|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 8:27:16   
MasnaMasnica
Ljiso srecno!


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 9:16:06   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Kokonat

Da znas da se premisljam user posted image
Bas mi je drago sto te vidim u ovoj temi user posted image
Kako si?

Jovice, da znas da sam pre neki dan mislila na tebe. user posted image Nemoj vise da odes na toliko duze.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Kokonat)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 9:16:51   
vonavoj
Ljisho,mislimo na tebe!!user posted image i naavijam da je greska u pitanju..ja se slazem sa tobom za test i kasni abortus,na sve to utice..ne znam, sve padne na majku svakako...i na sve utice..imas zdravo dete..mozda je sebicno,ali..razliciti smo..i ja bi tako razmisljala..jedva cekam ekspertski i da vidim da je sve ok da odahnem...
Jovice.sta bi sa nalogomuser posted image svaka cast na premisljanju za cetvrto..ja se bogami podvezujem posle (salim se)user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 9:46:18   
isidora88
Dobro jutro. Odvela sam sina u skolu, bebac prevristao put tamo i nazad, spava mu se i evo sad je sad njanjav, u rukama mi je, nece da se odvoji, vidim da necu nista skuvati od njega.
Ljiso srecno i da sve bude u reduuser posted image
Jovice pa gde si ti, kako su momci?
Na forumu invazija viserotkiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 10:10:42   
Ana RR
Ljišo, nadam se da će sve biti ok i da je u pitanju greška. Mislim na tebe user posted image

Jovice, nemoj da nas zbunjuješ user posted image , pošalji zahtev za lozinku pa otvori stari profil

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 10:17:58   
Rosita
Jutro.
D je dobio uniflox za nos i propomucil. Jos ga nisam vodila kod orl, danas cu. Uzet je bris. Ne verujem da mu opet treba sistemski ab, uvo ga ne boli, jedino ako je ab trebao da zaustavi sekret a nije, onda je promasen. A moje iskustvo je da se ne bi ovajo vukao da sam nakon 3 dana kaslja dala pulmikort i cao. To uvek odradi. 5 dana i zdravo. No misljah, sam ce, veliki je. Ali dobro, bice ok i ovako.
Ljiso, srecno!
Maslacak, bliza sam tvojim stavovima. Mada je to zaista teska i duboko licna tema.
Jovicee, ehej user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 10:21:53   
Misha i Ljisha
Nisu mi radili. Danas zvanicno ulazim u 22. Nedelnu trudnoce. Znaci 21+0 je danas i nisu hteli da mi urade. Kazu rano je i ko me poslao????user posted image jos nedelju dana cekanja pa cekanja rezultata. Odlepicu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 10:43:52   
Kokonat
user posted image za sve.
kod nas sve standardno, vrtic, skola, i tako dalje...
ana ne radi mi vise ni ta email adresa sa kojom mi je povezan stari nalog..

ljiso ne znam o cemu se tacno radi, nisam u toku.. ali probaj da mislis pozitivno i da se ne jedes do tog pregleda, nemas nista od toga. nerviranjem nista neces promeniti. znam po sebi...

sanjice citam da se premisljas oko treceg deteta, samo napreduser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 10:58:11   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Nisu mi radili. Danas zvanicno ulazim u 22. Nedelnu trudnoce. Znaci 21+0 je danas i nisu hteli da mi urade. Kazu rano je i ko me poslao????user posted image jos nedelju dana cekanja pa cekanja rezultata. Odlepicu.


Ljišo, bzvz. Čitala sam da se radi u 22. ili 23. nedelji, pretpostavljam da treba da bude puna nedelja. Jbg, mogu da zamislim kako ti je, samo se produžava nervoza.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 11:54:04   
vonavoj
O Boze..jos nedelju dana agonije..a sve si isplanirala..smor..
Polako,sta da radis, moras da cekas..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 12:13:25   
isidora88
Joj ljiso ne znam sta da ti kazem, nadam se da ce ti brzo proci vremeuser posted image
Ja spremih rucak, bebac spava i ja malo sela da odmorim, ubija me gorisica 24h ludim vise

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 13:35:36   
Misha i Ljisha
Jao bas, produzenje agonije.

Kordo se radi izmedju 21 i 23. nedelje. Znaci ulazak u 22. spada izmedju tog perioda. Ma po reci ne bih rekla da je dr rekao pupcanik je mali dodjite sledece nedelje, nego ja nisam "prosla" ni sestre.

Onako posteno sam se iznervirala iskreno.

Samo hocu sto pre sve da bude gotovo

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 14:17:06   
Maslacak15
Ljiso gledaj to ovako iako potpuno razumem zasto se nerviras. To je jedna ipak invanzivna i delikatna metoda. S obzirom na ultrazvuk i da je u pitanju bila jedna metafaza mislim da su sanse izgledne da je beba ok i da su problematicne celije bile iz placente. Cekanjem s jedne strane produzavas agoniju, ali sa druge strane smanjujes rizik da povrede bebu. Sto je beba veca to im je lakse da uzmu probu iz pupcanika i smanjuje se rizik od komplikacija....Budi hrabra. user posted image

poslednje sto zelis da se dogodi je da rezultat bude ok a da nastanu komplikacije kao posledica procedure. Nemoj ih pozurivati.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.12.2017 14:20:19 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 16:15:50   
MaRa94
Cao drage, meni je danas dan katastrofa. U toku noci sam imala neke grcrvr jake i kontrakcije, mislila sam da ce krenuti porodjaj i cele noci nisam spavala. Pa sam jutros bila na kontroli i radila ctg, nalaz je uredan, sve je i dalje isto, jos uvek nisam pocela da se otvaram.
Posle sam otisla po rezultate sto sam davala krv i tu su mi d dimeri povecani dosta, imam 1846, pa su mi prepisali naredna 3 dana injekcije i u petak da ponovim analize. Sve u svemu mnogo sam se iznervirala. Evo sada lezim i odmaram. Jedva cekam da prodje ovaj dan. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 16:19:10   
mama Jo
Ljisho, Maro veliki zagrljaj za vas dve...

Ja se spremam sad da idem po rezultate brisa i mislim da ce mi raditi prvi ctg...

Ljubim vas sve 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 16:26:15   
Maraj
Pozdrav drage.
Mene stomak ceo dan boli. Inace sad sam negde 8.nedelja. Nekad kad piskim bude mi wc papir prebojen u braonkasto. Jel se to vama desavalo? Meni mozda jednom ili dva put dnevno . Zvala sam dr rece mi da dodjem na pregled u cetvrtak. Valjda ce biti sve ok. Bas me bolucka stomak ceo danuser posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 5.12.2017 16:27:05 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 17:18:09   
vonavoj
Maraj.meni se desilo u ovoj trudnoci..jel ti se poklapa sa danom kad bi trebalo da dobijes..hormoni jos luduju..
Maro.a sto si radila d dimer? Ovako ili si imala nekih problema? Posto nama nije u obaveznoj analizi..ja sam sad trazila,jer sam u maju operisala venu..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 17:24:07   
isidora88
Maraj koristisnli utrogestan, da li ti je vidjen hematom mozda? Malo miruj do kontrole

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 17:48:47   
MaRa94
Pa moj otac je bolovao od trombofilije, pa mi je dr predlozila da odradimo te analize.
Iskreno se nadam da nije nista strasno i da ce terapija sve resiti. Hvala Mama Jo. Yzvracam veeeliki zagrljaj. user posted image

< Poruku je uredio MaRa94 -- 5.12.2017 17:49:51 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 18:05:43   
Maraj
Ostao mi utrogestan od prosle trudnoce. Stavila sam jedan od 200mg. Celu prvu trudnocu sam koristila utrogestan jer je bila vto trudnoca. Sad sam pre sat vremena stavila jedan. Bar da me stomak malo prodje. Ne znam da l me vise boli stomak il mi je muka. Jos ovo sto mi je wc papir nekad prebojen bas me smori...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 18:32:22   
vonavoj
Maraj.ne opterecuj se..svaka trudnoca je prica za sebe..u prvoj sam prokrvarila u 7oj nedelji..utrogestan sam stavljala do 21.ve..posle ginipral do kraja..u drugoj sam prokrvarila u 17oj nedelji..stavljala samo dve nedelje utrogestan...uspori tempo.to je sigurno...uzmi i Mg..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 20:05:35   
Rosita
Maraj, meni se desilo u 12oj i 13oj nedelji. Od tad koristim utrogestan i niko mi ne kaze da prestanem. U prvoj sam ga isto koristila do pred kraj.
Sta je d dimer? Nesto u vezi sa cirkulacijom?
Ljisho, zao mi je sto ces jos cekati :(. Ali bice sve u redu. Ovo sad zaista govorim skroz racionalno, ne samo kao podrsku.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 20:56:12   
smeško
Maro, bas sam htela da pitam sta je bilo s tobom.
D dimer je pokazatelj opasnosti od stvaranja ugrusaka.
Rosi, kako veci bebac?
Ljisho, izdrzi jos malo, bas je mucno kada ti tako nesto odlazu.
Maraj, miruj malo vise nego obicno. Ovaj period trudnoce je jedan od najosetljivijih. I trebala bi da koristis utrogestan, mozda i prpgesteron depo. Dok je braon dobro je, ali miruj. Ako krene crvenkasto ili roze, pravac doktor bez cekanja.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 21:01:27   
isidora88
Maro tek si sad prvi put proveravala d-dimer?
Muz stavio klince da spavaju, cekam ga da mi kaze da su zaspali pa da uzmem da nalakiram nokte. Sutra idemo na neki rodjus, klinci ce uzivati

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
5.12.2017 21:22:08   
vonavoj
D dimer je vezan i za tromb..stvaranje..bitno da si ga proverila..i ja se bojim kakav ce biti..jer ga nisam.nikad radila..a opasan je u trudnoci i na porodjaju..ali dobila si terapiju,to je bitno!user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here