|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
9.6.2015 14:01:18   
bice devojcica
Evo i mi da se javimo,obavili smo pregled na institutu za mentalno zdravlje,i moj sin je dobio dijagnozu f83,tj specificni poremecaj razvoja. Defektolog nam je rekla da je eholalija previse izrazena,i da je na granici sa pervazivnim poremecajima. Cekacemo sad do septembra,kad ce nas ukljuciti u dnevnu bolnicu,kazu da vreme radi za njega,sazrevanje i svasta nesto.. Sve vas pozz,Branki posebno

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Autizam kod dece
9.6.2015 14:21:25   
adulence
draga zelim pre svega puno da te pozdravim i saljem puno zagrljaja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Autizam kod dece
9.6.2015 14:25:53   
bice devojcica
Hvala ti Adulence puno,nedostajale ste mi sve.. ali svasta nesto se izdesavalo,vidis vec. Vidim da cekas bebicu,bas bas mi je drago user posted image user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Autizam kod dece
9.6.2015 14:29:51   
adulence
drzite se mora biti bolje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Autizam kod dece
9.6.2015 22:43:32   
branki*
Bice devojcica,sad hrabro kreni u akciju,svaki dan!veliki pozdrav za tebe i tvog malisana!😘

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Autizam kod dece
17.6.2015 14:50:18   
mila83
KLIK
Jedna lepa prica :)

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Autizam kod dece
17.6.2015 15:08:29   
mama krava
Baš lepa priča!user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Autizam kod dece
17.6.2015 22:06:29   
mama Ljilja
http://www.lovesensa.rs/clanci/ljudi-inspiracija/zivotna-prica-filipa-martina-nilsona-od-autizma-do-baleta?page=1

Odlicna prica. Procitajte obavezno

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Autizam kod dece
26.6.2015 11:41:41   
vikiveki
mama Ljilja baš je poučna priča i životno iskustvo...sva sam se naježila.
Ja sam samo htela da sa vama podelim svoje zadovoljstvo zbog napretka koji je ostvario deček iz moje grupe u vrtiću...od početka septembra kada je došao u našu grupu,pa do kraja ove školske godine,napredak je i više nego evidentan.Mada roditelji još nisu prihvatili činjenicu da se on razlikuje od druge dece,uspevamo da lepo sarađujemo sa njima.Stručni saradnici nas kuju u zvezde,a mi smo samo posmatrali dete i pomagali mu tj. podsticali ga u aktivnostima

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mama Ljilja)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Autizam kod dece
2.7.2015 18:29:34   
branki*
vikiveki,bas mi je drago zbog decaka iz tvoje grupe,bravouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Autizam kod dece
2.7.2015 19:07:56   
vikiveki
Branki,ja uživam kada ga sada vidim kako se igra sa vršnjacima ali i starijom decom,pošto je naša grupa zbog njega i još 4 dece koji su mlađi od uzrasta naše grupe, mešovita. Do sad nisam radila sa decom koji imaju neki aspekt iz autističnog spektra,i mogu reći da je najvažnije da se takvom detetu pokloni na prvom mestu velika količina ljubavi i razumevanja a onda da zajedno sa njim uspostavimo neke rutinske radnje uz pomoć kojih će oni znati kako da se ponašaju i da uče neke nove stvari.

< Poruku je uredio vikiveki -- 2.7.2015 19:09:23 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Autizam kod dece
8.7.2015 13:56:50   
Rosita
http://zelenaucionica.com/otkriven-revolucionarni-metod-za-utvrdjivanje-autizma-kod-male-dece

interesantno

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Autizam kod dece
8.7.2015 14:03:16   
vikiveki
Jeste interesantno,ali pitanje je koliko je taj način pouzdan sa obzirom da je uzorak dece relativno mali ,na kojem je rađeno istraživanje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Autizam kod dece
8.7.2015 14:07:43   
Rosita
Ni ja ne mislim da je pouzdano, narocito ne u ovom smislu kako tekst najavljuje- revolucionarni metod, za par sekundi i td. A ne verujem i da je to karakteristika svih oblika autizma, zar nisu neka deca preosetljiva zapravo? Nego eto, procitah pa podelih.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Autizam kod dece
8.7.2015 14:12:21   
vikiveki
Da Rosita,interesantno je i vredi isprobati,a autizam je baš specifičan i ni jedno autistično dete nije slično,svako je priča za sebe,bila sam u zadnjih ggod. dana na puno predavanja i tribina,bila i u specij školi,i sama sam se uverila da je svako takvo dete priča za sebe

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Autizam kod dece
8.7.2015 14:37:38   
branki*
procitah tekst...upravo jedno od pitanja kad roditelj popunjava upitnik za procenu jeste i pitanje da li dete primecuje i reaguje na neprijatne i jake mirise.ali,naravno to je samo jjedno od pitanja...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Autizam kod dece
8.7.2015 17:08:57   
vikiveki
Da ,neko je preosetljiv na zvuk,neko na miris,neko na iznenadne pokrete,na buku uopšte, a za ostale je neosetljivo...ja sam videla dete koje nije osećalo bol,niko nije znao dok ga drugo dete nije izujedalo,a ovaj nije uopšte reagovao,pa vaspitačica nije ni znala dok roditelji nisu reagovali

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 0:35:17   
mila83
Interesantno KLIK

Postavila link pa vidim da ima vec gore postavljeno...
Mame sa iskustvom znaju najbolje koliko je tacno,ali pretpostaljam da zavisi i od slucaja do slucaja...

< Poruku je uredio mila83 -- 10.7.2015 0:37:02 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 7:33:13   
vikiveki
Da Mila,ima već gore link,i baš smo ga komentarisali da je interesantan ali da je to istraživanje rađena na malom broju dece,pa je pitanje koliko se može uzeti kao tačan i verodostojan.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 9:39:49   
mila83
Da,i ja se slazem..ipak je to kompleksno. Ali mene je privukao naslov-revolucionarno,pa kad procitah,vidim da bas i nije. Jos sam negde naletela na dobar clanak o ranom otkrivanju autizma kod beba,samo da ga pronadjem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 9:44:26   
vikiveki
user posted image Mila pronađi pa postavi,mene jako zanima ta tema jer od prošle god. imam takvo dete u grupi i trudim se na sve načine da mu pomognem,mada ono osnovno što mi nedostaje jeste saradnja roditelja koji ne prihvataju situaciju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 10:54:19   
mila83
To je najgore od svega,sto je nekim roditejima tesko to da prihvate,trebalo bi poraditi i na edukaciji roditelja o autizmu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 11:03:52   
vikiveki
Veruj mi Mila da sa njima radi ceo stručni tim,psiholog,pedagog,defektolog,logoped i socijalni radnik,ali razumem ja i njih teško je prihvatiti činjenicu da se tvoje dete razlikuje od druge dece.Samo mi teško jer su oni ti koji najviše mogu pomoći svom detetu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 13:59:29   
mila83
U pravu si,razumem da se radi sa roditeljima autisticne dece,tek to treba,ali mislila sam i uopste,da se roditelji upute i informisu o autizmu,nevezano imaju li decu sa tom dijagnozom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Autizam kod dece
10.7.2015 14:48:45   
vikiveki
Da razumela sam šta si mislila,i nije loša ideja da se svu roditelji upoznaju sa tim terminom i takvom decom,možda i mlade žene buduće majke treba edukovati,da posle ne bi imali averziju prema problemu,naravno ako do toga dođe,jer sam na seminarima čula podatak da je procenat autistične dece iz god. u god. sve veći,kao da je neka epidemija.Kod nas u vrtiću skoro da i nema grupe bez bar jednog autističnog deteta,a ima dosta grupa sa po dva takva deteta

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here