|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.12.2010 2:07:26   
verpet
Moj beban je sad skoro 10 meseci i od treceg meseca iskljucivo koristim platnene(do treceg smo kombinovali).
Koristim vrstu u kojoj se beba ne oseca mokrom,nije pamuk do koze vec flis pa je suv na dodir.
Pelena je jedna velicina od 3.5kg-15kg pa se ne kupuju razlicite velicine,ulosci se dodatno stavljaju u dzep za extra upijanje i bolje pranje i brzo susenje(za sat  bez susilice).
Sto se tice ukakanih pelena ja moje isperem jakim hladnim tusem i sve spadne(bez dodirivanja kake)a koristim povremeno i papirice za kaku pa samo bacim a pelene ciste.Nista dodatno vremena ne ulazem na njih,masina pere pa pere.Muz ih presvlaci kao i Pampers samo zakaci drikere oko struka,
Bebi je daleko udobnija,mekana je i ostaje takva(nakon meseci pranja).
Moja sestra zivi u Sbiji i saljem joj ove pelene za prodaju.Sad ima nove modele i super su kvaliteta.Ima i dodatne uloske od Bambusa uz njih.
Ovde mozete videti slike i vise o peleni.

edit Alexx RR: reklamiranje na forumu je zabranjeno. Ako želite da se reklamirate, kontaktirajte marketing portala.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 21.12.2010 10:44:36 >

(odgovor članu Zena a Mahatma)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
23.12.2010 15:16:37   
verpet
Izvinjavam se,nisam imala nameru da se ja reklamiram,jer ja od pelena nemam nista i onako,mada ispade tako.
Samo zelim da mame koje razmisljaju bar malo o platnenoj znaju da ima vise vrsta platnenih pelena i da se razlikuju puuuuuno medjusobno.
Neko je napisao da ce probati par razlicitih platnenih i to je i moj predlog da probate po 2platnene pelene, razlicite ,pa u praksi vidite sta vam(bebi) najvise odgovara.2 Pelene su malo pakovanje Pampersa koje potrosite za 7dana,pa se zaista isplate brzo cak i ako kombinujete.
Ja sam imala platnene u kuci, par nedelja mi je trebalo dok sam ih probala prvi put(misleci nemam vremena za to sa dvoje male dece i 0 pomoci od drugih),ali zaista nisu nista dodatno posla osim stavljanja u masinu a ne u kantu za smece.Po broju presvlacenja,nista cesce ne presvlacim od kratkotrajne,na do nekih 3sata po danu.Za noc stavim 2 uloska od Bambusa u pelenu i traje mi duze od bilo koje kratkotrajne i do 12sati,beba se oseca suvom celu noc skoro jer je flis do koze suv i ako je ulozak potpuno namocen.

(odgovor članu verpet)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2011 15:45:32   
bojanica7
evo mi smo pre nekoliko dana (s nepune cetiri nedelje) poceli da kombinujemo. danju pamucne (one iz zr), nocu pampers. i zasad sam bas bas zadovoljna. s tim da kad bas piski, onda se menjaju i pantalonice i majica user posted image dakle, neophodna je ona svedska najlon, kako se vec zove. pisem jos o tome kad budem imala vise iksustva. zasad mi je odlicno user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu verpet)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2011 16:13:01   
Olga75
bojanice a jel' ima jos negde da se kupe te gumene gacice user posted image
kad je moj brat bio mali secam se da je imao neke u ludim bojama ali mi se cini da se beba ispod toga moze upariti


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2011 16:15:32   
Anoniman
Olga ima u Aksi .

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
21.1.2011 16:19:20   
Olga75
pre nego sto se zvercica rodila ja sam dugo razmisljala o povijanju samo u pamucne pelene , kad se rodila i pocela da puni iste definitivno sam oodustala , to su brda i brda pelena za peglanje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
26.5.2011 21:22:08   
Zena a Mahatma
Mi koristimo samo pamučne pelene i dobijamo samo pohvale od svih lekara i sestara na koje niđemo.
Na prvom pregledu doktorica nam je otvoreno rekla da nikada više nije bilo alergija i infekcija. Kaže infekcije su jake kod devojčica, a kod dečaka se sumnja da će biti velikih problema sa plodnošću, zbog pregrejavanja.
Prijatelji koji su koristili uglavnom su imali neki problem tokom godina, e.coli, candida a o osipima da ne pričam... mi za sada nikakvo crvenilo :D

Sada mi je žao što sam u porodilištu dozvolila da me ubede da koristim plastične pelene.

Većina ljudi se vadi na veliki posao oko pamučnih pelena, ali evo ja sama vodim računa o detetu i stignem sve da operem, opeglam (1h-svako drugo veče) a imam samo osećaj zadovoljstva kad ga previjem u nešto prirodno.
Odluku sam donela kako zbog toga kako sam se ja osećala u toj šugavoj hemiji tako i zbog ekologije.
IPAK, na kraju krajeva mi moramo da vodimo računa kakvu planetu ostavljamo svojoj deci.

_____________________________

Kao mala sam verovala da ću promeniti svet. Možda je to smešno, ali ja i dalje duboko verujem da smo svi pomalo Mahatma. Zato kad odmaram od posla radim na svom sajtu, pokrenutog da pomogne ljudima sa životnim problemima.

(odgovor članu verpet)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
26.5.2011 21:24:28   
Zena a Mahatma
Grozne su te u AKSI, ima kvalitetnih od kompanije DajDaj pelene, materijal je prozračniji ulazi vazduh a ne izlazi vlaga. Iskrena preporuka!!!

_____________________________

Kao mala sam verovala da ću promeniti svet. Možda je to smešno, ali ja i dalje duboko verujem da smo svi pomalo Mahatma. Zato kad odmaram od posla radim na svom sajtu, pokrenutog da pomogne ljudima sa životnim problemima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
26.5.2011 21:37:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zena a Mahatma

Mi koristimo samo pamučne pelene i dobijamo samo pohvale od svih lekara i sestara na koje niđemo.
Na prvom pregledu doktorica nam je otvoreno rekla da nikada više nije bilo alergija i infekcija. Kaže infekcije su jake kod devojčica, a kod dečaka se sumnja da će biti velikih problema sa plodnošću, zbog pregrejavanja.
Prijatelji koji su koristili uglavnom su imali neki problem tokom godina, e.coli, candida a o osipima da ne pričam... mi za sada nikakvo crvenilo :D

Sada mi je žao što sam u porodilištu dozvolila da me ubede da koristim plastične pelene.

Većina ljudi se vadi na veliki posao oko pamučnih pelena, ali evo ja sama vodim računa o detetu i stignem sve da operem, opeglam (1h-svako drugo veče) a imam samo osećaj zadovoljstva kad ga previjem u nešto prirodno.
Odluku sam donela kako zbog toga kako sam se ja osećala u toj šugavoj hemiji tako i zbog ekologije.
IPAK, na kraju krajeva mi moramo da vodimo računa kakvu planetu ostavljamo svojoj deci.

Svaka castuser posted image
Za infekcije sam i ja cula. Posebno je ucestala eserihija kod malih beba.

(odgovor članu Zena a Mahatma)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
31.5.2011 16:19:53   
morena
Da se i ja javim tu. I mi od prvog dana koristimo isključivo pamučne pelene. Super su. I uopće mi nije teško. Perem skoro svaki dan mašinu, svaki dan peglam, ali sam jako zadovoljna. I Jakov također. Svima bih preporučila.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
31.5.2011 16:20:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: morena

Da se i ja javim tu. I mi od prvog dana koristimo isključivo pamučne pelene. Super su. I uopće mi nije teško. Perem skoro svaki dan mašinu, svaki dan peglam, ali sam jako zadovoljna. I Jakov također. Svima bih preporučila.

Svaka ti cast Morenchikuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
31.5.2011 16:27:37   
morena
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: morena

Da se i ja javim tu. I mi od prvog dana koristimo isključivo pamučne pelene. Super su. I uopće mi nije teško. Perem skoro svaki dan mašinu, svaki dan peglam, ali sam jako zadovoljna. I Jakov također. Svima bih preporučila.

Svaka ti cast Morenchikuser posted image user posted image user posted image

Ma nije to problem, verka. Jako su mi antipatične ove umjetne pelene. Kad čujem reklamu: i do 9 sati suha guza. Ma šta je u toj peleni da može 9 sati bit suha???? I ja da to bebi stavim na guzu?? Nema šanse.


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
31.5.2011 18:53:51   
Verus
Ja kad koristim pamucne, nikad ih ne peglam.  U jaslicama naravno jednokratne, kuci kad god mogu pamucne...osobito sad kad cu da je stavljam cesto na nosu....preko vikenda kad god smo napolju u dvoristu, ne stavljam joj peleneuser posted image  juce je uspela da se tako ukaki 2x pa je bilo veselo.  Na kraju sam je pustila da gola ide po dvoristu, pa ako treba nek cucneuser posted image  Ah sto je uzivala, ko mala zivotinjica!

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
31.5.2011 21:47:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja kad koristim pamucne, nikad ih ne peglam.  U jaslicama naravno jednokratne, kuci kad god mogu pamucne...osobito sad kad cu da je stavljam cesto na nosu....preko vikenda kad god smo napolju u dvoristu, ne stavljam joj peleneuser posted image  juce je uspela da se tako ukaki 2x pa je bilo veselo.  Na kraju sam je pustila da gola ide po dvoristu, pa ako treba nek cucneuser posted image  Ah sto je uzivala, ko mala zivotinjica!

Zamisljam scenuuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
31.5.2011 22:04:58   
Malecka074
Verus, kako te sluze ove moderne pamucne pelene? Kako si zadovoljna? Ja razmisljam...da li njih da uzmem...Pa me zanimaju iskustva drugih. Unapred se zahvaljujem.user posted image

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
3.6.2011 16:15:08   
Ognjena
I mene zanima kako vas sluze ove sivene pamucne pelene, mi imamo mesec ipo dana i samo nocu koristimo jednokratne i to najvise zbog toga sto se plasim da mi beban lezi mokar celu noc. Preko dana iskljucivo pamucne pelene, jeste da ima malo vise posla dok se operu i ispeglaju, ali to je sada tako posto je jos mali za kasnije planiramo da kupimo ove pamucne sivene. Moram da kazem da mi uopste nije tesko da to radim za svog bebca jer kad vidim kako se buni kad mu stavljam jednokratne uvece odmah znam da smo doneli pravu odluku. Iskreno, jedva cekam da jos malo otopli, nema sanse vise da mu obucem jednokratne. Zanima me kako to funkcionise zimi, da li beba moze da se prehladi ako je nocu u mokrim pelenama ili ako je preko dana napolju u njima? Ima li neko iskustva?

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
14.6.2011 22:39:48   
LJuBiP

IZVORNA PORUKA: verpet

Moj beban je sad skoro 10 meseci i od treceg meseca iskljucivo koristim platnene(do treceg smo kombinovali).
Koristim vrstu u kojoj se beba ne oseca mokrom,nije pamuk do koze vec flis pa je suv na dodir.
Pelena je jedna velicina od 3.5kg-15kg pa se ne kupuju razlicite velicine,ulosci se dodatno stavljaju u dzep za extra upijanje i bolje pranje i brzo susenje(za sat  bez susilice).
Sto se tice ukakanih pelena ja moje isperem jakim hladnim tusem i sve spadne(bez dodirivanja kake)a koristim povremeno i papirice za kaku pa samo bacim a pelene ciste.Nista dodatno vremena ne ulazem na njih,masina pere pa pere.Muz ih presvlaci kao i Pampers samo zakaci drikere oko struka,
Bebi je daleko udobnija,mekana je i ostaje takva(nakon meseci pranja).
Moja sestra zivi u Sbiji i saljem joj ove pelene za prodaju.Sad ima nove modele i super su kvaliteta.Ima i dodatne uloske od Bambusa uz njih.
Ovde mozete videti slike i vise o peleni.

edit Alexx RR: reklamiranje na forumu je zabranjeno. Ako želite da se reklamirate, kontaktirajte marketing portala.


A gde se kupuju ove pelene, ulosci za kaku i ulosci za upijanje? Za sve ovo prvi put sad cujem

(odgovor članu verpet)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.6.2011 1:05:54   
Verus
malecka, ja u te sivene pelene (deo sa cickom, sarene) stavim obicnu tetra pelenu savijenu.  ove moje imaju vec nepromocivi deo ugradjen, tako da je to sve sto stavim i sasvim je ok.
IZVORNA PORUKA: Malecka074

Verus, kako te sluze ove moderne pamucne pelene? Kako si zadovoljna? Ja razmisljam...da li njih da uzmem...Pa me zanimaju iskustva drugih. Unapred se zahvaljujem.user posted image

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.6.2011 1:07:45   
Verus
Samo da dodam, da ne propustaju AKO redovno menjas...naravno da nisu kao ove jednokratne, ali mislim da je to i poenta osobito kod beba koje uce na nosu.  Novorodjence je ipak lakse u jednokratne: cesto kake i piske i osobito zimi, bi bili hladni da su upiskeni u pamucnoj peleni....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.6.2011 8:33:34   
Shishica
Kod nas u ZR-u je bilo tih Bambinovih pelena pamucnih..imamo i temu gde se spominju i link sam stavila.. imaju i svasta nesto.. ali vise nisam vidjala..samo tad, pre nekih pola godine. Dosta su bile skupe. Secam se da sam ih zelela, ali nisam smela nikome ni da spomenem.

Nedavno sam htela da uzmem te pelene da nastavimo sa njima iako nemam nista protiv jednokratnih. Ama bas nista.. ali tako smo mi prosli.. neko ne prodje dobro, ali neko ne prodje ni sa pamucnim.. izes ga, kako cija guza user posted image

A gle! Sad sam procitala sa prethodne strane iskustvo sa tim pelenama user posted image E bezveze..

< Poruku je uredio Shishica -- 15.6.2011 8:48:07 >


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.6.2011 9:00:20   
Shishica
Hajde ako jos neko ima iskustva sa ovim pelenama iz ZR-a, bas me zanima .. koliko cesto trebaju da se menjaju, a da beba ne bude mokra do grla user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
15.6.2011 13:00:13   
Malecka074
Ja sam ih narucila. Pa videcemo kako ce da sluze. Naravno da cu imati za svaki slucaj i jednokratne pelene. Ali cu se truditi da sto vise koristim ove pamucne. Pamuk je pamuk. Bolje da češće presvlačim bebu nego da mi bude u "najlonu".

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
22.6.2011 14:35:19   
Ognjena
Hajde pisite mi malo o iskustvima sa pamucnim pelenama zimi, mi planiramo da kupimo ove pamucne sa driherima, ali me zanima kako ce to da funkcionise kad zahladni. To nam je bas ozbiljna investicija, jer bi mi kupili 20ak komada, ali bih volela prvo da cujem sta da radim za par meseci kad prodju vrucine, stalno mislim da ce beban da mi se prehladi ako izadjemo napolje u njima a one budu mokre posle sat-dva.
Za koji dan idemo kod pedijatra na kontrolu ali bih vise volela to da cujem iz prve ruke.

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
22.6.2011 15:29:31   
Olga75
ja sam koristila samo pampers i nikada mi se nije ojela , osula niti imala neku urinarnu infekciju a dve i po godine je nosila pelene 24 h
sto se tice plastike i razgradnje i zagadjenja planete slazem se
ali sto se tice dobrobiti bebine guze ne slazem se
kad stavis tetra ( pamucnu ) pelenu moras necim da je ucvrstis da li zihericom ili svedskim gacama ili nekim uckurom
pa onda gumene gace , koje su plastika i koje pomazu da se beba upari ispod pelena ili zapati : ojed , osip ili urinarnu inf
okreni - obrni moraju  se presvlaciti na 2 - 3 sata
i zato spomenik onome ko je izmislio jednokratne pelene

ps. bebe se stalno moraju presvlaciti bez obzira koje pelene da se koriste


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Pamučne pelene - vapaj beba i prirode
22.6.2011 17:41:26   
Verus
ognjena: iskreno ja ne bih pustala dete zimi u tome, jedino ako imas priliku da odmah presvlaci kad se upiski.  Ja ih koristim samo kada smo kuci, i naravno toplo je...u jaslice saljem Huggies. 

Mada, sad sa starijim detetom je bas gadno kad se ukakeuser posted image   Ali dobro, nadam se da ce pomoci da se brze nauci na nosu..

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here