|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: singular
13.11.2014 12:14:11   
Maslacak15
singular je na americkom trzistu dobio dodatno upozorenje:

The label now reads: "The following additional adverse reactions have been reported in post-marketing use: Psychiatric disorders: agitation including aggressive behavior, anxiousness, dream abnormalities and hallucinations, depression, insomnia, irritability, restlessness, suicidal thinking and behavior (including suicide), tremor."

Postoje roditelji koji ga povezuju sa samoubistvima svoje dece tinejdzera. Nebih da dramim, to naravno nije dokazano i ja ne verujem u teorije zavere po definiciji. i Merck kompanija se brani da se niko od 11000 ljudi koji su ucestvovali u klinickim studijama nije ubio ali je lek definitivno kontroverzan. I mislim da je vrlo verovatno da moze da utice na raspolozenje. Zato treba biti vrlo oprezan i odmeriti ZA i protiv tj proceniti dali je dobit vredna rizika koje kontinuirano uzimanje leka eventualno nosi.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: singular
13.11.2014 12:24:32   
Modessty
Maslačak pa o tome i ja razmišljam. Evo koristimo već drugu kutiju, tj drugi mesec. I nos je noću i dalje zapušen, ne toliko da ne može da spava, ali je zapušen i s vremena na vreme hrče zbog toga.
Ja bi ga skinula sa Sngulara. Videću sa dr svakako. Čini mi se da sa njim i ne sme da se prekine odjednom, nego valjda polako, malo po malo.
Zamislila sam se kad me je teacher iz školice zvala da mi kaže da se Danilo drugačije ponaša u poslednje vreme, da je odsutan, peviše miran (u smislu da se zamisli i odluta negde u mislima, da ne prati šta se radi...) Jednostavno uopšte ne liči na ono dete od pre mesec dana. Ikod kuće je po malo čudan. Ne umem da opišem. Znam da deca prolaze kroz razne faze ali ovo mi ne liči na to. Baš me brine. Prijatelji su nam se skoro žalili da im je sin loše reagovao na SIngular a prilično je stariji od Danila, ima 10 godina. Bio je kao Danilo sav pasivan i imao je noćne more. Prestalo je nekoliko danan nakon izbacivanja Singulara
Prosto ne znam šta da mislim!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: singular
13.11.2014 12:29:07   
Maslacak15
ako ti je i zena iz skolice samoinicijativno rekla da je primetila promenu u ponasanju znaci definitivno da se nesto desava i da nije u pitanju tvoj " majcinski trip". Naravno, kao sto i sama kazes to ne dokazuje uzrocno posledicnu vezu ali s obzirom na potentnost leka ja bih ga prekinula. Uz dogovor sa lekarom naravno....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: singular
13.11.2014 12:39:36   
Modessty
Hvala! user posted image Maslačak ti si naš glas razuma! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: singular
24.11.2014 11:04:08   
Modessty
Bili smo u subotu na kontrolu i dr mu izbacila Singular sasvim. Kaže da je on dobro sada i da nema potrebe da ga pije. Nakon dva dana nekorišćenja Singulara, opet plakanje noću zbog zapušenog nosa. Ajd da ga ispratim pa da donosim zaključke.

Kaže dr da je verovatno zbog Singulara bio tako sav smušen i usporen, ali naravno niko ne može da kaže da je 100% zbog Singulara.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: singular
26.12.2014 20:55:22   
mama krava
MI dobismo Singular i veceras je dobio prvu dozu. Videcemo sta ce biti. Treba da se pije 2 meseca.

MOja drugarica mi pisala kako je njenom sinu u Nemackoj isto bio prepisam zbog opstruktivnih bronhitisa i da mu se vise ne vracaju!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: singular
5.2.2015 12:01:57   
mama krava
Samo da napišem iskustvo sa Singularom..

Nama pomaže, izgleda! I ja sam srećna jer sam u panici svaki put kada se zakašlje, jer čekam da sa sledeći udahom počne da se guši.

Mi smo pri kraju druge kutij I osim činjenice da nema opstrukcija, nisam primetila drugih promena...stvarno! Baš sam bila istripovana I pomno pratila svaku I najmanju promenu u ponašanju, ali nisam je registrovala. Lepo spava, lepo ludi isto kao I ranijeuser posted image !

Juče je počeo da kašlje, jer je definitivno fasovao neki virususer posted image , I uključim mu ja I Pulmikort, a noćas je kašljao kao na takmičenju! Znači, nije zatvorio usta I to onaj klasičan kašalj za laryngitis, koji je kod njega UVEK do sada izazivao opstrukcije. Sada samo kašlje I kašlje I ništa...lepo diše, najnormalnije! Dobio je ipak I Berodual, jer malo I krči, ali mislim da bi bilo čupavo noćas da nije na Singularu!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: singular
5.2.2015 12:19:47   
Modessty
Ajde da i ja update-ujem naše iskustvo! Nakon prestanka korišćenja Singulara sve ok. I dlaje s vrmena na vreme zapušen nos ali spava mirno.
Dobio je opet Singulara nakon Nove Godine jer je bio bolestan pa se dr plašila da ne krene opet onaj kašalj zbog zapušenog nosa. I tako mi krenemo sa SIngularom . Šetvrtog dana terapije u sred noći vrisak iz sobe! Mi otrčimo, on se bacaka, plače i spava. Ne možemo da ga probudimo. Kako mu se približimo i pomazimo ga po glavi ili rukama on tako krene da nas udara i da se brani kao da mu je život u pitanju! Strašno je bilo. Jedva smo ga savladali da ga uzmemo u ruke (i muž i ja zajedno) i odnesemo u dnevnu sobu. Upalili svetlo, polili ga hladnom vodom i tek onda se probudio. PLače i priča kako je sanjao nešto mnogostrašno. Trese se dete od straha. Moj muž se iznervira i kaže nema više Singulara! Nek pričaju lekari šta hoće! Mirno i lepo spavao i nije imao probleme dok nije bilo Singulara. Tako prestanemo da mu dajemo. Jedno nedelju dana kasnije krenem ja da mu dajem ali tako da niko ne zna. Čisto da vidim da li će biti neke reakcije i da li će neko primetiti promene u ponašanju ako ih bude bilo.
Četvrte noći od početka terapije opet sanja "nešto strašno", s tim što smo ga brže probudili i brže se smirio. Nos i dalje zapušen noću o hrče kao i pre Singulara. ja nastavim da mu dajem još nekolio dana. Kaže mi mama da je Danilo s vremena na vreme jako agresivan i da ima neke napade besa koje nije imao do sada. Pita me šta mu je. Da nije nenaspavan ili slično. I stvarno je imao napade besa koji su bili strašni. Eto tek tako bez ikakvog vidljivog razloga. Ja prestanem da mu dajem Singular, dete se vratilo na normalu. Prvi put nije tako reagovao. Čak je bilo suprotno - bio je sav usporen.
Njemu Singular nije neophodan za sada i nadam se da neće ni biti jer nema gušenja i problema sa disanjem. Da mu je neophodan verovatno bi nastavili sa terapijom. Ovako smatram da mu ne treba, a dr se složila sa nama.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: singular
9.2.2015 16:47:33   
jabudic
I mi smo dobili Singular. Nije ni astmaticar, niti ima dijagnozu bronhitis, vec zvog cestih opstrukcija pluca.
Sad iscitah malo temu, pa ne znam sta da mislim...user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: singular
10.2.2015 9:35:13   
mama krava
Joj, ne znam šta da kažem...

Mi imamo kao alergijsku astmu sa groznim Laringitis opstrukcijama.... I pijemo ga vec skoro 2 meseca I imao je Laringitis, ali PRVI put bez opstrukcije I ja sam sad sigurna da je to zahvaljujuci Singularu. Prosto se plasim da prekinemouser posted image

Mi nismo imali nikakvih nuspojava...u stvari moooožda jedne noći lose snove I nemirno spavanje, ali sam ojednom, tako da ne mogu da tvrdim da je od toga a ne od nekih drugih stvari(rastu mu zubi...)

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: singular
10.2.2015 9:55:07   
Modessty
Singular se i daje da bi pre svega zaštitio od alergijske astme. Više se daje kao preventiva.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: singular
10.2.2015 9:58:05   
mama krava
Da, da, tako je nama i dr rekao i zato nam je i dao ovaj lek!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: singular
23.2.2015 15:27:13   
sasaaa
Moj mali decak je vec 3,5 meseca na singularu, posle cestih opstrukcija i upale pluca. Skroz sam ga izolovala iz vrtica i bolesne dece, igraonica i slicno. Za sad je ok, pupu sto bi babe rekle. Uskoro opet krece u jaslice i ocajna sam, privatni pulmolog nas savetuje jos 5 dana da mu dajem lek.

Sad sam malo iscitala, Medesti, kako je decak sad_ Da li ima ruzne snove_ Moj striji je bez terapije, a istog je uzrasta kao tvoj i ponekad se desi da se mlati i vristi i place u snu, ako gleda Gormite ili nesto slicno mozda je i zbog toga. Skroz dobronamerno ovo pisem.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: singular
23.2.2015 19:49:31   
mama krava
Mi smo sinoc zavrsili sa Singularom i to sam ga poslednjih 10ak dana razvlacila pa davala svako drgo vece! Sad mi frka... Kako ce mu biti bez njega!

(odgovor članu sasaaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: singular
24.2.2015 21:38:57   
mama krava
Bili sada na kontroli kod pulmologa i dobili jos 2 meseca singular. Dr je zadovoljan, ali kaze da pije jos dva meseca, pa mesec dana bez singulara, pa onda kontola.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: singular
18.8.2015 14:42:10   
doktorkakristal
evo da se i mi prikljucimo grupi za singular user posted image ,danas sam je vodila na prvi pregled kod pulmologa,ona nema problema sa plucima ali ima sa nosicem,toliko da vise ne znamo sta da radimo,kaze da je alergija najverovatnije posto je mala probe posle drugog rodjendana,do tad singular ,moje dete spava katastrofa,tako da od ovoga vala gore ne moze da bude ,krenucu sa terapijom pa cu da vidim kako ce da ide user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: singular
19.8.2015 17:07:36   
nikiteki
mi smo biLI3 meseca na singularu i produzili su nam jos tri meseca

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: singular
21.10.2015 13:14:18   
mama krava
Mi smo od pre mesec dana ponovo na singularu. Ja moram da kažem da nama pomaže. Nema nekih nuspojava, koje mogu da primetim. Najbitnije mi je to da on bude bolestan, tj zaradi sline, ali se više ne spušta, odnosno prodje nam to bez opstrukcija, što mi je najbitnije!

Naravno obavezno uz Pulmicort....

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: singular
21.10.2015 23:27:45   
Maci2
Kakov vkus imaat tabletite singular od 4 mg ?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: singular
22.10.2015 9:38:12   
mama krava
Sladak ukus.

(odgovor članu Maci2)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: singular
28.10.2015 9:48:46   
Maci2
Mu dadov tableta ama ne sakase , pocna da povraka. Zedov prasak, vo sto mozam da go rastvoram? Ima 5 godini

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: singular
28.10.2015 9:59:13   
mama krava
Može u jogurt, voćni jogurt npr...može da se umeša u neku hranu...

Prašak je samo do 6 godina...znači da može još uvek da ga uzima.


Samo pazite, hrana ni napitak ne sme da bude vruće, tj mora da bude sobne temperatuje ili hladnije!!!!

(odgovor članu Maci2)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: singular
28.10.2015 10:42:50   
Maci2
Fala mnogu

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: singular
17.11.2015 11:23:48   
Modessty
Da li nekome treba Singular? Imam skoro celu kutiju, mislim da smo iskoristili samo par doza

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maci2)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: singular
7.6.2017 16:43:41   
Sanjica26 RR
Citam nus pojave ovog singulara i uopste mi se ne svidja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here