|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:23:17   
isidora88
Von pritisak varira, uglavnom je oko 140/90. Bas sam se brinula ali dr je gledao protoke, beba lepo napreduje pa kaze da je za sad sve pod kontrolom. Na sledecem pregledu cemo pricati o porodjaju, jedva cekam, kaze mogi da dobijem i epidural jer mi je pritisak kontrolosan i uzimam lekove. Samo da oni mene nakljukaju lekovima da me nisga ne boliuser posted image
A sutra idem drzavno kod zubara, svi je hvale i iskusna je pa se nadam da necj imati problema, bas me je strah, ali ne mogu da placam stalno privatno, pogotovo sada dok mi jos kasni plata.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
25.12.2017 23:23:59   
madre
Ja bih rekla da je poprilicno nemoguće user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 1:44:46   
bojana92
Dobro je,vec sam mislila da nisma umislila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 4:47:25   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: bojana92

Dobro je,vec sam mislila da nisma umislila user posted image user posted image user posted image

Ja sam od starta osetila gde je beba u stomaku. Rekla sam mm evo ga sa leve strane. Svi su mi se smejali. user posted image i odem na UZ i dr nije cak video bebu pa sam dosla za par dana i rekla mu opet da je sa leve strane ehheh kad ono jeste. Sta ja znam mene od starta nesto zuljalo ne da sam osetila bebu da se pomera vec me bas non stop nesto zuljalo.

Ja siznula. Zaspala sa D a to je znaci nocna mora, a moj tata kaze da je sa Dunjom jako lepo spavatti a sa bratancima je nocna mora, pa ja ne znam kako onda oni tek spavaju. Od celog bracnog (tata ko zna kad nam je stigao) on mi se toliko priblizi valjda bi ponovo da mi bude u stomaku user posted image a ja samo bezim od nje i onda eto. I ves masinu sam nocas ukljucila a evo sad i susilica radi. Ako nista drugo dobro je za nase mere stednje user posted image

Idem da vidim ima li neki film da pogledam posto sam ustala kao vestica.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 6:50:00   
isidora88
Ljiso ti si bas poranila. Ja ustala da se spremam za zubara. Muka mi je vec. Nisam nikako spavala, probudila se u 5 i nisam mogla da zaspim. Bice mi danas veselo ako ne odspavam preko dana.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 7:29:30   
madre
Joj, tacno znam to kad se probudim u 4,5 i nema sanase da zaspim ponovouser posted image to mi se jako cesto desava u trudnocama, cini mi se kad nisam trudna da se ne desava uopste. Ja cu sada da doruckujem pa cu da pakujem ves i jos nesto po kuci dok se T ne probudi. Isidora, nece te nista boleti, dace ti anesteziju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 7:34:03   
Misha i Ljisha
Madre i ja isto, gotovo ako bude vec blizu 5 nema sanse nazad.

Ja sad nesto opsednuta stednjom struje user posted image pa se razmisljam kako bih mogla ujutru tako kad ustanem da palim i rernu tj ako vec planiram nesto taj dan da pecem da to bude tako rano ujutru. Kuvam na gas pa mi je svejedno za kuvanje ali rerna...Ili mozda da pocnem da peglam u te rane sate heheh nemam pojma.
Jarac....o cemu vec o stednji. Idem vadim punjace iz uticnica, punim telefone i tablete nocu, iskljucujem lap topove iz struje i td. Katastrofa sam kad malo razmislim aliiii zato nismo potrosili ni 250 kW ovog meseca user posted image a preko 100 je u jeftinoj tarifi ahhaha... ludnica. Jedva cekam da nabavim i masinu za pranje sudova pa da stedim i vodu malo vise. I da je palim nocu ahhahaah... (Bozeee o cemu ja razmisljam no comment)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 9:32:44   
isidora88
Evo me, prezivela, nije bilo strasno, kod nas ne daju anesteziju drzavno, ali stvarno je dr bila divna, pu pu da ne ureknemuser posted image
Sutra idem opet user posted image samo da sredim vise zube i da me ne boli nista.
Sutra moram i po hranarinske liste pa do posla i neke racune da poplacam. Treba da krecimo a ne znam od kojih para, kako me nervira besparica, ko mi je kriv kad ne igram loto, mogla sam biti milioneruser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 11:01:24   
Rosita

IZVORNA PORUKA: madre
Rosi, da li je bre moguce da zelena salata napravi bilo kakve probleme sa crevimauser posted image

Joj madre, i prr mi je smetala, dugo nisam uzimala i sad kad probah... Doduse, bilo je i stresa oko D, jela sam svasta, opustila se po pitanju hrane, ko zna. Pocela sam sa probiotikom pa videcemo. Klasika, prepodnevni grozni grcevi i bolovi, stolice... Samo da sto pre udjem u mirniju fazu. U cetvrtak i ja idem na uz.
Isidora, super sto je sve ok.
Pozdrav zene.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 11:31:02   
Maraj
Pozdrav i od mene
Isi super za uz user posted image
Ljiso, i ja nocu palim i masinu za ves i za sudove. Jos smo kupili sa tajmerom pa je programiram da se pali nocu dok je jeftina struja. Palim i danju. Nisam bas striktna sto se toga tice.
Ja stavila neku piletinu da przim za rucak. Oprala kosu pa cu da je susim. Sutra idem kod dr po uput za komisiju

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 11:53:31   
Sanjica26 RR
Trudnice, imamo nekoliko tema za stednju, pa birajteuser posted image Koliko stedimo i Usteda elekticne energije

Gde nam je Mama Jo?
ISidora, sto bi moja tata rekao makla si briguuser posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 12:00:07   
Maslacak15
zdravo zdravo trudnice. Mi smo jos uvek kod svekijevaca drugi dan bozica. Sutra nazad za Berlin. Ove godine propustam nas bozic u Beogradu sto mi je bas zao ali sta da se radi. Odlucila sam da mi je pametnije da ne putujem sa 28+ nedelja avionom, zato smo bili krajem novembra. Pravicu nesto sama za nasu dusu.....
Sva sam se ucrvljala od sedenja, klope i izlezavanja ovih dana imam utisak da mi je pritisak u podrumu. Razmisljam da malo protegnem noge iako je vreme smorno ( vlazno i kisovito).

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 13:20:41   
smeško
Sinoć smo bili na pregledu. Još je rano, ali dr ,,sumnja'' na još jednog dečkonju. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 13:54:13   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: vonavoj


Mama jo.meni bj logicnije bilo da je sekret..curkalo bi ti da je vodenjak.


Izgleda da jeste.... ali desavalo mi se da mi curne voda i sekret i da moram da promenim ves - pisala sam vec, ali ovo je bas ogromna kolicona vode... ali eto i to je moguce... i meni je prosto neverovatno ds je vodenjak i onds nista vise, kd petka do danas...

Evo danas na kontroli kaze da je ima jos dosta plodove vode i ok je sve, ali se registruju prve kontrakcije, pustili su me kuci ali da budem u pripravnosti....
Osetim ih i ja... pocele su one lazne pre jos 10tak dana i o tome sam pisala, ali sad je i ctg registrovao, kaze dr da su blage, ali eto nesto se desava....



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 15:53:20   
choopa choops
Mamajo pogledaj imate li u apotekama test-uloške za provjeru plodove vode. Kod nas je bilo kad sam ja bila trudna, mada meni nije bilo potrebno, jer su meni bušili vodenjak svaki put na porođaju. user posted image

bojana ja sam osjetila isto tako rano.

ljisho virim i navijam da sve bude OK user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
26.12.2017 20:38:04   
Maraj
Gde ste drage. Mi dosli iz nekog sopinga. Tj isla sa mm da kupi nesto za proslavu u firmi. U Massimo Dutti-ju je ludnica. Tolika je guzva da smo na kasi stajali preko 20 min. Uglavnom nasao je sta je hteo. L smo ostavili kod mojih da prespava. Tako da sad odmaramo uz tv a moji se kuci bore sa L user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 3:35:15   
Misha i Ljisha
dobro jutro jutro u pola 4 ujutruuser posted image

I evo opet i ves masina gotova a evo stavih i u susilicu hihhih...

Mene grlooooo boooliii, kapiram krece zub opet. Neverovatno, ali tacno sam znala da cu do 3. januara jos jednu turu ab da dobijem. Evo pijem caj. D muci nosic, budila se malo ali nije strasno, taman stednje radi (izvinjavam se prebacicu se kasnije u datu temuuser posted image ).

Danas idem kod dr na UZ. I nadam se da ce mi dati ab jer jedva gutam pljuvacku. Samo da ne dobijem temp e onda smo ga svi u kuci ugasili

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 7:24:57   
isidora88
Joj ljiso i ti se mucis sa zubima. Ja se spremam pa opet kod zubara. Nisam nikako spavala. Moram danas i do mame po paketice koje smo tamo sakrili, sutra nam dolazi deda mrazuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 7:27:48   
Maraj
Jutro i od mene. Ispratila m na posao. Sad leskarim zbog utrogestana pa cu kod dr po uput za komisiju. Mozda i na komisiju odem danas da zavrsim to sto pre zbog doznaka

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 7:54:40   
Misha i Ljisha
dobro jutro drugi put user posted image
Pa ja ne znam da li se opet pokrenuo umnjak pa me opet zbog toga boli grlo ili je sad grlo u pitanju. Mislim da cu otici da uradim bris grla, ali sam se setila sad da dva sata pre i posle ne treba da se jede i pije a toliko me boli da prosto ne znam ni kako cu to sve da izvedem.

Mm je siznuo kaze sreedice da me strpaju u Betaniju i da tamo lezim, kaze ne moze vise da me gleda kako se mucim. Siznuo je na sve dr. Nemam pojma sta da vam kazem osim da mi je 3. januar sve dalje. sutra mi je rodj mislila sam da nekog pozovemmedjutim sa ovim grlom ne mogu ni da pricam tako da nema zurke

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 10:01:37   
Rosita
Ljiso, bas mi je zao sto se mucis :(.
I ja sam lose spavala. Isla da dam krv i urin. Stomak me mnogo boleo sinoc. Dobro je sto sutra idem na ultrazvuk. Kapiram da smem da popijem i smectu. Ona se ne resorbujr, a ume da mi opusti creva. Zasad ne pijem nista osim probiotika. Ali me uhvatila nervoza.
Joj, ja utrogestan stavljam maltene na wc solji. Nikakvo lezanje. I to cesto zaboravimuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 11:29:58   
Maraj
Ja sad dosla iz Doma zdravlja. Poludela sam. Salje me na komisiju za produzetak trudnickog u Vladetinu. To mi je na drugom kraju grada. Ajd please ko jos ide na komisiju (a iz bg-a je) da mi odgovori na pitanje u temi trudnicko i porodiljsko bolovanje

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 11:45:57   
smeško
Evo ja cu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 12:24:37   
isidora88
Preziveh zubara i danas, ju kako me je bolelo davanje anestezije, suze mi same isle. Opet 3.01, a 4.01 na ultrazvuk kod moje dr drzavno. Ubija me glava. Vec danima me boli. Sutra mi dolazi sestra ujutru, ne znam sta da spremim da gricnemo jer dolazi rano.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
27.12.2017 13:51:20   
Misha i Ljisha
Bila kod dr. UZ sve uredno. Srce, bubrezi, nogice rukice, i svi ostali organi. Medjutim imam visak plodove vode i moram na ogtt, e sad u prosloj trudnoci nisam imala problem ali s obzirom kako tece ova trudnoca nista ne iskljucujem. Mislim i opada mi kosa nasjtrasniej ii svasta. Sutra po uput za vadjenje krvi da uradim kks i ogtt, i onda verovatno opet jos jedna tura antibiotika zbog grla i zuba, pa ce valjda stici rezultati.

Nego! imam vesti o rezultatima. Gotovi su!

ali ne mogu da ih podignem do treceg januara. Zamislite! Ok i kaze mi "krtica" user posted image da su "rezultati ok ali oni imaju neke sugestije za mene" aaaaa sta to znaci??????? Mislim rezultati ok ali imaju sugestije? Sad kad je ona prica Maslacak o nekom minimalnom mozaicizmu nedovolnom za eticku komisiju i prekid

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here