|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:36:04   
vonavoj
Maruska,nadam se da ce nasi dr znati da ti pomognu..i.zao mi je sto je mozda samo aspirin mogao da spreci ovo sto sad prezivljavas..ali se nadam da nece biti posledica,da cete uspeti obe da se izvucete!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:42:39   
Beca.t
Znam da sigurno imas svu pomoc ovde ali ako zatreba,slobodno bez ustrucavanja, mogu i po tebe na aerdrom, odvesti te bolnice, sta god ti treba javi mi se kao da zoves nekog svog. Slobodno! 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:53:32   
kamičak
Beco, ti si jedna ljudska gromada. Dok postoje ljudi poput tebe, nije sve izgubljeno. Svaka ti cas_t draga zeno!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:55:42   
Maslacak15
zene neznamo sta je i neznaci da je.trombofilija. stvarno nema vajde od forumskih dijagnoza. znam da svi mislimo najbolje ali nemamo elemenata za zakljucke.ali je sigurno da joj je mesto u bolnici sto hitnije i da u beogradu ipak ima mnogo boljih mogucnosti i ekspertize nego u nisu. ja verujem da bi je primili i da ode najnormalnije u bilo koje od tri navedena bg porodilista. ali sigurno znaci i ako neko ima vezu, nikad nije zgoreg.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 15:56:05   
Beca.t
Veruj mi da mi suze idu na oci kad pomislim na Marusku, moramo biti ljudi pre svega. Samo da bude dobro! Hvala ti sto tako mislis.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:07:10   
bubulence
Maruska, molim Boga da na kraju sve ispadne kako treba. Mislim da ti je ovo pametna odluka sto si uzela karte za Srb.

Beco, divnoco jedna❤️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:09:02   
Maslacak15
slazem se ali ja stvarno neznam sta joj je u ovom trenutku pomoc. osim da neko stvori doktore da vide u cemu je stvar. ali nju razdire hiljadu pitanja, ceo taj odnos nehumani od strane doktora koji je prezivela dodatno je opterecenje. ali nemamo nacina da znamo da li je beba ok  a  uzrok cirkulacija ili beba ipak nije u redu iako nisu uocili probleme 16 nedeljja, koja je dijagnoza i koja prognoza.

      ja joj od sveg srca zelim da neko u BG ima resenje ali prosto neznam koliko je to realno.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:14:05   
Beca.t
Dovoljno je da je prime, urade analize i sacuvaju nju pre svega od fizickog i psihickog mrcvarnja.. A verujem da ce je primiti. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:14:34   
bubulence
Maslacak, a sta mislis da li postoji sansa da je dr nesto pogresila? 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:20:44   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maruska, molim te u Beograd u bolnicu, ja vodim trudnocu u Misovucu, znam neke dr odlicni su, ako treba doci cu do bolnice kad god dodjete, zvati dr da te prime. Reci cu da si mi rodjaka. Nikako nemoj u Nis, bolji ti je mnogo Beograd, bilo koja od ove tri klinike. Javi da ti ostavim broj mobilnog. Sigurna sam da cete odmah primiti u bilo kije od ove 3 bolnice!. Veruj kroz sta sam sve prosla sa vantelesnim oplodnjama i odrzavanjem trudnoce sve sam prevrnula!
Javi molim te da dodju tvoji u Bg po tebe i pravac u kliniku. Nema cekanja!
Beco rasplakala si me Natalije mi moje. Ti si pre svega jedan veliki čovek i prijatelj. Ljudina!!! Hvala ti od srca. Muž ipak ide samnom,ne mogu sama . Ici cu U Niš zbog toga što imam mog doktora koji mi je vodio prošlu trudnocu i uz njegovu pomoć je moja mama rodila mene. Tada je on bio na specijalizaciji. A sada je vrhunski doktor. Šta mi on sutra kaže to mi je i Bog reko.  


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:27:18   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maruska, molim te u Beograd u bolnicu, ja vodim trudnocu u Misovucu, znam neke dr odlicni su, ako treba doci cu do bolnice kad god dodjete, zvati dr da te prime. Reci cu da si mi rodjaka. Nikako nemoj u Nis, bolji ti je mnogo Beograd, bilo koja od ove tri klinike. Javi da ti ostavim broj mobilnog. Sigurna sam da cete odmah primiti u bilo kije od ove 3 bolnice!. Veruj kroz sta sam sve prosla sa vantelesnim oplodnjama i odrzavanjem trudnoce sve sam prevrnula!
Javi molim te da dodju tvoji u Bg po tebe i pravac u kliniku. Nema cekanja!
Beco rasplakala si me Natalije mi moje. Ti si pre svega jedan veliki čovek i prijatelj. Ljudina!!! Hvala ti od srca. Muž ipak ide samnom,ne mogu sama . Ici cu U Niš zbog toga što imam mog doktora koji mi je vodio prošlu trudnocu i uz njegovu pomoć je moja mama rodila mene. Tada je on bio na specijalizaciji. A sada je vrhunski doktor. Šta mi on sutra kaže to mi je i Bog reko.  





Super! Odlicno da muz ide sa tobom! Ujutru ces znati sve! Srecan put draga, brzo cete stici  i bices mirnija kako god da dr sutra kaze. Vazno je da dijagnoza bude tacna pa samin tim i resenje,ovako ili onako. Sigurna sam da je taj dr odlican, uz tebe smo!!! Nemij jos i zbog mene da places molim te@ 
Ljubim i grlim punooo!!!  Javljaj! ❤❤❤

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:28:31   
Maslacak15
i ja mislim da ce je primiti- ubedjena sam. koliko  god da je zdravstvo u haosu verujem da bi je svako bg porodiliste primilo.

    znas kako bubulence sad kad procitah ponovo hronologiju, sumnjam tj izvesno je da je neato debelo off. jer nije samo ta dr prekjuce u pitanju koja joj je tako duamanski sasula "presudu" a ne dijagnozu nego i deset_akdana pre toga 20. i nekog septembra je na drugom neka babica vec bila dovoljno uznemirena da beba kasni 10 ak dana toliko da je zvala doktora. pa je on iakulirao i narucio je za dve nedelje?!?  sto uopste ne razumem. a s obzirom da je beba zurila nedelju dana na doubleu to je ipak u kratkom perioduveliki zaoatatak. i nije samo jedna osoba u pitanju pa da se nadamo da je kreten. ne znamo nikakve konkretne mere, to dodatno otezava procenu posto to sacovanje datuma preko ultrazvuka je malo neprecizno, kma razlicitih Softwara i tabela.
ali je i u srbiji vec "uaporila". u tih tri nedelje je od +1 nedelje spala na tacno u skladu sa menstruacijom sto je u tom periodu prilicno odstupanje ali mislis razlicite masine otkud znam pa dr u nisu nije posumnjao nista. mozda nije ni video svedsko merenje pre toga....
tesko je biti pametan😒 ali verujem sa je problem vrlo realan e sad mozda postoji neka mogunost da se nesto promeni-neznam.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:32:07   
Maslacak15
super da ste zajedno!!!!! i razumem da zelis svog doktora od poverenja. srecno!!!!!


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:40:37   
Beca.t
Mislim da je ista dr gledala i pre 2 nedelje. A njen dr u Nisu je u 16. neselji na 4 d rekao da je sve ok Javise verujem njemu. Od pocetka mi se ti Svedjsni ne svidjaju. Ako je i tacni da kasni, onda je to samo u poslwsnjih 2-3 nedelje i ako je beba ok, ima nade.
Srecno!!!! 🍀🍀🍀

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:44:06   
bubulence
Aha, maslacak hvala draga na detaljnom odgovoru, nisam ispratila to od ranije. Maruska, mislimo na tebe ❤️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 16:51:00   
Maslacak15
pominjala je neku babicu koja je zvala doktora muskarca. u postu od 20 i nekog septembra. nisam sasvim ni ja ukapirala gde sve ide u svedskoj nanpreglede.ali mi se cini da se radi o dve razlicite osobe. veruj mi ni ja nista nebi vise volela nego da svedjani ispadnu neznalice. proslavila bih to....

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 17:44:03   
Maruska15
Maslačak nešto zaista nije u redu. U to sam sigurna. Nisu ni Šveđani ludi. Ali su nemarni i hladni. Ne uzbuđuju se previše. U 12 nedelji na double testu mi je muška babica rekla da je beba zdrava,i čak naprednija za nedelju dana. Na 4d uzv koji sam radila u Nišu u 16 nedelji doktor je potvrdio da je sa bebom sve okay i da se veličina uklapa po zadnjoj menstruaciji . Već sa 18 nedelja druga babica gleda i kaže da beba kasni 10 dana ali da nije strašno. Baš je spominjala protoke,reče da ima 3 krvna suda u pupcaniku,dovoljno plodove vode. Mali,veliki mozak,srce sa komorama i pretkomorama,dva bubrega,stomak bebom reče da je okay,kao guta plodnu vodu.   Znači sve je navodno bilo u redu sem veličine. Zakazala me je za petak nakon dve nedelje. I na dalje znate sve. E sada znaju svi na temi da sam se ja žalila na slabije bebine pokrete. Što opet je okay bilo za 18 nedelju tek je počela da se javlja po malo  ali sada već retko i nejako se javlja tu i tamo. Po tome ja zaključujem da beba nema energije i da nije u redu. Imam ipak iskustva iz prve trudnoce. Njihov je propust što me odmah nisu zadržali čim su primetili usporen rast. Iskreno ne nadam se dobrom. Ali šta god da je želim sami da se što pre završi zato što se užasno osećam psihički. Od petka nisam svoja... Još oko mene od ove zaove ćerke trudne. I obe su blizu sa mojim terminom. Ja im želim sve najbolje,nisam ljubomorna već mi je žao moje bebe i ne znam kako ću da preživim da gledam njih a moje bebe nema..  čeka me težak period,neka mi Bog pomogne da preživim ove dane.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 17:47:29   
Maruska15
Dužina bebe je za 20 nedelju,dok su obim glave i bitna kost za 18. Eto to sam uspela da saznam. Pošto ovde ne daju nikakav pisani izveštaj već sve kompjuterski zadržavaju za sebe.


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 20:16:15   
Beca.t
Draga Maruska, ja sam nekako optimista. Odnosno mislim da postoji mogucnost da se resi situacija. 
Srecan put!!! Srecnoo sutra!!! Javi nam se! ❤❤❤

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 20:49:26   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Dužina bebe je za 20 nedelju,dok su obim glave i bitna kost za 18. Eto to sam uspela da saznam. Pošto ovde ne daju nikakav pisani izveštaj već sve kompjuterski zadržavaju za sebe.





Maruska, a jesu li ti bar kontrolisali one probleme sa secerom (ne znam da li si dobila dijagnozu gestacijski dijabetes?)

Srecan vam put. Nadam se da ces sutra znati na cemu si i sta se desava! Drzimo palceve da ishod bude dobar!

< Poruku je uredio lesli -- 6.10.2019 20:50:35 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 21:16:34   
Bojana05
Srecan put!!! Srecno sutra💕💕mislicu na tebe i moliti se za tebe i bebicu😔😔Sve samo iscitala i jednostavno ne znam sta bih rekla ni sto se tice moguceg ishoda a ni reci utehe u ovakvim trenucima...drage zene su sve rekle a ja samo kazem s tobom sam u mislima i nadam se najboljem💕💕Cekamo da se javis sutra!! Drzi se i ne daj se do poslednjeg trena😘

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 22:19:58   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Draga Maruska, ja sam nekako optimista. Odnosno mislim da postoji mogucnost da se resi situacija. 
Srecan put!!! Srecnoo sutra!!! Javi nam se! ❤❤❤



I ja 😁. Iako nam je maslacak lepo objasnila, i potpuno razumem o cemu se radi. Ali nekako sam 100% sigurna da ce biti sve dobro. Verujem u cuda... 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
6.10.2019 23:00:06   
Bebana17
Maruska, svi smo uz tebe i molimo se za tvoju bebicu. I da se vec jednom razresi ova situacija, meni je oduvek najteze padala neizvesnost i neznanje. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 7:31:51   
Beca.t
Drage mame, peobudih se nocas u neko doba i mislim da Marusku....kaze moj muz sto ne spavam, shvatio je da je zbog toga.  Cekao da nam se javi. Drzim joj pesnice!!!
Popki i Ana, od silne ove situacije i ne pitasmo vas kako ste vas dve? Ana se mozda i porodila.....

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 8:00:00   
Filadendronka
Retko zalazim u ovu temu. Slucajno udjem i zamalo me slog ne strefi. Maruska, od srca ti zelim da se sve razresi na najbolji moguci nacin. Ides konacno kod lekara kome verujes i samo to je sada bitno. Drzi se i budi jaka! 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here