|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:44:09   
Maruska15
Trombofilije mogu biti urodjene i stecene. Ako u porodici postoji istorija kardio-vaskularnih bolesti i tromboza, postoji sansa da imas naslednu. Ali to ne iskljucuje da nemas i neku stecenu. Uglavnom, to sto je u prvoj trudnoci bilo ok, ne znaci da je nemas. Mozda si samo imala ludu srecu, pa se to nije ispoljilo. 
Maruska, probaj ponovo da odes do bolnice. Reci im da slabo osecas bebine pokrete i zahtevaj da te pregledaju i da se urade analize - kks, crp i d-dimer. Reci da ti je majka imala 9 spontanih pobacaja zbog trombofilije. To nisu naivne stvari. Recite da ste spremni da pokrijete troskove ispitivanja.
[/quote]

Jedino da odem i da slažem da mi je iscurelo malo plodne vode,pošto ako kažem da imam bolove reći će mi da popijem dva paracetamola . Jedino se tako možda smiluju i pogledaju . Mada ne verujem njima tamo piše u kompjuteru da sam naručena za utorak i to je to. Beba je živa i njih briga za moje molbe.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:46:02   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Trombofilije mogu biti urodjene i stecene. Ako u porodici postoji istorija kardio-vaskularnih bolesti i tromboza, postoji sansa da imas naslednu. Ali to ne iskljucuje da nemas i neku stecenu. Uglavnom, to sto je u prvoj trudnoci bilo ok, ne znaci da je nemas. Mozda si samo imala ludu srecu, pa se to nije ispoljilo. 
Maruska, probaj ponovo da odes do bolnice. Reci im da slabo osecas bebine pokrete i zahtevaj da te pregledaju i da se urade analize - kks, crp i d-dimer. Reci da ti je majka imala 9 spontanih pobacaja zbog trombofilije. To nisu naivne stvari. Recite da ste spremni da pokrijete troskove ispitivanja.


Jedino da odem i da slažem da mi je iscurelo malo plodne vode,pošto ako kažem da imam bolove reći će mi da popijem dva paracetamola . Jedino se tako možda smiluju i pogledaju . Mada ne verujem njima tamo piše u kompjuteru da sam naručena za utorak i to je to. Beba je živa i njih briga za moje molbe.



Onda im reci da si krvarila ili da uopste ne osecas pokrete. I reci da insistiras da te prime i da cete platiti hospitalizaciju i ispitivanja o vasem trosku!
Gospode boze, paracetamol? A sta da imas kontrakcije???!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:46:22   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: lesli

I samo jos da dodam...maruska ako zaista imas neku trombofiliju i ako je zastoj u rastu posledica toga nije ugrozen samo bebin zivot, ugrozena si i ti. Koliko god da ti je tesko, potrebna si svom detetu! Tebe ce dusa boleti celog zivota, ali probaj da zbog nje budes dobro koliko god je to moguce u ovom trenutku. Na kraju krajeva, dok god se beba u tebi mrda, molim te - ne otpisuj je nego probaj da se boris za njeno pravo na zivot!
Ne mozes nikako da sednes na avion? Bar na relaciji malme-beograd (znam da je ranije wizz leteo) i da odes pravac u Narodni front? Mada ima onoga sto je i maslacak rekla...mozda nije pametno da letis?Samo pisem sta mi sve pada na pamet u nadi da cu bar nekako pomoci. Ti poslusaj svoje srce i uradi onako kako mislis da ce biti najbolje ❤️
Strah me da letim avionom,barem do tog pustog utorka da vidim šta će da mi kažu. A ako opet budu takvi kao u petak ja ću prvim avionom da odem do Srbije.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:49:14   
Maruska15
Lesli ovde je luda kuća. Za svaku moguću boljku daju ljudima Panadol . Imam ja zdravstveno osiguranje ovde,ali nije plaćanje nikakav problem. Dala bih sve što imam samo da spasem bebicu. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 11:49:29   
lesli
Opcija je da probas i da izblefiras simptome tromboze.Da kazes da imas jak bol u jednoj nozi, da ti je noga bila jako otecena (a da je nisi povredila) i da si jedva spustila otok, ali da bol odtaje. Onda bi ti valjda uradili bar laboratoriju i uz.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:00:10   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Lesli ovde je luda kuća. Za svaku moguću boljku daju ljudima Panadol . Imam ja zdravstveno osiguranje ovde,ali nije plaćanje nikakav problem. Dala bih sve što imam samo da spasem bebicu. 

Pretpostavljam da imas osiguranje. Zato i kazem da insistirate da vi platite troskove, a ne osiguranje. Mozda ce promeniti plocu. A da odete u Kopenhagen, da li je tamo drugacija prica?Mozda, da probate da kontaktirate ovu bolnicu koju je maslacak navela i da im izneset_e kakav je problem u pitanju i da vidite da li bi te primili na ispitivanje jos danas i koliki bi troskovi bili?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:04:34   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: Maruska15

Lesli ovde je luda kuća. Za svaku moguću boljku daju ljudima Panadol . Imam ja zdravstveno osiguranje ovde,ali nije plaćanje nikakav problem. Dala bih sve što imam samo da spasem bebicu. 

Pretpostavljam da imas osiguranje. Zato i kazem da insistirate da vi platite troskove, a ne osiguranje. Mozda ce promeniti plocu. A da odete u Kopenhagen, da li je tamo drugacija prica?Mozda, da probate da kontaktirate ovu bolnicu koju je maslacak navela i da im izneset__e kakav je problem u pitanju i da vidite da li bi te primili na ispitivanje jos danas i koliki bi troskovi bili?
imam opciju da odem sada i izblefiram što ti kažeš ili da večeras krenem za Srb. Imam let do Beograda. Ali mene je strah da putovanje ne izazove porodjaj a znamo svi kakva je situacija dole što se toga tiče,mislim na prevremeni porodjaj.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:09:25   
lesli
Onda probaj stvari koje nose najmanji rizik. Probaj da odes do lokalne bolnice ili u mestu prebivalista ili obliznji Malme. Kontaktiraj obavezno pre odlaska bilo gde i one dve bolnice koje je maslacak navela. Jedna je u Kopenhagenu ako se ne varam, druga u Malmeu. Mozda ti oni kazu da se spakujes i dodjes odmah kada im kazes sve ovo sto si nama pisala. Beba odjednom zaostaje iako je do pre 2-3 nedelje sve bilo ok, da je slab protok, da imas zakazano tek za sredinu sledece nedelje, da ti je majka imala 9 spontanih pre nego sto je tebe rodila zbog trombofilije (od kojih jedan u 5. mesecu). Maslacak je u tim nekim vodama i nije ti napamet predlozila klinike. Pozovi i izlozi problem. Mozda ce ti reci da se spakujes i dodjes odmah. Ako ne i ako te oni odbiju, ja bih isla na blef u lokalnu bolnicu. Kao poslednju opciju, ostavi dolazak u Srbiju.

< Poruku je uredio lesli -- 6.10.2019 12:10:27 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:10:35   
Maslacak15
treba ti bolnica i to hitno. neka koja moze da uradi kompletne pretrage. ako snabdevanje bebe nije ok , ko kaze da tvoje zdravlje nije ugrozeno? neznam ja im nebi dala uopste da sorovedu bilo kakav prekid. beba je blizu "viability granice" i osim ako se ne ispostavi da ipak ima nekih hromozomakih problema (sto isto nije iskljuceno uprkos ok doubleu, ali nije mnogo verovatno) ja bih te njijove prognoze da li ce biti bolesna ili ne okacila macku u rep. ali mora neko da odradi analize tvojih vitalnih funkcija, bubrega, jetre svega...da se vidi sta je otprilike uzrok. sigurna sam da ti je jako teako da budes racionalna, bol je ogromna. ja i dalje nebih cekala utorak. a malme???


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:14:07   
lesli
I da, kada budes zvala ove dve bolnice obavezno reci da ti lokalna bolnica u Svedskoj preorucuje prekid trudnoce bez bilo kakvih ozbiljnijih ispotivanja.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:15:37   
lesli
Evo i maslacak pise isto sto i ja otprilike, samo je ona mnogo strucnija i upucenija od mene.

Maslacak, a da kontaktira one bolnice telefonim sto si joj preporucila?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:28:16   
Maslacak15
ma treba da ih zove. karolinska je najbolja adresa u svedskoj ali je daleko. ali ja bi je zvala. ako bi garantovali da ce sa je prime.bolje karolinska nego nis, zaista to mislim. ne cak ni zbog znanja nego uslova i opreme. to je potencijalno visoko rizicna situacija treba mozda perinatalni center level 2...sve omi to imaju samo akon hoce neko da se bavi njom. neznam za dansku kakva je procedura sto se osiguranja tice. ali into bi zvala. ne razumem ih, stvarno au idioti da je posalju kuci kao i ta dr, koja nije nalozila hoapitalizaciju. mene je moja zbog puknutog hemoroida sto je sama skapirala odakle krvarenje (dotrcala sam obeznanjena sa posla- sveza krv nanvesu odjednom) primorala da idem u petak popodne na kliniku u 26 nedelji i oni nisu dozvolili da vidim proktologa dok me ponovo nisu detaljno ispitali i ctgom i ultrazvucno i bionemija da se sami nezavisno uvere u nalaz moje doktorke da stvarno nema veze sa trudnocom tj bebom,  i nonda mi organizovali proktologa. znaci nebo i zemlja- sokirana sam odnosom njihovim. sokirana.
ali ja bi okrenula nebo i zemlju sa me prime na nekom ginekoloskom odeljenu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:47:46   
Maruska15
Evo sada san uzela kartu večeras u 21h krećem avionom do Bg-a. Zvali smo ovde bolnicu i rekoše da pošto nema krvarenja i jacih bolova da oni ne mogu ništa. Moram da sačekam utorak pošto oni sigurno imaju neki plan. E kad sam to čula odmah sam uzela kartu.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:51:06   
lesli
Maruska a da kontaktiras ove dve bolnice sto je maslacak ostavila? Mada mozda je bolje let od 2h, nego voznja od 6h do Stokholma. Jedino sa aspekta opreme koju ima Beograd i koju ima Stokholm nije bas tako. A ova u Kopenhagenu? 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:52:47   
Maruska15
Politika u celom okrugu je ista. Samo gubim vreme. Da sam imala pameti još pre dve nedelje bih otišla kući. Ubiše mi dete sa svojim nemarom .


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:53:33   
Maslacak15
vazi kad si prelomila, i onda pravac sa aerodroma viaegradska ili front. biraj. javi se!!!


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:54:53   
Maruska15
Maslačak veruj da ovde nema pomoći barem meni . Najbolje da idem kući. Bože me oprosti beba sa 20 nedelja ne može da preživi ni ovde ni tamo. Ali ću barem znati sigurno šta je i zašto je to tako. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:56:07   
Maruska15
Putujem sa detetom sama,tako da ću morati pravo za Nis pa ću tamo čim stignem odmah u pola noći da se javim u bolnicu.


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 12:58:55   
lesli
Maruska zasto dete ne ostavis u Svedskoj? Mislim da ce ti biti previse voznja do Nisa, a i najbolji lekari i oprema su ipak u Beogradu. Ako ne mozes da je ne povedes, dogovori se sa mamom da dodje u Beograd da preuzme dete, a da ti mozes pravac u bolnicu.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 13:03:50   
Maslacak15
i ja bih isla u beograd. slazem se sa lesli.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 13:06:36   
Maruska15
Videću u toku dana šta i kako. Hvala vam puno. Javiću vam se ja sutra. Ljubim vas sve!!


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 13:13:36   
lesli
A i tebi bi u tom stanju bilo lakse da ne putujes sama sa malim detetom. O njoj treba voditi racuna, nju treba smoriti ako se rasplace itd. Muz nikako ne moze da krene sa tobom i da se u ponedeljak/utorak vrati?
Gde god da ides - Nis ili Beograd, spremi se da lekari u drzavnim ustanovama mogu biti neljubazni, ako nikako drugacije ne izboksujes prijem, posezi za dobrim starim mitom.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 13:42:25   
blizanac2
Udjem da vidim kako ste i imam sta da procitam. 😢 Maruska, uz tebe sam kao i sve drage zene ovde! Veruj i bice sve dobro! Sa aerodroma visegradska!! Drzim fige i molim se za tebe i tvoju bebicu ❤️🍀


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:21:30   
Maslacak15
uh kako je sve to tesko. nadam se sa ces maruska naci resenje barem da ne ides sama sa melckom ili sto kaze lesi da je preuzme tvoja mama. procitala sam malo hronologiju unazad. najvise ne razumem da nisu reagovali vec pre dve nedelje kad je ta babica bila dovoljno uznemirena da trazi doktora. nego mene zanima zasto je double rizik bio 1:900. ti si jako mlada ( oko 25 godina ako se ne varam ? ) to mi govori da je neki od parametara u racunici bio dobrano van redovnih okvira.  insistiraj da ispitaju sve mogucnosti i ako.nema spasa trudnoci da se vidi sta je stvarno izrok Problema. ja nebih iskljicila mogicnost da je mozda i do bebe tako da ne treba da se razdires mslima da je neko nesto upropastio ili da dajes nedajboze sebi krivicu. iako daleko od toga da opravdavam njihovo skandalozno ponasanje ali mozda ni pravovrmena.nega nebi promenila nista.
a mozda bude i pozitivnih iznenadjenja, zivot je cudo...mislim na tebe, cuvaj se.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:33:26   
Beca.t
Maruska, molim te u Beograd u bolnicu, ja vodim trudnocu u Misovucu, znam neke dr odlicni su, ako treba doci cu do bolnice kad god dodjete, zvati dr da te prime. Reci cu da si mi rodjaka. Nikako nemoj u Nis, bolji ti je mnogo Beograd, bilo koja od ove tri klinike. Javi da ti ostavim broj mobilnog. Sigurna sam da cete odmah primiti u bilo kije od ove 3 bolnice!. Veruj kroz sta sam sve prosla sa vantelesnim oplodnjama i odrzavanjem trudnoce sve sam prevrnula!
Javi molim te da dodju tvoji u Bg po tebe i pravac u kliniku. Nema cekanja!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here