|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 22:00:29   
aster
Još nismo sigurni da li ćemo ići na testiranje, ali ukoliko odemo, javićemo kako smo prošli.
Rečeno nam je da zakažemo posle rođendana neki termin, da dođemo prepodne na institut, hospitalizujemo se, a popodne će nas već pustiti. Takva je procedura.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.2.2011 12:49:04   
pipili
tash,
oticu oci ali ne stalno.jutro nakon sto sam mu dala jabuku,otekle su ali to vece sam ga inhalirala sa pantenolom,ta para mu je, navodno,iziritirala oci,jer izlazi iz maskice.to se ponovilo i sad,kad sam ga ponovo inhalirala sa pantenolom a NISTA od hrane nisam menjala,on jede samo piletinu i krompir.mada je i meni palo na pamet da je mozda od sinusa,jer je opet smrkavac.
snelle,
ja ne bih jos pokusavala da dam detetu nista mlecno,dovoljno je da joj das neke 2 nedelje pre nego sto napravite test,dotad ce proci jos prilicno vremena a to ce joj dati sansu da sve ranice zarastu na crevima i da se formira sluznica.inace mi taj dr rece da oni to ne tretiraju kao alergiju ako dete nije doslo u direktan kontakt sa mlekom pa reagovalo.ovo sa krvi u stolici dojenih beba se smatra razvojnim problemom i kaze da se to nikako ne tretira.user posted image
pozz,devojke

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.2.2011 12:55:43   
Anoniman
Morate da pazite kad inhalirate decu. Sam fiziološki nije problem da isparava u oči, ali neki lekovi (za Pantenol konkretno ne znam, ali za Berodual znam), oni ne smeju da isparavaju u oči, tako da maskicu morate staviti dobro na nosić, a neka ne leže sa strane i od dole. 

< Poruku je uredio Tash -- 12.2.2011 12:56:04 >

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.2.2011 21:37:42   
briseljancica
Evo ja samo da javim sta smo sve odradili u prethodnih mesec dana. Bili smo kod Gastroentereologa (koji je bio poprilicno beskoristan) i koji nam je savetovao "da sacekamo da vidimo da li ce se opet javiti krv u stolici", njoj se to javlja vec 6 meseci a oni ajde da sacekamo opet user posted image . Doduse nosili smo stolicu na analizu da vide da li slucajno ima parazita posto i oni hoce da uzrokuju krv u stolici ali i to je sve bilo negativno.
Posle ovoga smo otisli kod arelgologa da pitamo za savet i sta da radimo. Ona nas je lepo saslusala, rekla da i ona misli da je najverovatnije alergija na mlecne proteine i onda je uradila alergo test na kozi koji je bio negativan na mleko.
Vecu reakciju je imala na sve druge probe nego na mleko.
Tako da eto, posle svih strucnjaka od kojih niko nije dao neko pametno objasnjenje mi i dalje ne jedemo nista mlecno i cekamo da vidimo da li ce da se ponovi krv u stolci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Alergija na mlecne proteine
13.2.2011 0:09:11   
Snelle
Bri, ja sam mislila da je u inostranstvu bolja situacija što se tiče doktora nego kod nas, kad ono....user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.2.2011 21:53:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Tasha me zamolila da stavim ovu sliku (posto ona ne moze iz bolnice sa mob). Ovo daju bebama u bolnici:

user posted image


Zbunjena sam. Nešto sam kopala po netu, i zaključila da je ovaj Alfare za dijareju, kao što Smeški i reče: KLIK, a da se za alergiju na mlečne proteine koristi ovo KLIK.

Odštampaću i odoh sutra da pitam dr o čemu se radi!

Možda Marko kaki zeleno jer ga hranim hranom za dijareju a on je nema?

Činjenica je da i na ovoj za dijareju piše da je za cow milk intolerance, ali... zbunjena sam. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.2.2011 22:40:51   
Anoniman
A food allergy is an over-reaction of the body’s immune system to a food protein (e.g. cow’s milk protein). In an allergic reaction, a natural and normally harmless food component is perceived by the immune system as a dangerous “invader” that has to be destroyed.
In most individuals, the immune system in the digestive tract fights against small amounts of harmful, disease-inducing bacteria and other microorganisms, but at the same time, it recognizes that foods are harmless. This ability to differentiate is called “oral tolerance” to foods. In a minority of people, this finely balanced mechanism does not work optimally. Their immune defenses over-respond. This results in sensitization and development of an allergy to the food in question. Symptoms usually depend on the age when they first show. During the early weeks of life, symptoms are usually digestive (vomiting, diarrhea), then in the first months or years cutaneous, affecting the skin (atopic eczema). In many cases, food allergic infants will develop other types of allergies at later stages in life, including allergic rhinitis (hay fever) and/or asthma.
Izvor: KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.2.2011 22:56:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

In many cases, food allergic infants will develop other types of allergies at later stages in life, including allergic rhinitis (hay fever) and/or asthma.
Izvor: KLIK



Uh, moj najgori strah user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.2.2011 21:29:08   
Anoniman
Inače, bili smo na kontroli u sredu.

Dr je rekla da pokušam pšenično brašno da zamenim kukuruznim (u svojoj ishrani), da vidim šta će biti. Već u sredu sam to uradila, juče jela kukuruzno, i danas, on je prvi put moje takvo mleko jeo juče u zoru (1.30h), danas oko podne se osuo po licu i iznad ušiju. Related or not, nemam pojma. user posted image Vratila sam se pšeničnom brašnu.
Sem toga je dr rekla da mu ne dajem AD kapi, jer one sadrže riblje ulje i dosta beba reaguje na njega.
Onda kada sam otkrila ovo za Alfare (da je za diareju), mama je odnela to odštampano dr-u, i dr je bila u čudu. To joj je bio prvi glas da je to za diareju, kaže, do sada su svu decu alergičnu na kazein stavljali na tu formulu, i deca su bila ok, popravila su se. Takođe, pokazala joj je i fotku Markove zelene stolice, i dr kaže da misli da nije kandida (radili smo analizu stolice, kandide nije kultivisana, a stolica je zelena od kad je Marko na Alfareu), te je dr rekla da se vratimo na Allernovu. Šta ću ja sa 8 kutija Alfarea (1600din je kutija)? user posted image Činjenica je da on ima užasna krčanja creva od kad je na Alfareu. Ebo pare, ali ipak... user posted image I BTW, Alfare sadrži riblje ulje. Ebe lud zbunjenog, da prostite.
Kad mu se smire promene na licu i u kosi (nije strašno, ali ima promene), preći ćemo na Allernovu, da vidimo šta će biti.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.2.2011 21:35:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

In many cases, food allergic infants will develop other types of allergies at later stages in life, including allergic rhinitis (hay fever) and/or asthma.
Izvor: KLIK



Uh, moj najgori strah user posted image



Nemoj se plašiti astme. Ja živim sa njom od 2 godine života, pa vidi kolika sam narasla i rodila dvoje dece. Samo ćeš morati da naučiš dosta o tome, i da naučiš dete da se nosi sa tim.
U celoj priči, uopšte ne mora da znači da će joj išta biti.
Vidiš da kaže "In many cases", a ne kod svih. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.2.2011 21:38:03   
Snelle
Tasho, moram ti iskreno reći - JA SE TEBI DIVIM!!!!! Koliko snage imaš i strpljenja. Ja bih na tvom mestu do sada 100 x pala u depresiju, a ti si jaka ko stena!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.2.2011 21:44:31   
Anoniman
Nije da imam izbora. user posted image

Tek nedavno sam od mm-ovog ujaka saznala...

Pre hospitalizacije sam ja bila... pa, depresija je blaga reč. Plakala sam danima. Baš, baš sam bila loše.
I pre koji dan sretnem mm-ovog ujaka, ona me pogleda i kaže "Dobro si, vidim!", kaže "Rekao mi je tm pre nego što ste otišli u bolicu >>Moramo nešto da uradimo, znam da će ovo kod Marka proći, ali žena mi je otišla u qrac!<<"... TADA je mm ustvari potegao celu priču oko dečije, tada smo otišli... tada je počela faza oporavka... Tako da, hvala njemu što je video da nismo dobro, i da nemam snage više. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 18:32:43   
bojkica
Zdravo,nova sam na ovom forumu!Moja beba ima 4 meseca i na zalost ima alergiju na mlecne proteine,bar nam je tako rekao gastroenterolog kod kojeg smo bili u Tirsovoj!Nisu joj radili nikakve preglede,testove.....samo je saslusao da beba iskljucivo doji,ima zelene i sluzave stolice sa koncicima krvi!Ja sam na dijeti vec par dana,pa za 15 dana na kontrolu!Da izbacim sve mlecne proizvode,soju,grickalice,obojeno voce....tako da neznam sta bi mogla da jedem,jer osecam da se mleko smanjuje!Po preporuci doktora kupila sam alernovo mleko ali ga jos uvek nismo probali i zaista neznam ako ga ne prihvati sta onda!?Uzasno se osecam...i ocajna sam zbog celokupne situacije!user posted image

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 19:55:25   
Snelle
Bojkice, pre svega dobrodošla! Kao drugo, nemoj biti očajna, jer ćeš tako smanjiti mleko, a to ne želiš. Što se količine mleka tiče, nemoj se brinuti, neće se ono bez upotrebe kravljeg melak tek tako smanjiti, evo ja sam već 4,5 meseci na "dijeti" i još uvek dojim svoje dete. Druga hrana itekako može nadomestiti mleko i mlečne proizvode. Da se ne bih po sto puta ponovljala, možeš da pročitaš par poslednjih stranica šta smo pisale i da nas pitaš šta god te interesuje. I ne razumem zašto bi davala dohranu ako imaš dovoljno mleka? Doji bebu, to je nabitnije! A mleka će biti ako budeš smirena. U svakom slučaju, nisi usamljena u svom problemu, ima nas puno!
Nemoj da kloneš duhom, budi jaka, proći će i to user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 21:42:53   
bojkica
Shelle- Hvala puno na lepim recima!!!Ja bih da je dojim i dalje-ali mi je gastroenterolog iz Tirsove rekao da ako se za 15 dana ne poprave stolice da prekinem sa dojenjem!Vidim na forumima da su misljenja doktora veoma razlicita,kao i iskustva sa pedijatrima!Meni je nas rekao da nije to nista posto beba napreduje-sve dok ja nisam trazila uput za gastroenterologa-na sta je ona bas bila uvredjena!A za haos u Tirsovoj bolje da ne spominjem-cekala sam u hodniku sat i po vremena, prepunom ljudi,dece koji kijaju,kaslju...pa nam samo jos neki virus fali!Sa bebom koja mi spava na rukama,naravno bez mesta za sedenje.......a kod dr.smo bukvalno imali razgovor od 10-tak minuta-koji je studente ispitivao uz pomoc nasih siptoma i dijagnoze!!!
I, da ne zaboravim da pitam za probiotik-meni je napisao probiotik forte-da li bi smela neki drugi i koliko dugo?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 21:57:45   
Snelle
Bojkice, iz mog, i iskustva mama ovde, treba više od 15 dana da se stolica sredi, jer mlečni proteini iz tvog organizma ne mogu stek tako da nestanu. Moje dete je, ako si pročitala, nakon končića, imalo 4 stolice pune krvi, pa se, i pored dojenja, situacija potpuno stabilizovala. Ne mogu da se mešam u tvoju odluku, ali smatram da sa dojenjem ne treba prestati, izuzev ako se stolica nikako ne sređuje. Ja sam svom detetu davala Bacilac infantis (probiotik) mesec dana, po savetu gastroenterologa. On nije sredio toliko stolicu, koliko mu je funkcija bila lečenje i regenerisanje creva koja su bila jako oštećena. Inače, mi nismo išli u Tiršovu, već u Institut za majku i dete, i dr mi ni u jednom trenutku nije rekao da prestanem sa dojenjem, što znači da su mišljenja definitivno podeljena!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 22:15:00   
bojkica
Slazem se sa tobom sto se tice dojenja,koliko god da imam mleka, ipak necu prestati da je dojim!Pokusacu da nabavim taj probiotik-ako mozes napisi mi koji je proizvodjac!I veruj mi da sam bas razmisljala kako li izgledaju njena creva posle toliko sluzi u stolici....njoj se pojavilo skoro pre 2,5 meseca!Hvala jos jednom-puno mi znaci tvoje javljanje, jer u mojoj okolini nemam nikog sa ovakvim problemom!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:01:35   
pipili
snelle,
citam sta si odgovorila bojkici i secam se kako sam ja sva unezverena bila kad sam se prikljucila forumu a ti mi odmah odgovorilauser posted image
inace,mi nikako da stignemo do alergologa,sad u petak se nadam da cemo konacno uspeti da odradimo probe.
imam pitanje-da li se nekome desilo da se posle duzeg vremena ciste stolice opet pojavi krv?jer se to nama desilouser posted image
ja sam ubacila u svoju dijetu jaje a njemu sam dala 2 kasicice pirinca i danas u stolici prvo tackica a u sledecoj malo vise...sad to vise nisu koncici jer je stolica formirana.joj,dodje mi da se ubijemuser posted image cudo jedno kako mi sve ladje potonu cim se pojavi bilo kakav simptom

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:06:11   
Mery
Evo mene opet user posted image
Izgleda da je nasoj muci dosao kraj, moje dijete je pocelo prihvatati mlijeko bez reakcije (naravno male kolicine), sada smo u fazi da mu uvodim mlijeko i mlijecne preradjevine polako. Vidjecemo kako ce dalje biti ali po ovome djeluje da je prerastao tu alergiju user posted image .

Tasho moje dijete pije alernovu od 9. mjeseca i odlicno je prihvatio, smrdi uzas jedan ali valjda oni neznaju za drugo pa im je i to dobro.


< Poruku je uredio Mery -- 23.2.2011 23:15:45 >

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:12:00   
Anoniman
Ćao bojkice!
Kod mog deteta se alergija na kazein manifestovala promenama na koži (Seboroični dermatitis kod dece KLIKNI), čak smo i u bolnici završili. Neću daviti mnogo sada sa tim, imaš tamo na temi, pa ako te zanima, pročitaćeš.
Javljam se zbog dve stvari:
1. Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja KLIKNI
Mene su u bolnici stavili na "eliminacionu dijetu", pošto sam dojila. Šta ona konkretno znači piše ovde: KLIKNI. Evo recimo par dana mog jelovnika: KLIK. Meni su sem mlečnih proizvoda izbacili i sve ostale najčešće alergene (jaje, citruse, koštunjavo voće, aditive...)
2. U bolnici su mi rekli ni slučajno probiotik jer sadrži laktobacilus, koji, kako su mi narodskim jezikom objasnili, nastaje baš od mleka. user posted image No, moje dete je imalo kožne promene, ne krv u stolici, pa ne znam dal kod dece koja imaju krvi u stolici on mora da se da da bi creva zarasla. user posted image

Snelle je u pravu da je 15 dana jako kratko da bi imala poboljšanja u nekom drastičnom smislu. Kada pročitaš šta je eliminaciona dijeta, shvatićeš šta sam jela a iz bolnice smo nakon 10 dana otpušteni sa povišenim eozonofilima (o eozonofilima ovde: KLIK) Sledeću sredu treba da idemo na kontrolu, i dr je tražila da se opet odrade eozonofili.

Samo se opusti, i ne brini. Sve će to proći. Ja sam dojila do pre koji dan, i zeznem se i pojedem jaje, tako da ne dojim već dva dana. Izmlazam i odlučila sam da se ne vraćam dojenju, već da prekidam, jer je Marko lepo prihvatio Allernovu.

Inače, za one što prate temu... od kada smo prešli sa Alfarea na Allernovu, Marko se ne otima na flašici, nema zelenu stolicu, nema krčanja u stomaku i napokon nema grčeve! pu-pu-pu da ne ureknem.

< Poruku je uredio Tash -- 23.2.2011 23:15:42 >

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:13:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mery



Tasho moje dijete pije alernovu od . mjeseca i odlicno je prihvatio, smrdi uzas jedan ali valjda oni neznaju za drugo pa im je i to dobro.




Od kog meseca? user posted image

Pošto je kod vas?

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:14:10   
Anoniman
pipili, pre će biti na jaje nego na pirinač, jer pirinač potpada pod eliminacionu dijetu. 

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:15:06   
pipili
tash,
tebi su eliminisali jaja!?ja sam to samoinicijativno izbacila a rekose mi samo mleko i mlecne proizvoode da izbacim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:18:27   
Anoniman
Inače, saznala sam da se u Hrvatskoj Alfare nabavlja na recept za 4eur, a kod nas košta 1600din. I kod njih ga preporučuju za alerg. na mlečne proteine. Ja ne znam šta je tim lekarima, pa jel ne čitaju šta proizvođač kaže za šta je on!? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:18:41   
pipili
pa stvarno sam veverica...
mislis da je jaje?pa i nema sta drugo.ma,mene su otaljali,da tako kazem,ja sam sve to nesto sama smislila sta da izbacim i citala kako ste vi devojke dobile savete.takodje sam na svoju ruku i soju izbacila.
ali sam,biserka,na svoju ruku krenula i da vracam hranu,sve mislim,mora da je samo mleko,nego da je trebalo duze vreme da se iscisti iz organizma....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here