|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:10:42   
Maslacak15
pitaju pitaju, mene svaki put pitaju a sto ? Jel moralo? Sto bi se ja pravdala..... Svaka prethodna operacija materice je teoretski rizik i racuna se kao i CR, ali ne iskljucuje automatski mogucnost prirodnog. Ovde posle prvog carskog isto moze prirodni da se proba u vecini slucajeva. Tek za treci porodjaj, ako su prva dva bila carska, nema biranja.
Ovde nema spavanja na carskom, svi se rade u spinalu osim ako nema drugog izbora ali evo ja neznam slovom i brojem nikog ko je imao opstu anesteziju a znam bar 10 zena licno koje su imale carski. Inace rizik raste sa svakim i pet je po meni vec hrabro, ali zavisi od slucaja do slucaja i jednostavno nije tacno da ne moze vise od dvoje dece sa carskim. Ja nisam imala bas nikakvih problema ni u trudnoci ni na porodjaju ni tokom oporavka. Jeste moja Dr sizela i terala me da idem na extra ultrazvukove zbog pracenja oziljka na materici ali ja bas nisam imala nikakvih problema. Sve su to jako malo cifre. Komplikacije se desavaju u tipa 3-4% slucajeva kod treceg carskog a kod prvog u samo 0,5%. Tako da matetamiticki to je 4-5 puta riskantije ali bude sve u apsolutnom redu u 96% slucajeva.

bojana to je deskriptivan tesko je znati sta znaci. Vazno je da beba dobro napreduje i da proveravaju protoke i bice sve ok.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:26:07   
blizanac2

Ja sam jednom prilikom pricala sa profesoricom na faxu, i dotaknemo se te tema, i ja kazem kako se spremam za proces vto, kaze ona-jao pa to je klasicna operacija, jel da? Zena, majka dvoje dece, profesor, doktor nauka.. Nisam znala sta da joj kazem. Tako da eto, neupucenost ili sta god. 🙂
IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: kamičak

Beco, nisam sigurna da ljudi imaju lose namere kada vto vide kako kazes, pre ce biti da su neupuceni..



Verovatno, sada je nekako to i uslo u usi drugima ali pre 10-15 godina bilo je neprijatnih situacija. 



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:28:31   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2


Ja sam jednom prilikom pricala sa profesoricom na faxu, i dotaknemo se te tema, i ja kazem kako se spremam za proces vto, kaze ona-jao pa to je klasicna operacija, jel da? Zena, majka dvoje dece, profesor, doktor nauka.. Nisam znala sta da joj kazem. Tako da eto, neupucenost ili sta god. 🙂
IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: kamičak

Beco, nisam sigurna da ljudi imaju lose namere kada vto vide kako kazes, pre ce biti da su neupuceni..



Verovatno, sada je nekako to i uslo u usi drugima ali pre 10-15 godina bilo je neprijatnih situacija. 






😀😀😀

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:47:20   
kamičak
Pusti ti profesorku i vto, imas fakultetski obrazovane ljude koji ne poznaju osnove pravopisa srpskog jezika. Pogledaj samo situaciju na ovom forumu ne moras dalje. Nazalost je sterilitet danas toliko rasprostranjen da je tesko ne cuti bar osnovne stvari o vto.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:53:12   
blizanac2
🙊😂😂😂 Necemo siriti temu, izbice rat 😄

Dan je prelep, uzivajte drage trudnice 💞

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 13:44:34   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2

🙊😂😂😂 Necemo siriti temu, izbice rat 😄

Dan je prelep, uzivajte drage trudnice 💞



😆😆😆😆😆😆😆

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 16:04:57   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: kamičak

Pusti ti profesorku i vto, imas fakultetski obrazovane ljude koji ne poznaju osnove pravopisa srpskog jezika. Pogledaj samo situaciju na ovom forumu ne moras dalje. Nazalost je sterilitet danas toliko rasprostranjen da je tesko ne cuti bar osnovne stvari o vto.
[/quote


Kamicak, cemu takav post? Evo ja mogu u svoje ima da kazem da u brzini kucanja milion puta pogresim ili permutujem slova posto u glavnom kuckam sa telefona a telefon i sam spaja neke reci. Ako cemo da gledamo pravopis, onda ovo nije mesto za razonodu vec treba svi da razmisljaju o tome kako pisu. Opusti se malo i pusti druge da uzivaju. Pravopis je vazan ali ovaj forum nije mesto za preslisavanje o poznavanju sprskog jezika i knjizevnosti. Jesi li ti RR devojka ili si trudnica na forumu?

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 21:21:11   
AnaTamara
Samo da se prijavim... Bila sam na ctg, imam kontrakcije ali nemam bolove pa su me poslali kuci. Ukoliko nocas budem imala bolove da idem u bolnicu, ako ne budem, onda ujutru u 10. Poljubac drage moje



_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 21:56:38   
Bebana17
Ana Tamara, neka sve prođe u najboljem redu user posted image . Čekamo vesti! Srećno!

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 22:40:58   
blizanac2

Drzimo fige, neka bude brzo i lagano! ❤️ Cekamo lepe vesti! Srecnoooo 💫
IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Samo da se prijavim... Bila sam na ctg, imam kontrakcije ali nemam bolove pa su me poslali kuci. Ukoliko nocas budem imala bolove da idem u bolnicu, ako ne budem, onda ujutru u 10. Poljubac drage moje





(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 22:41:52   
Beca.t
Ajmo Ana!!! Samo hrabro i cekamo da se javis ❤❤❤🍀🍀🍀

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 22:52:03   
bubulence
AnaTamara srecno!

Da li se javljala Maruska? 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 4:28:19   
AnaTamara
Hvala punoooo 😘 imam bolove, ali su podnosljivi, valjda cu izdrzati do 10h, da moj dr bude tu. Naravno spavanja nema 😴

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 6:11:11   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Hvala punoooo 😘 imam bolove, ali su podnosljivi, valjda cu izdrzati do 10h, da moj dr bude tu. Naravno spavanja nema 😴



Ana, srecno! ❤

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 7:57:53   
Bojana05
🤗🤗🤗🤗Srecnoooooo AnaTamara🥰🥰🥰🥰uskoro ces upoznati svoju bebicu,joj😍😍😍😍😍😍😍

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 11:03:14   
blizanac2
Da li se neko cuo sa Maruskom, kako li je ona? 


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 12:45:54   
Beca.t
Danas se moja kuma porodila lako i brzo. 🤗 Kaze moj muz da je danas divan dan za zene, lako se poradjaju..nadam se da ce tako i Ana da prodje! Cekamo je da nam se javi. 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 14:07:27   
Bojana05
Nadamo Beco da je tako🤗🤗🤗🤗🤗Jesi li se ti mozda cula s Marushkom,znam da ste pominjale da razmenite telefone...mada ako je u bilnici i rade na povecanju plodove vode onda i nema sta mnogo da nam javi sem da lezi i ceka....

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 18:41:03   
Maruska15
Dobro veče drage moje. Nije me bilo ovih dana...Nisam imala snage ni volje ni za šta. Danas mi je komisija potpisala,ujutru u 8h idem na nazovimo porodjaj. Ako ima neka sa sličnim iskustvom i ako postoji tema neka se javi da razmenimo iskustva. Hvala svima! Molite se za mene. 


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 18:51:21   
lesli
Maruska, zao mi je...
Bila je nedavno clanica tamaricapn koja je nakon uspesne vantelesne morala na indukovani pobacaj. Dora89 je imala slicnu situaciju kao ti. Probaj na pp da ih kontaktiras ili mozda bolje otvori novu temu u odeljku spontani pobacaj (ako vec ne postoji), mozda ce ti se javiti jos neko...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 21:16:22   
Bebana17
Maruška, mnogo mi je žao. Neka se sve završi što brže i bezbolnije po tebe i tvoju porodicu. Ljubim te.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 21:20:20   
Beca.t
Maruska, uz tebe smo! Ljubim te punooo!!!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
14.10.2019 22:29:31   
Bojana05
Mnogo mi je zao Marushka....zelim ti da se zavrsi sto pre i sto bezbolnije😔😔molicemo se sutra za tebe...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
15.10.2019 1:15:01   
Mirko Svirko
Maruska, imas podrsku i sa moje strane. Budi jaka.Od srca ti zelim da se sve zavrsi sto pre i sto bezbolnije. Budi pozitivna. Molim se za tebe i za sve mame koje prozive ovako nesto. 

Ne gubi nadu. 
Posle kise ide sunce. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
15.10.2019 7:29:10   
blizanac2
Maruska nasa.. Samo neka brzo prodje.. Mislimo na tebe, svi! 💞

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here