|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:15:58   
smeško
Les, nana me asocira samo na period detinjstva kada sam bila prehladjena i pila ga na silu. To je sve. Ne volim ni sok od nje, nista.
Maraj, kod mene mora da se jede sta spremim ili nista drugo. Ali je ipak lepse kada se raduju nego kad jedu jer moraju. Mada je to retko, jedu cak i luk i cveklu, spanac. Zadovoljna sam. Zato ne drzimo slatkise u kuci. Odu do prodavnice i kupe sladoled.
Cekaj, Les. Pominjala si IR. Ti je imas? Ne idu mi king size slatkisi uz to. Ili nisam pazila na casu.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 20.6.2018 15:16:54 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:21:27   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Les, nana me asocira samo na period detinjstva kada sam bila prehladjena i pila ga na silu. To je sve. Ne volim ni sok od nje, nista.
Maraj, kod mene mora da se jede sta spremim ili nista drugo. Ali je ipak lepse kada se raduju nego kad jedu jer moraju. Mada je to retko, jedu cak i luk i cveklu, spanac. Zadovoljna sam. Zato ne drzimo slatkise u kuci. Odu do prodavnice i kupe sladoled.
Cekaj, Les. Pominjala si IR. Ti je imas? Ne idu mi king size slatkisi uz to. Ili nisam pazila na casu.user posted image

Tako i kod mene.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:22:04   
lesli
Imam blagu ir.
Zove se kinder maxi king, ali nije king size user posted image ima da li 30 ili 35g. Ne jedem svaki dan, ali valjda mogu povremeno da priustim sebi (bar dok me ponovo ne posalju na ogtt za neke 2-3 nedelje)? user posted image

A ovo sto je sanjica podvukla, tako je bilo i kod mojih. Dok su nekim mojim drugaricama roditelji povladjivali i dobijali bi u krajnoj liniji sendvic ili nesto drugo brzinski spremljeno. Rezultat toga je da ja danas prakticno sve jedem, neke stvari volim manje, neke vise... dok pola mojih drugarica bukvalno imaju listu namirnica koje ne jedu.
Mislim da cu i ja sa svojim detetom sutra primenjivati isti metod. Ok bice gladno jednom, drugi, treci put...ali ce nauciti da se jede to sto ima.

< Poruku je uredio lesli -- 20.6.2018 15:25:29 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:33:06   
milicicak
I kod nas se jede ono sto ima, jeste da gnjavi i davi ali ono na sta nije alergicna mora da jede. I jede svo povrce, musaka od kelja i karfiola su joj medju omiljenima. Voce ne voli ali i njega mora da jede, bez izgovora.
Lesli, vec sam pisala da smo mi zbog mini bubinih alergija dosta korigovali ishranu i stvarno su retko imamo slatkise koje ona ne sme. Ona je jako disciplinovana i svesna sto se tice alergije ali se i mi trudimo da joj ne pravimo zazubice.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:33:23   
smeško
Ma, jok, mi kad viknemo moraju da jedu, ne mogu da ostanu gladni.user posted image
King size!user posted image user posted image Ala sam odvalila. Izvini.user posted image
Mili, mini buba ti je divno i razumno dete. Svaka vam cas_t na tome.

< Poruku je uredio smeško -- 20.6.2018 15:34:52 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:43:44   
lesli
Slazem se smeskom oko konstatacije za mini bubu. user posted image

Ja iskreno nemam (bar mislim da necu imati problem) da ostane gladna neki put. Ne moram da vicem, pre ili kasnije ce ogladneti, pa ce dobiti to sto ne pojede. I moji a i njegovi su to radili nama kao klincima i hvala im na tome.
Znate koji problem imam kad mi jedna drugarica dolazi na neki rucak ili veceru. Covece ne znam sta da spremim. user posted image Bukvalno pola stvari ne jede - ribu i morkse plodove, paradajz,paprike, tikvice, patlidzan, teletinu, a za povrce poput karfiola, brokolija i prokelja necu ni da pitam je pitam...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 15:59:02   
milicicak
Hvala vam, devojke. Ja sam jako ponosna na nju.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:01:41   
lesli
I imas razloga!
Kad se set_im samo onog peglanja od pre neki dan da se ti ne mucis, a ima samo 6 godina... user posted image user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 20.6.2018 16:02:17 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:07:51   
smeško
Divno!
Meni Niki malocas vadi stolicu kao u restoranu. user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:16:47   
Maraj
Ma sve je to lako reci. A nikad ne znas kakvo ces dete dobiti
Ko da ja volim sto je moj L svojeglav i izbirljiv.
Ne bi dzabe rekli "Dajte mi dobro dete da vidite kakav sam roditelj"
Jedan period sam ocajna bila koliko on nije hteo da jede
Na kraju sam ga drzala u krilu i gurala kasiku u usta. Tako da sve je lako kad imas saradljivo dete. Moj je jednostavno svojeglav i izbirljiv.
Zato i hocu da ide u vrtic da se malo "usmeri" sa drugom decom tamo.

< Poruku je uredio Maraj -- 20.6.2018 16:17:35 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:17:08   
lesli
Niki user posted image

Ja sad konstatovah da je nama dvema ostao jos dvocifren broj dana user posted image
Sta cete popit'' u to ime? user posted image

Maraj, on je jos mali. Samo istraj u tome da se jede to sto ima, vremenom ce sve doci na svoje. Mene su kao dete morali puskom da teraju da jedem, doduse koliko se secam vise je problem bio u kolicini nego u izboru. A neke stvari sam mrzela do besvesti - boraniju npr. ali su je oni svejedno spremali i ja sam morala to jesti. Danas volim boraniju i cesto je kuvamo sa piletinom/teletinom.

Edit: da li jos neka od vas ima problem da stavi apostrof a do forum interpretira kao "? user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 20.6.2018 16:25:25 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:30:31   
Maraj
Lesli teram ja njega. To su scene bukvalno. Mm ga drzi u krilu on vristi. Suze i bale mu idu. Ja mu pretim varjacom i guram kasiku u usta
On se dere, pljuje... ma svesni niste koliko se trudim da on jede raznovrsno. Al jednostavno je on takav
Kad nesto zacrta ne mozes ga preokrenuti. Bas ima karakter...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:40:17   
smeško
Maro, ja uopste nisam mislila na tebe. Mada, ne znam sto misliš da se nasa deca sama gaje i da su uvek super. Svako od njih ima neke svoje bubice. Samo ne dozvoljavam da njihove bubice upravljaju nasim odnosom. Ja sam roditelj i to mora da se zna. Maki je tvrdoglav neopisivo. Ali, uz sve sto radi lose idu i moje kazne. Nije uvek lako ni idealno, ali nema odustajanja.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:40:40   
lesli
A da probate bez pretnji i tih drzanja?
Sipate mu sta ima, ako ne pojede kazes ok i pustis ga da zavrsi jelo. Morace pre ili kasnije da bude gladan, pa mu lepo das to sto je ostalo od npr. rucka.

Inace meni mama stalno drobi o tome kako kod dece postoji taj neki period oko 2.5-3 godine gde se inate uzasno i da mi slucajno ne padne na pamet jednog da tucem dete ili nesto slicno jer je to faza u razvoju koja dodje i prodje. Kaze da je imala neku odlicnu knjigu na tu temu koju je citala dok je bila trudna, a i da se uverila u to na nama.

Sad ispada malo bezveze jer nemam dete a delim savete. Ali to je generalno nas plan. Tako su radili nasi roditelji, slicno primenjuju nasa braca/sestre koji imaju decu i ide to. Nekad malo bude mucnije, ali jbg...to je valjda cena roditeljstva?
I inace kao detetu mi se cinilo da su moji roditelji beskrajno strogi, ali danas kad cekam svoje dete zapravo mislim da su 90% stvari radili ispravno i da to zapravo mora tako i hvala im na tome.

< Poruku je uredio lesli -- 20.6.2018 16:45:53 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:46:43   
Maraj
Ma kakvi les. Kod njega izgladnjivanje ns pomaze
On je gladan al nece da jede to atk mu dajes. Al od gladi histerise, vristi
Jednom nista nije jeo do 18h. Glava me bolela taj dan koliko se drao.
Al pecnuce nas moderatori sfo pisemo ovde o tome.

Zato cu ja da napisem lepe vesti user posted image
Zvali me sad sa klinike
Stigli su mi brisevi za porodiliste. Svi su uredni user posted image . Sad jos da zakazem kod moje dr. Al termina jos nema. Treba da zakazem kod nje za 3 nedelje uz i da se dogovorimo oko prijema u porodiliate

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 16:54:59   
Sanjica26 RR
Evo peckamuser posted image user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 17:03:25   
lesli
Evo necemo vise user posted image

Super za rezultate Maraj user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 20.6.2018 17:04:07 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 19:12:27   
smeško
Maraj, a sto radis briseve toliko ranije?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 21:30:37   
Maraj
Sad kad sam bila kod dr uradila mi je briseve..pojima nemam. Rekla mi je da ce mi oko 17.jula raditi cr
Tako da eto, mesec dana pred cr mi je radila briseve
Da l je to ok , pojima nemam.
Svakako ce mi ona raditi cr
Jesi ti radila briseve?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
20.6.2018 22:09:34   
smeško
Jesam. U cetvrtak. Da ne budu stariji od sedam dana. Za prirodni porodjaj se rade kada se udje u deveti, valjda, ne znam. Ali, za cr je procedura u Višegradskoj da rezultati ne smeju biti stariji od sedam dana, jer je mesec dana predug period. Ne znam kako je u Frontu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 7:29:21   
lesli
Smesko, srecno danas. I javljaj nam se obavezno user posted image

Ja nesto ne mogu da spavam. Budna sam vec nekih sat i po. Cak sam i utrogestan stavila ranije, da kad mm ustane mozemo da doruckujemo zajedno pre nego sto on ode na posao.

Masem svima...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 8:11:44   
Maraj
Jutro.
Meni pditisak u sinusima... valjda cu izbaciti vec jednom sadrzaj iz nosa. Grlo malo bolje....
Danas idem do dz da uzmem noci nalog za injekcije i da otvorim porodiljsko. Trebalo bi da vidim i ctg kad ce mi raditi.

Smesko stvarno ne znam. I prosli put sam nesto ranije radila. Ne aecam se kad. Bila sam u dnevnoj bolnici u Frontu pa su mi tamo radili briseve
I sad cu leci dan dva ranije pa ako misle da su stari nek mi tamo.urade

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 9:51:52   
milicicak
Smesko, jesi li se smestila u bolnicu?
Nema ni 10 sati a vec sam umorna a nista nisam radila user posted image napolju je pakao, prokuvala sam dok sam otisla do prodavnice i pekare. Sad malo da iskuliram pa cu da sredim ves a moram i mafine da napravim, obecala sam mini bubi ide na neki rodjendan popodne.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 10:51:56   
smeško
Devojcice, evo me! Smestila sam se. Zavrsila i prijem i pregled. Isprepadala me doktorka koja me primila, da je ova treca trudnoća visoko visoko rizicna za mene i da cemo videti na operaciji...Bas sam se uplasila, ali drzim se.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 11:17:56   
milicicak
Smesko, a sto te isprepadala? Mislim, sta nije u redu? Sto volim te lekare pametnjakovice koji te prvi put vide i odmah pricaju da je sve strasno i rizicno...
Ja trazila sandale za mini bubu, nasla sam sta mi se svidja sad samo njoj da se svidi

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here