|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 14:40:19   
Ana RR
Ljišo, držim fige. Mislim da nisi trebala Dunjici ništa da pričaš, barem ne još. Ovako će stalno razmišljati o tome i ispitivati te.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 14:44:37   
mama Jo
Draga moja, ja isto drzim fige.... jako si hrabra, svaka cast sto si spremna da prihvatis svaku opciju i da reagujes u skladu sa rezultatima, to je jako vazno i bitno da si spremna svaku opciju da prihvatis.
Samo budi dobro!
Ja isto drzim jako fige da se pokaze da je greska u pitanju...
Uz tebe smo!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 14:46:47   
isidora88
Iskreno se nadam da ce sve biti ok na kordo i na UZ. Brzo ce proci i tih desetak dana.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 14:49:25   
smeško
Sada sam videla, bila sam u nekoj trci. Ljiso, od svega srca navijamo da je greška! user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 14:49:41   
choopa choops
Ljišo samo da pošaljem podršku kako god da bude. Čitah juče šta si pisala, pa dođoh davidim...Drži se, dugo je 10dana, vjerujem da ti je jako teško. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 14:52:19   
Maslacak15
evo me devojke. nemam ja sta mnogo pametnije da kazem od onoga sto je vec objasnila milicicak. trizomija 17 postoji samo u formi mozaicizma to znaci da su samo pojedince celiije i tkiva pogodjeni. i koliko vidim tacno je i to da je pormecaj najcesce ogranicen na defektne celije posteljice tako da je beba hromozomski skroz normalna. Vidim da i retki ljudi kod kojih je ustanovljen mozaicizam nemaju posebnih problema. Ne verujem da tu ultrazvuk moze da razresi bilo kakve dileme. Drzim fige da je novi test razresi situaciju.... Puno pozdrava

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 15:06:27   
Rosita
Ljiso, pa velika je verovatnoca da je iz posteljice. Sudeci po svemu. Nisam od tebe ocekivala drugaciju reakciju, do da za pocetak racionalno primis vesti. Racunaj sad sa Dunjinom obradom onoga sto si joj rekla. Drzi se! I dalhe verujem da ce biti sve dobro.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 15:21:29   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, držim fige. Mislim da nisi trebala Dunjici ništa da pričaš, barem ne još. Ovako će stalno razmišljati o tome i ispitivati te.

Slazem se.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 15:26:16   
Misha i Ljisha
Ma ne brinite. Upoznata je D sa smrcu. Srecom beba nije tu pa nije ni veza sa bebom izgradjena. NE brinem se nesto mnogo oko toga iskreno da vam kazem.

Rekla sam joj, ne zapitkuje.

Ja bih eto samo sto pre da se resi. Nije dug period 10 dana, ali to ce biti vec 24 nedelja trudnoce, svaki prekid nakon 25 nedelja je porodjaj user posted image .

Idem da vodim dete na trening. Da se malo razonodimo. Da ne mislimo na nista lose.

Ljubim vas.

Hvala vam cureuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 15:45:57   
Anck Su Nmaun
O boze Ljiso bas mi je zao sto uopste ovo prozivljavate. Ja se od srca nadam da ce sve biti u redu i da nece morati da dolazi do tih stvari user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 15:53:47   
madre
Au, ljiso, majku mu bre *ebem! I opet sad mozda jeste, mozda nije! Drzis se ti odlicno, drzi se najbolje sto znas... Nista ti drugo ne preostajeuser posted image sto si ti bese radila amnio?

< Poruku je uredio madre -- 1.12.2017 15:55:02 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 16:23:24   
mama Jo
Ljisho, svaka ti cast, zaista!!
Zaista teska i neizvesna situacija... bas mi je zao... ali najiskrenije se nadamo svi najboljem!!


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 17:52:27   
degu
Ljiso samo da te user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 20:22:34   
Misha i Ljisha
Dobro vece mame. Ceo dan sam izgurala i onda sam otisla po D na balet i dozivela onako "major breakdown". Prvo bas danas ali bas danas me zvala moja drugarica iz Amerike, sa kojom sam bliska ali nismo se nesto cule redovno u poslednjih godinu dana. I onda odem na balet i uciteljica baleta mene i D odvede u stranu i pocne toliko da mi hvali dete, kako je on vunderkid, indigo dete, da je takvo zadovoljstvo raditi sa njom, da je neverovatna i da uziva da radi sa njom, da se pita da li je ona tako dobar predavac ili smo mi tako dobri roditelji kad je dete tako neverovatno i onda.....fljas...Krenule mi suze same od sebe, nisam ocekivala, mislim hvale je svi ali eto danas mi je onako bas doslo tesko i drago ipomisao "hajde bar imam znake da radim dobar posao i imam ovo svoje dete" ... i tako.

Cula sam se i sa svojim dr. Kaze da ne dizemo jos vecu tenziju, u utorak radim kordo, a u 23coj nedelji UZ srca i drugih bebinih organa. Stalozeno samo. I sve ce biti ok kako bude.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
1.12.2017 22:42:45   
choopa choops
Uh Ljisho user posted image Ja pročitah o tome danas, i što reče ima dosta slučajeva da je to bilo u posteljici, a beba zdrava. Iskreno se nadam da je i kod tebe tako, a taj stres i to čekanje je najgore user posted image Bemu miša, baš me nervira to. Drži se, šaljemo ti zagrljaje i podršku bar ovako virtualno.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 8:21:36   
vonavoj
Jutro trudnice! Sinoc je neko bio vredan,pa je aktivirao sve stare teme..a tekuce nestaleuser posted image
Ljisho,svaka cast na stavu i smirenoscu, navijam da bude sve ok!
Nesto te je vuklo da radis amnio iako nije obavezna!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 8:38:04   
Peace*
Ne znam kad sam zadnji put usla subotom ujutru na RR... eto toliko mislim na tebe MiLj. Drzi se. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 8:41:59   
madre
Cao, i ja sam tu, kasljem kao magaracuser posted image moji svi spavaju, sad ce da se bude valjda. Taman da ja malo vidim sta treba da se poradi pi kuci i sta cu za rucak. B spavao kod dede, pa ih ocekujem jos malo... Uzivajte u vikenduuser posted image ljiso, tebi savet ne treba, sve znas... Zelim ti to vreme sto brze prodje!

< Poruku je uredio madre -- 2.12.2017 8:43:47 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 9:04:13   
Maraj
Jutro drage
Ljiso mislim na tebe zato i udjoh na rr....
Mene zeludac muci. Nos mi curi, kijam ko luda....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 9:45:07   
MasnaMasnica
Jutro user posted image .
Ljiso samo sam dosla da te zagrlim, i verujem da je iz posteljice, bice sve ok na kordio. 💓😘



_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 9:48:35   
isidora88
Dobro jutro. Dete me je urnisalo, celo noc spava u nekom polusnu i stalno me grli celu noc, sva sam se pokocila. Sad cu da zamesim testo za picu, ne mogu nista vise od toga da pravim.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 10:05:31   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ne znam kad sam zadnji put usla subotom ujutru na RR... eto toliko mislim na tebe MiLj. Drzi se. user posted image

user posted image za sve vas.

Dobro jutro mame. Imam jos jednu kapsulu palitrexa, otok od zuba splasnjava, ali me i dalje muci, i naravno uprkos probiotiku dobih gljivice user posted image mislim super. I to jos.

Nisam najbolje spavala, odnosno bila sam budna od pola 2 do 6. Pa su me moji malo pustili da duze odremam, ustadoh u pola 9 tek. Gledala sam neki glup film. Onako neku limunadu, a ne da razbijam mozak.

I tako. Cekam utorak. Isla sam u temu kordocenteza. Vidim tamo svaki slucaj se dobro zavrsio. Ali vidim i da je mirovanje strozije i da se izgleda dobijaju antibiotici nakon kordo. user posted image

Moje dete crta, dosao nam i neki majstor, evo lupaju. Danas cemo da se posvetimo Duci. Icicemo do centra u setnju i verovatno do bioskopa. Sefu sam javila da nisam bas psihicki najbolje. Srecom sef mi je super. Kaze sve samo da sve bude ok ovde. Moli se za mene (Ameri)

Ljubim vas

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 10:58:17   
mama Jo
Pozdrav drage moje! I ja sam vrlo lose spavala, mala me je urnisala do pola 2, odlepih, i grdila sam je, do kraja je uz plac zaspala, i sad mi zao 😏 joj nase roditeljske muke...

Ljiso, stalno si mi u glavi, veruj. Stavim se u tvoju situaciju... ali kako su ti juce nahvalili tvoju devojcicu, verujem da si bila preponosna! I najiskrenije verujem da je to iz posteljice i da ce biti sve u redu, i da ce i drugo biti jesno prepametno dete na koje ces za 5-6 godina isto toliko biti ponosna 😊
Jako veliki zagrljaj saljem, i tebi i svim ostalim trudnicama user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 11:12:57   
smeško
Pozdrav, mame!

Misho, posle kordocenteze se miruje bar dve nedelje. Tako su rekli mojoj drugarici koja je to radila. Inače, ja sam i posle ac dobila antibiotike i preporuku za mirovanje 4-5 dana. Šteta je što bar nisu odmah mogli da ti urade uzorkovanje. Daće Bog da sve bude u redu i da se uskoro malo opustiš i uživaš u trudnoći i uz Dunju.

Ja sam jutros pokušala da napravim carsku pitu sa heljdinim i speltinim brašnom umesto belog. Ispalo je fenomenalno, pa ako nekome zatreba eto ideje. Meni su izbacili pekarska peciva, pšenično i kukuruzno brašno, slatkiše i još ponešto, pa tražim alternativu.

Sve vas user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
2.12.2017 13:01:35   
Rosita
Dan mame.
Mene, kako dodje vikend, pocinje boleti glavauser posted image . Cele prosle nedelje sam radila i nista, a sad me spopada.
Moj sin i ja malo leskarimo, sad cemo da citamo i grickamo nesto. Pun je slajma, da su mi samo njegova usta, iskaljala bih sve za dan ddvauser posted image . On i sam uzme ponesto da procita na TV ili iz kknjige, moze da procita krace recenice. Jos malo pa nek cita samuser posted image .
Mislila sam da pravim neke pogacice iz rr recepata, ako se nakanim.
Pozdrav svima, tebi ljisho narocito, poljubac tvojoj sjajnoj devojciciuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here