|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
21.5.2018 11:18:36   
IvanaSK RR
Bubice, ljubi lepotice 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
21.5.2018 13:06:13   
BubaBubica
user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
21.5.2018 13:52:08   
jess021
Mi smo bile napolju, pa nas kisa oterala kuci, ludo neko vreme.
I njima dvema curi nosic, ali nije strasno.
Ja cu sad rucak, one spavaju...standardno.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
21.5.2018 21:09:16   
Misha i Ljisha
P spava od pola 8 a D od nedavno. Nisam stigla da se izmazuljam sa D. Bas mi nedostaje a tu je eto pored mene. user posted image Sad sam je ljubakala kad je zaspala. Dok sam ja ves, sudomasina, vecera, Tamte vamte ona dete zaspalauser posted image

Mozda se sad na frku okupam user posted image Mm nije tu a uzdam se u spavanje ovih mojih dvoje hihi...Jao samo tripovi "cuje se beba"user posted image

Razmisljam se danas, pomisli covek "sta nam je to trebalo" a onda dobije osmeh. I tako radimo mi mame sve a placene smo osmesima user posted image Bogu hvala.

Ne stigne covek da zastane i uziva nekako. Ne znam imam takav osecaj u poslednje vreme. Jos i ova menstruacija nije mi bas trebala odmah. Sutra ujutru budim D ranije da je izmazuljam posteno. Pavla cmacem ceo dan jer mi je po ceo dan u rukama, a u narucju mi nije veliko dete. Moje divno dete.

Idem ono frka, kupanje na brzaka user posted image pa vas posle cituckam

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
21.5.2018 21:34:53   
Sanjica26 RR
Dobar dan. Izdrzah danasnji dan sama razvozeci decu i sa svojim casovima. Cudovistanca spavaju. Sad ce i mm s puta. Konacno sutra svi da odahnemo.
Vodila sam T u skolu. Imala sam cas kod divljaka petaka. U jednom trenutku kaze jedna devojcica da ce da sedne kod mene kao da sam joj majka. Zbog Teodore. Kaze joj T: cerke se tako ne ponasaju.user posted image Kako ju je ispalila. A i deca su se smejala. Divljala je pre toga.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 6:16:02   
IvanaSK RR
Dobro jutro. Kako ste spavale?
Mi odosmo na sistematski.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 7:52:58   
BubaBubica
Dobro jutro mamike.
Ljisa i ja imam još uvek takav osećaj da sam nenamerno zapostavila moje starije ćerke zbog obaveza oko ove male ali nadoknađujem uvek kad mi se nađu pod rukama, ali najviše vole kad ih malena zagrli ono istinski se obraduje im i to im je nešto najlepše. A i često mi govore kako sam ja dobra mama jer ih puno grlim i nisam kao druge majke što su stalno ljute. Kontam druge žene rade pa se verovatno vidi nervoza na njima, ali mi srce bude puno kad to čujem, tad znam da radim pravu stvar user posted image

Ivana javi šta kažu user posted image

Ja sam popila šoljicu jogurta, nešto mi se pokvario stomak, ko da imam kamen umesto želudca. Žali mi se i drugarica na iste probleme, izgleda neki virus. Još malo ću da čitam po forumu pa u nove radne pobede.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 8:18:42   
emicaa
Dobro jutro.Od petka me nije bilo,kad je mm kuci ne stizem ovde user posted image
Kod nas nista novo,D i dalje ne jede a T i dalje kise.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 8:53:52   
jess021
Emice, sta radite kad ne stizes da se javis?user posted image
Ljiso, verujem da ti nedostaje starije dete i da brines da je ne zapostavljas, to je kod svih nas bilo tako, ali znaj da je najbolja stvar koju su mogla da uradis da D rodis brata.
Ja pijem kafu, njih dve se igraju sa stipaljkama.


< Poruku je uredio jess021 -- 22.5.2018 8:54:24 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 8:55:13   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Krenulo veselo od jutros nisam se probudila pre dece pa odmah frka. Bila sa P u prodavnici. Jaoo Boze sva "normalna" deca se uspavaju u kolicima dok ih strucka asfalt u nasoj zemlji Srbiji a ovaj moj se dernja user posted image Uspavala ga sad i evo tek sad pijem kaficu. MAda valjalo bi prvo da jedem ali pije mi se vise kafa

D danas ima trening tako da ce joj biti ispunjen dan. I mislim se tako super sto ima obaveza smorila bi se kuci.
Ja evo u nekim bermudama od pre trudnoce. Stomak mi visi preko njih al ajd mogu neku majicu da obucem neku tuniku pa nije strasno.

I vecio pitanje. Sta kuvati danas?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 9:19:59   
Maslacak15
Dobro jutro, moji momci otisli na zadatke, vrtic i posao, ja pijuckam kkafu i gledam kako A mase rukicama i udara ove visece zivotinjice. Ja cu veceras burgere ala USA. Pre toga imam specijalnu misiju odlazak kod zubara sa najstarijim sinom. Sobzirom da muz radi to ce onda da izgleda ovako: A i ja idemo do vrtica oko dvojke 45 min u jednom pravcu javni prevoz kao i svak dan, uzimamo obojicu decaka i onda svi djuture idemo tramvajem kod zubara.
Onda sledi poslastica: zubar je kao i mnogi ovde u adaptiranom stanu u zgradi stare gradnje. Sto znaci NEMA LIFTA i spiralno strmoglavo stepeniste. Znaci zbog jednog deteta idem sa dva druga kod zubara, a pri tome ce beba da mi bude u rukama. Inace manudku ili sling maramu nemam posto sam poklonila jel nisam koristila sa decacima. U celoj prici nadam se da A nece odluciti da dobije nervi slom i da zaboravi dda je fino dete. Iskreno razumela bih je ako bi pocela da se dernjavi.... drzite mi fige da se dobro provedem hahaha. Sigurna sam da ce u ordinaciji biti oduusevljeni da nas sve skupa vide.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 9:55:35   
Ana RR
Maslacak, baš će se oduševiti user posted image držim fige da sve ide po planu user posted image

Moje dete nešto kilavo. Stalno ga boli stomak, ne znam šta da radim. Svojevremeno su ga zbog toga slali kod gastro i ništa se nije otkrilo pa je dobio dg osetljivost na laktozu (kod doktora koji je inače poznat po tome da svi njegovi pacijenti imaju tu dg). Ne vidim razliku ni kada mu ukinem mlečno ni kada ne pazimo. Nosili stolicu na analizu, radili kks, sve bilo ok. Da li opet sve to ponoviti? Pedijatri ne shvataju ozbiljno a ja vidim da ga nešto muči user posted image

Ljišo, ja imam grašak sa junetinom od juče, Mare ima gustu čorbicu od povrća i videću šta ću mu dodati uz to, možda mu ispečem proju. Eto ako sam ti pomogla, drago mi je user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 9:55:49   
Rosita
Jutro mame.
Maslačak, biće dobra. Ja sam sa N juče išla čak u Batajnicu. Ne pitajte, morala sam da pokupim nešto za mm. Ne može da stigne nikako. Pošto je N spavao, ajde i do banke. Vukla ono jaje, teško samo tako, ali me pustiše odmah. Posle kod kuće je poremetio ceo raspored, ali ajde. Bar je bio dobar kad mi je trebalo. Mm je posle sve radio po kućiuser posted image . A noć je moja. Rekla sam mm idi odmaraj se bar ti. Ne znači mi ništa posebno noću. A zauzima mi prostor u krevetu.
Stariji će uskoro na ekskurziju, dobila sam spisak šta mu sve treba.
Mm je nešto izboksovao u dz pa ćemo možda sutra uraditi uz kukova. Iako nema još 2 meseca.
Maramu imam, ali nismo nešto radi da se u nju mećemo. Možda kad se malo bolje učvrsti, mislim na N, pa onaj lepši položaj.
Lep dan vam želim
PS ana, jeste radili helikobakteriju?

< Poruku je uredio Rosita -- 22.5.2018 9:58:13 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 9:59:46   
Maslacak15
ovde je Rosita ultrazvuk i predvidjen oko 5. nedelje. mi smo radili vec 23. Aprila sa mesec i dva dana...

vidim pominjete helicobacter. Ja ne znam da ga i otkrijem kod tako male bebe dali bi terapirala. Zato sto postoji puno podataka da rana kolonizacija helikobacterom nije patoloska i da cak mozda ima zastitnu ulogu u sprecavanju razvijanja asthme. Ne zna se kako ali ima nekoliko ozbuljnih labova koji istrazuju taj fenomen. Ja sam na institutu za infektivnu biologiju, licno sam u oblasti genitalne patologije ali delim lab sa kolegama koji rade na ahelicobacteru. Helicobacter nam je jedna od glavnih oblasati na departmanu.

Rsita ne maltretiraj dete, ja i dalje ne vidim ja je on izasao iz kategorije bebe as uobicajenim gastrointestinalnim tegobama razvojnog tipa. Mozda je emalo oset___ljiviji, ima i genetike ali gde si se sad set___ila heelicobactera. Ako si ti neegativna ni ne vidim kako bi ga vec pazario. A samo ga dojis....


AAAA sorry sad vidim da asi to pitala zbog Ane :):):) A ja reko imas bujnu maastu hahahha muvam se po stanu pa ne pazim na casuuser posted image

Marko bi mogao da se testira ako nije, kad ima hronicne bolove.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.5.2018 10:08:52 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 10:12:09   
MimaKos
I meni je problem nosanje bebe u jajetu, mali ima 7 kg i skoro isli na rodj na 7. spratu bez lifta, dusa mi u nosu ostala! Ali moram da se pohvalim da se sinoc budio samo 3 puta pa sam se naspavala kako nisam odavno! Jos nam se neki gosti izredjali pa sam kao krpa bila ovih dana.. Pozdrav za sve mame!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 10:25:54   
Ana RR
Jesmo, radili su mu analizu iz stolice. Ali možda bi trebalo ponoviti i da li raditi opet iz stolice ili iz krvi...?

Njemu je stomak slaba tačka. Šta god mu se dešava to se odrazi na stomak. ako ima temperaturu - boli ga stomak i povraća. Klima se zub - boli stomak, curi nos.. Neverovatno. Ali ne mogu tek tako da pustim a ne znam šta još da uradimo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 10:35:22   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Danas je letnji sveti Nikola, pa sam poranila i vodila skolsku decu na Liturgiju. Ja dosla i pitam ko zeli kad ono hoce celo odeljenje. user posted image Nije zbog casova, jer su imali fizicko i tehnicko. Tako da je sigirno jer su zeleli.
Sad cekam jedan cas, pa da brisem kuci. I ja se razmisljam sta za rucak. Imam piletinu, pavlaku za kuvanje i kackavalj. user posted image Moram da zbrckam nesto.
Maslacak, srecno sa avanturom danasnjom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 10:45:25   
IvanaSK RR
Ostavih macu u vrticu pa da spremam grasak sa piletinomuser posted image
Ova dr kaze da je sve ok sa visinom i tezinom. Ona napreduje svojim tempom, sitna je, al to nije bitno. Primili smo i Synflorix, napisacu u temi. Zakazali za oktobar ocno. Psihologa i logopeda da pozovem telefonom da zakazem.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 10:45:47   
vonavoj
Anci.ima nervozna creva..moja sestra je uvek tako reagovala..bilo kakav stres, odrazi se na stomak.
Sanjice.bas sam se pitala koja je slava danas..a nemam crkveni kalendar..samo obelezena crvena slova..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 10:56:57   
Sanjica26 RR
Von, nije crveno slovo ali crkva kojoj je posvecen letnji sveti Nikola praznuje. U ovom kraju gde predajem je zavetina (znate sta znaci).

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 12:11:45   
Duškić
Cao mame. Pratim sta se desava ali obicno kasno, pa me mrzi da pisem.
Moji napokon u vrticu, a ja se bacila na sredjivanje.
Pojavile mi se neke crne bubice po stanu pa sam posizela.
Jezivo mi. Uh.
Sad usisavala pa da popijem kaficu.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 12:53:24   
Rosita
Ivana, super za devojku!
Ana, možda je psuhosomatski. Jer očito ako ga nešto drugo boli, sekira, plaši, odmah stomak. Takva sam i ja.
Maslačak, al me naružiuser posted image . Ja baš kažem ljiši, ne bih N uopšte ni vodila kod dr da ne bi onog ojeda koji je maltene do krvi došao. Sad iako štrcks nema ojed. Promenila se stolica po sastavu. Nešto je dalo rezultat. Laktaza koju uzima ili moja dijeta. Ne bih išla dotleuser posted image , ispekla sam sa D to. Inače, ja jesam dugo imala heliko.
Idem da perem sudove i kačim veš...ko šta radi...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 13:15:53   
Maslacak15
Izvini Rosita moja glupostuser posted image Isprozivah zenu na pravdi Boga a ne citam sta pise hahahaha

Al ono sto ja ne razumem je kako vi donosite zakljucke. Ja tu nista ne znam. Mi ne koristimo nista pa se nama promenila stolica ihaaa. Ok jednim delom je jasno u pocetku verovatno se menja struktura mleka dok ne stigne puno mleko. Prvih par nedelja. Ali bude i sad promena. Pre neki dan je naislo, kakila je tri puta I to bas zelenkasto i vodnjikavo. E sad ja sam miljama daleko od bilo kakvog zakljucka zbog cega. Mozda sam ja nesto pojela? Mozda je prehladila, mozda je pazarila neki drugi virus a mozda je sve pomalo. Dobro je jela sve vreme. I bila solidno raspolozena.
Sad se opet vratilo na staro. Prosto Ja uopste ne umem ni otprilike da zakljucim sta su tu uzorci a sta poslediceuser posted image user posted image . Sumnjam da ne voli paradajz. Al to samo sumnjam, nisam sigurna ( nije paradajz bio odgovoran zazelenu stolicu sigurno nego kazem inace...).I tako.

Ko sto rekoh ja sam profesionalno deformisana, da bih ja izvukl azakljucak A prouzrokuje B dokazi moraju biti jednoznacni i reporucibilniuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 13:17:32   
jess021
Ana, jeste radili uz stomaka?
Ivana, sto kod ocnog?
Ja cu danas pasulj, mislim da deca nece biti odusevljena ali sta da im radim, nek malo bar pojedu.
Kod nas ludo vreme, sunce przi i duva hladan vetar.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Razgovori mama 05/18 [chat]
22.5.2018 13:41:24   
Rosita
Nemoguće je doneti zaključke...naravno... Ima i moj svakakvih stolica. Ne obraćam pažnju. Al veruj mi i ti bi nešto probala da si videla to dupeuser posted image . Ja sam na forumu manje metodološki čistunac nego u životu i poslu, pusti me da malo vršljam i budem obična mama

< Poruku je uredio Rosita -- 22.5.2018 13:43:12 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here