|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 14:12:42   
vonavoj
Ljisha,nadamo se da je greska!user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 14:31:16   
emicaa
Ljiso greska je,sigurna sam user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 18:11:18   
bojana92
Evo i mene u ovoj temi user posted image Cekam trecu bebu,trudna sam 10 nedelja user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 18:58:03   
smeško
Dobrodosla Boki!
Ljisho, mi svi ovde verujemo da je bebica super i da je u putanju greska!
Meni je grlo isto, cekam da prodje.
Da li je neka od vas radila neki od NIPT testova? Sta mislite o tome?

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 19:23:07   
bojana92
Hvala :) Ljisho bice sve ok,samo misli pozitivno.Moja jetvra je skoro radila taj test.Po meni je jako skup i radije bih vadila plodovu vodu,nego radila test koji je jako skup.Mislim da je on mogla da bira da li test da radi ili da vadi plodovu vodu,al je ipak odabrala test.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 20:54:27   
smeško
Ja sam visoko rizicna za ac. Zato se trudimo to da izbegnemo. Ali, dosta kosta, a ne znas koji da izaberes.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 21:17:43   
Rosita
Ja nisam radila nista sem dva rana expertna u 12-oj i 16- oj nedelji.
Nesto mi je promaklo, maslacak, jesi ti radila nesto sem dabl testa?
Bojana, dobro dosla.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 21:33:47   
isidora88
Bojana dobrodoslauser posted image
Smesko ako imas novca uradi nifty ili neki slican test, imas i paket koji pokriva amnio ukoliko nesto ne bude u redu na testu.
Danas ceo dan jurnjava. Sutra opet na sto strana

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 21:56:26   
Misha i Ljisha
Dobro vece mame.

Ja sutra na kordo. Javljam vam se kad se vratim. Nos mi je skroz zapusen, grlo me i dalje boli. Imala sam danas jos dva casa i moram biti budna jos neko vreme, sef treba jos da me zove.

Sto se tice testova, bas veceras sam pricala sa svojom drugaricom koja je fizicar i prosto mi je neverovatno da neko ko je studirao bilo kakvu prirodnu nauku "veruje u teorije zavere" i sl. Npr njena sestra nije vakcinisala cerku i ona se i isto premislja za vakcine. Danas mi je otprilike rekla sto sam uopste radila AC, u fazonu "Rekla sam ti da nije pouzdano". E onda sam osula paljbu na nju, kako dabl nista ne govori, kako UZ nije pouzdan jer zavisi ko ga gleda i da je AC najtacnija najmanje invazivna metoda koja postoji, a to sto se desi greska nije cak ni ljudski faktor u pitanju u smislu da je dr pogresio prilikom uzimanja uzorka, vec prosto nasla se celija iz placente u uzorku i desava (pri tom mi i dalje ne znamo da li je greska).

Bas sam je napicili i rekla sam joj "jebote ti si fizicar aj razmisljaj"user posted image

Meni nijednog trenutka ali pazite nijednog nije proslo kroz glavu da nisam trebala da radim AC. Meni je i dalje drago da sam radila, sta ako ispadne da nije greska? Bolje neka se ja sad malo sekiram i ako treba stisnem i petlju za negativan ishod nego posle da stiskam petlju i hrabrost za ceo zivot. Ja to tako gledam.

Naravno sto ljudi sto cudi.

Rosita bas mi je zao sto Damjana opet boli uvo. Izgleda mu stvarno nisu utrefili ab.

Duci isto curi nos, zato sto juce nije znala sta je dosta napolju, skroz joj bile mokre noge. Al dobro sta sad, sta je tu je.

Idem da se istusiram VRELOM vodom da dodjem k sebi

Ljubim vas

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:20:35   
bojana92
Hvala devojke :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:25:59   
Maslacak15
Dobro vece trudnice. Ko ima para bolje je nifty nego amnio svakako. Manje je invanzivno (neuooredivo) a podjednako pouzdano. Ja nisam radila nista osim ekspertskog i dabla iako su mi naravno sugerisali zbog godina. Na celu pricu malo drugacije gledam. Misljena Sam da ekspertski ultrazvuk dosta stvari ipak moze da uoci. Osim Toga ja nisam sigurna da bih bila sprema na kasni abortus kako god bilo tako da je prica bespredmetna...svi smo razliciti....
Srecno ljiso sutra

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:33:23   
Misha i Ljisha
Da je nifty toliko pouzdan ne bi u paketu stajala amnio uz njega user posted image tako da to macku o rep

Hvala Maslacak. Ne znam, ne brinem se za sam zahvat ja nekako verujem da to radi covek koji je neprikosnoven. Znaci mora da ubode u pupcanu vrpcu bas u krvni sud koji ide od bebe a ne od majke. Pa vala, svaka mu cast.

Kao sto rekoh, postoje zene koje bi i rodile po svaku cenu a postojim i ja. Ja bih bila spremna na kasni abortus pre nego da dovodim u iskusenje celu porodicu. I kad kazem celu stvarno mislim tako, u zavisnosti sta je sa detetom, zavisi da li postoji opcija lecenja ili ne koliko kosta, da li da cu imati novaca detetu da pruzim, da li dete pati i muci se zatos to je rodjeno, a samim tim i druge oko sebe, utice to na bracne odnose, na odnose sa starijom decom, ukoliko je jedno dete dete sa posebnim potrebama ili bilo sta slicno. Utice na porodicu. Mi mozda svi mislimo uz muza i decu sve bismo pregurali, ali nije tako. Mislim JA znam da nije tako. Ali moje razmisljanje je.... onako mozda malo okrutno.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:40:39   
choopa choops
Ljišo srećno sutra, držim fige da sve prođe kako treba i da nalazi na kraju ipak pokazu da je ona ćelija samo tu zalutala user posted image

Što se tiče AC, ja nisam išla, niko mi nije predlagao (rodila sa 27,29 i 34 godine), ali jesam išla na ekspertni UZ. Na AC bih išla da su mi rekli da imaju i najmanju sumnju ili da sam ja nešto sumnjala. Nekako sam bila opuštena pa nisam otišla.

Mišljenja sam da trudnica koja stopostotno ne bi okončala trudnoću nakon te procedure, ne treba istu ni da radi. Šta znam. Ako ćeš svakako zadržati bebu, onda nema potrebe. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:43:38   
Sarav
Ljišo, srećno sutra i držim ti palčeve! user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:44:46   
Maslacak15
To su samo "istorjski razlozi" . Jer je metoda Nova i amnio vazi za dijagnosticki merodavnu. Pa nalazi treba da se potvrde. Ali i amnio moze kao i nifty da omane kao sto cemo nadam se ustanoviti i u tvom slucaju.
Ubedjena Sam da ce nifty u roku od pet so deset godina zameniti amnio, to je i birokratija. I bice pokriven osiguranjem. Bioloski/medicinski nema razloga zasto bi se preferirao amnio. Nifty detektuje fetalnu dnk i kao takvu krajnje konkretno daje iskaz o prisustvu genetskih aberacija.
Ja znam "zdravu" decu sa amnio koja su se ispostavila krajnje tesko bolesna. Nema garancije. Ali nebih nikoga da ubedjujem u bilo sta. To su teske stvari i licne odluke, samo Sam bila direktno pitana i rekoh moje skromno licno misljenje....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 22:45:17   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Mišljenja sam da trudnica koja stopostotno ne bi okončala trudnoću nakon te procedure, ne treba istu ni da radi. Šta znam. Ako ćeš svakako zadržati bebu, onda nema potrebe. user posted image

Hvala choopa.

I ja sam slicnog misljenja ali postoje roditelji koji eto ukoliko postoji problem ipak zele da izguraju trudnocu do kraja a tim testiranjem se psihicki pripreme do dolaska bebe.

Moja logika je upravo bila kao ova tvoja gore napisana. Radim AC i spremna sam na prekid ukoliko je potrebno.

Naravno Maslacak. A apropo gresaka na amnio, pa realno ja gresku vidim u smislu zamene uzoraka, znaci ljudski faktor. Ili se opet usput desila neka greska prilikom zasejavanja, mozda je propala podloga i td. Svuda ima mesta za greske. Mislim ako cemo iskreno.

Super bi bilo da Nifty bude pokriven osiguranjem ali kao sto si i rekla, i za tu metodu je potrebna potvrda. I uvek ce i trebati. Kao evo i za AC. Prosto nijedan lekar nece prekinuti trudnocu na osnovu samo jednog testa. I ne treba naravno.

I dodatak. Potvrda losih rezultata se utvrdjuje tacnijom metodom. Znaci kordo je preciznija od amnio. Tako i nifty, potvrdjuje se rezultati tacnijom metodom amnio

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.12.2017 22:53:04 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 23:05:18   
Maslacak15
Ne bih Rekla da je tako. Amnio se smatra tacnijom samo zato sto je iskustveno proverenija. Nifty je Jos uvek na "probnom radu". Kordo je nesto drugo. Ona se Radi ne zato sto neko pretpostavlja ljudsku gresku nego zato da bi se uzorak uzeo direktno od fetusa, iz njegove cirkulacije. Sa tog stanovista su nifty i amnio identicni. Uzorci Koji se uzimaju iz krvi majke Uli iz amnionske tecnosti mogu da sadrze celije/dnk poreklom i iz ektraembionialnih struktura to jeste placente. Nemoguce je utvrditi da Li je celija iz jednog ili drugog izvora.

Medicina je Puna Primera gde doktori prepisuju stariji Lek radje nego Novi Koji je mozda i bolji Ali prosto iskustvo sa njim je manje. Cirkularna DNK je Nova metodologija koja ima potencijal da revolucionalizuje medicinu mnogo Van detektovanja hromozopatija. Onkologiju pre svega...Ali odoh Off topic...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 23:27:21   
Misha i Ljisha
Ja naravno nisam mikrobiolog, ali kad sam se informisala o nifty prosto mi je sve nepouzdano. Ok tehnologija je napredovala, ali moj rezon. Beba od 10 nedelja ili kad vec moze da se radi Nifty ima sta oko 100 gr??? Uzima se majcina krv, nadajuci se da cemo da nadjemo plutajucu bebinu dnk. Ok tek taj uzorak sto je mali, kad uzmemo samo bocicu. I onda ako nesto ne valja salju ipak na invanzivnu metodu (The technology behind the NIFTY™ test allows for highly accurate results with detection rates for the three most common trisomy conditions present at birth (Down Syndrome, Edwards Syndrome and Patau Syndrome) of over 99%. But it’s important to understand that non-invasive prenatal tests such as NIFTY™ are classified as screening tests. This means that they do not test with 100% accuracy, such as with an invasive diagnostic procedure such as amniocentesis.).

Na kordo uzimaju 1ml bebine krvi, 1.

Prosto meni Nifty i dalje deluje kao science fiction, iako znam da je vec dostupna metoda, ali meni se cini dovoljno nepreciznom. KAzem nisam ja merodavna ovo je samo moje laicko razmisljanje, i kao sto rekoh nigde u svetu se greska merenje ne potvrdjuje manje preciznom metodom (u ovo sam kao fizicar sto posto sigurnauser posted image ).

I onda opet docekas amnio i opet ides na kasni abortus. AKA isto ti se pise.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
4.12.2017 23:45:04   
Maslacak15
Sve ja to znamuser posted image opet ponavljam nije preciznija nego je referentna. NIFTY je toliko nov da je jos uvek screening metoda a ne zvanicna dijagnostika, Zato sto da bi postao zvanicna dijagnostika nije dovoljno objaviti studiju na 5, 10 ili 20 hiljada zena na koliko su proizvodjaci inicijalno pokazali efikasnost ( izmisljenii brojevi). Amnio je u upotrebi vec dugi niz decenija i kao takav je nekakav referentni metod. Sve novije studije koje sam pogledala i procitala kazu da su metode apsolutno poredive po specificnosti i osetljivosti. Amnio i NIFTY. A to sto treba da prodje jos 10 godina da bi neki gremijum cilagera u FDA i drugim nadleznim ekvivalentnim instituticjama odluci da je to stvarno isto pa promenio regulativu je drugi padez.
Inace nije to nikakav SF, za PCR su dovoljne i nanogramske kolicine matrice da bi se amplifikovalo. Moze inace da se radi i NIFTY pa horionske cupicie i onda bi bilo brze....

Sa druge strane Kordocenteza je vrlo invanzivna metoda sa velikim rizikom i ona moze da iskljuci greske u uzorku koje su moguce kod amnio i kod NIFTY po pitanju porekla celija ali nije bezazlena.

Ali da ne dubimo dno. Idi odmori se, pa da sve prodje glatko ispostavi se lazna uzbuna!

Laku noc trudnice.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 0:35:06   
Kokonat
pozdrav svima, to sam ja Jovicaa, samo nisam uspela da otvorim stari profil user posted image
Dodjem posle sto godina kad ono sve meni poznate mame trudne sa trecim, cestitam svima user posted image svaka cast drage zene user posted image
ljiso srecno sutra!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 6:59:59   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.

Joviceeeee 100 godinauser posted image

Mi se evo spremamo, zvali smo ipak babu da dodje da cuva D jer je nesto smrcava dok se mi ne vratimo. Ostavila sta da joj da za dorucak i ostalo da ne brinem.

Cujemo se posle

(odgovor članu Kokonat)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 7:26:31   
Maraj
Jutro drage
Cestitke bojana user posted image
Ljiso, drzimo fige da sve bude ok

Ja svaki dan kukam na mucninu.... user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 7:31:22   
madre
Ljiso, cekamo te da se javisuser posted image
Gde si, jovice, nema te! Meni ovo lici da se ti premisljas za četvrto, a? user posted image
Ja doruckujem, mali spava, veliki u skoli, mm na poslu...

< Poruku je uredio madre -- 5.12.2017 7:45:06 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 7:42:33   
Kokonat
Da znas da se premisljam user posted image
Bas mi je drago sto te vidim u ovoj temi user posted image
Kako si?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 7:49:26   
emicaa
Ljiso srecno,javljaj se

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Kokonat)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here