|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 12:54:27   
mama Jo
Ja se secam da je nama to patronazna sto je kupala bebu cistila stapicem, ali nikada mi nije nista rekla... bas cu pogledati i cistiti pri kupanju, mada je ispregledam sa svih strana 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:24:52   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame.

Ju ja deranu ni pogledala nisam to iza usiju, al dobro jos nam dolazi patronazna user posted image Ajd i ovde da se pohvalim. Deran je za ravno 48h dobio 90g, a bebe starosti nedelju dana treba da dobijaju 20g na dan, znaci dobio je vise nego duplo od nekog proseka user posted image

Ja moje oterala za grad, deran spava. Ja ispila kafu i platila online racune. Jao sto volim ovu tehnologiju majke mi. Kad izadjem iz kuce volim da idem u provod ali cim treba nesto da obavljam muka me hvata i sve gledam online da obavim user posted image skroz sam razmazena.

Letnji dan danas. P je bas toplo ja se zeznula i kupila mu skoro sve dugih rukava, racunam uvek u maju grejemo a gle ovo vreme...pa strasno. Moracu ladno u kupovinu za njega jer ce mi se dete skuvati. sto je najgore i moja mama mu kupila par stvarcica a sve plisane user posted image ja ni ne volim plisano a kolko vidim ostace sve ganc novo.I ovako i onako ostane jer brzo prerastu a sad bukvalno mu necu ni obuci.

odoh da legnem pored derana i mozda gledam seriju.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:30:29   
IvanaSK RR
Ljiso, super user posted image jesi ga budila? user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:32:59   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ljiso, super user posted image jesi ga budila? user posted image

ma turila mu flasicu u usta u 1 sat i onda ga u 6 podojila. Spavao od 21 do 9 ujutru. Bio eto u polusnu dok je jeouser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:34:06   
Milena18

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Znaci, tu se nalazi stafilokokuser posted image ne znam, meni to obicna prljavstinauser posted image


Ni mi nismo ovo znali i tačno joj se bilo nakupilo malo par nedelja posle rođenja, kaže mm "zarđalo nam dete" user posted image
Ja se vratila iz banke, sat i po sam čekala jer je danas penzija. A sutra ponovo po čekove user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:36:49   
Anck Su Nmaun
I ja prvi put cujem za to. Al dobro je znati.

Ja spremala orman i sce letnje stvari prebacila napred a i sandale smo povadili. Vreme pravo letnje!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:45:54   
vocicana
Rosita more uzmi jednu gazicu sa povidon jodm posle jkupanja premazi detetu u jednom pravcu jedn stranu ui drugom drugu i cao. Stafilokok moj da ne kazem sta.
Ja privodim kraju sve, idem kuci. MM me je bas odusevio, odveo je malog na Jastrebac koliko je srecan, samo trtlja.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:53:06   
Sanjica26 RR
Rosi, ja sam deci to cistila. Primetila sam da je prljavo, pa bilo mi je logicno da ocistim. To sam sasvim slucajno primetila kod T, pa sam onda i ovoj maloj ocistila. Ali ne radim to redovno


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 13:59:05   
IvanaSK RR
Zašto povidon jod, Voci?
Mislim, ja to operem kupkom, sapunom dok se kupam. Kao i bilo koji drugi deo tela.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 14:00:49   
vocicana
Dok je tako mala beba desavaju se stafilokokne promene po kozi, ja sam ih imala kao beba, samo se natopi vatica sa ovidonom i skine se vrh i to je to. A kod Rosi je to malo veca povrsina koze, samo da se prebrise i to bude super, narov+cito sada jer krece znojenje i smrdarenje od vrucine.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 14:19:58   
IvanaSK RR
Nisam razumela da dr vec zna da su stafilokokeuser posted image po tome onda vecina deca imaju stafilokoke iza usiju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 15:37:51   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I ja prvi put cujem za to. Al dobro je znati.

Ja spremala orman i sce letnje stvari prebacila napred a i sandale smo povadili. Vreme pravo letnje!



Juce sam bas rekla kako je toliko vruce da komotno mogu sandale da nosim napolju ☺

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
25.4.2018 23:59:22   
Mariya
Dobro veče mame!
Nedeljama nisam svraćala i sad imam šta da vidim, porodile se i ljiša i rosita, čestitam vam drage, nek' su vam živi i zdravi dečaci!!!
Kod nas nothing special, opet su mi deca bolesna, ja naravno sa njima, srećom,zasad bez temperature, dave se u slinama. Ali da se ne žalim, bili smo zdravi više od mesec dana, čak smo bili zdravi dovoljno da L primi mmr.
Obavili smo sistematski sa Lu i samo da uzmem uverenje o prebivalištu i da je upišem u školu.
Mi uživamo u ovom divnom vremenu, po ceo dan smo napolju, dok se ne smrači. Ja sređujem dvorište, baštice, sadim cveće, ima da bude ko bombona. Ovaj praznik nerada ćemo slaviti sa društvom kod nas pa je to još jedan od razloga što sređujem dvorište, mislim se i da napravim bašticu sa povrćem. Čim je došlo lepo vreme odmah se bolje osećam, imam volje za sve kad ustanem i vidim sunceuser posted image
Setih se, rosita, mene je posle porođaja, a i sad me, 14 meseci kasnije veoma često boli stomak na mestu malo niže gde je slepo crevo a malo dalje nego jajnik i ginekolog mi kaže da me to bole ligamenti koji su držali stomak u trudnoći user posted image i ja sam u početku paničila ali sad već znam da nije slepo crevo. A baš zna da boli.
Nisam čitala mnogo unazad, kako ste mi vi?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 7:12:59   
jess021
Jutro!
Marya, gde si tI? Bas sam mislila kako te nema. Kako je L sa rukicom? Kako ti je sestra?
Ja pijem kafu da progledam, skoro uopste nisam spavala.
Juce smo bile u centru, bas nam je bilo lepo.
Citala sam sve sta ste pisale, ali niceg se ne secamuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 8:21:26   
emicaa
dobro jutro,budna sam od pola 7.
Mariya tebe bas bas dugo nije bilo,kako je L?
Ljiso jel sahranjena ona djevojka,jesu li otkrili uzrok smrti user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 8:32:18   
mama Jo
Jutro svima....

Joj sad kad citam o tom bolu u stomaku, mene bas boli ovih dana, li cini mi se da su jajnici jer me tu bas nisko boli... juce sam zvala moju dr do juna nema terminauser posted image
Danas cu da je zovem da me primi privatno sto pre...
Ja sam curka, nisam jos bila na kontroli posle porodjaja

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 9:05:02   
Rosita
Jutro mame.
Voci, bas mi je i ona rekla gaza i povidon jod. Ja stvarno nisam zagledala taj deo, perem glavu, vrat, lepo pesma kaže i UŠI :). Evo držim N zaspao al sad ću da ga presvlačim : \. Malo je bolje od triderma, danas treci dan ali nije se povuklo. Moram zvati dr. Kako i da se povuče kad se on nakašlje i izbaci štrcku.
Noćas sam ga stavljala kod mene i podojila ležeći. Lakše brate. Odmorim se malo. Posle ostao kod mene, spavao. Juče smo šetali 2*. Dobar je nekad kao pamuk, a nekad zeza za medalju. Kad bi samo ostavio guzu svoju na miru...
Marya, hvala. Joj što je to bolelo. Juče sam popila reduflux i uvela sebi esenbak. Ićiću kod dr u dz ako bude trebalo samo da isproveravam šta sme od moje terapije. Recimo verujem da bi mi creon pomogao i verujem da sme al ja sam baksuz, neću lek bez krajnje nužde dok dojim, inače ih volemuser posted image
Jedva čekam da i mi porastemo pa da u kompletu ne ulazimo u kuću do predveče.
Ljubim.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 9:19:48   
IvanaSK RR
Rosita, a jesi mu uvela bese probiotik? Mogu misliti koliko vas oboje to muci. Maci je guza bila res pecena user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 10:47:47   
Rosita
Jesam waya lgg. Ne pitaj, nocna mora. Zvala sam dr, oticicemo da pogleda danas opet.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 11:14:09   
mama Jo
Joj Rosi... bas se mucite sa tim. Uf!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 11:21:14   
Sanjica26 RR
Dobar dan. Meni je i dalje ta slika ostalq u secanju kad mi je Ivana poslala sliku macine guze.user posted image Takva je i bila Sofi.
Moju Sofi ubi alegija. Stalno slinavi. Tako joj je bilo i prosle godine. Uzeli smo kapi koje smo prosle godine koristili. I ja isto imam alergiju.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 12:33:05   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame. Meni nesto nije bilo dobro jutros kad sam ustala derana da podojim, i ladno mi nije nadoslo mleko. Morala sam da mu dam dohranu a proslo 5 sati od prethodnog podoja, onda sam odremala jos dva sata i onda su mi tek grudi nabujale i tad sam ustala. Sredila sam kucu, stavila ves da se pere, evo kuvam rucak deran spava a D u vrticu. Dovesce je svekrva iz vrtica i onda ce mi doci opet za kupanje. Mada i ne mora moze D sama da se kupa al otkud znam ocel se ovaj moj drati predvece. Vecernji sati su nam kriticni sa dranjem.

IZVORNA PORUKA: emicaa RR


Ljiso jel sahranjena ona djevojka,jesu li otkrili uzrok smrti user posted image


Joj Emice nisu jos ni poslalli telo. Trebace par nedelja. Prvo su rekli za deset_ dana sad odjednom 3 ili 4 nedelje. Strasno. Porodica je na ivici zivaca. Nisu jos otkrili uzrok smrti jos je istraga u toku (zato i verujem da telo ne moze biti poslato ranije) ali nikakve oni informacije ne dele sa porodicom. Mislim razumem ja preko telefona je nezgodno bilo sta reci bilo kome.Ali ovo je stvarno katastrofa. Zvali smo juce detektiva i pogrebno u americi. Znaci pogrebno nece da nam kazu dimenzije sanduka u kom ce biti poslato telo a kamoli nesto drugo. U fazonu samo ovlascenom advokatu daju informacije. Iako eto porodica zove ne dele takve info. Ma ...izem ti Ameriku.

IDem da vidim derana. Pa cu ga mozda i buditi za podoj.

Rosita ja sam pocela da dajem colikind. Mislim da mu pomaze da se olaksa ali def ne pomaze da manje place. Urla kao blesav.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 26.4.2018 12:34:13 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 13:23:18   
emicaa
Jao Boze jadni ljudi,ne smijem ni zamisliti kako im je.
Ovaj moj malac zaspao,brzo cu ga buditi.Cijelo jutro je strasno blesav,samo mu se smijem user posted image
Rosita ja nisam ispratila,sta vas muci?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 13:26:33   
Rosita
Ma mene mori što mu tri dana mažem kortiko a nije prošlo. Baš da vidim šta će dr da kaže. Je l verujete da se on zakašlje u podoju i zamaže čmar da prostite jer kako se zakašlje tako malo ispusti. Dosadna sam ali ovo frustrira baš. Od jutros se budi čim ga spustim u krevetac i njače. Samo bi na sisi spavao.
Jutros krenuli napolje, ne radi liftuser posted image . Probam u marami, ali izgleda nisam dobro namestila. A nema on strpljenja da čeka.
Ljišo, ne treba nam ništa za olakšavanjeuser posted image
Čak je dr rekla da on ni nema toliko puno gasova. Ja ne znam je l može biti neki problem sa njegovim sfinkterom kad on ovako? Ili je to sve proćiće kad ojača, poraste i sl.
Pristavih pasulj. Plakao je za to vreme, al stvarno moram se istuširati i nešto jesti. Nije najsrećnije jelo na 300 stepeni, ali samo se kuva.
Posle kod dr, ufff, pakleno je. Nije daleko ali nema blizu parking, prošli put smo išli busom, možda i peške možemo al da ga mm nosi uz brdovito stepenište u kolicima. Videćemo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Razgovori mama 04/18 [chat]
26.4.2018 13:42:11   
vonavoj
Uh.mamike..muke su krenuleuser posted image
Ljisha..jesi dobro.sad? Sto ti nije bilo dobro?
Rosita,bas se mucite..nemam savet jer nisam imala problema sa tim..pretpostavljam da vlazne ne koristis..salo tuferima brises i perkas svako malouser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here