mučninama?


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 23:37:42   
plačljiva
Drage moje,evo da vam se javim...tek sto sam se ovde javila i počela druženje sa vama,dobila sam spontani i izgubila bebe,bila je blizanacka trudnoca koja se zavrsila u 12.nedelji...ne pitajte me kako sam...nisam nikako,fizički dobro,ali duša boli...Vazno da imam Janu koja će za mesec dana proslaviti drugi rođendan...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
10.11.2016 23:48:03   
degu
Placljiva jako mi je zao user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 6:08:34   
AnaAna1
Placljiva user posted image zao mi je sto to cujem, zadnjih par dana sam cula za nekoliko spontanih, stvarno je to postalo bas ucestalo... ne znam da li zivimo u toliko nezdravom okruzenju ili je nesto drugo uzrok, ali mislim da ranije toga nije bilo toliko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 8:12:04   
Mariya
Dobro jutro user posted image
Užasno sam spavala,vrtela sam se (koliko mogu od leđa) celu celcatu noć,sa leve na desnu,sa desne na levu stranu kao neko svinjče na ražnjuuser posted image i budila se na svakih 20-25 minuta,ali bez nekog razloga user posted image
Sad me je probudilo L hrkanje. Zapušio joj se nos. I gotovo, nema više spavanja. Sad ću da odležim malo,ispravim leđa i odoh sve da radim redom, mleko,čaj,doručkove, spremanje.
Vratili su mi se ludački snovi,baš svašta sanjam ove nedelje!
Uh,što sam negativna,valjda će me proći.
Plačljiva user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 8:23:36   
MicinaMama
Placljiva zao mi je zbog tebe,ali bice dece.

Mariya uzasno je kada san izostane.Meni nema nista gore od toga.

Ja sam sinoc lepo spavala a pre toga sam se izbezumila kada sam videla da moja M ima decije gliste.Odvratne su a strah me da meni ne predje.Pred spavanje sam gledala na netu ima li kakav lek.Evo tek sada sam pronasla jedan koji je ok sa trudnocom.Isto da unisti ih odmah kao fluvermal.

Fluvermal je zabranjen za trudnice a ovaj povanyl Kazu da nije pokazao malformacije i toksicnost na plod ali da se koristi samo ako mora.
Zato je imala stomacne tegobe ovih dana.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 8:27:01   
branki*
cao,trudniceuser posted image !
micina mama,jesi ih videla u stolici golim okom ili ste nosili na analizu?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 8:51:52   
MicinaMama
Ma vidim ih golim okom kako izlaze iz guze odvratno.Sinoc pocela da place kaze svrbi me guza reko ajde da proverim,sagnula se ona ja pogledam kada one kao koncici,jos se i uvrcu bljak!.
Ja to kada vidim zavrti mi se u glavi hehehe...

Operem je sa rukavicam,ipak moram zastititi i sebe,nije proslo sat ponovo kuka svrbi.I guza i napred i stvarno one gliste idu i prema napred.Upalila se sva dole.Ma strasno.Ponovo je operem i nije se budila do malopre.

Danas je ovde praznik pa ne rade apoteke,moram da pesacim daleko posto nema ni buseva.MM je na poslu.

Moram da kupim fluvermal i on ih unisti odmah.
Uzecu i ovaj za sebe da i ja popijem radi preventive.I da otkuvam ves,operem sve igracke i da dezinfikujem sobu njihovu.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 14:43:57   
degu
Dobar dan stomaci!
MM užas,užas user posted image pazi se
Marija nadam se da te neće uhvatiti ovo moje ludilo sa lošim spavanjem.
Ja sam nešto počela da razmišljam o epiduralu, super mi je to ali ne znam koliko su naši dr-i stručni u tome, bojim se na nešto ne zeznu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 15:50:02   
zumbulcic
Cao trudnjace
MicinaMama a jooj bas mi je zao sto se mala muciuser posted image Je da se brzo rijesite tih gluposti pa da mala nema problema sa svrabom.

Marya a svi smo nesto negativni, nekad kontam da smo svi zapraseni necim iz neba user posted image pa nitko nije zadovoljan

plačljiva bas mi je zao zbog spontanog user posted image

Ja sam danas pokupila nalaz stitne i sad gledam tsh mi je skocio sa 1,6 na 3,0 user posted image znam da u trudnoci zna porasti al opet malo brinem. Za sada sam na letroxu 25mqg pa nadam se da ce mi dr korigovat terapiju kad budem isla na uz

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 18:25:16   
mimica83
E drage moje evo i mene nakon par dana pauze, nisam stizala da vam pisem jer sam morala da radim iako sam na bolovanju, ma ljudi su stvarno bezobrazni trazili da pomognem. I eto usput izgleda pokupim neki virus na poslu, pocelo grlo da me boli malo promukla a sad curi nos i kasljem, ako znate sta osim caja pomaze pisite :(
Imam sekret i kandidu, sad mi dr dao canesten vaginalete, i dalje sam na utrogestanu kaze do kontrole 25.11.
Placljiva bas mi je zao, ali sto kazes imas dete pored sebe koje ce ti dati snage da se borite dalje...
Degu i ja se plasim epidurala i nasih strucnih lekara ja bi radije nek me i boli nece trajati taj bol vecno, nego da mi neko nesto zezne u kicmi...
Ana kako si bese rekla da se zove taj jastuk sto si zadovoljna?

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 18:26:22   
mimica83
MicinaMama brzo ce proci od lekica te dosadne gliste, uh nikad odmora sa decom uvek neko zezanje...

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 19:59:59   
Mariya
Veče user posted image
Ja leškarim, H se igra, L i mm se kartaju.
Degu,valjda neće ali sve se plašim da hoće. Ali samo da se ova noć ne ponovi,baš me je samlelo.
Ja u Topoli nemam šanse da dobijem epidural,pa se razmišljam o aparatu mamatens, može i kod nas da se iznajmi, konsultovaću se sa dr kad budem išla na kontrolu, da li zna za to, da li su ga već koristili...
Ja imam drugaricu anesteziologa ali je na porodiljskom.
Micinam,mala bude bolje što pre!
Mimice, možeš propolis, vitamin c, sprejeve i pastile za grlo. Ako kašlješ, imaš neke sirupe koji se mogu piti u trudnoći.

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 23:27:08   
Mariya
Veče user posted image
Gde ste?Mi polegali, L već odavno spava a H se još uvek prevrće i pričauser posted image
Danas sam baš bila smorena, neraspoložena, počele su me boleti prepone i ispod stomaka,pa ne znam da li je to od širenja i razmeštanja kostiju ili je zbog svakakvih položaja koje zauzimam zbog leđa. Jer kad mirujem,ne boli me. Nadam se da će sutra biti bolje. Mm se ponudio da napravi ručak,svekrva stiže kući sa odmora,jedva čekam da joj uvalim devojčice na 1 dan i da se odmorim kako trebauser posted image
L i ja danas napravile tortu,ostalo nam je samo da je sutra ukrasimo.
Mimice, set___ih se i da je meni dr prepisala hexoral da ispiram grlo. Ja sam pila fluimucil za kašalj,ginekolog mi rekao bolje da pijem sirup od jagorčevine ili sleza. Imaš sirup beba,sa guskom, taj može da se pije u trudnoći, mislim da je za suv kašalj. Tantum verde i pantenol oriblete, ja sam i strepsils koristila ali mi je slab. Ne smeš bršljan, i aspirin, tj acetilsalicilnu kiselinu,kombinovane praškove poput coldrex,fervex. Možeš paracetamol,tj plavi panadol, neki dr kažu i brufen.
Laku noć drage!

< Poruku je uredio Mariya -- 11.11.2016 23:35:01 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
11.11.2016 23:52:48   
degu
Ja imam 2 drugarice babice, jedna na trudnickom, druga na porodiljskm al bar mogu sve da ih ispitam. Kaze mi za epidural da ima nekih mana ali da se jos ni jedna zena nije pokajala. Saznala sam i da je zazivelo prijavljivanje dece u porodilistu,tako da moramo imati ime. user posted image
Mi danas skitali, ja kupila zimske ravne cipele koje mogu lako da nazujem. Srela drugaricu babicu i ona se sokirala koliki mi je stomak.
Marija mene prepone bole odavno, sad vec bas jako.
Mimice u temi trudnoca i lekovi smo dosta pisale sta sme.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
12.11.2016 6:51:29   
MicinaMama
Jutro zenice,
Mi smo vec budni,ove moje cure se bude uvek prerano.A mene probudi nagon za mokrenje i pre sest pa mi to zafrka san.

Trenutno imam dosadnu mucninu,a sinoc sam popila onaj lek da me protera zbog zatvora.Sada me da izvinete tera i gore i dole.

Juce sam deci dala lek,normalno je gotovo sa decijim glistama.Sem sto ja nisam sigurna kakvo je stanje kod mene hehe.

Moja Mica inace nikada ne cese guzu kada je svrbi nego samo kuka pa je perem.Normalno tako ne moze da prenosi jajasca.Ja redovno perem ruke jer sto god pipnem ja perem ruke.E sada jedino da nekako nisam dosla u kontakt drugacije.Odo ipak danas da trazim ovaj drugi lek inace se necu moci smiriti user posted image

Meni sinoc nesto nije bilo dobro,imala sam malo glavobolju ali jaku vrtohlavicu.Nisam merila pritisak.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
12.11.2016 15:36:26   
zumbulcic
MicinaMama pa vi ste pravi ranoraniociuser posted image Nadam se da si danas bolje

Joj zene ja sam sva nikakva, otac mi sinoc javi da nam je psa udarilo auto i da samo cvili i ne jede, pa sam se sva bila snuzdila....Jutros zove, dolazio veterinar i uspavo ga, kicma i zadnje noge mu polomljene user posted image user posted image
Zene draga, kako znam za sebe uvijek smo imali pse i to umazene i umiljate da su sve samo ne psi, i kad bi koji ugino dobro sam prihvatala ali sad...ne znam da li je do hormona ali meni suze same teku user posted image user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
12.11.2016 16:07:16   
degu
Zumbulicu i mi smo u mojoj prvoj trudnoci uspavali kucu, da li joj je otkazala jetra ili je neko otrovao, sad vise nije ni vazno, uglavnom ceo dan sam preplakala, nisam mogla da se smirim. Hormoni kad sastave, ne mozes da se kontrolises.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
12.11.2016 16:09:39   
MicinaMama
Zumbulcic hvala draga,bas mi je zao zbog tvog psa.Pa nije lako ni kada voljena zivotinja ugine.user posted image

Ja evo jedem suve sljive...da mi pomognu protiv zatvora a pored toga jedem banane koje su protiv toga user posted image

Jao ali kupila sam tako lepe banane i ne mogu da prestanem da ih jedem kako su lepe i ukusne.Skoro nista ljepse nisam pojela.Naletila sam na nekakve fine.

Skoro sam usla u kucu iz prodavnice,ovde kod nas hladno i pada kisa.Ceo dan sam pospana (kao i uvek) pa uz ovu kisicu i mogla bih jos.

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
12.11.2016 20:18:22   
Mariya
Veče drugarice!
Ja ispratila svekrvu, danas je došla sa odmora, večeram,pa ću da nahranim devojčice.
Sinoć sam zaspala čim sam spustila telefon i prvi put se probudila oko pola 7, znači spavala sam kao klada i baš mi je prijalo, odmah sam bolje danas!
Degu, ja da imam opciju epidurala ne bih se razmišljala ni sekund,odmah potpisujem! Ovako mogu samo da se nadam da će biti brzo i što manje bolnouser posted image
Zumbule user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here