|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 10:51:35   
pari
Moja T se stipa i cupa...juce je tako pocupala i ugrizla M da je plakao...a on je stvarno divan prema njoj i jako je pazi i inace je nezan jako...

A ona se smeje, ona misli da je to zabavno, igra se...Ali ima to bacakanje kad treba da se spava ...grrrr

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 10:56:30   
vonavoj
Pred spavanje kao da je djavo usao u njega..A i M cupa,ali samo J..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:06:35   
jance
Dobar dan. Mi dosli kuci iz vrtica. Sad malko da procistim smradove po kuci, svaki dan otkrijem nesto novo da smrdi i samo bacam. Uzas!

Otisla sam kod frizerke dok sam cekala bebu. Juce me je ucenik sa kojim imam casove preko Skype pitao da li sam dobro. Mogu da mislim na sta sam licila! user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:10:53   
Milena18
Dobar dan!

Pari, Rosi, kako ste? Von, kod vas je prošla temperatura?

M dve noći nije kašljala, pa noćas ponovo jeste, mada mnogo manje nego ranije. Valjda joj prolazi.

Sanjice, baš ti je nezgodno što se posla tiče. Jesi li ti beše spominjala da ćeš se prijaviti za neki posao u Laguni?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:28:50   
emicaa
Dan i od mene.David i ja sad dosli sa casa fizickog.Jutros Dora otisla sa skolicom na izlet,sinoc sam isla na roditeljski U 8 je poceo,u pola 11 sam dosla kuci 😁

Rosi kako ste?
Pari koliko ti ostaje muz tu?Ostale mame pozdravljam vas koliko vidim djeca su bolje 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:34:40   
pari
Ajoj emice, sta ste radili toliko na roditeljskom? 


Muz mi ostaje punih 10 dana 😊 



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:43:59   
Rosita
Devojke, onako. Drenira ga fizijatar. Nadam se za vikend. Puno se trudim da mu pomognem. Sporo sve ide. Brinem sto briga nekih.... Hvala vam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:46:16   
pari
Bilo bi super da mozete kuci za vikend...je l se on malo navikao?



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:51:37   
Rosita
Na preglede i procedure nije. Plače i dalje. Jako brinem za njega i kopka me svašta ☹️



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:52:41   
vonavoj
Milena,prosla temp u ponedeljak,hvala Bogu.Rosi,to bas tesko i sporo ide..kako reaguje na dreniranje,ne smem ni da zamislim.Meni dosla.baba,uspavala sam M,sad cemo da pravimo nasuvo valjuske,njami😂

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 11:56:53   
pari
Rosi, mogu da zamislim...bas mi je zao...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 12:48:57   
Maslacak15
nema gore stvari nego kad je dete bas bolesno. ja nekad tako malo generalizujem pa mozda ispadnem gruba ali  tek kad naidju pravi problemi vidite kad se sa sitnicama bezveze opterecujete.... drzite se rosi, puuno puno vas pozdravljam ! 

     mi imamo drugi problem, o kome nisam pisala jer mi je bilo too much. Ana ima isood guze u butini masno tkivo tj misle benigni tumor. ziva nisam bila kad sam napipala u februaru, veliko je ko krupan orah i jace radili MRT pod  full narkozom itd...ko sto rekoh misle da je benigno i posto jos uopste ne smeta, nema nikakvih tegoba normalno se krece itd, trenutno samo prate. svakih par meseci uktrazvucno. raste malo, ne menja se. ja mislim morace napolje kad tad. sad sam naucila nekako dan zivim sa tim, valjda ce biti ok ali da je jednostavno nije.
puno pozdrava mame!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:16:20   
Filadendronka
Auhh sta procitah! Maslacak, bas mi je zao kad cujem ovako nesto. Bice sve dobro, vi ipak zivite na “boljem” mestu gde je sve uredjenije i preciznije. Ne znam samo zasto ne idu na radikalnu metodu, ako vec to raste. Verovatno hoce, samo kasnije. Od srca vam zelim da se to sto pre resi na najbolji nacin. Rosi, zelim da ova losa epizoda sto pre prodje kod vas. I ti takodje da se odmoris kao covek. Vrv ce biti ono “idem na posao da se odmorim”. Ostale mame citam i pratim sta piset_e. Ima li neko vesti od Ljise? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:28:42   
flamingos
Dobar dan,evo i mene.Svi smo turbo.Pripreme za rođendan su pri kraju.Pozdrav svima.Mališani budite mi zdravi


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:40:46   
Sanjica26 RR
Ispisah sve i svasta i izbrisa mi se sve.

Grlim vas sve.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:41:46   
emicaa
Rosi bice sve dobro.

Maslacak pa gdje da ne brines,sa djecom stalno neke brige.
Pari sat i po je trajalo roditeljski,posle smo pili jeli i pricali.Super nam je bilo.Meni bilo zao krenuti kuci 😂

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:46:45   
pari
Uf maslacak...bas mi je zao i verujem da je sve u redu...dobro je da ste otkrili to,pratite pa cete videti sta i kako kasnije...

Slazem se da tek kad je dete ozbiljnije bolesno,onda shvatimo da su sve ostako sitnice...
Rosi, drzi se jos malo...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:48:21   
Maslacak15
mala je a ne smeta joj ni malo. Imala je samo 11 meseci kad sam ukapirala. A oni ne vide zabrinjavajuce aspekte ni na magnetnoj ni na ultrazvuku. Ali da, zato nije radjena biopsija posto bi za nju to bila ko operacija. Narkoza plus uzorci itd i nista se nebi dobilo. Nego kad se odluce ici ce se direkt na kompletnu resekciju. To prate najiskusniji deciji onkolozi ovde, valjda nebi cekali da misle da je riskantno.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:50:07   
pari
Naravno da ne bi cekali...sigurno je sve u redu!



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:59:00   
Filadendronka
Naravno, zato i pominjem da ste tamo ipak sigurni u odnosu na nasu zemlju. Ovde je mnogo toga pod znakom pitanja. Proslog meseca smo hitno odveli bebu u Tirsovu posto mu je temp naglo padala ( imao 34 sa nesto), bukvalno samo kaplje znoj sa njega i on postaje kao led. Nas smeste u sobu u 2h ujutru sa dve ukljucene klime na 18 stepeni. A dete doslo sa hipotermijom. Prosto manjak kadra, empatija, dosta “odradjivanja” iako na prvu ne znaju da li je stvarno neki problem ili ne. Imamo neke vrhunske lekare, ali isto tako ima mnogo njih koji samo u novcanik gledaju. Zato kazem da si ipak tamo mirna ili pak mnooooogo mirnija nego sto bi bila ovde. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 13:59:37   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
     mi imamo drugi problem, o kome nisam pisala jer mi je bilo too much. Ana ima isood guze u butini masno tkivo tj misle benigni tumor. ziva nisam bila kad sam napipala u februaru, veliko je ko krupan orah i jace radili MRT pod  full narkozom itd...

Moja mama je imala masno tkivo ( benigni tumor) na levoj slabini, bio je ogroman, ne znam duguljast, kao dve jabuke jedna pored druge. Operisala ga je kad je imala 34 godine. Izrastao je bro, hmm koliko brzo ne sećam se ali za par godina. Rez je bio ogroman i ružan. Možda je bolje skinuti ga dok je mali, prosto ožiljak će biti manji a možda i neprimetan.
Nikada joj se tamo masno tkivo nije vratilo.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 14:02:32   
pari
Joj Fil...strasno...

Slazem se sa svime sto si rekla...mnogo dobrih strucnjaka ali nazalost i mnogo malo empatije, posvecivanja ljudima onako stvarno...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 14:08:04   
Maslacak15
Imam ja sa mamine strane u familiji dosta lipoma ali u starijem dobu. Baka je imala mama je skidala tetka. Jedino ja nemam. I niko problema nije imao, to su bili skoro kozmeticki zahvati. Ti lipomi nastaju kod starijih. Ovo sto A ima misle da je takozvani lipoblastom, benigni tumor koji se javlja iskljucivo kod dece mladje od 3 godine. Ako su u pravu, onda bi trebalo da bude sve ok jer lipoblastom brzo raste i mora obicno da se skine ali je benigan u 100 % slucajeva i ne vraca se. Malo me muci sto bez biopsije nikad ne mozes definitivno da budes siguran ali verujem da imaju iskustva. Nema cirkulacije, ne prima kontrast, deluje kao masno tkivo. Ona je inace fit, i super napreduje u svemu. Nije ni osetljivo na dodir, nista.... Videcemo, opterecujuce jeste ali nadam se da je u dobrim rukama.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 14:13:31   
smeško
Joj, Maslacak. Mala je ona za totalnu anesteziju, mozda zato cekaju. Dobro je sto nisu mnogo zabrinuti, verujem da znaju sta rade. Posle svih stresova sa M, ja malo realnije gledam na prehlade, ali sta ces, nerviramo se ceo zivot kao roditelji.

Rosi, sve ostaje kao proslog puta, ako vam bilo sta zatreba...ja sam na porodiljskom, sa svojim kolima...tu sam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Razgovori mama 09/19
12.9.2019 14:25:06   
Maslacak15
Vec smo morali jednom na totalnu u februaru zbog Magnetne rezonance. To je prvo uradjeno jer ipak ima bolju rezoluciju od ultrazvuka. Odlepila sam bila dok to nije proslo, tad bas nisam nista znala osim da ima " masu". I tako kad zavrsite na decijoj onkologiji i to je jako sokantno jer naravno "izraslina nepoznatog porekla", sve vrlo logicno ali je grozno iskustvo da prihvatite.
Sad ultrazvucno mogu da prate ali magnet je morao zbog dijagnostike. 45 minuta to traje i mora da bude pacijent nepomican, sto u njenom slucaju znaci puna narkoza. Mislim da vise idu rezonom, operacija, secenje, rana, prekidaju joj razvoj da tako kazem a mala je jos i klinicki je "naupadljiva".

Inace posto stalno razgovaramo o razlicitim metodama u medicini, znate li da joj nisu vadili krvnu sliku pre totalne anestezije ? I magnetauser posted image Kazu ne treba im. Radili su posle kad su proveravali odredjene tumor markere ( sve je bilo negativno) ali pred magnetnu rezonancu ne.

Decaci od sedam i sest godina jos nisu radili krvnu sliku od izlaska iz porodilista.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here