|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 10:35:39   
Maraj
E pa super von. Ta info mi trebala. Pisala sam u temi folna/vitamini u trudnoci

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 12:19:24   
lesli
Zdravo svima!

Ja sam se za vikend bas opasno iznervirala i zabrinula za nasu user posted image . Sva sreca pa sam imala zakazanu kontrolu na kojoj je sve bilo ok. Merila je dr grlic - dug (oko 6cm), zatvoren celom duzinom, trazila da se napnem i jesam kao, ali ne znam da li sam dovoljno user posted image . Ne otvara se na napor. Dovoljno plodove vode. Gledala posteljicu i bebu i sve ok.

Medjutim, jutros kako sam se probudila osetim da mi se stomak stegnuo i opustio vrlo brzo, mozda posle minuta. Vise se nije ponovilo. Jesu li to braxton hicks kontrakcije? Da nije prerano za njih? Inace nije bilo nista bolno samo malo neprijatno. Naravno odmah sam drmnula magnezijum, ispraznila besiku i prikucala za krevet.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 12:45:07   
Maraj
Lesli, pa moguce, kad je vec na pregledu sve bilo ok. Meni je ovo 2.trudnoca i pojima nemam ksko izgledaju te kontrakcije. Zato sto ja osetim da mi se stomak stegne. Osetim tu napetost ali ne prolazi tsko brzo. Imam utisak kso da mi je sinoc celo vece bio stegnut. Otkud znam.... samo covek nesto da brine....
Inace ja sad dosla iz dz. Sva mokra. I gace su mi bile mokre. Sad sam prilegls. Popila vocni jogurt da mako dodjem sebi. L spava kod mojih. A neka musica mi uletela u stan , izgleda da cu morati ipak da ustanem...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 12:53:52   
milicicak
Lesli, meni se stomak tako steze od 18-e nedelje i to me najcesce budi nocu, ne boli ali je neprijatno. Pomeni dr kad budes isla na kontrolu

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:02:53   
lesli
Meni su da izvinete gace non stop mokre. Sto od utrogesana, sto od znoja iako sam u kuci. Nekako gore mi je vruce, a stopala ledena, pa se jos i kao pokrijem sto mi samo pogorsava to znojenje user posted image

A nemam pojma, to stezanje sam samo tada osetila, mada i dalje imam utisak da mi je deo stomaka napet, ali ne tako kao jutros. Vise ne znam sta je od rasta materice, sta od ligamenata i priraslica od operacija, a sta treba da me zabrine user posted image
Inace od juce se osecam skroz cudno kad lezim na ledjima. Nekad prilikom disanja imam utisak da tacno osetim obode materice i kao blagi pritisak na nju. Da li se to jos kome desavalo? user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:05:35   
Ana RR
Malo da se uključim u razgovor trudnica (možda me zarazite trudnoćom haha).
Što se tiče utrogestana, moja Slavica (dr) je stava da ima svrhe do 16. nedelje. Ja sam posle njega pila gynipral koji nije sjajno rešenje ali ja sam stalno imala kontrakcije i bol u stomaku. Stezanje stomaka mi je bilo sastavni deo trudnoće, nisam znala kako je bez toga.
Odmaranje zaista znači, ali ne sedenje, od sedenja mi je uvek bilo loše (kao što i ti primećuješ Milicicak), znači ležanje na levom boku dok se bol ne smiri. Tek od 7. meseca sam se malo opustila, mada sam i pored svega toga zaista uživala u trudnoći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:09:19   
milicicak
Anci, evo bacamo trudnicku prasinu na tebe da te zarazimo user posted image
I stvarno je sedenje najgore.
A sad odoh po mini bubu i lekove user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:22:17   
Ana RR
user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:33:54   
lesli
Evo i ja se pridrusujem bacanju trudnicke prasine, ali se za tvoje dobro nadam da se kilavost u trudnoci ne prenosi istom user posted image

Inace sa tim stezanjima, meni je najgore kad lezim na ledjima. A desava se da mi vise prija kad sedim ili stojim nego da lezim (cak i na boku) user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 25.4.2018 13:37:58 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:38:51   
Maraj
Pa to je ..... ja 4 i nesto sata u putu Zlatibor- Bg. Pa posle toga cisti, peri.... peglala jos nisam. I evo stomak zateze... Lezim sada. Lakse mi je. Juce nisam mogla da odem do dz. Kad hodam bas mi stomak tezio.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:41:02   
vonavoj
Lesli,nisam ni znala da moze da bude 6cm..meni je bio 4.5..sto je extra..
Sve je to normalno..nije to kontrakcija..ako nije nastupio i menstrualni bol.to su pripremne..
Anci.ja te jako vucem i zelim ti trudnocu kao ovu moju..i ja sam u prvoj do 21.ve utrogestan.posle do kraja ginipral..a sad nista.ali nista...juce vadila krv.hemoglobin 130..volu rep mogu da iscupamuser posted image i nisam kilava..mislim tromija jesam,ali svuda stizem.vozim kola..setam..drndam seuser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 13:45:37   
Ana RR
Hvala devojke user posted image posle onog spontanog prošle godine sam prestala da razmišljam o tome ali dete me stalno vraća na tu temu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 14:00:25   
smeško
Anci, user posted image
Been there, done that.user posted image Znam sve.
Zelim ti jednu laku trudnocu i da Maki dobije batu ili seku.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 14:05:54   
lesli
Maraj, pusti kucu! Bice vremena za sredjivanje, nego ti lepo u horizontalu.
Ja sam do ove trudnoce bila bolesno pedantna. Sizela bih ako nije sve na svom mestu i uglancano. Sada mi je potpuno svejedno. Mislim smeta mi malo sto je prljavo i sto ne mogu da sredim, ali se ne uzbudjujem zbog toga, niti prihvatam krpe i usisivaca. Kad mm ili moji uzmu i ociste nesto super, kad ne bas me briga! Ona mi je najbitnija trenutno i to me odrzava da ne reagujem na "svinjac" u stanu onako kako bih inace.

Ana, skroz te razumem za taj strah posle spontanog, ali sam za to da pokusate ponovo. user posted image
Mora biti bolje ovaj put! Ako nisi, odradi i dodatne analize, meni je to pruzilo neki osecaj sigurnosti u ovoj trudnoci. Odradila sam sta je do mene, pokrili me terapijom gde je skripalo, a dalje nije u mojim rukama...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 14:10:09   
milicicak
Anci, ja sam posle spontanog prosle godine zamalo odlucila da ne mogu ja jos jedno dete i da je jedno od mene dosta... Znam da je tesko kad pita i da svaki put gutas knedlu i zato bacam trudnicku prasinu iz sve snage i vucem za nos da nam se sto pre pridruzis user posted image
Kad razmislim, meni ovo mirovanje tesko pada jer sve uporedjujem sa prvom trudnocom kad sam sve mogla, svuda stizala, ma mogla volu rep da iscupam sto kaze von. Sad prosto ne mogu da verujem da imam ogranicenja... Mm me je posle pregleda kod Tike pitao kada cu konacno prestati da pitam doktore da me puste da se vratim na posao. Ni njemu nije svejedno narocito sto je sve oko mini bube i kuce palo na mene iako mu stalno obecavaju na poslu da ce mu smanjiti opterecenje. I evo, smanjili su, tri dana je na terenu iako su rekli da ove godine nece ici...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 14:11:31   
lesli
Vonavoj, nije bilo menstrualni grceva. Samo sto mi je nekako rano bilo za BH, jer sam tek usla u 5. mesec. A i posle onako traljavog pocetka trudnoce, sve me zivo streca.

Pa sta znam. I pre par nedelja ga je merila. Tada je bio 5.8. Sad cak imam i snimak. Grlic izgkeda nekako savijeno i jedan deo je cini mi se 1.nesto, a ostatak je dopuna do skoro 6 cm. I tu brojku je upisala u izvestaj.

< Poruku je uredio lesli -- 25.4.2018 14:14:07 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 14:23:31   
Ana RR
Nemam ja strah, na žalost nije to bio prvi spontani, već sam bila prošla kroz to. I odradila analize, nađena mi je neka mutacija koja zapravo više ne spada u trombofilije i ne daje se ni terapija itd.. Problem je što ne ostajem u drugom stanju iako mi zaštitu ne koristimo više od 10 godina. Trudnoća prošle godine je bila pravo čudo, zaista, ali završilo se posle 3 meseca. No videćemo, ovo nije tema za ovakve priče, svakako. Ja sam srećna što smo uopšte uspeli da se ostvarimo kao roditelji ali vidim koliko on želi brata ili sestru pa me to nekad baš zaboli.
Uživajte trudničice user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 14:52:24   
Maraj
Ana ni moja mutacija pai1 ne zahteva terapiju. Ali ja nisam ostajala u drugom stanju godinama. Zato mi je hemagolog odma uveo terapiju. I to dr Miljic. Ostali hematolozi ne daju terapiju za tu mitaciju i ako su Elezovic, Antic , Jelena i ostali njegovi ucenici. Tako da vidi ti da promenis dr. Nekad je tako malo potrebno da se dodje do cilja user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:00:40   
Ana RR
Maraj, i ja sam bila kod Miljića, u kliničkom. Ali videću da odem još negde.

P.S. Ja imam heterozigotnu mutaciju u genu za MTHFR i homozigotnu za PAI1.

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.4.2018 15:21:44 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:18:24   
lesli
Ana, ja sam pai 4g/4g i heterozigot na mthfr. Prva trudnoca spontano, ali missed. Do druge nije dolazilo dugo, pa je uradjen vto, koji je uspeo iz prve. Ali sam pila aspirin 100 od pocetka stimulacije. Sada sam na heparinu jer je d-dimer poceo da skace.

Da probas sa aspirinom, ako su ti svi ostali nalazi ok? Pa kad dodje do trudnoce ili odmah ponterapiju ili pracenje d dimera...

< Poruku je uredio lesli -- 25.4.2018 15:20:06 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:21:44   
Maraj
Ana vidi i sa drugim dr. Znam da dunja rr preporucuje dr Jelenu. Vidi i sa njom. Nemoj gubiti vreme a i nadu...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:25:37   
Ana RR
Jedino što nikako da odradim je ogtt sa insulimenijama. Imala sam u februaru zakazano kod endokrinologa i nisam otišla jer je taj dan bila mećava, nije bilo trika da izađem iz kuće. Privatno ću uraditi ogtt i tsh pa ću videti za dalje.

Vreme prolazi, to je tačno, već sam u dobrim godinama a sa preko 40 ne verujem da ću razmišljati o trudnoći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:28:49   
lesli
Obavezno odradi i to. Meni je ogtt pokazao blagu IR, ali pocinjem da mislim da ona nije bila kljuc probema. Imala sam i pre glukofaza ovulacije, a ni glukofaz posle pola godine nije pomogao da dodjemo do user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:46:42   
Ana RR
Ja sam dugo išla na folikulometriju i imam ovulacije svakog meseca ali je još tada otkriveno da mm ima slabiji spermogram pa smo se fokusirali na to. Međutim, na kraju je ispalo da spermogram nije toliko loš i da muškarci sa takvim rezultatom normalno imaju decu. Ali ja sam ostajala trudna samo uz pomoć klomifena i eto jednom spontano prošle godine.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
25.4.2018 15:55:30   
Maraj
Uradi ti ana sve detaljno. Tako su i nas zavlacili godinama. Kod mene sve super a mm malcice losiji spermogram. I godinama nista. Na kraju kod mdne otkriju pai1 4g/4g i antinuklearna antitela

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here