|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.7.2011 21:00:04   
Ognjena
E da, i mi kad je hladnije stavimo jednokratne, koristimo Babylove, ali uglavnom zato sto jos nismo kupili one zastitne plasticne gacice koje idu preko pa mu je sve mokro. Iskreno, nemamo toliko pantalonica koliko on moze da upiski:)user posted image
Pitali smo pedijatra sad kad smo bili pre neki dan, kaze da je on uvek pre za pamucne pelene i da smo na kraju krajeva svi odrasli u njima. Moja mama kaze da se ja nikada nisam prehladila niti ojela, a ona je koristila iskljucivo pamucne pelene godinu ipo dana, i leti i zimi. Doktor nam je rekao da ako hocemo uvece mozemo da mu stavljamo jednokratne i zimi kada je bas hladno, ali ja posle nesto razmisljam - sigurno ga ni necu izvoditi na -10 ili -15 na par sati, pa tako ni nema razloga da mu bude hladno ako bude mokar.
Za jaslice sigurno necu moci da trazim da mu neko menja pamucne pelene, sta da se radi..
Verus, da li primecujes razliku na kozi kad detetu skines pamucnu pelenu u odnosu na jednokratnu? Moj beban se po malo "upari" kad je toplo a ja mu stavim jednokratne, ali mu se to nikada ne desava sa pamucnim. Jao pa samo kad pomislim kako je meni kad leti stavim ulozak, a mogu misliti kako je njima kad su celi u plasticnoj peleni...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.7.2011 3:50:32   
Verus
Znas, koza joj je uvek lepsa u pamucnim.  Naravno, dete se mora presvlaciti, kako god da okrenes.  I ja se uvek setim kako je nama grozno eto, tih 5 dana mesecnih sto koristimo uloske, pa kako je njima...Mislim da koza ipak lepse dise i lakse je u prirodnom materijalu.  Ja doduse stavim one lanene umetke koji se mogu baciti u wc solju, pa tako bar najgora kaka ode sa tim.  Tako da nije bas ekoloski, ali sta da radim...mada i wc papir bacamo u solju, ovo nije puno razlicito, razgradjuje se.  Ipak je kaka deteta od 15 meseci dosta gadnauser posted image   Nadam se da ce se navici na nosu, i da ce to pomoci...ali bezi od nje ko djavo od krsta, da ne poverujes!

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
2.7.2011 11:55:48   
Verus
Nikako da napisem, a mozda vec i jesam ranije...ako mi je drugo dete musko, koristicu jednokratne prvih par meseci dok ne otopli, a onda SAMO pamucne.  Dokazano je da jednokratne vec tako rano uticu na smanjenje plodnosti muske dece zbog toga sto su testisi u tim vrucim pelenama, tako da....uopste necu da razmisljam.  

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.7.2011 16:48:53   
Ognjena
Hahahah jooj mogu samo da zamislim kako izgleda menjati i prati pamucnu pelenu detetu od 15 meseciuser posted image Salu na stranu, to i nas ceka, kazi mi gde si nabavila te biorazgradive uloske, to mi zvuci odlicno? Citala sam o tome na nekom hrvatskom forumu, tamo ih zovu "listicima" ali nisam nasla gde to moze kod nas da se nabavi.
A ovo za potencijalni uticaj jednokratnih pelena na plodnost kod muske dece sam i ja procitala, i moram priznati da mi zvuci logicno. Mm i ja smo duze vremena pokusavali da dobijemo bebu, pa su nam izmedju ostalog savetovali i da on po mogucstvu spava bez donjeg vesa a kada ga nosi da bude sto siri, da bi se izbeglo pregrevanje testisa sto lose utice na spermatozoide. Sto bi onda rizikovali i kod beba, kad se sve jos formira..
Ma pre neki dan sam gledala kako moja prijateljica stavlja Pampers njenoj 15-cnoj cerki, covece pa to mirise na kilometar na parfem. Neka hvala, ja cak perem i vlazne maramice, ok ja sam malo frik po tom pitanju, ali sto se mene tice - sto manje hemije to bolje.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.7.2011 16:53:09   
Ognjena
Uh, al sam zbrzala, htedoh reci petnaestomesecnoj user posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.7.2011 16:54:41   
oxy7
Ja stvarno ne mogu zamisliti da još perem i peglam pamučne pelene...

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.7.2011 19:23:32   
Verus
Ognjena: ja sam u SAD pa ti ne bih znala gde da nadjes te "listice"-mozda neka mama ovde zna??  Spas su zaista za vecu decu...Ja Pampers ne koristim BAS iz razloga sto su naparfemisani.  Zaboga, zenama kazu da nikako ne koriste mirisljave uloske, pa ista je logika kod dece.  Kad joj stavimo jednokratne, i za jaslice saljem Huggies, one nisu namirisane, super drze, nemamo problem sa propustanjem...

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.7.2011 19:24:14   
Verus
Ma kakavi! Niti ih peres niti ih peglas.  Potopis u masinu u hladnu vodu gomilu, properes na kratko pranje, i onda na vrucu vodu. Nikad ih ne peglam.
IZVORNA PORUKA: oxy7

Ja stvarno ne mogu zamisliti da još perem i peglam pamučne pelene...

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.7.2011 22:49:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ognjena: ja sam u SAD pa ti ne bih znala gde da nadjes te "listice"-mozda neka mama ovde zna?? 

U Enci menciju.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.7.2011 16:55:18   
Ognjena
E hvala Tash, pogledacu tamo. Da, sto se tice pranja i peglanja, ja sam mom bebcu prestala da peglam pelene kad je imao mesec ipo i nista mu ne fali. Ja jos uvek koristim tetra i svedske pelene, i menjam mu na svakih sat ipo u proseku, tako da ih perem svaki drugi dan. U stvari, ne perem ja vec masinauser posted image Doduse, treba uloziti malo vremena da se isperu kad se ukaki, ali je on jos mali i samo sisa pa to nije mnogo strasno. Trazi otprilike 15 minuta dnevno i posle ih drzim u kanti sa vodom i malo sirceta dok ne dodju na red za pranje. A da, treba mi jos oko 15-20 minuta da bih ih slozila kad se osuse jer jos uvek stavljamo siroki povoj. Zvuci mnogo, ali ja sam sama sa njim po ceo dan, imam i druge obaveze i kucne poslove jer nemamo bake u blizini pa se eto opet sve stigne. Nije tesko kad vidite bebino zadovoljstvouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.7.2011 16:58:56   
Verus
I bice ti lakse sa kakom kad uzmes listice, mada, dok je govance tako tecno, proci ce i kroz listice, ali tad bar jos ne smrduckauser posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
8.7.2011 20:51:36   
mikica sa
verus, mozes li mi poslati pp da vidim kakve su to pelene i gdje bih to mogla nabaviti. naravno da i ja hocu samo najbolje za svog sina, a o pranju ili peglanju nema rijeci. i ovako mu sve peglam, nema umora za to user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.8.2011 13:05:49   
Ognjena
Evo mi da se javimo, kupili smo mu dvoje onih zastitnih gacica koje ne propustaju mokracu i tecnost napolje ali propustaju vazduh unutra i prezadovoljni smo! Prvi put je prespavao noc u pamucnim pelenama i ujutru mu je pelena bila skrooooz mokra, ali nista nije proslo napolje. Resena je i moja dilema, stalno sam se plasila da mi se ne prehladi ako spava tako mokar, mada  me moja mama ubedjuje da je to nemoguce jer sam i ja odrasla u pamucnim pelenama..
Kupili smo mu i jednu pelenicu (da probamo, posto su dosta skupe moramo da se uverimo da su dobra investicijauser posted image ), mesavina bambusa i organskog pamuka. Sta da vam kazem - to je u odnosu na obicne tetra i svedske pelene cisto uzivanje! Mnooogo bolje upija pa beban nije toliko mokar, a materijal je predivan na dodir. Mana im je velika jedino sto se sporo suse posle pranja, pa pretpostavljam da cemo zbog toga morati da kupimo bar 15 ako ne i 20. Doduse, tesimo se da ce nam ostati i za drugo deteuser posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
1.8.2011 15:00:25   
Verus
joj mikice izvini sad tek vidim...evo danas kad stignem cu postaviti link kako izgledaju ove moje-a unutra stavljam obicne pamucne pelene, presavijene....
IZVORNA PORUKA: mikica sa

verus, mozes li mi poslati pp da vidim kakve su to pelene i gdje bih to mogla nabaviti. naravno da i ja hocu samo najbolje za svog sina, a o pranju ili peglanju nema rijeci. i ovako mu sve peglam, nema umora za to user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.8.2011 21:41:06   
LJuBiP

IZVORNA PORUKA: Ognjena

Evo mi da se javimo, kupili smo mu dvoje onih zastitnih gacica koje ne propustaju mokracu i tecnost napolje ali propustaju vazduh unutra i prezadovoljni smo! Prvi put je prespavao noc u pamucnim pelenama i ujutru mu je pelena bila skrooooz mokra, ali nista nije proslo napolje. Resena je i moja dilema, stalno sam se plasila da mi se ne prehladi ako spava tako mokar, mada  me moja mama ubedjuje da je to nemoguce jer sam i ja odrasla u pamucnim pelenama..
Kupili smo mu i jednu pelenicu (da probamo, posto su dosta skupe moramo da se uverimo da su dobra investicijauser posted image ), mesavina bambusa i organskog pamuka. Sta da vam kazem - to je u odnosu na obicne tetra i svedske pelene cisto uzivanje! Mnooogo bolje upija pa beban nije toliko mokar, a materijal je predivan na dodir. Mana im je velika jedino sto se sporo suse posle pranja, pa pretpostavljam da cemo zbog toga morati da kupimo bar 15 ako ne i 20. Doduse, tesimo se da ce nam ostati i za drugo deteuser posted image



Ognjena, a gde si kupila te pelene (mešavinu bambusa i pamuka) i koja je cena?

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.8.2011 21:44:14   
mikica sa
nema problema draga user posted image
hvala puno.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
4.8.2011 14:08:10   
Ognjena
Ognjena, a gde si kupila te pelene (mešavinu bambusa i pamuka) i koja je cena?
IZVORNA PORUKA: LJuBiP


Ljubip, ove pelenice mozes da pogledas ovde, mada mi smo razmisljali i o obicnim pamucnim jer su skoro duplo jeftinije - mozes da pogledas na ovom sajtu. Nama treba otprilike 20 komada, sto je u prvoj verziji oko 250 eura (mislim na ove mesavinu bambusa i organskog pamuka) a u drugoj verziji bi to bilo oko 150 eura. Razlika nije mala uopste, razmisljam cak i da kombinujemo malo ovih malo onih, mada mi je najbitnije kako upijaju a u tom slucaju cini mi se da prednost imaju ove skuplje. Uz njih ide i dodatni ulozak, to je ukljuceno u cenu. Mm kaze da kupimo i jedne ove jeftinije pa da uporedimo, mislim da cemo na kraju to i uraditi.
Kad budem stigla stavicu ovde fotke kako izgleda bebac u tim pelenicamauser posted image

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
4.8.2011 14:09:53   
Ognjena
E sto sam se ja posvadjala sa ovim citiranjem...user posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
4.8.2011 17:19:57   
Verus
mikice, vidi ovde:


KLIK
 
Tako izgledaju, isti fazon kao one skupe...spolja pamuk, unutra ne promocivi deo, pa ja savijem onu obicnu pamucnu pelenu i stavim unutra.  Inace su cene tih pelena u SAD od 15-30$ za komad, a ja ove platim $3.  Stvarno jeftino, a nista nisu losije od onih skupih.  Nema nekih slicica i dezena, ali koga briga.  Imaju samo 2 boje: bele na plave tufnice, i bele na roze tufnice....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
4.8.2011 18:44:59   
mikica sa
ma bas me briga za dezene, bitna mi je funkcija. bas ti hvala. ljubimo vas user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
4.8.2011 18:46:22   
Verus
i mi vas! ako nadjes tamo nesto slicno uzmi!  Ove sto su 2 in1 gde ne dodajes pelenu unutra su skupe, a ako  nadjes ovako nesto slicno a da stavljas pelenu unutra, puno je bolja opcija i manje ti treba komada!

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
4.8.2011 21:34:12   
LJuBiP
Ognjena, hvala puno user posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.8.2011 11:54:33   
Ognjena
Jao Ljubip, tek sad vidim da ti nisam ostavila drugi link... Skroz sam izgubljena, ovih dana nas muce zubici pa mama slabo spava
Evo KLIK za ove druge pelene

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.8.2011 11:58:54   
Ognjena
Ma sta mi se zahvaljujes, nikakav problemuser posted image Drago mi je da vidim da se sto vise mama interesuje za alternativu (ja sam "zadrti" ekologuser posted image ).
Pisi za koje si se odlucila, i ja ovih dana planiram da nabavim i ove druge pa da uporedim. Koje pelenice sada koristis?

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
5.8.2011 12:17:02   
usamljena
Ja sam kupila jednu ovu platnenu pelenicu u DM- u, cisto da probamo, i user posted image je sve proslo user posted image   Vidim dete totalno mokro, jos reko da mi je "locirati baru" user posted image a ono flekurina na sred sobe! I njoj smesno kaze "Uuuuuuuuu, ta ci ujadija"!



_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here