|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 10:35:01   
Khaleesi
Dobro jutro trudnice. Maruska sad sam videla tvoje postove. Mnogo mi je zao sto se tako zavrsilo. Nije ti uteha da se svima desilo ali eto desava se. Ja se jos nisam izvukla skroz, rasplakala sam se zbog tvoje tuge, mene jos drzi moja. Verovatno ce uvek i da nas drzi. Idemo dalje. Bog ti ne bi dao veci teret nego sto mozes da podneses. Ti si jaka zena i bices mama opet. Veliki zagrljaj 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 11:15:23   
Dora89
Marushka, sad sam zaplakala čitajući tvoji poruku. Proći će, draga. Nikad nećeš zaboraviti tu bebu takvu kakvu si je videla, i uvek ćeš se sećati da si nekad davno imala ćerku, ali živećeš normalno. Brz oporavak ti želimo!

Lesli, mnogo mi je drago što su ti moji saveti pomogli. Nisam znala da je taj post bio tako edukativan. Baš si me obradovala! Samo što sam posle pročitala Marushkinu poruku, pa se sad ne radujem toliko, inače mnogo volim ako nekome bilo kako mogu da pomognem.

Žene, pustite tu malograđanštinu, da vas neko ocenjuje da li ste se namučile ili niste. Nije to izbor, tipa hoćeš silikone ili nećeš, nego lekar tako proceni da mora i kraj priče. Ja sam birala vaginalni porođaj, doslovno birala, jer sam imala dijagnozu koja indikuje CR, ali je dr smatrala da može sve dobro da prođe prirodno, i pitala me da li bih pristala da probamo vaginalno, pa da idem na hitan carski ako zapne, i ja sam pristala. Porodila sam se vaginalno sa epiduralom, sve je prošlo dobro, i moje mišljenje je da mi je porođaj bio lakši nego da trpim sve posledice CR. Sa epiduralom, naglašavam, i uvek bih ga tražila. Mučile se ili ne mučile na porođaju, rezultat je isti i to je najvažnije. A mukama na porođaju neka se hvale one koje nemaju čim drugim da se pohvale.

< Poruku je uredio Dora89 -- 17.10.2019 11:22:09 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 11:31:57   
Maruska15
Porodjajni bolovi nisu strašni kad znaš da ćeš uzeti u ruke svoju bebicu živu i zdravu. A U mom slučaju zaista kažem mnogo sam se namucila,velike su to muke 12 ipo sati a znaš da te na kraju svega toga ne čeka ništa. Danas izlazim iz bolnice. Praznih ruku i slomljenog srca.... E to boli više od bilo kojeg porodjaja!!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 11:36:06   
kamičak
Drzi se, Maruska, zelim ti da se jednog dana vratis na trudnicke teme. Sad pokusaj da nadjes utehu u rasirenim rucicama koje te cekaju kod kuce, zelim ti snagu, hrabrosti vec imas.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 14:30:33   
popkica bebic
Pozdrav, mame! Zaista se neprijatno osećam da pišem nakon svega sa Maruskom, ali.... Ionako nemam šta da kažem, ali pitale ste za mene. Ja neću skorije. Meni je ipak pravi termin sledeće nedelje, iako je po ciklusu u nedelju. Uh... Otvorena sam prst i po i to je sve što znam. Ginekolog mi ne potpisuje odobrenje za epidural, jednostavno ne mogu da ga ubedim. 😥 Samo molim Boga da bude dobro i brzo sve! 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 15:13:33   
emicaa
Maruska dusa me boli moje saucesce.Samo ti znas kako ces izdrzati bol

A mi smo sve tu da ti bar ovako rijecima pomognemo

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 16:23:17   
branki*
maruskauser posted image user posted image user posted image ne znam sta da kazem,nemam sta..neka tI dragi Bog da snage.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 16:36:06   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Pozdrav, mame! Zaista se neprijatno osećam da pišem nakon svega sa Maruskom, ali.... Ionako nemam šta da kažem, ali pitale ste za mene. Ja neću skorije. Meni je ipak pravi termin sledeće nedelje, iako je po ciklusu u nedelju. Uh... Otvorena sam prst i po i to je sve što znam. Ginekolog mi ne potpisuje odobrenje za epidural, jednostavno ne mogu da ga ubedim. 😥 Samo molim Boga da bude dobro i brzo sve! 




Zasto ne mozes da dobijes epidural ako zelis?! Kakvo odobrenje to treba? Zar se ne dogovaras to u bolnici u kojoj se poradjas?! Izvini pitam jer ne znam kako funkcionise a nije mi jasno,da ako zena zeli zasto ne moze da dobije epidural. Narocito kad se neko plasi kao ti. Zasto sebe mucila? Bas ne razumem....ali ne brini Popkice,sigurna sam da ce sve biti kako treba,ipak je to trece,sanse su svakako vece da se sve zavrsi brzo i lako nego da traje ☺️☺️Gotovo je to,jos malo i bebica ce ti biti u rukama a sve ovo iza tebe☺️☺️

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 17:07:13   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Pozdrav, mame! Zaista se neprijatno osećam da pišem nakon svega sa Maruskom, ali.... Ionako nemam šta da kažem, ali pitale ste za mene. Ja neću skorije. Meni je ipak pravi termin sledeće nedelje, iako je po ciklusu u nedelju. Uh... Otvorena sam prst i po i to je sve što znam. Ginekolog mi ne potpisuje odobrenje za epidural, jednostavno ne mogu da ga ubedim. 😥 Samo molim Boga da bude dobro i brzo sve! 





Popki, nemoj da brines, bice lako i brzo! Trece ne moze da bude sporo. Kiss

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
17.10.2019 18:39:01   
Maslacak15
primi moje saucesce Maruska. zao mi je sto si se povrh svega i namucila. ali mora se dalje. odboluj....budi jaka!!!


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 11:54:55   
Dora89
Već drugi dan plačem zbog tvoje pesme, Marushka. Toliko si lepo izrazila taj bol, ganula bi i onog ko nije to doživeo. Drži se, draga, imaš zbog koga moraš da ostaneš jaka! Uživaj u lepim trenucima sa porodicom, provodite vreme zajedno, stalno radi nešto da okupiraš misli, iskoristite svi zajedno ovih još nekoliko lepih dana da idete negde... Sve će vremenom doći na svoje mesto!

Popkice, a zašto neće da ti odobri? Koagulacija, trombociti, kičma...?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 12:39:52   
popkica bebic
Ginekolog mi je stava da je to treće dete i da nema potrebe da primim anesteziju. Inače, nisam ni radila analize pred epidural, ali verujem da bih smela da primim jer sam bila i pod opštom dva puta, ne znam. Sada se mnogo brinem, ovo kod mene traje predugo, baš više nisam svoja 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 12:46:11   
vonavoj
Popkice draga,sve smo prosle kroz to..strah te je jer si vec prosla,znas kako ide,svasta si i cula..ali bice sve ok. Ako si imala prva dva dobra porodjaja,i treci ce biti takav!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 12:49:47   
Maruska15
Drage moje hvala svima na podršci,na utesnim rečima. Ja više neću da se javljam i da mracim tako divnu temu. Želim vam svima sve najbolje,zdravu i živu dečicu. Možda se opet vratim sa lepim vestima....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 12:52:36   
popkica bebic
Ne znam šta da kažem. Imam strašan utisak da neću umeti da se porodim, da istrpim bolove i da će tamo da urlaju na mene. Prvi put sam se poradjala duže od 24h, od toga 16 h sam bila bez vodenjaka, a drugi put sam imala blag, neredovne kontrakcije do ponoći, a od ponoći do 6:20 kada sam se porodila jake bolove. I vodenjak je pukao par minuta pre izlaska bebe. Sada sam istraumirana da više ne mogu da razmišljam o drugim stvarima, uuuu užasno se bojim! Svega! 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 12:55:02   
vonavoj
Popkice,boli do zla boga,ali ide sve brze..na to misli,!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 12:56:37   
popkica bebic
Joj... Kuku! 😥😥😥😲😲😲



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 14:18:03   
kamičak
Draga Popki, porodjaj ne moze biti gori od ovoga sto sada sama sebi radis, naravno nehotice. Slusaj dr i ne lupaj glavu previse. Pozdravljam te ☺


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 14:59:46   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Joj... Kuku! 😥😥😥😲😲😲





Slazem se s Kamickom,bas mucis sebe jer drugog izlaza nema😄😄mozda da jednostavo pokusas sebe da ubedis da nema izlaza,mora se i to je to,pokusas da ne mucis sebe...verovatno si to i probala ali je strah veci...ali tako mi je zao kad procitam koliko se plasis i kako te to muci da osecam potrebu da kazem bilo sta,koliko god to bilo ocigledno☺️☺️Ostalo je jos malo,pred finish si sami,sve je proslo kako treba,dobro ste oboje i sad ostaje jos samo da se upoznate nakon ovih devet meseci🥰🥰najtezi i najlepsi deo😘😘😘

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 16:02:46   
Beca.t

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Drage moje hvala svima na podršci,na utesnim rečima. Ja više neću da se javljam i da mracim tako divnu temu. Želim vam svima sve najbolje,zdravu i živu dečicu. Možda se opet vratim sa lepim vestima....



Draga Maruška, uvek možeš da pišeš. Ovo je tema za sve nas, uopšte ne mračiš već si deo naše družine kojoj se na žalost desila veoma loša situacija. A mi smo tu da ti koliko je moguće olakšamo...

Ljubim te i želim ti da se što pre oporaviš!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 18:07:04   
kamičak
Maro, mozes da pises u temi "razgovori mama", a navijamo da se vratis u ovu kad budes spremna ❤


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
18.10.2019 22:59:54   
bubulence
Maruska, pisi nam u drugim temama.

Popki, svaki sledeci porodjaj je sve brzi... To neka ti bude uteha. Bolece sigurno, ali ce i biti expresno. Meni nije jasno zasto dr uopste ima potrebu da daje misljenje o epiduralu (osim ako postoji zdravstveni problem). Ako zelis treba da ga dobijes, ko pita doktora... 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
19.10.2019 2:06:45   
popkica bebic
U našem gradu treba preporuka ginekologa, pa onda sa njom odeš anesteziologu, on tek uputi na analize koje treba uraditi pre epidurala i ako je to, zajedno sa pregledom u redu, onda dobijaš epidural. Ginekolozi se mahom bune, ali pristaju, a ovakav meni ubeđuje da će to ići, maltene ko od šale. Pa, to niko ne može da zna! Ostaje mi samo nada da će biti sve dobro pre svega i što je kraće moguće. Svakojake misli imam i neobuzdan strah. Čak mi i pritisak blago skače, pa se vraćaju u normalu. Maja, sama sam kriva, ali jednostavno ne umem da objasnim zašto se ovoliko bojim. Delimično super zašto toga krivina kojekakvi novinari koji objavljuju vesti o tragedijama raznih vrsta, a ja i nehotice pročitam. Ma, stvarno sam bljak! 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
19.10.2019 2:08:20   
popkica bebic
Joj, obećavam da ću baciti ovaj glupi telefon!😡



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
19.10.2019 10:00:52   
kamičak
Hej, Popki, sta mislis koliko stotina ili hiljada trudnoca je vodio tvoj ginekolog, valjda ume covek da proceni situaciju. Naravno da ne postoje stopostotne garancije, ali negativnim mislima sigurno neces postici nista pozitivno. Drzi se i probaj da prebacis fokus sa trudnoce na nesto drugo.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here