|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 21:28:50   
Maraj
Hvala drage na odgovoru. Toliko se loše osecam da sam poslala dete da spava kod mojih. Sve mi tesko. Kad se savijem imam utisak da cu povratiti. Valjda ce mi biti bolje sutra. Zakazala sam pregled kod dr za cetvrtak

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 21:35:51   
Rosita
Smesko, hvala, evo od juce primenjujemo propomucil i obe veceri je ispoveacao verujem i nakupljeni slajm. Nos je ujutru kritican al sve se nadam da ide na bolje.
Maraj, odmaraj se ako mozes.
Lepo spavajte, vi koliko vas je, puta dva.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 21:49:00   
smeško
Sline su najgore, posebno one providne i lepljive. Zelim mu brz oporavak. Ja za kasalj kuvam caj od luka. Nama to uvek pomogne i za nosic i za grlo i za kasalj.
Maraj, ja bih otisla kod dr i bez zakazivanja. Ne mora nista da znaci, a moze i puno.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 7:49:07   
Misha i Ljisha
Dobro jutro mame.

Mi danas na hokej. JA juce ajd da budem korisna pa sam isproveravala online sve racune da poplacam nesto od proslog dela plate. Imam utisak da ceo mesec placam racune, jer mi je plata nedeljna pa jedne nedelje platim ovo sledece ono i u krug. Stigao nam vec racun za gas, za grejanje i nesto mi mnogo s obzirom da nije bilo hladno al ajd bar nam je toplo,mislim da treba da se nasteluje kotao.

Juce sam iskreno zaboravila dete da odvedem na trening, bas me uhvatila prehlada i lezala sam juce popodne. Nisam zaspala a htela sam al nisam mogla od nosa.

Nocas sam konacno posle ko zna koliko vremena spavala 6 sati. Juhuuuu...
Moja drugarica iz Irske (od osnovne skole smo najblize) juce valjda narucila celu familiju da me zovu user posted image , zabrinula se. Pa ne mozes objasniti ljudima da sam ok, mislim dobro sam. Sta znam, verujem da bi mnogi bili u vecoj panici i strahu, ja funckionisem nisam u grcu, besna sam samo valjda. Od nemoci sam besna. Mene ta nemoc uvek vise razbesni nego sto me ucini tuznom ili depresivnom. To je valjda onaj deo "control freak" moje licnosti koji odlepi kad ne moze da utice na situaciju.

Mm me naravno dodatno iznervirao ali to nista novo u poslednje vreme.

Maraj bas mi cudno sto ti nisu odmah zakazali pregled, mislim s obzirom na prethodnu trudnocu po meni bi oni trebali odmah da ti zakazu a ne da cekas cetvrtak. Nadam se da si bolje.

Rosita nadam se da je nasem soul mate-u bolje. Nego i ja se nadam da ce D nauciti da cita pre skole tj dok dodje bebac user posted image . Zna dosta slova ali nju vise zanima pisanje nego citanje. Zna dosta reci da napise. Moracemo da poradimo na tome. Juce smo igrale ne ljuti se covece i naravno da se naljutila kad sam je pojela user posted image . Onda me mm kritikovao zasto to radim detetu bla bla..Pa ne moze uvek da se povladjuje mora nekad i da se gubi. Drekala je kao blesava.Obicno place samo kad je tata pojede jer su njih dvoje "u timu" ali kad je ja pojedem obicno ne place haaha al juce je bila valjda vandredna situacija, jer mi je bilo toliko smesno da nisam mogla da prestanem da se smejem pa se ona jos dodatno uvredila zenska i odustala od igranja. A za ovo odustajanje se brinem iskreno no razumem da nisu svi isti.

Odoh da se spremamo. Ljubim vas.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 8:01:23   
smeško
Ljisho, tako i moja deca reaguju. Slično. Stariji je već naučio da ne sme da odustaje, pa se samo uozbilji. Mlađi ode u drugu sobu. user posted image Neka, treba da nauče da neće uvek sve biti kako oni žele.

I mene prehlada još drži. Za danas sam svoj trojici isplanirala toliko dešavanja, a nisam uzela u obzir da Niki ide na trening.user posted image Dete me samo podsetilo jutros kada sam započela diktiranje dnevnog raasporeda. user posted image Sada sve iz početka.user posted image

Maraj, kako si? Je l' ti to privatni ginekolog? Malo neodgovorno postupa.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 9:45:23   
Maraj
Jutro drage.
Ja sam valjda bolje. Hvala na brizi.
Sama sam sebi prepisala terapiju. Utrogestan . A jutros sam uzela gelusil lac pre dorucka. To sam i u prethodnoj trudnoci koristila. Zato sam smela sama sebi da prepisem.
Pa da. To mi je privatni ginekolog. Vodila mi je i prvu trudnocu. I valjda u toj klinici radi privatno ponedeljkom i cetvrtkom. Al mogla me je primiti i u Frontu. Tamo radi. Al eto.... i mene to nervira. Svi dr su alavi na pare

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 9:47:39   
smeško
Koliko cesto stavljas Utrogestan?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 9:50:26   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Juce smo igrale ne ljuti se covece i naravno da se naljutila kad sam je pojela user posted image . Onda me mm kritikovao zasto to radim detetu bla bla..Pa ne moze uvek da se povladjuje mora nekad i da se gubi. Drekala je kao blesava.Obicno place samo kad je tata pojede jer su njih dvoje "u timu" ali kad je ja pojedem obicno ne place haaha al juce je bila valjda vandredna situacija, jer mi je bilo toliko smesno da nisam mogla da prestanem da se smejem pa se ona jos dodatno uvredila zenska i odustala od igranja. A za ovo odustajanje se brinem iskreno no razumem da nisu svi isti.

Odoh da se spremamo. Ljubim vas.




Isto i kod nas. A ja sam takva da ne popuštam. Ili se igramo kako treba ili se ne igramo. A takva je i moja mama user posted image kad odemo kod njih mama uvek ima neku novu društvenu igru i njih dvoje igraju i svađaju se user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 10:12:43   
Maraj

IZVORNA PORUKA: smeško

Koliko cesto stavljas Utrogestan?


Sinoc sam stavila i jutros.
U prethodnoj trudnoci sam 3 × dnevno po 400 mg

Ma to sam ja sad stavila da mi bude lakse do sutra. Sutra idem kod gin.pa cu da vidim sta ce mi reci

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 10:18:03   
isidora88
Sto si toliko utrogestana koristila u prosloj trudnoci? Ja sam 3x200 mg i to mi je bilo previse, jedva sam izdrzala taj period.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 10:18:54   
smeško
Ma, stavljaj obavezno, ne mogu da ti naskode dok ih ne uzimas oralno. I ja sam u prvoj trudnoci sa braonkastim krvarenjem koristila 3x puta dnevno. Zato te i pitam. Mada, ja sam koristila 3x1 200mg.
Isi, to je zbog VTO trudnoce.

< Poruku je uredio smeško -- 6.12.2017 10:24:42 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 10:23:52   
Rosita
Mi smo nabavili neku igru za ucenje engleskog, ali nije mi to u fokusu, funkcionise kao drustvena. Isto kocke, figure, ulazi se u odredjena polja, pa izvlacis karticu sa slikom, ako znas prevod dobijas zeton sa tog polja. S tim sto sam njemu dozvoljavala da osvoji ako samo ponovi rec na engleskom. I tako, nekad lunja po tabli i ne vidi da moze uci u kucicu, tj.na dobitnu sliku. Dva- tri puta sam ga opomenula da ne propusti sansu, a posle nisam, ali bih mu ukaxala. Bude mu krivo, ali bolje pazi. Isto se zna ljutiti kad je pojeden, ali interesantno sto se raduje i cestita meni ako nesto osvojimuser posted image
Necu vise u off, al ujutru sline ubijajuuser posted image . Smesko, jos mi samo reci kako ide taj caj od luka. Moze i pp sta sve koristis, jer vidim da imas razradjene prirodne tretmane.
Ja danas kod zubara. Imam neke karijese, ja ih ne vidim, ali oni kazu :/.
Beba se mrducka i tako. Ja skoro nikad ne osecam bebu kad hodam i stojim. Samo sedenje i lezanje. Vi?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 10:38:27   
Maraj
Da da. Prva mi je bila vto trudnoca. Zato sam koristila toliko utrogestana

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 10:50:57   
emicaa
stomacicii samo da vas podsjetim da imamo j temu drustvene igre user posted image

< Poruku je uredio emicaa RR -- 6.12.2017 10:51:46 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 14:33:32   
bojana92
U drugoj trudnoci sam koristila 3x utrogestan,i sad u trecom ga koristim samo jednom dnevno

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 16:06:51   
vonavoj
Vama dr uvode preventivno utrogestan.iako nemate krvarenja..to samo nasi dr rade..na zapadu toga nema...
Posle se pitamo kako zenama polude hormoni...ja od giniprala imam lupanje srcauser posted image ..naravno,ako se mora koristiti mora,ali radi predostroznosti mi je bezveze..

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 16:11:27   
Misha i Ljisha
Maraj bas bezveze sto nije htela da te primi drzavno, pa ti si joj pacijent ima vremena kad ce te ojaditi u cilju joj je da ti trudnoca uredno tece da dolazis redovno kod nje. Boze, ima nas raznih. Moj dr je super, u ponedeljak sam bila drzavno kod njega. Uput i cao. Odmah su me primili.

D evo crta, kaze vodi je tata na radionicu mora brzo da nauci da crta da se uvezba user posted image Mislim po ceo dan crta. Naucila je bas lepo da nacrta gicu. I sad smo naravno u elementu pahulja. Svuda su pahulje i kad crta more user posted image (inace kaze ne moze sad da radi matematiku user posted image )

Imam pitanjce mame. Da li kad mi je nesto idem kod dr opste prakse? Tipa ove prehlade i grla?Mislim stvarno nemam pojma, proslu trudnocu nisam imala ama bas nikakav problem. A sad sam eto i ab zbog zuba, i vaginalete zbog gljivica kao posledica pijenja ab, pa zapusen nos grlo.Ludnica.


(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 16:24:19   
madre
Cao, drustvouser posted image
Ljiso, nisam isla kod dr sad kad sam ovo bila gadno prehladjena.
Inace sam danas bila na kontroli, sve je kako trebauser posted image mene bas boli glava. Veliki decak radi domaci, ja sa malim kuliram...

< Poruku je uredio madre -- 6.12.2017 16:25:48 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 16:29:02   
Misha i Ljisha
MAdre meni je ovo vec druga nedelja kako "bolujem" i ne spavam zbog nosa i grla. Grlo me najvise brine iskreno. Mada dobro sam jer nemam temp, ako slucajno dobijem temp a boli me grlo to znaci da mi samo injekcije pomazu. Poslednji put sam zaglavila sa upalom grla i injekcijama 2009 godine. Mislim retko al bas RETKO kad sam ja bolesna, meni sad ovo stanje bas tesko pada. Navikla sam da sam kao dren

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 16:35:37   
madre
Jasno, ali ako je virus, tu ti dr ne moze pomoci. Ispiras grlo zalfijom i sisas pantenol, nos po ceo dan Ispiras marisolom, a kad je hitno prskala sam deciji operil.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 16:50:12   
Rosita
Da se nadovezem na ovo vase- Ljiso, ides kod dr opste prakse. Ali nista ti nece pomoci za virus. Eto, moj D vuce od 18.11. Inace, bris nosa i grla mu sterilan. Nema bakterija.
Nego, da vas pitam. Kupila sam etarsko ulje eukaliptusa da mu isparava kraj uzglavlja u toploj vodi. Ja spavam u istoj sobi. Citam- nikako kod teudnica ?! Pa sta ce mi biti majku mu! Sta mislite?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 17:01:02   
madre
Rosi, nemam iskustva sa uljem eukaliptusa, ali koliko se secam zene hvale kako crni luk podeljen na pola pored uzglavlja radi posao.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 17:19:52   
vonavoj
Rosita,jesi li mu mazala fitobalm na grudi i ispod nosa..mojoj deci i meni je to bas pomagalo za noc..kad je kasalj najgori..
Ljisho..moje iskustvo sa dr opste prakse je uzasno..na pocetku trudnoce sam kasljala 3 nedelje..i isla da mi kaze sta da radim,poslusala me i kao cista pluca,grlo blago crveno, nije za ab..idite u apoteku i trazite sta smeta od lekova protiv kaslja..a na svakom leku pise da nije za trudnice..odlepila sam..bem ti i lekare..

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 17:33:59   
smeško
Rosi, slazem se za crni luk pored jastuka i za fitobalm. Ja cajic kuvam od srednje glavice luka na kojoj ostavim malo ljuske. Prelijem sa litrom vode i kuvam na tihoj vatri dok ne uvri polovina kolicine. Kada se krace kuva oseca se onaj zivi ukus i miris luka koji je...brrrr...Naravno, dodam med.
Ja za prehlade idem kod ginekologa. Ona mi sve daje. Kod lekara opste prakse bih sigurno ,,zaradila" jos nesto.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
6.12.2017 17:56:54   
vonavoj
Ljisho.smes propolis.pantenol da sisas i limunade da pijes..koji ab si pila? To si skoro pila.trebalo bi da je pokrio grlo..

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here