|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 7:20:00   
Misha i Ljisha
Dobro jutro trudnice.

Maraj ja te skroz razumem, kao da su svi nesposobni ekonomisti otisli da rade u skolama. E takav ja utisak imam, vecito sam imala problem sa sekretarom skole oko SVEGA, prijave odjave, plate godisnjeg. Muka me uhvati kad treba da odem tamo. Razumem te u potpunosti. Treba puno zivaca ali iskreno nije vredno, evo sad iz ove perspektive, 8 godina kasnije, otisla bih u kancelariju, sela i namestila se udobno i da prostis"podjebavala" bih je ceo dan dok mi ne zavrsi sve sto treba user posted image al bukvalno...e toliko mi se ponasanje i shvatanje svega promenilo za ovih 8 godina. Otisla bih i kulirala i jos bi ona odlepila od mene samo da me se sto pre otarasi. Ono dodjes pa ti kaze ok ok pa ti kao odes, pa ona opet ne odradi, pa ponovo i ponovo dolazis, a nju bas briga, pa na kraju jos dodjes i kazes dajte meni sama cu sve potrebne papire da odnesem gde god da treba samo joj jos ucinis uslugu. Znaci samo kulerski i nemoj da se nerviras.

Sanjice nazalost bez politike i crne hronike ne mozemo ni u crkvu u danasnje vreme. user posted image

Ja danas idem da odnesem rezultate kordocenteze kod mog drzavnog dr. Videcu da li cemo Ducka i ja na trening, dr je rekla od sutra, al vec mi se opasno smorila kuci, tako da cemo mozda i danas. Videcu koliko ja budem efikasna prepodne sefu nesto da obavim.

I naravno vecita dilema, ne znam sta cu kuvati. Svega smo jeli ovih dana da sam ja stvarno bez ideja.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 7:34:14   
Maraj
Jutro drage
Ja ustala. Stavila utrogestan pa sad malo leskarim ispred tv-a. L jos spava. Treba i ves da prostrem. Mm mi samo izvadio iz masine. Sad me postedi bar tog izvlacenja mokrog vesa iz masine.
Otici cu danas do skole, da iskoristim i ovo ok vreme. Valjda cu nesto da uradim. Ljiso, mi ni nemamo ekonomistu. To su neke dve priucene srednjoskolke (ne omalovazavam strucnu spremu vec njih nesposobne ) koje jedna drugoj šefuju. Rasulo je u prosveti.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 8:41:18   
isidora88
Jutro, ja se cula sa dr, idem na pregled i nadam se da me nece zadrzati mada je dr rekao da ponesem stvari. Drzite fige da je bebac dobro i da me brati kuci. Sad zovem muza da dodje po mene.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 8:55:50   
vonavoj
Uh.da poneses stvari? user posted image Ako moraju da te zadrze,ostani..mozda par dana da prate pritisak,i kad se umiris mozda i spadne malo...
To neka vanredna kontrola? Skoro si bila?
Ljisha,u pravu si za prosvetu,za racunovodstvo..ne samo tu..u svim drzavnim firmama je haos..kad zoves niko nista ne zna,ili je bas ta koleginica izasla..da ne pricam sta mi vracaju kao potvrdu stanja na kraju godine a ne znaju ni da procitaju..potpisu a ne vide da nisu platili neke racune,a tu sve lepo pise..

< Poruku je uredio vonavoj -- 8.1.2018 8:56:38 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 10:51:34   
Maraj
Isi javi sta su dr odlucili
Ja evo na stanici cekam prevoz. Nisam nista uradila. Poljubila sam vrata skole. Ladno rade od sutra. Ne znam sto sam ja istripovala da skole rade od danas user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 11:13:15   
isidora88
Von zbog glavobolja i povisenog pritiska ovih dana dr mi rekao da dodjem da vidi kako je beba pa ce odluciti hoce li me ostaviti na patologiji da odradi neke nalaze ili ce me poslati kuci.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 11:26:32   
vonavoj
Maraj.najezim se kad mi kazu da i tokom raspusta rade skole..a nema nikoga..dodju na pola sata..popiju kafu i cao..
Isidora,neka provere sve sto treba da budes mirna..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 11:32:30   
smeško
Dobar dan!
Isi, mozda se sredi pritisak ako malo mirujes.
Maraj, deca sutra krecu u skolu, a cim deca ne idu, ne rade ni u racunovodstvu. Nemoj da se nerviras, ne mozes mnogo da postignes nervozom. Cuvaj bebicu.
Rekoh vam za kaka u DM-u.user posted image
Rosi, mene ne boli cesto zeludac, ali sam naduvena kao balon. Bukvalno! Toliko je neprijatno da nemam reci. Pojedem nesto i pratim kako mi se naduvava stomak. Uzas.
Srecan praznik svima!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 12:50:09   
Maraj
Pa ja sam nesto umislila da deca danas krecu u skolu .... odlepila sam i ja...
Nista , sutra opet put skole...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 13:03:50   
smeško
Zato sto oni malo, malo, pa ne rade. Ucenici i profesori idu u dve smene, ali kad mi zatreba neko iz sekretarijata onda poljubim vrata u 13h.

< Poruku je uredio smeško -- 8.1.2018 13:04:48 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 13:12:51   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame.

Isidora, bolje da si tamo da te isprate nego da si kuci pa se jos pitas stalno. Procice. Mozda se malo odmoris i ulenjis i naspavas pa ti padne i pritisak

Ja bila kod ginekologa odnela nalaze krvi i mokrace i ogtt. Sve super. Meni je za sad jos uvek ok pritisak.

Nego ja sam hit. Zapenila da se shisham. I nazovem salon kad nemaju nista slobodno i ok ucicu u prvi koji naidjem. Jaooo kad sam usla i videla zenu onako, kresti na sav glas, jako jako grub i kresetci glas, ajde nema veze hocu da se shisham i to je to. Krenula ona mene da shisha a njoj drhte ruke, covece ima TIKOVE user posted image , pomislim na stolici, dobro put me dana ovde naveo mozda ne ispadne lose, pruzi zeni sansu. Da bih primetila da otezano hoda i usput primetila da je ona mozda malcice i zaostala u razvojuuser posted image . Hajd ok, neka shisha zena pa sad sta je tu je, uvek mogu krace ako treba (odsekla mi jedno 15 cm kose al ako treba popravka moze jos). user posted image I oprala mi kosu i isfenirala, kad ono nije lose sta znam. Ajd da mi naplati, kad zena uredno fiskalni racun tek 380 Din user posted image user posted image ja naravo platila, al mislim da bi mi bilo lakse bar da mi je vise naplatila hahaha...Nikad se sebi ne svidjam iz prve kad se tako drasticno oshisham al nije lose. Navicicu se user posted image

I tako danaske putesestvijeuser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 13:19:03   
Rosita
Ljiso, u salonu gde ja idem, jako su jeftini, ima i jedna nagluvonema frizerka. Ne idem kod nje, ali jednom sam zapala. Fantasticna, meka ruka, masaza glave, feniranje perfektno. Gledam da opet zakazem kod nje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 14:07:08   
isidora88
Pustili me kuciuser posted image dr je zadovoljan, protoci su uredni, mali granicni ali beba je dobro, on je procenio na 1850g sto je super, kaze po svim parametrima odgovara nedelji gestacije. Sutra da vadim krv i sa nalazima na kontrolni uz i kod interniste. Dr se nada da ce beba izgirati do 36 nedelje i onda planira da mi indukuju porodjaj. Kaze termin necu docekati. Sad uzurbano krecu pripreme, moram da okrecim bebinu sobu, jos nisam smislila u koju boju.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 14:26:57   
Maraj
Isi, pa super
Jao ljiso ti si hit. Ja ne bi smela tako. Ja svaki pit dodjem pa skoro placuci od frizera. Jos da tako promenim frizerku. Nema sanse.
Ja kod ove moje placam šišanje i feniranje 1300din user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 15:35:16   
milicicak
Trudnicice, srecni praznici.
Bila sam na uz, sve ok, culi smo srculece :) samo moram na bolovanje al i to cu preziveti
Ljiso, super za rezultate kordo, isidora drago mi je da je pritisak koliko toliko pod kontrolom a bebac dobro. Ostale trudnice, budite dobre i zdrave.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 15:45:09   
Sanjica26 RR
Mili super za srculence. user posted image
Isidora, sad se malo opusti i pripremaj se polako.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 15:51:47   
degu
Super Milicice user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 15:51:49   
Maraj
Milicicak user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 16:26:50   
smeško
Milicicak, sjajno! user posted image
Ljisho, ti si moj covek!😂 Ja sam godinama isla kod istog frizera, ali ne radi poslednje dve,tri godine pa idem gde stignem. Pustim kosu da poraste do pola ledja, pa se osisam skrooooz na kratko. I svaki put kod drugog frizera. user posted image Poslednji put sam isla blizu kancelarije i osisala me ok, samo sto nije dovoljno skratila krajeve i posle nedelju dana su ispucali. Sada cu i nju da menjam. Samo ja ne volim susenje fenom, no feniranje. To me jedino usporava sa odlaskom.

< Poruku je uredio smeško -- 8.1.2018 16:30:09 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 16:49:05   
vonavoj
Milicicak,super!!user posted image a sto moras odmah na bolovanje,gde radis?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 16:49:36   
isidora88
Milicak bravouser posted image
Kod nas krecu pripreme, samo jos da smislim gde pare da nadjem da pokupujem sve.
Jedva cekam da prodje i ovaj januar i da nam stigne bebicauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 16:51:21   
Maslacak15
Milicicak bravo bravouser posted image . Bas si me obradovala:)

ja uzurbi treba decu da uzmem iz obdanista, jos trunem u kancu prava sam nemajka.....

cujemo se kasnije

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 17:16:00   
Rosita
Milicicak, mnogo, ali mnogo mi je dragouser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 18:59:53   
milicicak
Von, moj posao je super, nije fizicki naporan ali zahteva dodir sa raznoraznim stetnim i nestetnim hemikalijama. A i beba je jako nisko, imam povelik miom, kontrakcije i godinice tako da je dr insistirala da odem na bolovanje makar na pocetku... A i da se malo sacuvam od virusa i prehlada, imunitet i krvna slika su mi katastrofa... Mada ja mogu i od kuce dosta da radim tako da mi nece biti dosadno user posted image
Mini buba je kod babe i dede, iskukala je da ostane jos jedan dan. Ja se borim da ne zaspim, mnogo mi se spava.
Smesko, koji si ti prenatalni test radila? Ja ne razmisljam o tome, ali pravim neku internu statistiku

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/18
8.1.2018 19:40:01   
vonavoj
Pali na bolovanje,ako.mozes!
Ja u sredu primam kandidate za moju zamenu...nadam se da ce se pojaviti neko konkretan..imam njih cetvoro u uzem izboru..da zavrsim zavrsni i prodje revizija i palim na bolovanje...jos 2 meseca min..user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here