|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 14:46:41   
smeško
Rosi, da li mu pre ab radite krvnu sliku, crp? Kao što napisah, nama je kašalj uvek prateća pojava bilo koje infekcije i prehlade. Ali, ne tretiramo ga uvek. Nekad mu kupim onaj sirup za smirivanje iritirane sluzokože i čekam da prođe. Ako se pojača, naravno, vodim na kontrole kod lekara.

Ljisho, Von, niste njanjave ako očekujete da niste same u obavezama. Ali, dok ćutiš i radiš, svi misle da si bolje nego što jesi. Možda ponekad treba da odete negde same, kao što oni rade, pa da malo sami vode brigu o kući i deci.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 14:54:35   
Rosita
Smesko, radili, tad je imao malo kao upalice uva, pocetak, bez crp, bili le 15- poviseni, kao i svi pojedinacni le, tad mu je orl dala sinacilin. Do utirka, na kontroli usi super. Pun je slajma, a sline kao sa su opet navalile id inhalacija. Inace dete evo igra hip hop (moram mu naci skolicu u narednom perioduuser posted image ), kao da mu nije nista. Ali meni je simptomaticno sto ga svrbi nos, kao i tatu mu alergicarauser posted image .
Ljubim vas, hvala.
PS nekad me grize savest, na ovo detence u stomaku nekad jedva pomislim ceo dan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 15:01:21   
Maraj
Dan i od mene. Moji muski zaspali. Bili smo napolju pa tek sad da zavrsim rucak.
Da mene to za zatrpavanjem tema isto nervira jer postavim pitanje u nekoj temi , i sutradan ne mogu temu da nadjem jer je neko podigao sve neaktivne teme. I sta onda...kako da ocekujem odgovor kad ljudi ni ne znaju sta i gde (u kojoj temi) me muci

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 15:03:35   
smeško
Uključite praćenje, kao ja. user posted image

Rosi, onda sve dok smu se sekret sliva iz nosa, nema šanse da prestane da kašlje. A morate da pazite i zbog ušiju. Nadam se da će vam te slinice prestati uskoro.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 15:04:59   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Uključite praćenje, kao ja. user posted image



Bravo user posted image ništa nije nerešivo. Temu svakako možete naći preko pretraživača.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 15:16:42   
isidora88
Uf otkucam poruku i istekne mi sesija user posted image
Mi stigli sa rucka, bebac spava, stariji i ja vezbamo matu pa cemo srpski i kasnije na grudvanje.
Bebu ne osecam od sinoc i bas me brine, valkda ce se razmrdati uskoro inace cu krenuti da panicim.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 15:26:50   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kao da pricas o meni...samo postovanje..meni moj ne naredjuje,jer je njemu sve ravno..nista mu ne smeta..ni govno na sred sobeuser posted image .. s tim da on ima vecu platu od skoro..ali me ubija..on ide na ruckove,a sto kazes ni ne pita se sta mi jedemo...nekad i ne mogu da stignem sa skuvam,a niti mi se kuva..on dodje sit i kao pa sta ako je prazan frizuser posted image

Ma ni ovom mom, nije to naredjivanje nego evo npr. Imamo u kesi lavande i kaze "mogla bi da uzmes neku staru majicu iseces i napravis male jastucice da ubacis lavandu unutra" user posted image Majke ti? Sad pored svega jos cu i jastucice da pravim. Pa mogla bih, lepa ideja, a da li cu, o da sigurno da necu. Samo sam mu odgovorila: odlicna ideja i nastavila sa svojim poslom user posted image

Mi zavrsili rucak, ja zavrsila ribanje, pranje sudovam sporeta i ostalo. Cekamo moje da nam dodju u goste. I vec se nerviram unapred jer znam da ce me moja mama iznervirati.

I takoc. Inace jos sam se prehladila, evo kijam i nos mi curi, otok od zuba skoro skroz splasnuo ali me i dalje boli i ne mogu jos da otvorim usta skroz,

inace Rosita ni ja na bebu u stomaku ne pomislim cesto, doduse u poslednjih par dana mislim ali ovako od obaveza ni ne stignem. Mene jedino brine sto sam ga vise osecala pre par nedelja nego poslednjih nedelju dana. Kao da ne mrda.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 15:27:16   
vonavoj
Isi.i meni 3 put nestaje..
Rosita nama dr uvej uvede aerius kad je velika salivacija i kasalj od toga..bar 5 dana..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 16:08:16   
Rosita
Sutra cemo se u 7 tamo nacrtati. Veceras cu mu dati aerius pa cu videti sta ona kaze. Necemo prati zube ako hoce bris da mu uzme, a ja cu napomenuti.
Jaoj, ovo moje dete veli da je Egipcanin i evo muti neku smesu, pa uvaljuje pek papir i obmotava vojnika, kaze pravi mumijuuser posted image
Mm hoce da pomogne, ali retko moze. Samo ponedeljkom ne radiuser posted image
Danas sam i ja svasta radila. Od jela me boli glava. Ovom malom bolonjeze, pa sad grasak, pa pecem cufte od preostalog mesa, pecem cveklu. Mada to nije nista koliko ovde zene postizuuser posted image
Mozda su se bebe zbog vremena umirile. Zimski snovi, razmrdace se :)


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 16:38:46   
Maraj
Obicno se bebe razbude kad osete neki slatkis. Meni su u prethodnoj trudnoci savetovali da pojedem cokoladicu pre ctg-a

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 17:24:11   
smeško

IZVORNA PORUKA: Rosita

Jaoj, ovo moje dete veli da je Egipcanin i evo muti neku smesu, pa uvaljuje pek papir i obmotava vojnika, kaze pravi mumijuuser posted image



Hej, ista stvar. S tim što moj sin ima 6 godina, pa je učlanjen u biblioteku. Iz nje je uzeo knjigu o Tutankamonu, pa njega balsamuje po ceo dan. user posted image user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 19:43:15   
vonavoj
Do kad su vas boleli jajnici..dole nisko..kontala sam do 12 te nedelje..a cini mi se da me sad i cesce boli nego ranije..nije propadajuci,neizdrziv bol..ali je tu....pogovotovo posle nekog napora..mozda je jos uvek normalno,s obzirom da je beba nisko i da se sirim.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 21:04:22   
smeško
Mene su boleli tokom cele trudnoce. Zapravo, samo sa leve strane. Posebno kada se umorim ili istegnem.
Mene je grlo pocelo da boli. Ovo mi je druga prehlada u ovoj trudnoci.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 3.12.2017 21:05:45 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 21:29:15   
vonavoj
I mene vise levi boli..a sad citam da u 15oj se siri materica iznad kukova..

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 22:01:29   
Rosita
Cini mi se da me nisu boleli. Nesto bi me bolucnulo, ali ne znacajno.
Koliko cesto vi radite laboratorijske analize? Ova moja dr retko daje. Pre 2 m sam radila.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 22:06:30   
vonavoj
I ja radim na 2meseca..tako imam i kontroleuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
3.12.2017 22:16:53   
Maslacak15
Mene je bolela ta strana gde je zuto telo. Do neke 13-14 nedelje. Inace Sam imala dosta bolova vezanih za istezanje materice tokom cele trudnoce narocito u prvoj u dugoj manje...sad se valjda sve toliko rasteglo da ne pruza otpor, ponekad pomalouser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 7:11:08   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Evo spremamo se D i ja da krenemou zavod za transfuziju, pa na hokej pa na liman po uput za polikliniku i onda na polikliniku i sutra na kordo. Treba i jedan cas da stignem da odradim. I to sve prepodneuser posted image odosmo. Udavih dr. Ukoliko mora da dodje do nasilnig porodjaja carski rez nije opcija.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 7:37:50   
Maraj
Jutro. Ja popila donat vodu i sad grickam grisine u nadi da ce mucnina da mi prodje

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 7:43:56   
isidora88
Jutro, ispratila sam sina u skolu, baba ga odvezla. Bebac jos spava. Danas malo da pospremim stan i neki ves imam opet da peremuser posted image
Nemam pojma sta cu za rucak da kuvam.
Inace beba se razmrdala od juce toliko da sam se u jednom momentu uplasila da ce iskociti iz stomaka, mm je video kako mi jenstomak odskocio, uplasila me bebauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 7:59:54   
Maraj
Joj isi , meni je to super user posted image
Ja sam juce kuvala grasak. Tako da sam danas mirna sto se kuvanja tice

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 8:52:44   
Rosita
Ja sam izludela. D opet boli uvo. Proklete sline!!!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 9:39:16   
isidora88
Ja ne znam psta cu za rucak, muka mi je od kuvanja. A mi nesto slini, valkda se nece razboleti

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 13:20:56   
Misha i Ljisha
pih istekla sesija

sve stigla, beba na UZ superiska, sisa prstic (i D je isto u stomaku sisala prst). Beba je po velicini bas za 21+6, sve ok, srce, kicma, ruke noge prstici na mestu. Sve ok. Dr se nada da je greska.

Idem umorna sam, nisam se naspavala.

Ljubim vas

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 13:44:55   
Maraj
Super ljiso user posted image

Ja sad dosla s posla. Odnela sam doznake. Zvanicno sam na bolovanju

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here