|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:06:21   
Maslacak15
sad cu da budem pera kontras ali ni to neznam da je paracetamol blazi od brufena niti da je manje stetan. Sve mu je to vrlo slicno nego je stvar ukusna. Tacnije ako cemo da sitnicavimo pre je obrnuto, najcesci uzrocnik slucajnih incidenata predoziranjem je paracetamol. Posto iznad odredjene koncentracije ume da bude jako toksican za jetru. To su naravno ozbiljne kolicine i bebe mogu bez problema da ga uzimmaju kad treba, ali mogu i brufen i to od pocetka.....

A za zube, uradjene su studije koje su lepo pokazale da zubi temperatura nemaju veze ali ne zanosim se da cu ikoga ubediti. Kako ono ide, prvih 6-8 meseci sve je " grcevi u stomaku" a posle toga su na tapetu zubi ili reakcije na vakcineuser posted image Uzivajte mame!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:14:18   
vonavoj
Dacu mu parac.nema temp,samo protiv bolova.da bi lepse spavao.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:16:18   
Maraj
Daj von,ide noc...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:29:49   
Ivanka 75
Oooo Maslacak, konacno da se necije misljenje poklopi sa mojim 😊
Moja Ivka jeste dobila visoku temp kad joj je izbijalo 6 zuba odjednom, ali ja sam sigurna da je to bio virus. 2 dana posle slave, guzva, narod, garant od nekoga pokupila. 
A za grceve nemam reci, cim beba place odmah se daje protiv grceva, jer "mora da je to". Sto bi rekao moj stric "mozda ih nesto svrbi" pa zato placu. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:33:22   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sto bi rekao moj stric "mozda ih nesto svrbi" pa zato placu. 


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:46:45   
Ana RR
Moje dete nikad nije imalo temperaturu u vreme kada mu rastu zubi ali i dok su mu izbijali a i sada kada ih menja - dok ga ne izvadi zapušen je i slinav. U ponedeljak ide kod zubara da izvadi donju dvoju pa da konačno odmorimo od slina. Pritom i sezona alergija, mukica spava i kija (ne zezam se, to nikad nisam ranije videla ali on spava i kija).

Ja spremala knedle sa šljivama, smrznute, nisam toliko zaludna bila da ih mesim. Pojela dve sada grrrr. Bem ti pms.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:47:25   
Filadendronka

Mogu da se kombinuju, samo brufen nije preporucljiv leti kad je jako vruce zato sto utice na sirenje krvnih sudova. 
IZVORNA PORUKA: doramar11

Von, meni je bolje delovao brufen od paracetamola i duze je drzao temperaturu pod kontrolom.



(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 21:48:29   
Maslacak15
hahahahah jeste ivanka. ja sam od onih priglupih mama. kad me pitaju zasto beba place " sta joj je"...moj odgovor je obicno " otkud ja to mogu da znam, nemam pojma". zato volim kad propricaju da mogu da se posteno pozale ....


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:02:43   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

hahahahah jeste ivanka. ja sam od onih priglupih mama. kad me pitaju zasto beba place " sta joj je"...moj odgovor je obicno " otkud ja to mogu da znam, nemam pojma". zato volim kad propricaju da mogu da se posteno pozale ....




Joj ovako je moja svekrva mene izluđivala.... zašto plače pa zašto plače...? Pa otkud znam zašto plače, da znam bilo bi mi lakše jbt! A onda krene: Pa ja sam mojima gurala sisu čim zaplaču, nikad ih nisam puštala da plaču! AAAAAA! Da li sam zilion puta rekla kako dohranu ne mogu da guram svaki čas u usta... I ne vredi. Kad tad nisam prsla.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:05:03   
Ivanka 75
Ah to svekijevsko pitanje "Marija, zasto place" 😠😠😠

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:06:32   
vonavoj
Ana,zezas da slini kad treba zub da mu ispadne,tj.izadje novi?Inace,kad me pitaju sto place,uglavnom kazem pitajte ga/ju..otkud znam,namireni pa placu 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:18:02   
Ivanka 75
Kud ode moj post o zubima i slinama? 🤔🤔🤔

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:22:38   
Ivanka 75
Pa da se ponovim....
Kad su izbijale stalne jedinice, ko mala beba, mozda cak i vise, slinav nos, krkljanje, cim je probio zub posle 3 meseca agonije, i nos prestao da curi. Posle 6 meseci, kad je krenula druga gornja jedinica, ista pesma. Isti simptomi, tacno sam znala da je to. A kad su 6ce izbijale zalila se da je bole usi, sto joj se u zivotu nije desilo, nikad nije imala upalu uveta. Inace 6ce sve 4 izbile cim je napunila 5. 
A malopre mi kaze da joj se klati donja 5ca. Konacno i one da se promene, dobro su izdrzale i ovoliko, s obzirom da su vise od pola okrunjene. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:37:59   
bebilule
Sad cu i ja biti pera kontras, ali mi smo svaki zub prosli sa gomilom slina i bala. Uzasno je zapusen bio. Onda se sve to zakuha, ode na grlo, pa nekad i temperatura. Ne znam stvarno sta koje istrazivanje kaze, ali sam kod svog djeteta vidjela kako reaguje na rast zuba - sline nemilice, par puta upala grla i T. Nisam tvrdila da je T primarno od zuba, ali sam tvrdila da je od zuba svasta kretalo.


Ja odoh pod tus, smrdim na paljevinu. M isao sa klincima od kuce do kuce s lilama, a ja ih pratila da se ko ne zapali. :) 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:40:58   
Ivanka 75
Bebi, svakako da su deca podloznija virusima i infekciji kad rastu zubi. Mali trpaju sve i svasta u usta, veliki su pa izlozeni ostaloj deci i idu u skolu pa opet pokupe. Mislim da izbijanje zuba slabi imunitet u tom trenutku, i to dosta. 

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Razgovori mama 07/19
11.7.2019 22:52:34   
vonavoj
Jedno je istina,padne im imunitet i svasta pokupe.Nema Sanjice da se javi.Odoh u krevet,nadam se mirnoj noci.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 0:02:06   
Ana RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ana,zezas da slini kad treba zub da mu ispadne,tj.izadje novi?Inace,kad me pitaju sto place,uglavnom kazem pitajte ga/ju..otkud znam,namireni pa placu 



Svaki put, Von. Kao beba 😅

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 6:23:12   
MimaKos
Dobro jutro mame, ja se posteno naspavah sinoc :) 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 6:54:02   
jess021
Mame, dobro jutro iz suncane Grcke 😊


Ovde je bas bila dobra oluja, 24 sata smo bili bez vode i struje, ali proslo je. Ja evo pijem kafu na terasi.
Pari, srecan vam divan dan sa zakasnjenjem 😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 7:22:32   
pari
Hvala vam mame na cestitkama! Bilo je lepo juce!

Jess, to bas bilo tako jako? Sad vam lepo vreme?

Von,kako je M?

Sanjice,kako je prosla operacija?

Druge mame, kako ste?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 7:37:58   
emicaa
Kako mrzim kad ne ode post,evo rogici mi rastu.

Elem,dobro jutroVon kako ste danas?Jess nadam se da cete ostatak vremena uzivati.Mene  srecko probudio u 7 i nastavio spavati.Kad me neko prije pitao zasto placu uz konstataciju da nije gladan odgovarala sam da vjerovatno jeste ali mi se neda da ih nahranim.Posle toga nema glupih pitanja 

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 7:52:42   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

sad cu da budem pera kontras ali ni to neznam da je paracetamol blazi od brufena niti da je manje stetan. Sve mu je to vrlo slicno nego je stvar ukusna. Tacnije ako cemo da sitnicavimo pre je obrnuto, najcesci uzrocnik slucajnih incidenata predoziranjem je paracetamol. Posto iznad odredjene koncentracije ume da bude jako toksican za jetru. To su naravno ozbiljne kolicine i bebe mogu bez problema da ga uzimmaju kad treba, ali mogu i brufen i to od pocetka.....

A za zube, uradjene su studije koje su lepo pokazale da zubi temperatura nemaju veze ali ne zanosim se da cu ikoga ubediti. Kako ono ide, prvih 6-8 meseci sve je " grcevi u stomaku" a posle toga su na tapetu zubi ili reakcije na vakcineuser posted image Uzivajte mame!




Volim tvoje postove da citam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 7:53:52   
vonavoj
Jutro!Jess,brinuli smo za vas,pisali i temi letovanje.
Noc prosla dobro,nema temp.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 7:56:44   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: jess021

Mame, dobro jutro iz suncane Grcke 😊


Ovde je bas bila dobra oluja, 24 sata smo bili bez vode i struje, ali proslo je. Ja evo pijem kafu na terasi.
Pari, srecan vam divan dan sa zakasnjenjem 😊
   joj, bitno da je proslo i da ste dobro!


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Razgovori mama 07/19
12.7.2019 8:17:19   
Ivanka 75
Dobro jutro!
Evo komsija nesto struze od ranog jutra, pa resio da komsiluk struze sa njim 😠

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here