|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 23:32:54   
isidora88
Meni je pritisak na besiku, bukvalno kao kad vam se jako jako piski pa recimo u autu predjete preko rupe pa vas onako zaboli besika. I kosti tamo dole me uzasno bole, jedva hodam, imam utisak da se raspadam. Svako ustajanje i sedanje mi je uzasno bolno

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 7:52:55   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.

Von, videh da si i ti sad dobila virus, bas ti to nije trebalo. Uf trebala si zeno cim je dete krenulo da povraca da pijes probiotik.

Ja sinoc radila, ukljucila masinu za ves i evo jutros u 6 ukljucila susilicu user posted image , stednja.

Dr mi poslao poruku za dve nedelje da dodjem na UZ user posted image . Tad cu biti 32ga nedelja.

Kako moram odneti potvrdu u vrtic da je D zdrava, nisam je ni danas odvela, u ponedeljak sam tek uspela da zakazem. Ne znam samo kako cu da onda pravdam ponedljke i srede, jer tim danima ne ide u vrtic, idemo na trening prepodne pa je ne vodim. Nije valjda da cu svaki put morati po opravdanje????

Inace sad nesto vrbujem ljude da im deca krenu na klizanje user posted image , dajem 100e na gorivo i puno mi je, pa bar da delimo troskove, da spadnem bar na 50e user posted image
Ja nocas nisam ustajala, za divno cudo nije mi se piskilo do 6 ujutru.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 8:16:20   
milicicak
Von, ozdravite brzo. Mrzim stomacne viruse.
Ljiso, koliko ja znam, opravdanje za vrtic nosis ako zdravo dete izostaje duze od 5 radnih dana, za manje ne moras...
Mi smo budne od 6, mene probudila mucnina. Danas vodim mini bubu na caj u cajdzinicu u komsiluku bas me zanima kako ce reagovati.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 8:19:07   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ljiso, koliko ja znam, opravdanje za vrtic nosis ako zdravo dete izostaje duze od 5 radnih dana, za manje ne moras...


Da tako je ranije bilo, ali su sad prosledili obavestenje da mora i za jedan dan potvrda da je dete zdravo jer je u toku epidemija malih boginja. Moram i kartoncic o vakcinaciji da odnesem u vrtic, tj da fotokopiram i odnesem

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 8:25:26   
milicicak
Hm, meni nisu trazili juce, niti je bilo bilo kakvo obaveatenje. Mini buba nije bila u sredu u vrticu, juce sve normalno.
Mi smo iskopirani karton vakcinacije nosili kad se upisala u vrtic.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 8:33:18   
Misha i Ljisha
I ja sam naravno ali zbog proglasenja epidemije traze ponovo.
Kod vas u Bg mozda nije epidemija user posted image . Kod nas izgleda jeste, majke ne smeju sa decom da ostaju u bolnici ukoliko nemaju potvrdu da su vakcinisane, posete zabranjene, jedno odeljenje je odvojeno za decu obolelu od malih boginja. I td.

Moja cura vec vise od godinu dana ne ide ponedeljkom i sredom u vrtic, ali kazem niti su mi trazili potvrdu od kluba niti da svaki put ja pisem ili donosim nesto od dr. Znaju to vaspitacice, mozda me nece gnjaviti. Videcu u utorak kad je odvedem.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 8:42:01   
milicicak
Ma, da, nema u Bg epidemije, pitaj Karleusu user posted image Meni je bas frka od malih boginja a sad mi je kasno za revakcinu.
Odoh da vodim dete u vrtic, da ne zakasni :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 8:42:25   
Maraj
Gde ste drage
Ja ustala u pola 6.
Evo me od rane zore u Frontu. Vec sam se ukocila od cekanja...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 9:28:59   
Rosita
Jutro.

Ljiso, i kod nas kao kod milicicak. 5 radnih dana i duze mora opravdanje.

Maraj, pisi sta je bilo.

Ja danas kod ginekologa, ali kad imam termin onda samo na zakazivanja ,upute i td. Dace mi za krv i mokracu. Caj skoro da nisam ni pila niti puno vode. Tek koliko mi se trazi. Ali zato jesam puno hrane user posted image , Mislim, ok ja izgledam i sve, cak ljudima izgledam vitka, ali ja znam koliko bespotrebno jedem i koliko je to vise nego prosli put. Ali to mi na pamet padne tek, tek, ne sprecava me da nastavim user posted image .



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 9:48:46   
madre
Cao, drustvouser posted image mi doruckovali, pa se zezamo po kuci... B u ponedeljak ide na zimovanje pa smo u pripremama sta, kako, koliko... Rosi, i ja mnogo jedem i to me strasno ne nervira! Maraj, znam kako je u frontuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 9:57:19   
Misha i Ljisha
Ja sam upravo drugi put doruckovala. Ja kao hobiti imam second breakfastuser posted image .

Ma necu da se opterecujem, osim sto sam sinoc skapirala da mi je pukla trenerka, user posted image al to je od konstantnog nosenja, i peri deri user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 10:09:22   
isidora88
Dobro jutro. Maraj nije valjda da jos cekas?
Mene neke kontrakcije mucile celu noc, isla sam da piskim milion puta. Nisam imala nk sudova ni vesa da perem pa sam se smorilauser posted image
Jos nisam spakovala torbu ni oprala sve stvari za bebu, nikako da izbacim A stvari iz bebece komode.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 12:59:47   
vonavoj
Dan! Ziva sam..jedva..bem ti sunce.ala kida zeludac..
Ljisha..pila sam probiotik..nemam proliv.samo povracanje..a starija ima i jedno i drugo..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 13:08:41   
Rosita
Ja imam traume od svojih creva, cim nesto zakrklja, ja probiotik user posted image . Mislim da smes i smectu. Da pokupi gamad. Ona se ne resorbuje pa je ok.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 13:13:19   
isidora88
Joj von bas te snaslo user posted image
Ja sam imala stomacni virus u ovoj trudnoci, ono je bilo strasno. Umirala sam od bolova u zelucu i ppvracanja. Nedelju dana sam se mucila.
Konacno izbacih stvari iz bebece komodice, odoh sad da poslazem u veliki orman, samo jos da smiskim kako sve da staneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 13:26:21   
Maraj
Evo i mene. Stigla sam pre mozda sat vremena. Guzve su nenormalne u Frontu. Uglavnom pogledala me je dr na uz, geneticarka je pogledala moje nalaze i rekla da sam nisko rizicna ali da ako hocu mogu na svoju ruku uraditi amniocentezu ili neki od neinvazivnih testova . Predlozila mi je tripl tako da sam ga odma zakazala za 13.2.
Ispred mene su bile zene , koje su isle preko reda.... i neka su.... njima nalazi bas nisu bili dobri tako da su neke kukale neke plakale....ma strahota.... uglavnom one su se zadrzale u ordinaciji po vise od pola sata. Zato su se napravike velike guzve, pa sam i ja duze cekala. Inace , ja kad sam usla nisam se zadrzala vise od 6-7 minuta. Eto uglavnom zsvrsih to. Sto je jos bolje necu icu na institut za MiD na tripl vec u Front. Dosla sam kuci bas srecna user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 13:29:44   
isidora88
Super Maraj. Sad uzivajuser posted image svaka ti cast na tolikom cekanju. Bas su ogromne guzve

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:09:04   
degu
Maraj super, sve je to ok user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:15:44   
Maslacak15
Juhu Maraj, sad sledi moja omiljena recenica : "I told you so ..."user posted image user posted image . Drago mi je da si naisla na razumne i kompetentne. Probaj da se opustis sad.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:30:14   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Juhu Maraj, sad sledi moja omiljena recenica : "I told you so ..."user posted image user posted image .


Maslacak, divna mi je ova tvoja recenica user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:30:38   
Sanjica26 RR
Super Maraj. Bas sam virkala sta ces da napisem. Mnogo mi je drago.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:32:06   
mama Jo
Drage moje, pisala sam pitanje u temi Gatrijev test... ako je enko imao iskustvo neka se nadoveze bas sam zabrinuta...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:35:08   
Rosita
Marajuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:35:42   
IvanaSK RR
Maraj, super. Sigurno ti je malo lakse.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
2.2.2018 14:45:29   
milicicak
Maraj, super za pregled. Sad mozes da odahnes.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here