|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 8:16:29   
Mala Elena
Ne znam Maro, ja uzela neki Marisimmo sprej, i pomogao mi je bar malo, jer sam danima bila zapusena, i nos i usi.
I ja osecam te ostre bolove, to se valjda tegle ligamenti, a ja se uvek zapitam da nisam stisla bebu, nekad imam osecaj kao da se zaglavila user posted image
Masnice, samo polako, uskoro ces user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 8:23:19   
MasnaMasnica
Me ne zurim😁😂. Ako hoces pre slobodno.😊

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 9:26:39   
Misha i Ljisha
Dobro jutro

Masna Masnice cekamo vesti od tebe.

JA poslala dr poruku, puls mi se inace smanjio vise od mesec dana je bio non stop preko 100 i sad kako sam ja rekla da cu da idem kod dr zbog toga spadne iymedju 90 i 100 user posted image (kao kad te zaboli zub i prestane onog momenta kad kazes da ces sutra kod zubara).

Medjutim sad imam novi problem. Leva noga me ubi, pre neko vece sam plakala od bolova. Znaci nisu grcevi jer grc dodje i prodje, non stop me boli leva noga, trne, pece, ne mogu da sedim hodam spavam ma ne mogu da se namestim. I sad cekam da mi dr odgovori na poruku. Znam da je trnjenje u trudnoci normalno ali da me boli danima noga mi nije normalno.Jedino objasnjenje koje imam jeste da beba pritiska neki nerv. Ali brate mili kako se ne pomeri? user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 11:10:11   
Maslacak15
Pustite Masnicu zenu i miru mozda je smislila da dobije jedno dete Strelca :):) U svakom slucaju ima jos vremena.

Ja se vrnuh sa jos jedne kontrole. Sve je super, procena 430 grama prednjacimo oko nedelju dana. I da opet smo jasno videli da je devojcicauser posted image .

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 11:20:51   
vocicana
Bravo za devojcice! Jao kako je to lepo.
Isi zar nisi reklada je muz smislio ime za decaka, sada cu u temu, ja sam pomislila da ste vec saznali pol, pa mi bi malokrivo, znam koliko volis devojcicu sada.
Ja navijam da je vocicauser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 11:27:42   
mama Jo
Ljisho - ja sam imala mozda slican problem... sad ne znam ,,kako" te boli
Mene je jedno vreme leva prepona bolela uzasno, ako odmah ne sednem i ne legnem taj bol se spusti u celu nogu da jedva mogu da se pomerim, bukvalno, bude mi uzas tesko da hodam... to je trajalo 2 nedelje sigurno... bas sam se istripovala jako bila...bas tada sam isla kod dr i ona mi nista posebno nije rekla za to (kod moje dr je inace ,,sve normalno" 😏) ...
Samo mi rekla da pojacam magnezijum, pa sam par dana umesto jedne sumece pila po dve, onaj bifar mg...
Svakako ce ti dr vec odgovoriti, ali evo da podelim svoj slucaj, mozda da te bar malo umirim dok ne stigne odgovor 😚

< Poruku je uredio mama Jo -- 10.11.2017 11:28:07 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 11:28:12   
MasnaMasnica
Maslacak tako jeuser posted image ima vremena.
Divnooo sto je devojcica , basbas volim💖💕,obozavam devojcice. Hajde neka bude i kod Madre i Isi.

Ja sada sa ctg-a,sve super.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 11:39:55   
Maslacak15
vocicana draga tesko je to reci posto svaciji organizam drugacije reaguje ali svakako je moguce da ti spirala utice na raspolozenje. I ako vec imas i iskustvo sa pilulama ja bih ozbiljno razmislila o promeni metode, tj resila se spirale sto pre. Kad su homroni u pitanju tu i mali pojedinacni faktori mogu da imaju uticaja. Zao mi je sto si i inace pod stresom.... Drzim fige da sve bude ok. Puno te pozdravljam!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 12:53:58   
Maslacak15
Ja se izvijavam u pogresnom prozori samnkucala poruku....sorring

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 13:32:26   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

hahaa isidora voli kad je uzbudljivo ? Devojcica je 90%. Nego da te pitam, a ti negledas u taj ultrazvuk? :) Posto je moje iskustvo da se pol jako dobro vidi posle 18, 19 nedelje i za laikauser posted image .
Ni ja ne vollim porodjaj, iako sam imala ok ispustvo oba puta. Ja obicno kukam do poslednjeg dana da necu i da bi jos koju nedelju da sam trudnauser posted image . Sto bi neki rekli, kod mene sve uvek naopako...


Kod mene uvek mora komplikovano, naci cu slike iz 12 nedelje gde je uslikan kao decak, ali moj dr na svakom pregledu se bas yrudio da vidi pol, ali je uz losiji pa je sve mutno i stalno se vidi pupcana vrpca, pokazivao mi je i ja nemam pojma sta je jer vidim pupcanu vrpcu i guzu, a ono izmedju ne da beba da vidimouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 13:54:34   
isidora88
Ljiso a da nije isijas, mene i u ovoj trudnoci nije zaobisao, bol je grozan.
Jutros bila da vadim krv, valjda ce biti ok nalazi.
Voci ja sam skoro sigurna da je decak, ali dr nijeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 14:04:09   
madre
Secam se dobro da je serpicu u trudnoci duuuugo bolela jedna ruka, nije mogla normalno da funkcioniše! Isto su pominjali da je verovatno neki nerv prikljesten, a da li je to tacno ne znam... Kad se porodila prestalo je rekla bih.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 14:06:50   
isidora88
Jeste serpica je imala problem, samo nesto mislim da je i posle porodjaja imala bolove u toj ruci

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 14:17:38   
madre
E to nisam mogla da se setim user posted image da li je odmah proslo ili je trajalo jos neko vreme, mada mislim da si ti u pravu...
Evo ja pijem kafu, mali pajki, veliki se igra sa drugom ispred kuce. Sad cu malo da vrednujem dok se t ne probudi.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 14:21:47   
Misha i Ljisha
pa... poslala sam poruku mom dr, ispitao me da li me boli glava kakav mi je pritisak da li imam zujanje u usima da li ovo ono. I poceli da se dogovaramo kad da dodjem na pregled i nije mi odgovorio, verovatno je zauzet covek, ne moze on pola dana sa mnom da se dopisuje.

ja cu danas da se pridruzim plackalicama, evo krenule mi suze na oci od muke, ispekla sam se dok sam ribu spustala u ulje. Danas sam bas lose al ono bas sve mi je, i noga i glava i bol u zelucu ma sve mi ej

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 14:22:43   
mama Jo
Isijas je bas nezgodan, joj jos posebno kad si trudan...

Ja pokusavam da uspavam moju malu, bas zeza sa spavanjem poslednjih dana, i dnevnim i nocnim 😏

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 14:25:33   
isidora88
Ja sam se vec 2 puta opekla u trudnoci, sva sam se nekako smotala, nije kuhinja za meneuser posted image
Ja cekam da mi brat dovede M iz skole, bebac jede, nesto je 2,3 dana nemoguc, stalno je njanjav i nemam visr snage da ga nosim, a stalno ide za mnom i vuce me za noge da ga uzmem

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 15:20:58   
Maslacak15
isidora stvari je u otme da u 12 oj nedelji ne postoji pisa kao pisa. BArem ne sto obican svet smatra za pisuuser posted image user posted image . Moze da se vidi pol, ja sam sva tri puta saznala u 13 oj nedelji. ali se to prosto tako ne gleda- izmedju nogu user posted image user posted image Klitoris i penis su vrlo slicne velicine u 12 oj nedelji inemoguce ih je razlikovati. Gleda se pozicija genitalnog grebena sa strane. Moja doktorka je iz tog razloga odbila na 14+3 da se izjasni do kraja iako sam joj ja rekla sta je profesor porucio. Iako smo imali vrlo dobar pogeld odozdo kvazi na sed, dve butne kosti i izmedju i nije se video pisa: Njene reci su bile: da lici da je devojcica ali ja sam prosto jos uvek oprezna.
Ali sa 18 nedelja i danas je to nekako potpuno ocigledno. I meni.
Ti si jos dve nedelje ispred, upkos losijem ultrazvuku, sumnjam da se bilo sta skriva iza te pupcane vrpce. Videli bi do saduser posted image Opklada stoji.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 15:43:23   
mama Jo
Maslacak - da li to znaci da je prosto nemoguce u 12.nedelji pomesati pisu sa pupcanom vrpcom?? Ili ipak postoji mogucnost da pupcana vrpca i pisa ,,lice"? 😂

Meni je u 12.nedelji sa 100% sigurnoscu rekla da je decak, pokazivala mi na ekranu (ja iskreno nisam videla), vise puta za vreme pregleda rekla evo kako se lepo namestio da lepo sve vidimo... na drugom ekspertnom mi kaze da je devojcica i da je ipak ono bila pupcana vrpca izgleda a ne pisa...
Mislim, da li je moguce? Iskreno sam bas bila ljuta i razocarana... ne zato sto nije bata, svejedno mi za pol... nego iz milion drugih razloga

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 15:54:32   
Maslacak15
Da, pisa ne izgleda kao pisa u 12 oj nedelji. Moze da se vidi pol dosta pouzdano ali za to treba vrhunska oprema i verzirani ispitivac koji onda gleda sa strane strukturu genitalnog grebena. I ja mislim da je to neozbiljno sto se zalecu ako ne umeju da gledaju i nisu sigurni. Eto ja sam za svo troje cekala od moje doktorke bar mesec dana da mi potvrdi pol jer je zena htela da bude sigurna.

Evo nasla sam da vidite kako to izgleda. Znaci i decak i devojcica ovde imaju "pisu" Samo je kod decaka podignuto na gore, a kod devojcice je ugao mali.

https://www.google.de/search?q=sex+determination+13+weeks+female+male&rlz=1C1CHBD_deDE706DE706&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiphYLQoLTXAhUHK1AKHT8_C7cQ_AUICigB&biw=1422&bih=655#imgrc=ZlMzNgjJAmhexM:

i tako se odredjuje pol u 12 oj nedelji.


..Meni je sasvim sve jedno kog je beba pola, ali naravno kad ti kazu jedno pa se naviknes na pomisao, pa ispadne drugo onda je pretpostavljam cudan osecaj bar neko vreme.....

sa 17-18 nedelja sve vec izgleda vrlo normalno i za laike i tesko da pupcana vrpca moze da zakloni pisuuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 15:54:56   
madre
Moje je misljenje da samo nedovoljno strucni lekari nalaze opravdanje u pupcaniku za svoju nemoc da vide koji je pol u pitanju! Cujem to toliko cesto i prosto mi dodje da zenici koja mi to kaze u lice prevrnem ocimauser posted image ono sto mene ljuti i brine jeste to sto se pitam sta li oni zapravo vide, ima tu dosta bitnijih stvari od pola koje treba uočiti!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 16:04:41   
mama Jo
Maslacak - hvala ti puno 😊
Madre - slazem se skroz... veruj mi da nisam ni razmisljala da je kao mogla da pogresi kad mi je sa takvom sigurnoscu rekla. Tek posle ovog mog slucaja sam cula milion slucajeva da su pomesali pisu i pupcanu vrpcu - mislim stvarno 🤔
Slazem se sve, i isto se pitam ako ne mozes sa sigurnoscu da vidis pol kako onda druge bitnije stvari gledas??? Zbog toga sam se i bila iznervirala, jer sam zaista verovala doktorki, i svi je i hvale i jedva sam uspela da dodjem.do nje kao pacijent... i prosto mi je to bas ulilo nepoverenje...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 16:23:04   
madre
Pa to! Mojoj dobroj drugarici je dr iz dz, kad se jadna osmelila u 20oj nedelji da pita za pol, rekao da je jos rano da se vidiuser posted image ] bas me je zanimalo koliko ga je bilo sramota dok joj to odgovarauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 10.11.2017 16:24:36 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 16:27:48   
mama Jo
Upravo to... zalosno je stvarno, ipak su to strucnjaci, neko ko ti vodi trudnocu, to je vrlo ozbiljna stvar... i da tako dozvole da gubimo poverenje u njih.
Naravno cast izuzecima kojih ima i koji su vrhinski i kojima treba skinuti kapu.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
10.11.2017 17:10:27   
isidora88
Upravo onako kao na slikama maslacka je izgledala pa "pisa"
Sad ste me zaintrigirale i jos cu se primiti da je zenskouser posted image
Treba docekati 21.da vidimo, nadam se da ce maslacak dobiti opkladuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here