|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 23:16:05   
isidora88
Kad je mm na terenu deca idu u krevet u 20h, sad kad je mm tu onda su malo duze budni. Odoh da namazem nokte pa u krevet. Ne znam sta mi je, spavam preko dana sa bebcom po 2,3 sata i dusa mi spava predvece i onda se nocu budim milion puta i ne mogu da zaspim.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 23:39:24   
Maraj
Moj L je za divno cudo zaspao u 23h. Ja se istusirala . Ne mazem nokte nikako. A ranije nisam ni znala kako mi izgledaju ne nalakirani nokti. Mene zeludac ubi. Ali ubi user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 7:40:54   
madre
Dobro jutro, drugariuser posted image ljiso, eto sada mogu samo da iz sve snage navijam da rezultat bude sto posto jasan i pokazuje da je sve u najboljem redu! To se razvuklo i vise nego sto smo mogli i da pomislimo da je moguceuser posted image
Maraj, zeludac te boli? Kako to smirujes? Jel ti jos uvek muka? Milicicak, drago mi je da te vidim ponovo ovdeuser posted image rosi, kako tvoje tegobe Stomacne?
Ja sam dobro, juce smo saznali da je beba definitivno decak, tako da se bacam na biranje imenauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 8:06:26   
Maraj
Jutro drage.
Madre , da ubi me zeludac. Al ja zbog mojih antitela pijem pronizon u celoj trudnoci. Pa me verovatno vise od tog leka boli i muci zeludac nego od trudnoce. Sta cu kad moram da ga pijem...
Madre znaci 3.decak user posted image ja sve navijam da kod mene sad bude devojcica. Al kod mm u familiji sve decaci tako da....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 8:35:07   
isidora88
Dobro jutro, ja se uspavala, jos malo stize sestra, a ja nisam nista spremila. Sad se bacam na posao.
Madre divno, nek je ziv i zdrav, sto kaze moj dr ima li sta lepse od tri bratauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 9:08:09   
madre
Isi, morao je nekako da te utesiuser posted image ja sam se vec izjasnila na tu temu, a sada tu nema mesta prici, nego stize nam jos jedan momak i volecemo ga najviseuser posted image kada sam B rekla juce da ce dobiti brata on je rekao: Nema veze user posted image kao da mene ne uvredi i rastuziuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 28.12.2017 9:11:49 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 11:43:23   
Maslacak15
Evo i mene sa kontrole. Dobri smo, Dr je zadovoljna. Procena tezine 1220 gr. To mu dodje pre kao 28+2, a ne 27+0 ali ovde nema pomeranja posle termina posle prvog tromesecja.
Inace na prethodno pominjanom malom OGTT testu, sat vremena posto sam popila solju vode sa 50 gr rastvorene glukoze secer mi je bio 4,98 mmol. Izmedju mene i moje ljubavi prema Nuteli nema nikakvih preprekauser posted image user posted image user posted image .

Danas mi dolazi drugarica sa faksa u posetu. Morala bih malo da se aktiviram. Pozdravljam vas....user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 12:43:26   
vonavoj
Maslacak,taj secer je super! Ja sam danas udarila po baklavi..
Inace sam se ugojila 4kg od pocetka...zadovoljna samuser posted image
Vi ste sve isle na uz kad i ja,pa sad opet..a ja treba da cekam jos mesec dana..bem mi mog ginekologa..
Nema Ljise?!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 12:57:41   
Misha i Ljisha
Evo me mame evo meee....
Nema gde me danas nije bilo. Isla sam kod drzavnog ginekologa, isla sam na hirurgiju da zakazem operaciju umnjaka. Docekao me neki hirurg kao mesar izgledauser posted image al sa zelenom keceljom. turio mi prste u usta kaze sve upaljeno ab, terapija pa da dodjem 15.01. na operaciju, do tad cu imati rezultate kordo. Stvarno nema smisla da me toliko kljukaju lekovima.
Ja sutra radim ogtt, beba je 738 grama sto je valjda ok za datu nedelju, ali ima malo vise plodove vode pa da me ipak isproveravaju.moj tata poceo da place kad sam rekla da mozda imam gestacijski dijabetes. Moja mama je dijabeticar i bocka se odavno pa mu je valjda strasno za mene otkud znam.
Sad sam stigla kuci i premorena sam. Idem da operem sudove ako mi neko dodje na cizkejk sa nutelomuser posted image

Bas sam se umorila od jurcanja i parkiranja (to mi je najgore valjda u gradu naci parking mesto). Cekanja u cekaonicama za 5 minuta kod dr.

Sutra cu ogtt obaviti ovde u privatnoj laboratoriji u komsiluku, i to cu D voditi sa sobom da je niko ne cuva. Vec nas dve lepo.

Idem da vidim sta ste jos piskarale. Pozdravljam vas

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 13:10:01   
Rosita
Cao devojke. I ja sam bila na ultrazvuku. Sve je ok. Cekala sam sat i po da bi pregled trajao par minuta. Merila mi je protoke, kaze u redu je, ne ulazim vise u detalje cifri. Usmeno je rekla glavica goreuser posted image , zaboravih da pitam, prosli put je bila glavica dole, mozda ja nisam dobro shvatila, ali znam sta sam cula, dok je sestra napisala glavica dole. Ja sam 26+4, po uz 26+6, znaci tu je to. 915 g je beba. Rekla je da ne vidi nikakav uzrok mojih grceva i bolova u stomaku sa ove strane, kao i da smem buskopan kad moram. Tacno nisam mogla da svarim nesto, mucila se dan dva i sad dok to dodje u normalu.... Bas neprijatan osecaj u stomaku. Ovo je bilo u Frontu, dalje da nastavim u dz. Idem za sedam dana kod dr. Jeste mi hemoglobin nizi, ali gvozdje je dobro. Necu pocinjati nista dok mi dr ne kaze, jer ako sad klepim gvozdje na ovaj stomak ugasila sam.

Lisho, srecan rodjendan!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 13:13:01   
isidora88
Madre a moj sin kuka kako nece brata, dosta mu je ovajuser posted image , kaze da mi je milion puta rekao da hoce sestruuser posted image
Danas nam dolazi deda mraz pa nek mu trazi sestruuser posted image
Meni otisli gosti, uspavala decu i sad cemo mm i ja malo da caskamo i onda idem da kupim neke tetra pelenice za bebu, videla sam neke sareneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 15:59:10   
smeško
Isi i Madre i ja vam se verovatno pridruzujem!user posted image
Bicemo u raju! Meni prsti cvece na sve strane, samo donose.user posted image Cija basta nastrada nece da mi kazu.user posted image
Prsla mi je tastatura na kompu, pa nabadam na telefonu.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 16:24:51   
Maraj
user posted image za danasnje uz.
Ja cu posle Nove...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 16:33:48   
vonavoj
Kad je najbolje uraditi taj ekspertski?u kojoj nedelji, moram da zakazem uz?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 17:19:39   
Maslacak15
Oko navrsene 13 nedelje. Izmedju 12+0 i 13+6 za merenje NT ( nuhalnog nabora).
Drugi ekspertski oko 22 nedelje.
Puno pozdrava vonuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 17:31:24   
Helena87
Cao drage moje trudnice. Ja sam od onih koja zna tacan datum oplodnje koji se desio 2 nedelje posle poslednje menstruacije. Kada sam otisla na prvi ultrazvuk sa 6+2 po menstruaciji tada je po uz pokazivalo 6+1. Sto je meni nelogicno jer sam tada bila trudna samo mesec dana. Kada sam rekla dr da znam kada sam ostala trudna rekao je da je to nebitno. Meni je bitno jer pre toga se dugo nisam videla sa deckom i situacija je krajnje glupa. Da li se i vama poklapala sonarna i gestacijska starost trudnoce?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 17:57:56   
Maraj
Helena pa razlika je u jednom danu da l 6+2 ili 6+1. Ne moze se to poklopiti u milimetar. Nekome su bebe naprednije nekome nisu. A jos u tako malim trudnocama.... mislim da bez razloga opterecujes glavu

(odgovor članu Helena87)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 18:09:17   
Helena87
Maraj mislim da me nisi razumela. Tada je bilo 4nedelje od oplodnje a ultrazvuk pokazuje 6. Kao da mi dodaje 2.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 18:38:35   
isidora88
Trudnoca se racuna od 1.dana menstruacije a ne od oplodnje tako da bez brige.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Helena87)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 19:08:24   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Helena87

Maraj mislim da me nisi razumela. Tada je bilo 4nedelje od oplodnje a ultrazvuk pokazuje 6. Kao da mi dodaje 2.

Da dodaje ti dve, jer racuna od prvog dana poslednje menstruacije a to je fakticki dve nedelje pre zaceca. A momak ako nesto sumnja sutni ga odmah

(odgovor članu Helena87)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 19:09:44   
smeško
Da, to je ok nalaz. Tako se i unose parametri u uz kao aparat.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 20:00:49   
Maraj
Helena kao sto ti rekose devojke, prvi dan ciklusa se racuna kao prvi dan trudnoce ( i ako tada fakticki nisi bila trudna). Ali tada ti se stvarala jajna celija koja je dve nedelje kasnije oplodjena.... itd...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 20:04:10   
mama Jo
Pozdrav drage moje i ovde 😊

Beskrajno vam hvala za podrsku!!
Mi smo jos u Betaniji... Una je dobila zuticu, pa je sad vode na suncanje... jedva cekamo kuci da idemo!!
Danas krece mleko, pa se sa tim bakcem... ali generalno smo super.
Ne stizem sad da ispratim sta se sve pisalo...

I imam jedno pitanje... Uni su radili COOMBS test... vidim da su pored napisali +... bukvalno sam malopre usla na google da vidim sta je to pa sam se malo istripovala... nema ovde niko od dezurnih lekara da ih pitam... znate li sta to znaci? Hajde malo da me smirite... sestrs mi kaze da rade to cesto bebama...

Ljubim vas sve 😘

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 20:32:05   
vonavoj
Helena, ne shvatam pitanje? Ti si isla kod ginekologa 4 nedelje posle odnosa,ili 2 nedelje ti je kasnilo..matematika je prosta... beba po uz i menstruaciji moze da se razlikuje..meni 4 dana..jer mi je 4 dana bila kasnije ovulacija.a tebi je 1 dan..
Ja sam sad prala sudove.rasklanjala..i sad me boli stomak..dole..preterala sam ga.
Jel se vama desi kad tako preterate da vam se pojavi sekret..meni da..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
28.12.2017 20:33:05   
isidora88
Mama jo, verovatno je beba rh negativna, tada obicno bude malo jaca zutica, nista strasno i jedan plusic nije strasan, prodje uz suncanje za dva, tri dana. Ponovice joj jos jednom coombs za dan, dva.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here