|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 9:08:09   
Maslacak15
uh. Idi kod lekara,- moras. Idi trazi kukaj. Kazi da krvaris, lazi ih. Ali poludeces do utorka..... Mi smo tu draga.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 10:43:13   
Beca.t
Maruska, pokusaj da se malo smiris zbog deteta i bebe. Nije jos nista gotovo. Verovatno si i ti citala na netu, ima toliko primera sporijeg protoka kroz pupcanik pa beba bude skroz ok, cekaj misljenje drugog dr i ako mozes uradi test iz krvi prenatalni, brzo budu rezultati 5-7 dana. Uz tebe smo, veruj da razmisljam o tebi stalno....
Ali budi jaka, kao sto kazes, bice kako mora biti a najvaznije je da ti budes ziva i zdrava! 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 10:59:46   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

uh. Idi kod lekara,- moras. Idi trazi kukaj. Kazi da krvaris, lazi ih. Ali poludeces do utorka..... Mi smo tu draga.



Slazem se sa maslackom. Koje cekanje utorka kd su takve stvari u pitanju. Sada jos i imas bolove. Reci da ti se pojavio krvav trag na papiru, da imas bolove u stomaku i krstima i zahtevaj da te prime. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 12:25:22   
bubulence
Maruska idi, reci da si nocas imala krvarenje.

Moja drigarica se proslog meseca porodila carskim rezom. Blizanci su u pitanju, jedan oko 1,5kg, drugi oko 500gr jer nije napredovao bas iz istog razloga kao kod tebe. Medjutim, sada posle mesec dana su obe bebe stabilno. Pre porodjaja su joj rekli da pokusaju da spasu bar drugu bebu a evo, obe su dobro. Cuda se desavaju, samo veruj. Veruj. Veruj. A mi mislimo na tebe i saljemo ti svu mogucu pozitivnu energiju da ipak sve bude dobro ❤️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 20:29:52   
Maruska15
Hvala vam drage moje,mnogo mi je lakše što ste uz mene. Ne znam kako ću da preživim do utorka. Malo sam dobro,pa onda briznem u plac. I tako u krug od kada sam saznala. Sinoć sam bila u bolnicu i slagala da imam bolove,poslaše me kući i rekoše da čekam utorak..  A obavezno da popijem dva panodila,to je paracetamol. Videću gde mogu u ponedeljak da odem. U Malme ili u Kopenhagen ako treba samo da čujem još neko mišljenje.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 20:48:55   
Maruska15
Sad pričam sa mužem ima u Kopenhagenu jedan specijalista doktor Kinez. Kod njega se radi i 4d i amniocinteza i nifty.. .. Zvaću u ponedeljak ujutru ako može da me primi pošto se ovde na termin čeka jako dugo. Pa da vidim šta će on da kaže. Ovde vikendom ne radi ništa. Ruke su mi vezane skroz,pa čak i avion DO niša imam tek u ponedeljak. Ma nema ono kad se ne da,ne da se.


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 20:52:53   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Sad pričam sa mužem ima u Kopenhagenu jedan specijalista doktor Kinez. Kod njega se radi i 4d i amniocinteza i nifty.. .. Zvaću u ponedeljak ujutru ako može da me primi pošto se ovde na termin čeka jako dugo. Pa da vidim šta će on da kaže. Ovde vikendom ne radi ništa. Ruke su mi vezane skroz,pa čak i avion DO niša imam tek u ponedeljak. Ma nema ono kad se ne da,ne da se.





Mozda bas tako treba da bude, veruj i bice dobro!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 21:43:19   
Bojana05
Prodje ovaj dan a proci ce i sutra,mazi stomak,pricaj s bebanom,i ona sigurno oseca tvoj strah i brigu😔😔nadam se da ces uspeti u ponedeljak da cujes jos jedno misljenje a mi se svi molimo da bude dobro💕💕💕

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 21:49:13   
Maslacak15
Kopenhagen?? Ici ces u Dansku? Ok kapiram to ti je najblizi veliki grad, gledam na karti Stokholm je bas daleko... ako ides u Kopenhagen probaj molim te bar da nazoves ili da odes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rigshospitalet

Ne sumnjam ja u kineza mozda je strucan ali ja mislim da trebi treba neka bolnica sa kompletnom uslugom/ginekologijom i sa puno iskustva. Ordinacije kakve god bile imaju limitiran opseg kako mogu da tii pomognu. Ovde na primer ti sto rade fetalnu dijagnostiku su svetske velicine u toj oblasti ali se uopste ne bave ginekologijom kao takvom. Pogedaju bebu a ako tebi nesto treba, moras u bolnicu.....


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
5.10.2019 22:01:53   
Beca.t
Maruska kad nas se ovoliko udruzilo i nasa energija, ima da bude kako treba!!!! ❤❤❤
Maslacak bi trebalo da zna najvise, pogotovo na nivou EU. Jos sutra da prodje i u pon ces sigurno cuti jos neko misljenje.
Ako mozes da letis, ja bih na tvom mestu dosla u Srbiju, tu si na svome, imamo mi strucnjake. Po meni je bolje da letis 2 sata nego da se truckas kolima.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 6:04:01   
Maruska15
Toliko se nemoćno i bespomoćno osećam,ne mogu da opišem to. Beba se jako retko i i nejako javlja. Verovatno i nema energije zbog tih slabih protoka. Ali ako mi verujete tako mi je i lakše,kad oset_im da se mrda uffff dodje mi da ne znam šta učinim sa sobom,jel ja kao majka nikako ne mogu da joj pomognem. Kamo sreće da sam na početku imala spontani ako već mora ovako da bude. Psihički ni fizički nisam sposobna za moju Nataliju. Od kad se dešava sve ovo nisam je još ni nahranila,ni pomazila. Sve je muž oko nje. Nit sam u zive nit u mrtve. A šta me tek čeka crna majko... iskrena da budem i plašim se. Ja ne znam kakav je to prirodan porodjaj. Okay,shvatam da ovo sada nije beba od 3 kg,ali opet nije mi svejedno da prolazim kroz muke i izadjem iz porodilišta sa praznim rukama. Oni mi rekoše neku indukciju će da mi daju,pa me brine i to zbog reza na materici  da ne pukne daleko bilo. Molim se Bogu da mi da snage i sačuva živce da ne puknem. Za sve vas nemam reči beskrajno sam vam zahvalna što ste uz mene,što se trudite. Bila bih ja pozitivnija ali po pokretima bebinim zaista mislim da neće još dugo. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 7:30:19   
popkica bebic
Maruška, nego postoje reči utehe konjima bi se ublažio tvoja bol. Ja sam dva meseca imala spontani i veoma teško podnela psihički. Prvi put sumnjali nam vanmatericnu a nije bila, a drugi put se plod nije razvijao. Isto sam tako strahovala šta može da se dogodi. Znam da nije isto, ali je i to bolno. Mislim na tebe, kao i informacije svega žene ovde. Možda će ipak čudo da se desi. Beba možda ima šanse. Maslačak ti je najbolje objasnila. Uz tebe smo! Navijamo... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 8:37:52   
Beca.t
Uz tebe smo sve! Tesko je naci prave reci, stalno ponavljam da je u ovoj situaciji najvaznije da ti budes dobro kakav god bio ishod za bebu. Ti si najvaznija i tvoje zdravlje. Cuvaj se draga, budi jaka a sve prodje u zivotu. Bozija volja je, veruj i kada cujes drugo misljenje onda ces znati kako dalje. 
Opet kazem, ako je sve kako treba sa bebom onda ce se ona izboriti. U suprotnom, zivot sam uredi onako kako mora.... zbog tebe, zbog tvoje cere i muza, vasih zivota. 
Ljubim te puno puno puno! 



(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 8:48:43   
Maruska15
Popkice,Beco nema reči utehe tu. Šta god mi ko reko toga sam i sama svesna. Non stop mi zvoni telefon,cela rodbina me zove. Od muža familija od juče dolazi jedan po jedan. U svom mom bolu moram još da im svima pričam o čemu se radi. A svi pričaju isto. Tipa: mlada si biće još dece,već imaš ćerku na koju moraš da misliš,budi jaka bla,bla. Sve to i sama znam,ali jednostavno duša boli. Malo mi snage daje moja majka koja je to sve preživela 9 puta,od toga je jedna trudnoca bila u petom mesecu. Pa kad je ona sve to pregurala i ja ću. Moram,nemam gde. Ali ostaće mi trauma za ceo život. I ne znam da li ću opet da se usudim na trudnocu. Ne mogu da se pomirim sa tim da je sve bilo u najboljem redu do pre dve nedelje. I pitam se samo da li je moglo da se spasi da su na vreme reagovali i pokušali sa nekom terapijom recimo ako je trombofilija u pitanju. Ali sada što kažu naši pojeo vuk magarca. ..  ostaće samo tuga i praznina. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 9:58:25   
vonavoj
Maruska,bas mi je zao,citam unazad vec par dana,i ranije sam ti pisala vec..genetika je isto cudo,vidis i tvoja mama je prosla kroz to..dobro ispitaj razlog,da ne prolazis kao ona 9 puta kroz pakao..i tacno je,imas devojcicu,dace ti snage. Znam puno devojaka koje su izgubile bebe u 6om mesecu,samo one znaju kako im je bilo,ali evo sad imaju decu,sve proslo najbolje..ali su i kontrolisane na 2 nedelje..

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 10:01:35   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Maruska,bas mi je zao,citam unazad vec par dana,i ranije sam ti pisala vec..genetika je isto cudo,vidis i tvoja mama je prosla kroz to..dobro ispitaj razlog,da ne prolazis kao ona 9 puta kroz pakao..i tacno je,imas devojcicu,dace ti snage. Znam puno devojaka koje su izgubile bebe u 6om mesecu,samo one znaju kako im je bilo,ali evo sad imaju decu,sve proslo najbolje..ali su i kontrolisane na 2 nedelje..
  Moja majka je imala trombofiliju i u trudnoci samnom je pila aspirin. Jedino je mene uspela da iznese. E sada može biti da je to i kod mene razlog. Ali pitam se kako je sve bilo okay u prvoj trudnoci? Otkud mi sada ta trombofilija... 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 10:41:54   
Beca.t
Mama ti je u ovom trenutku najbolji sagovornik, i potpuno te razume i podrzava. Verujem da ces se izboriti bez obzira na ishod, videces da ce sve proci. Tvoja Mama je sampion! Svaka cas_t za hrabrost i istrajnost!
Samo ti nama pisi, mi smo sve tu, zaista dozivljavam ovaj forum kao jednu malu porodicu iako se ne poznajemo uzivo, razumemo jedna drugu i saosecamo.
Moras da razsmiljas da uvek ima gore, i da postoje ljudi oko nas koji nisu ni uspeli da imaju decu, i ko zna sta su sve preziveli. To je jedini nacin da preguras ovu situaciju. Stvarno je velika prednost sto si mlada, videces kako mladost lakse pregura sve situacije u zivotu. Ti to sada ne vidis ali vremenom ces razumeti.
Saljem ti pozitivnu energiju!!! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 10:42:45   
vonavoj
Eto,mozda si trebala da im skrenes paznju na to...pazi,sve se to menja,ne razumem se bas u to,ali znam da mi se drugarica bockala u prvoj trudnoci,a u drugoj tek na kraju,znaci da ne mora uvek biti problema.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 10:48:24   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Eto,mozda si trebala da im skrenes paznju na to...pazi,sve se to menja,ne razumem se bas u to,ali znam da mi se drugarica bockala u prvoj trudnoci,a u drugoj tek na kraju,znaci da ne mora uvek biti problema.

Rekla sam odmah na početku,ali ovo je zaista jedna okrutna zemlja sa hladnim i okrutnim ljudima. Sve je njima okay do onog momenta kad je bukvalno život u pitanju i onda ti mrtvi hladni saopšte takvu vest kao dobar dan. Ne znam da li ću ikada više pokušati da zatrudnim,ali ako dodje do toga. U Srbiji ću da vodim trudnocu kao i prvu što sam.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 10:50:56   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Mama ti je u ovom trenutku najbolji sagovornik, i potpuno te razume i podrzava. Verujem da ces se izboriti bez obzira na ishod, videces da ce sve proci. Tvoja Mama je sampion! Svaka cas_t za hrabrost i istrajnost!
Samo ti nama pisi, mi smo sve tu, zaista dozivljavam ovaj forum kao jednu malu porodicu iako se ne poznajemo uzivo, razumemo jedna drugu i saosećamo. 

Beco i ja vas sve doživljavam kao porodicu bez obzira što se ne poznajemo. Mnogo mi znači pisanje sa vama i nekako ne osećam se usamljeno. Drago mi je što postojite.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:24:42   
AnaTamara
Maruska, juce i danas ne prestajem da mislim na tebe!!!! 😘  Znaj da sam uz tebe ♥️

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:25:58   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Maruska, juce i danas ne prestajem da mislim na tebe!!!! 😘  Znaj da sam uz tebe ♥️
Hvala Ana puno 💖

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:28:38   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Maruska,bas mi je zao,citam unazad vec par dana,i ranije sam ti pisala vec..genetika je isto cudo,vidis i tvoja mama je prosla kroz to..dobro ispitaj razlog,da ne prolazis kao ona 9 puta kroz pakao..i tacno je,imas devojcicu,dace ti snage. Znam puno devojaka koje su izgubile bebe u 6om mesecu,samo one znaju kako im je bilo,ali evo sad imaju decu,sve proslo najbolje..ali su i kontrolisane na 2 nedelje..
  Moja majka je imala trombofiliju i u trudnoci samnom je pila aspirin. Jedino je mene uspela da iznese. E sada može biti da je to i kod mene razlog. Ali pitam se kako je sve bilo okay u prvoj trudnoci? Otkud mi sada ta trombofilija... 





Trombofilije mogu biti urodjene i stecene. Ako u porodici postoji istorija kardio-vaskularnih bolesti i tromboza, postoji sansa da imas naslednu. Ali to ne iskljucuje da nemas i neku stecenu. Uglavnom, to sto je u prvoj trudnoci bilo ok, ne znaci da je nemas. Mozda si samo imala ludu srecu, pa se to nije ispoljilo. 
Maruska, probaj ponovo da odes do bolnice. Reci im da slabo osecas bebine pokrete i zahtevaj da te pregledaju i da se urade analize - kks, crp i d-dimer. Reci da ti je majka imala 9 spontanih pobacaja zbog trombofilije. To nisu naivne stvari. Recite da ste spremni da pokrijete troskove ispitivanja.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:34:53   
lesli
I da, molim vas nemojte joj pisati da je mlada i da treba da trazi neku utehu u tome. I meni su kada sam imala missed sa 25 svi govorili kako sam mlada i kako ima vremena za mene. Znala sam ja dobro da nije ista moja pozicija sa 25 kao i nekog ko ima npr 38 i prodje to isto, ali u tim trenucima nije to meni bila nikakva uteha. Stavise, takvi komentari su mi opasno isli na nerve...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:41:39   
lesli
I samo jos da dodam...maruska ako zaista imas neku trombofiliju i ako je zastoj u rastu posledica toga nije ugrozen samo bebin zivot, ugrozena si i ti. Koliko god da ti je tesko, potrebna si svom detetu! Tebe ce dusa boleti celog zivota, ali probaj da zbog nje budes dobro koliko god je to moguce u ovom trenutku. Na kraju krajeva, dok god se beba u tebi mrda, molim te - ne otpisuj je nego probaj da se boris za njeno pravo na zivot!
Ne mozes nikako da sednes na avion? Bar na relaciji malme-beograd (znam da je ranije wizz leteo) i da odes pravac u Narodni front? Mada ima onoga sto je i maslacak rekla...mozda nije pametno da letis?Samo pisem sta mi sve pada na pamet u nadi da cu bar nekako pomoci. Ti poslusaj svoje srce i uradi onako kako mislis da ce biti najbolje ❤️

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here