|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 9:22:59   
IvanaSK RR
Bebilule, i ja samo govorim da prezivimo prvih godinu dana vrtica.
Sanjice, mislila sam da nema temperature od te vakcine.
Maraj, jel imao temperaturu? Znači, ona je samo sinoc imala oko 20h je bila 38.4, tada sam joj dala sirup.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 9:45:57   
Maraj
Ivana nije imao T ali je bio "drugo dete" par dana. Samo je na tu vakcinu tako odreagovao. Da l ga je bolela. On je danima posle plakao. Nicu nije spavao. Ma sav ne razdrazljiv bio. Ja inace L uvek dam malo brufena sat vremena pre primanja injekcije.
Mislim da je sve to individualno. I da je moguce da dete dobije T od vakcine za koju dr tvrde da ne moze. Svaki organizam drugacije reaguje.
Kao sto je mene moja pedijatrica uvedjivala da povisena T i uvecane zlezde iza oba uha nisu od MMR vakcine. A ja sam 1000% ubedjena da mu jeste to bila reakcija na vakcinu. Poznajem svoje dete....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 9:50:25   
Sanjica26 RR
Ivana, ona je imala temperaturu i na mmr. Ne secam se za ovu drugu vakcinu. Mozda je ona takvo dete koje reaguje na svaku vakcinu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 9:57:41   
IvanaSK RR
Da, na mmr je dobila osmi, deveti dan i trajalo je par dana. Na pentaxim nije.
Nije ni na drugu dozu mmr-a.
Nervozna jeste, ali nije preterano. Mada, i ja sam nervozna kad me probudila jutros u 06:15h user posted image
Uzecu joj danas Fluimucil zbog slina.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 10:00:51   
Mariya
Helou mame!
Da vam se javim i ja! Nisam svraćala odavno, sad sam malo čitala unazad.
Mi smo super. Lu u vrtiću, H leži na meni i mazi se, L još spava. Nemamo struje, ustala sam ranije da spremim doručkove, sipam vode, ručak imam od juče, mislim da zato i imam vremena da vam pišemuser posted image
Prođe mi dan sa njima začas.Hranjenje, igranje, spremanje, odvezi, donesi, prošetaj, skuvaj, pospremi, i ode mi dan.
Joj, kako je ludo vreme i dalje pa ima virusa. Da bolesnici ozdrave što pre.

Rosita, ako sam dobro razumela, tvoj mališa ima sužene suzonosne kanale? Moj L je isto imao, krmeljao je od prvog dana rođenja. Nikad nismo radili bris, dr rekla da je to to. Dr u savetovalištu mi je pokazala kako se radi masaža, zbog toga ne trebaš da ga vodiš kod očnog. Ja sam mu oke brisala vatom i fiziološkim, nema potrebe da kupuješ gazice. A ono što je najbolje, kad je jednom uz neku prehladu bio slinav i krmeljav po celoj faci, dr nam dala gentokulin u nos i oči, tad je imao oko 6 meseci. Da li je ipak bila infekcija, pa je gentokulin izlečio, ili je baš u tom trenutku izrastao, ali više nikad nismo imali problem sa očima nakon toga.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 10:41:23   
Rosita
Mi bili na uz kukova. U redu su. Super, nismo nosili široki p uopšte.
Marija, ne znam da l je to, da l je infekcija. Ova dr nam rekla da probamo hloramfenikol. Kupiću, nadam se da će delovati. On ima suze. Ona kaže ako hloramf. Ne pomogne, bris oka.
Ivana, i D je imao T na mmr. Normalno je. Otkud je ona primila dve doze? Znam da je sad druga vakcina u pitanju. Da brzo prođe.
Juče sam stigla da sa D odeđ u biblioteku. Mm ostao sa N. Čak sam i princes krofne napunila. Nisu mi dobro ispale. Ok su, ali trebao je gušći fil. Naravno, nisam probala.
Pozdrav.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 10:56:58   
Maslacak15
hej Rosi nadam se da nece da ispadne da samo popujem ali gde bas hloramfenikol...On je kontrainidkovan kod malih beba jer moze da dovede do takozvanog "gray baby sindroma". Googlaj molim te. user posted image Ok ne kazem da je za N mnogo riskantno, on je krupna beba a najugrozenijiji su premies, ali sve jedno. Ja A nisam htela da dajem, i mi imamo problem sa desnim okom koje krmelja izrazeno od prosle nedelje a pre toga nije i isla sam samo zbog toga da bi mi prepisali nesto drugo. I dobila sam druge antibiotske kapi. Ti znas da sam ja laka na antibioticima i definitivno bi probala da ga terapiram ali trazi nesto drugo, genatmicin na primer. Ima vise kapi sirokog spektra. Starijim dedcacima inace ja mazem bez problema hloramfenikol kad pazare konjuktivitis.
Nadam se da ce Ljisa da cuje nesto korisno u savetovalistu. Ivana, moze temperatura od svake vakcine.....

Puno pozdrava mame

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 11:19:35   
IvanaSK RR
Sad tek videh svoj post. Jurila sam se sa njom i pisalauser posted image mislila sam da nije reagovala ni na jednu dozu Pentaxima. Na mmr jeste. Juce smo primili Synflorix. I bice da je temperatura od Synflorix-a. Videcu jos danas.. . Nego sam pomislila da je mozda virus jer slinavi.
Mi smo zadnjih puta kupili onu gotovu smesu za princes krofne i super jeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 11:35:59   
Rosita
Maslačak, pošto ja nemam recept, šta da kupim, da sme i da je širokog spektra? Ili da idem kod pedijatra...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 11:52:22   
Maraj
Rosi ja cu sad ko baba neka, al jesi li probala N malo svog mleka da ukapas u to oko?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 12:02:15   
Rosita
Nisam maraj. Ne znam, nešto nisam htela/ smela, moja mama se ljuti što nisam...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 12:06:56   
Maraj
Pa ja jesam. Mom L je krmeljalo jedno oko kad je bio bebac. Samo sam mu malo prsnula u oko. Mislim da je majcino mleko stvarno "lek". Ne moze mu skoditi

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 12:26:22   
Maslacak15
Rosita pa uzmi gentokulin, taj sto je Marija koristila. Tu je gentamicn aktivan sastojak, trebalo bi dad bude ok i efikasan. jao ja nisam za mleko. I ovde postoji ta legenda da mleko leci sve, ali sad kad sam vodila malecku kod pedijatra i d obila kapi .Rekla mi je samo tri stvari, da verovatno su zacepljeni kanali ali eto dobila sam uzgred i antibiotske kapi da izlecim ako se malo inficiralo. Drugi savet je da brisem fizioloskim i gazom sto i u srbiji savetuju. I treca stvar je bila da ne dodjem slucajno na ideju da ukapam moje mleko, iako to babice savetujuuser posted image user posted image . Meni nije logicno da ukapam mleko u oci, ne znam. Ok je majcino mleko svaka cas_t, ali to mim skroz nije logicno....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 23.5.2018 12:32:05 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 12:33:02   
Maraj
Pa otkud znam maslacak.... ja kapala...i proslo... nije mogao oko da otvori koliko mu je krmeljalo....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 12:41:19   
IvanaSK RR
I moja drugarica kapala svoje mleko i kaze proslouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 12:42:09   
Maslacak15
hahaha maraj opet se vracamo na istu stvar. i ja sam imala rane rane na grudiima krvave i povredu u bazi bradavice, mislila sam otpasce mi pa sam pristala da nebi uvredila zenu moju babicu da progutam neke homeopatske globuli. I to je bilootprilike u trecoj nedelji posle porodjaja kad je krenulo nabolje polako i ubrzo se stanje dramaticno popravilo. I ja sad treba da verujem da su mi pomogli globuli????? Ne pada mi ni na kraj pameti hahaha. koincidencija meni nije isto sto i kauzalitet. Mleko za mene nema sta da trazi u oku,, mleko je hrana. A ko sto rekoh i ovde neke babice to savetuju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 13:04:42   
Rosita
Maslačak, dobila sam enbecin u zamenu, mast. Je l to ok?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 13:12:45   
Maslacak15
trebalo bi da je ok!user posted image Drzim fige da mu bude bolje. Nama su Ab kapi puno pomogle. Kad rece Ljisa da ima savetovaliste. Bas me zanima sta ce da joj kazu....

Mi cemo uskoro mal da prosetamo do mog posla kad budemo isle po decake. Vrlo sam happy sto je pocela da se igra u krevecu, mnogo je slatka. Sutra idemo na prvu turu vakcina infanriks+ prevnar+ rota virus

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 13:18:27   
Misha i Ljisha
Maslacak idemo u pola 3. Javim se naravno odmah
Ne ocekujem nista pametno da cujem user posted image
Mislim standardne uopstene stvari i tips ako dete napreduje sve he ok Sami tako nastavite s dojenjem

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 13:40:04   
Rosita
E super. Išla sam kod pedijatra. Pred nosom je. Smislila neku antihloramfenikol priču- ne -pitaj-kojuuser posted image i tražila nešto drugo. Ona mi prepisala embecin.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 16:42:06   
Sanjica26 RR
No, no mleko u oko.
Dobar dan. Ja sam kuci na pauzi. Malo sam vezbala sa T matematiku. Sutra ima kontrolnu. Evo i kraj prvog razreda.user posted image
Sofi boji. Meni se bas spava, ali ne vredi moram na posao.
I mm odmara. I stomak me boli. Treba da dobijem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 19:52:52   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Bili u savetovalistu. Konstatovan blagi hipertonus kao sto sam i sumnjala, ima pupcanu kilu. Za mesec dana je dobio 1220g i narastao 6cm. Dr zadovoljna napredovanjem. Naravno ne preporucuje nikakve dohrane. Ni 30ml posle podoja. (muzu da natrljam na nos) cak je rekla ako se probudi u toku noci a nece da sisa da mu ne dam dohranu vec vodu.user posted image jer nam se to desavalo probudi se i place kao kisa a sisu ni da vidi. I tako. Nastavimo sve kao i do sad
Vezbice za grceve. Sisanje. I to je to. Pun je gasova i kaze da se naucimo pod obavezno sedecki da sisa. Skoro u vertikalnom polozaju. Sto sam je vec i znala. Pikusavam al ne ide

Odoh mali spava a velika sad sa treninga.

Ps: posvadjah se s muzem najstrasnije

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 20:47:49   
Maslacak15
a sto bi mu davala 30 ml? Ja ne razumem tu logiku i te predloge.... On jednoznacno super napreduje, znaci nije mu malo hrane. Niko jos nije pokazao da su na dohrani manji gastrointestinalni problemi. Da je on napredovao 600-700 grama ja bih prva bila da ti kazem a da ipak dodas malo, ali ovako je jasno apsolutno jasno da njegovi problemi sa gladju nemaju veze. Meni se cini da je tebi tvoj dragi skoro podjednako veliki problem kao i beba. Ne znam kako da mu objasnis da nije u pravu.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 21:00:43   
jess021
Ljiso, ne treba mu ni 1ml a ne 30ml. To je odlicno napredovanje.
Mi bili na rodjendanu kod kumova.
Sto ne volim kad roditelji lepo zasednu, piju kafu, puse. ..a decu od 2-3 god uredno ostave u igraonici da skacu drugoj deci po glavi.
I ja bi na miru da popijem kafu i zapalim, ali pored njih dve nema sanse i nije mi problem, moja su deca i ko ce da pazi na njih ako ja necu.
U onim lopticama neki mali skoro skocio M na glavu.
Ali dobro, ako to zanemarimo bilo im je lepo.

< Poruku je uredio jess021 -- 23.5.2018 21:01:13 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
23.5.2018 21:23:56   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

a sto bi mu davala 30 ml? Ja ne razumem tu logiku i te predloge.... On jednoznacno super napreduje, znaci nije mu malo hrane. Niko jos nije pokazao da su na dohrani manji gastrointestinalni problemi. Da je on napredovao 600-700 grama ja bih prva bila da ti kazem a da ipak dodas malo, ali ovako je jasno apsolutno jasno da njegovi problemi sa gladju nemaju veze. Meni se cini da je tebi tvoj dragi skoro podjednako veliki problem kao i beba. Ne znam kako da mu objasnis da nije u pravu.



Maslacak njemu je svaka pelena prepunjena. Znaci cak sam ga lepo presvukla i do doma zdravlja koji je udaljen 5 minuta kolima je uspeo vec da napuni pelenu. Ono sto me zabrinjava jeste da danas nije kakio user posted image jaooo kad se setim D nije po 10 dana. Siznucu ako se to opet desi. A o dohrani ni ne znam sta da kazem. I ja tvrdim nije gladan, mislim znam kad je gladan a kad ga muci nesto. Ja sam se razmisljala o dohrani u smislu da dodam posle podoja da manje bljucka. A mm kad god ovaj neutesno place tvrdi GLADAN JE GLADAN JE. Izludjuje me. I tacno znam, stavim ga na sisu i uvija se i prdne, a od sisanja..nista. Samo se tad navlaci bezveze vazduha jer pusta sisu od bolova non stop i vristi i onda opet hvata sisu i u krug.

Nego mene sad ta hernija malo zabrinula. Jel to od plakanja? ili mujednostavno ti misici nisu srasli? I blagi hipertonus. Cinjenica je da je u grcu stalno i kad god je raspolozen ja ga mazim "niz dlaku" sto se kaze. Cak mislim da je napredak u odnosu na proslu nedelju. Sta jos mogu uciniti da mu pomognem? Problem su ti gasovi koji nam sve poremete i vezbice za stomak i raspolozenje i sve. On urla pola dana ljudi moji. Vi to videli niste. Kazem kad mi eto od gore zena dosla da drobi. Ja ga non stop nosam ne bih li mu olaksala patnju. Od 11 sati kao sto rekoh on provede meni u rukama 8. Hajd danas je bio za nijansu bolje raspolozen pa smo se "igrali" i mazili i radili vezbice. Cini mi se da mu colief kapi bas prijaju. Cak smo tri puta bili u setnji kolicim i bio je dobar. Inace zbog gasova kako krenem negde s njim kolicima on krene da urla od muke. Nosam ga u marami kuvam rucak s njim u marami. Snalazim se. No dobro je. Dobio je vise nego sestra za prvi mesec. A u duzinu je otisao duplo u odnosu na nju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here