|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
17.5.2012 18:36:51   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Vuko, u Srbiji se po meni desava klasican femicid. Zena je vlasnostvo, predmen, totalno inferiorna. Pisale smo mnogo o onoj Milojki, i neke zamisli su stvarno ok, ali kazem ti, ovde nije realno zabraniti abortus, tj dozvoliti ga pod odredjenim uslovima. Nagledala sam se abortusa i abortusa, u opstoj, lokalnoj, bez anestezije, zena, devojaka... ogromnoj vecini je bilo zao, ali ogromna vecina nema niciju podrsku i pomoc da to dete rodi. Sad ce neki da kazu " drzava treba da da pare majkam..." Da je ovo Svedska, pa i da razumem ta ocekivanja za ogromnim socijalnim davanjima, ali nije i trebalo bi svima da bude jasno da drzava ne moze da uradi nista vide, do bar nekakvog ulaganja u kampanje kojima bi se ljudi naucili pravilnom planiranju porodice


Jeste. Jeftina roba. I sve je manje i manje postovana. Dosta "mladica" se "zabavlja" a da imaju nekakve obaveze prema tim svojim partnerkama - za to se ne opredeljuju svi. Pa samo pogledaj u novinama kako se zove covek od 38 godina npr u nekom tekstu - mladic samo zato sto je razveden i trenutno nije u braku. A u nekim delovima planete bio bi vec deda u tom godistu.

Ne kazem ja da ga treba ukinuti nego da treba sebe spreciti da dodje do situacije da se nezeljeno zatrudni. Znaci spreciti trudnocu a ne ukidati abortus.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Abortus
17.5.2012 18:39:28   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: minavb

Anck, Kina i Indija su zemlje sa najgorim oblikom femicida, tj gynocida. Tamo se ubijaju tek rodjene devojcice, zato sto su devojcice. Kontam da si bila sarkasticna kad si pominjala prosperitetnu Kinu, ali prosto moram to da napomenem.
Svakome je njegova muka najveca, i nije nase da nekome sudimo, a posto ne mozemo da mebjamo svet, najbolje sto mozemo da uradimo, je da nasu decu naucimo kako se planira porodica.

Svakako,s tim se slazem u potpunosti

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Abortus
17.5.2012 18:43:34   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Anck, Kina i Indija su zemlje sa najgorim oblikom femicida, tj gynocida. Tamo se ubijaju tek rodjene devojcice, zato sto su devojcice. Kontam da si bila sarkasticna kad si pominjala prosperitetnu Kinu, ali prosto moram to da napomenem.
Svakome je njegova muka najveca, i nije nase da nekome sudimo, a posto ne mozemo da mebjamo svet, najbolje sto mozemo da uradimo, je da nasu decu naucimo kako se planira porodica.


Znam dosta Kineza. To je tacno, tamo ces da prezivis sto posto samo ako si musko i to prvo. Tamo je abortus verovatno kategorija koja se vise ne broji. Pa oni ne smeju da imaju vise od jednog deteta, samo u ruralnim sredinama ili u bogatim porodicama. Postoji veliki trend uvoza Kineskih i Koreanskih devojcica ovde u SAD na usvajanje. Tuga. Kazu da su ogromna sirotista u kojima se one ostavljaju. Nisu podobna tj nisu pravog pola.

Ja verujem da mozemo da krenemo od sebe i da sprecimo da dodjemo u takvu situaciju, i da obrazujemo decu da to nije ok, da se treba paziti tokom seksualnih odnosa ako se dete ne zeli. Ovaj forum ima 30 857 registrovanih clanova. Ako nijedna od nas ne dodje do abortusa, i ako utice na nekog u svojoj okolini da koristi zastitu (sestre, najbolje drugarice) - nije to mala stvar.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Abortus
17.5.2012 18:44:22   
Sanchy
Samo planiranje porodice,ako su kondomi skupi jer pojam skupoce je relativan,postoji i spirala ja mislim da se to ne placa?Sad ne znam bas ni ja,ali koga interesuje lako moze da se raspita kod svoje dr u Domu Zdravlja...pre jedno dva meseca bila sam svedok kada je zena od nekih sezdeset dosla da otvori karton i sestra je pita jeste imali karton do sada a ona kaze nisam,nigde,nigde..pa sto ste dosli?Rekli mi da treba...user posted image ..pri tom vidi se da je zena iz Beograda i da nije loseg materijalnog stanja onako odokativno...to je po meni strasno ali tu je dosta kriva i sama drzava ma i uopste pojam braka i sama institucija po unutrasnjosti je bazirana na nekim tradicionalnim zastarelim i tipicno balkanskim principima ,a takvih primera ima i po Beogradu,Novom Sadu..generalno razocaravajuce stanje ,,,

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Abortus
17.5.2012 18:49:48   
minavb

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ne kazem ja da ga treba ukinuti nego da treba sebe spreciti da dodje do situacije da se nezeljeno zatrudni. Znaci spreciti trudnocu a ne ukidati abortus.

user posted image
Eto, ja se nadam da ce se u skole uvesti seksualno vaspitanje i higijena ishrane. Mislim da je ovo mnogo vaznije od gradjanskog vaspitanja i veronauke, no to je za nku sasvim drugaciju temu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Abortus
17.5.2012 18:51:04   
vukosava
Covece, 65 godina... A kad samo pomislis na PAP testove, mamograme, i sve ostalo sto joj moderna medicina moze da priusti.

Ja znam dve zene u svom bliskom okruzenju koje nisu mogle da imaju decu zbog posledica losih abortusa kad su bile tinejdzerke. Desava se nekad. I uvek mi ih je bilo zao, jedna se razvela od dva muza jer su oni prvo mislili da mogu da nemaju dece a posle su se ipak predomislili i otisli drugim zenama. A ova druga je ceo zivot imala domace zivotinje i kad bi joj neka od njih uginula, srce bi joj se svaki put slamalo. I imala je problem sa alkoholom koji su neki zlobnici stalno povezivali sa tim abortusom od koga se jako tesko oporavila...

A ta jedna moja poznanica koja je imala vise abortusa je dete zene koja je imala dvocifren broj abortusa, zadnji put kad sam cula koliko bilo je cini mi se 13. I da li ce sad cerka da ima isti broj kao majka u svom zivotu. Nista oko toga nije svoje dete naucila...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Abortus
17.5.2012 18:53:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb
Eto, ja se nadam da ce se u skole uvesti seksualno vaspitanje i higijena ishrane. Mislim da je ovo mnogo vaznije od gradjanskog vaspitanja i veronauke, no to je za nku sasvim drugaciju temu.


Ja bi i ubacila nesto od starog domacinstva. Sto bi ovde rekli "life skills" ne znam kako bi mu bilo pravo ime. "Vaspitanje za brigu o sebi"?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Abortus
17.5.2012 18:56:38   
minavb
Ah, briga o sebi... pazi, epidemija gojaznosti i bolesti kvs uzima maha, a jasno je da je vazno decu nauciti o sexu. nek se prvo ovim pozabave, lako ce nauciti da zasiju dugme.user posted image
Ajd da se ne rasplinjujemo, i onake se opasno krse pravila foruma u poslednje vreme.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Abortus
17.5.2012 18:58:40   
Sanchy
Da Domacinstvo i OTO stari dobri predmetiuser posted image ...inace to sto si spomenula Kineze i pogresan pol to se desava sve vise i kod nas...cvs je to omogucio ,one mogu da se rade cini mi se vec od osme nedelje i rezultat je za dan,dva..i ako je devojcica druga treca cetvrta ...cula sam skoro za to,ostala sam frapirana,najiskrenije...mislim da to zena nikad ne bi uradila samovoljno ali pod uticajem muza ...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 784
   [Obrisana poruka]
17.5.2012 18:59:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 785
   RE: Abortus
17.5.2012 19:00:17   
vukosava
Pa vezano je za temu u funkciji sprecavanje abortusa. Ja samo mislim da ime "seksualno vaspitanje" zvuci previse uzbudljivo za usijane tinejdzerske glave. Ja bi predlozila neki umereniji naziv, "zdravstveno vaspitanje" nemam pojma nesto malo neutralnije...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Abortus
17.5.2012 19:10:59   
minavb

IZVORNA PORUKA: Sanchy.cvs je to omogucio ,one mogu da se rade cini mi se vec od osme nedelje i rezultat je za dan,dva..i ako je devojcica druga treca cetvrta ...cula sam skoro za to,ostala sam frapirana,najiskrenije...mislim da to zena nikad ne bi uradila samovoljno ali pod uticajem muza ...

Imamo cini mi se temu o ovome, baci pogled. Ima i zena koje misle da je to sasvim ok.
Vuko, ja sam u medicinskoj imala predmet koji se zvao higijena. Obuhvatao je svasta nesto korisno, pa i kontracepciju i zastitu od polno prenosivih bolesti. Eto, taj predmet bi mogle sve skole da imaju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Abortus
18.5.2012 9:07:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava

Pa vezano je za temu u funkciji sprecavanje abortusa. Ja samo mislim da ime "seksualno vaspitanje" zvuci previse uzbudljivo za usijane tinejdzerske glave. Ja bi predlozila neki umereniji naziv, "zdravstveno vaspitanje" nemam pojma nesto malo neutralnije...


po meni taj predmet i treba da bude uzbudljiv jer tinejdzeri treba da prihvate to kao nesto normalno i prirodno , lepo i uzbudljivo , sa svim rizicima a ne nesto naucno fantasticno i sa ustrucavanjem . Mislim da zaista nema potrebe za siframa user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 788
   RE: Abortus
18.5.2012 11:08:01   
bratzz
IZVORNA PORUKA: vukosava

E Sanchy da je samo medju omladinom, vec medju nama na forumu i vecini ljudi u Srbiji...

[

Mi praktikujemo prkinuti snosaj. Ne koristimo kontracepciju jer zelimo jos dece pa i ako nam se desi da napravimo bebu nista strano, Milica ce dobiti pojacanje user posted image
Meni muz nije naredio nista, pricali smo otvoreno i slozili se da cemo sve dok ne dobijemo trece dete raditi ovako a posle treceg cu staviti spiralu i gotova stvar, inace mm nema nista protiv kondoma ali ja ih ne volim. Mislim da je bezveze petljati se u tudji intimni zivot, jer ce svako od nas raditi ono sto mu prija i kako misli da je naj ispravnije.
Vuko i ja sam protiv abortusa i cini mi se da bi uvenula od tuge kad bi morala da abortiram iz zdravstvenih razloga jer za mene drugi razlog ne postoji.

< Poruku je uredio bratzz -- 18.5.2012 11:16:35 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Abortus
30.5.2012 21:51:09   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Anck, Kina i Indija su zemlje sa najgorim oblikom femicida, tj gynocida. Tamo se ubijaju tek rodjene devojcice, zato sto su devojcice. Kontam da si bila sarkasticna kad si pominjala prosperitetnu Kinu, ali prosto moram to da napomenem.
Svakome je njegova muka najveca, i nije nase da nekome sudimo, a posto ne mozemo da mebjamo svet, najbolje sto mozemo da uradimo, je da nasu decu naucimo kako se planira porodica.


U skladu sa ovim sto si rekla: The Dying Rooms - dokumentarac o sirotistima u Kini (devojcice naravno)

U Kini zbog one drzavne inicijative da imas pravo na samo jedno dete vlasti mogu da dodju da ubiju bebu u stomaku sve do porodjaja. Samo sibnu trudnici spric i u njemu sta vec (slana voda ili odkud znam sta) i onda se desi nesto sto nije vise abortus ne znam medicinski termin kad moras da se porodis a dete je vec mrtvo. Mozes da places i da se deres koliko hoces, vlast ima pravo nad tvojim zivotom...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Abortus
31.5.2012 11:03:59   
Anoniman
Koje su to strahote user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 791
   RE: Abortus
5.6.2012 9:10:25   
Anoniman
Nacija manja za trećinu! Srbija spada u demografski najstarije nacije u Evropi. Skoro 75 odsto devojaka između 20 i 24 godine nema decu, a broj namernih abortusa dvostruko je veći od broja živorođene dece.

KLIK

(odgovor članu boba i vlada)
  Direktna veza do poruke: 792
   RE: Abortus
5.6.2012 14:40:24   
vukosava
Jeste, trenutno imamo vise penzionera nego zaposlenih ljudi. (U februaru između 80.000 i 100.000 zaposlenih nije dobilo platu, pa je na 1,68 miliona isplaćenih penzijskih čekova bilo 1,63 miliona isplaćenih zarada) klikni za ceo clanak

Ja mislim da ce to da bude samo manje i manje. Masa nas radja decu van Srbije i ona ce svoju verovatno radjati van Srbije (mada je moje dete prijavljeno u Novom Sadu, vodi se medju te novosadske statistike ali opet nije ipak tu, mozda su brojevi jos manji ako se mi ne racunamo).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Abortus
5.6.2012 14:41:05   
vukosava
Mislim da je to ruzno svaljivati samo na zene, jer kao da nas nesto drustvo podstice da radjamo od 20 do 24. Malo sutra. Bude uvek, cerko studiraj i slicno (kakva ironija a samo 4.9 % ljudi iz Srbije ima zavrsen fakulet i toliko isto trenutno studira). A po novinama stalno u vestima "momak od 37" i slicno. Kakav bre momak od 37? To je COVEK. Svi su oni momci u glavi i voleli bi da zive ko nezenje sto duze. A za dete cesto treba dvoje - mama ali i tata. Koliko samo znam veza od deceniju i vise. Momak i devojka? How, yes, no? I dok se gospodin doceka da zaprosi, dok se stvore uslovi, naravno da je to kad se imaju deca sve kasnije i kasnije.

Mislim da je to pre svega do muskaraca, do toga kad oni zele da udju u brak i postanu roditelji. Normalno je da se ima sve vise i vise partnera pre onog za brak. Smatram da ogromni broj ove statistike od 150 000 abortusa upravo krene od muskaraca kad posalju svoju cerku da "ne pukne bruka", devojku - "jos sam ja mlad, nisam spremam za decu", zenu - "sta ce nam jos dece idi ocisti se, necu valjda sad pod stare dane da pocnem da koristim kondome i tamo ti sta ti ja znam sa zapada sve to nesto sto nam dolazi"...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Abortus
3.7.2012 14:51:53   
dunja RR
Čekam danas lift u klinici N.Front, sama ja, a pored uglu neki mladi par se nešto raspravlja. Čuje se sve, nema nikog samo mi. Imaju između 20 i 25, oboje mladi, lepi, kulturno izgledaju. Ona mu je izjavila da je trudna i da želi da rodi dete. On je nagovara da abortira. Ona ne odustaje, plače i govori mu da ne traži ništa od njega i da će sama izgurati sve, da će joj mama pomoći. On se smeška, mazi je i dalje je ubeđuje da abortira, da ima vremena da sačeka malo pa će imati decu. Došlo mi da im priđem i da im u par sekundi kažem kroz šta prolazim, kroz kakav PAKAO prolazim samo da dođem do VTO, posle godina ispitivanja i 3 operacije. Nisam. Naišao je lift kasnije. Sada razmišljam da sam trebala. Ali ona je zaista delovala sigurna u to što želi i nadam se da će sve biti dobro.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.7.2012 14:52:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Abortus
3.7.2012 14:59:29   
Verus
user posted image i ja se nadam dunjice...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Abortus
4.7.2012 4:49:44   
vukosava
Dunjice, jadna devojka. Sve i da je nagovori da abortira i da ona ostane s njim, nista joj ne garantuje da opet nece doci u istu situaciju. Znam za jedan takav slucaj kad je ona rodila tek trece dete. A prva dva je bilo bas ovako kako opisujes. Gospoda vole bez prezervativa, zaneli se jel, bili pjani, naduvani, sta vec... Njima je lepo. A mi sta sve trpimo radi malo necije paznje...

< Poruku je uredio vukosava -- 4.7.2012 4:50:09 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Abortus
4.7.2012 13:00:59   
Anoniman
A ova vest koliko je grozna !
klik
19 godina , i radja i ostavlja ..

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 798
   RE: Abortus
4.7.2012 13:04:20   
vonavoj
uh,Dunja,bas je grozno za cuti,a kamoli videti!
sad ce te gristi savest,a u stvari ko si da se mesasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Abortus
25.8.2012 15:20:31   
vukosava
Ovde u SAD je u kongresu bio na glasanju dodatak zakonu koji bi primoravao zene da rode dete cak i ako je plod silovanja i incesta. Srecom nije prosao. Sta li je u glavama tih ljudi? Tih muskaraca, a tek tih zena koje brane ovaj zakon i predlagaju ga? U ime Boga? Republikanci...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here