|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
10.11.2019 20:28:28   
Bojana05
Sreca pa su prestale👌👌odmaraj,ne mrdaj! Svima nam se cini ma mozemo,jos samo ovo i onda se lako preforsiramo.Javljaj sta se desava i zelim ti mirnu noc💕

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
11.11.2019 16:28:08   
Bojana05
Bebana,kako si danas? Da li si bila kod doktora? Nadam se da vise nije bilo kontrakcija☺️☺️Mi se ne vadimo od doktora,svake nedelje neko s temperaturom i sve tako u krug🤯🤯obe su se osule,kazu virusi,pojma nemaju sta je svakako ali eto mazem ih,cekam da prodje i molim se da mene nista ne zakaci😃😃😃

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
11.11.2019 21:25:12   
Nally
Drage zene, izvinjenje sto se ovoliko dugo ne javljam, a i ranije retko :(( Borim se sa svojim nekim strahovima i nekim zaista glupom osećajem, koji pripisujem tom istom strahu, jer nikako da se skroz opustim.Prvo hematomi od 4 do 6 meseca, posle sve uredno, ali uz ogroman oprez, da bi na pretproslom oregledu dr nasao da mi je plodova voda na donjoj granici, a obim stomacica bebinog kasni 2 nedelje. Znaci, odmah briga nemoguca, a kao pokusavam pribrana da budem. Prva trudnoca (vto) i nekako bas mi ne ide da se prepustim i uzivam. Zato vam i ne pisem, iako bih se u suprotnom sigurno bolje osećala. Na pregledu prosle nedelje da kucnem u drvo sve ok. Plodove vode ima (nije idealno, ali nije za paniku) stomacic i dalje zaostaje, ali uvek isto, sto znaci da ipak raste. Trudnoća je sad 35+3 i u cetvrtak idem na drugi ctg, a sled nedelje opet na uz pregled. Tesi me sto bebica ima 2.5kg po poslednjem pregledu, iako ja nemam osecaj da mi stomak nesto napreduje ove tri nedelje. I naravno, briga oko pokreta bebe, tako da te Ikimama skroz kapiram i Beco, hvala ti na komentaru za bas to, uteši me samo tako :)) . Ova moja curica je inace mirna... Retko kad se rita da oset_im bas nozice i sutiranje, ali se svako malo meskolji, premesta, migolji, i to nezno. Takva je oduvek bila. I ume da se ne javi po 6-7 sati, ili da veze dane kad se jedva mrdne. To sve traje kao vecnost. Isto. Nekad ne deluje ni slatko kad pojedem (popijem sok i sl). To sad pripisujem njenom ritmu jer je uvece (recimo sad) uglavnom aktivna i meskolji se, i evo meni nazad osmeh na licu ☺️ Isto mi dr rece da je bitno da se ona javlja kolko tolko. Samo da je docekam u naručju 💕



(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
11.11.2019 22:21:52   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Nally

Drage zene, izvinjenje sto se ovoliko dugo ne javljam, a i ranije retko :(( Borim se sa svojim nekim strahovima i nekim zaista glupom osećajem, koji pripisujem tom istom strahu, jer nikako da se skroz opustim.Prvo hematomi od 4 do 6 meseca, posle sve uredno, ali uz ogroman oprez, da bi na pretproslom oregledu dr nasao da mi je plodova voda na donjoj granici, a obim stomacica bebinog kasni 2 nedelje. Znaci, odmah briga nemoguca, a kao pokusavam pribrana da budem. Prva trudnoca (vto) i nekako bas mi ne ide da se prepustim i uzivam. Zato vam i ne pisem, iako bih se u suprotnom sigurno bolje osećala. Na pregledu prosle nedelje da kucnem u drvo sve ok. Plodove vode ima (nije idealno, ali nije za paniku) stomacic i dalje zaostaje, ali uvek isto, sto znaci da ipak raste. Trudnoća je sad 35+3 i u cetvrtak idem na drugi ctg, a sled nedelje opet na uz pregled. Tesi me sto bebica ima 2.5kg po poslednjem pregledu, iako ja nemam osecaj da mi stomak nesto napreduje ove tri nedelje. I naravno, briga oko pokreta bebe, tako da te Ikimama skroz kapiram i Beco, hvala ti na komentaru za bas to, uteši me samo tako :)) . Ova moja curica je inace mirna... Retko kad se rita da oset__im bas nozice i sutiranje, ali se svako malo meskolji, premesta, migolji, i to nezno. Takva je oduvek bila. I ume da se ne javi po 6-7 sati, ili da veze dane kad se jedva mrdne. To sve traje kao vecnost. Isto. Nekad ne deluje ni slatko kad pojedem (popijem sok i sl). To sad pripisujem njenom ritmu jer je uvece (recimo sad) uglavnom aktivna i meskolji se, i evo meni nazad osmeh na licu ☺️ Isto mi dr rece da je bitno da se ona javlja kolko tolko. Samo da je docekam u naručju 💕






Draga Nally, mislim da vise nemas razloga za brigu jer si prakticno u terminu, jos koji dan i ulazis u 9,  a cak i sada si na sigurnom. Zaista te razumem, sta si sve prosla nije ni cudo sto se plasis. Sve ces zaboraviti kada uzmes svoje cedo u ruke. Da li nosiss decaka ili devojcicu? 
Evo meni se sada beba javlja, meskolji, skoro pa isto kao u prvoj trudnoci. Znam samo da je moja cera bila divna kao beba, koja je od prvog dana spavala nocu i samo sikila na 2-3 sata, sto znaci da je nastavila isti ritam kao i u stomaku, nocu mirna.😀 Vazno je samo da su nam zivi i zdravi a ostalo cemo lako. 
Bebana, kako si?

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
11.11.2019 22:35:29   
Nally
Beco, nosim curicu 🥰

Ritam joj je sada da se javi oko 9-10 uvece, pa posle kad legnem mucka mi stomak lagano i cini mi se tako dok se obe ne uspavamo. A kako nocu barem jednom ustanem do wc jer pijem minimum 3l vode dnevno, a i tad nekoliko gutljaja hladne vode, probudi se i promeskolji cim opet legnem. E sad, jel to onda nocna ptica ili ne 😁 Uglavnom je takva, a bude da se nocu i ne javi do jutra.Videcemo kakva bude kad mi dodje 💕💕

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
11.11.2019 22:53:32   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Nally

Beco, nosim curicu 🥰

Ritam joj je sada da se javi oko 9-10 uvece, pa posle kad legnem mucka mi stomak lagano i cini mi se tako dok se obe ne uspavamo. A kako nocu barem jednom ustanem do wc jer pijem minimum 3l vode dnevno, a i tad nekoliko gutljaja hladne vode, probudi se i promeskolji cim opet legnem. E sad, jel to onda nocna ptica ili ne 😁 Uglavnom je takva, a bude da se nocu i ne javi do jutra.Videcemo kakva bude kad mi dodje 💕💕




Divno, sve je to super Nally!!! Znam da brines i ja sam tako u prvoj, takodje VTO i mnogo razmisljanja. Dobra vest je da ces sve zaboraviti cim je ugledas 😘😘😘 
P.s. I sada brinem ali cini mi se da sam umerenija. 

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
11.11.2019 23:25:51   
Ikimama
Hvala vam puno na ohrabrenju, jako znace reci razumevanja... verujem da svaka mama brine neka manje neka vise , ja imam milion strahova, samo se molim i nadam da sve prodje kako treba i da mi beba bude zdrava i da zdravi i pravi izadjemo iz porodilista , posle cu lakse, kad vidim fizicki bebu da je tu i da je dobro. Nelly, razumem te, ali nema mesta za brigu, skoro jednoj rekose da je bebina glava manja za 3 nedelje i to par dana pred porodjaj ona rodila curicu savrsenu skladnu... nemoj da se stresiras,sve se to nadoknadi i ko zna da li su im te mere i tacne.. ja bih trebala sled nedelje kod dr , pa malo bolje da je propitam, uvek kaze da je sve ok, volela bih malo detaljnije da pogleda. Inace sam isla uporedo kod dva dr i oba rade u bolnici i svaki put strepim da me jedan ne sretne kad idem kod drugog, pa sam sad se opredelila za jednog dr, nadam se da se drugi nece uvrediti. Bas sam se zapetljala oko toga. Cerkica ima upalu uva pa smo kuci vec 10 dana jedva cekam da krene u vrtic da mogu i ja malo odmoriti.. :)

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
12.11.2019 13:17:32   
Bebana17
Drage moje, ja probleme posle nedelje nisam imala, beba se bas cesto javlja, neka zivahno dete je u pitanju, pa sam se smirila. Drugarica me je ubedila da je beba sama izazvala kontrakcije jer se namesta. Dok smo pricale beba je takve skokove pravila da je ceo stomak menjao oblik i podrhtavao, treperio, svi smo se na kraju smejali. Ona je inace trostruka mama i ima iskustva po pitanju svega. E, sad, da se kontrakcije ponove, odmah bih otisla do dr-a, ovako cu cekati sledeci termin. 


(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
12.11.2019 14:59:42   
Beca.t
Bebana, super!!! Dobro da i mi ostali znamo sta sve moze da bude a da nije opasno.
Ikimama, samo polakce@ Kakav dan...vetar a tmurno...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
12.11.2019 16:06:06   
Bojana05
👏👏👏👏👏super Bebana,ko zna,mozda je upravo to u pitanju☺️☺️Meni ovaj malo toliko skace po stomaku da makar jednom dnevno vrisnem kako me ubode😂😂😂😂a sve izaziva strah,normalno kao i svima....ako se ne mrda,zasto se mrda,ako mnogo skace,zasto skace ovoliko,da mi ne javlja da nesto nije u redu😂😂😂sta cemo,dok ih ne uzmemo u ruke nema mira 🥰🥰🥰

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
12.11.2019 19:23:19   
veselicaa
Trudnice ako niste na spisku,posaljite mi poruku sa datumom termina ili napisite ovde.

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
13.11.2019 14:54:10   
Bebana17
Kod mene su i blizanci dobili boginjice, pa smo sad svi kod kuce, glupo je reci uzivamo, ali za sada je sve ok, uz malu temperaturicu, ceskanje jos nije pocelo. Malisa ih je vec preboleo, osim par krastica nema vise nista po telu. Cudi me samo sto je juce imao temperaturu 38,1 a bio je veseo i razigran, pa verujem da ga je neki virus dohvatio posle boginja. U subotu je krsna slava kod mojih, nadam se da cemo moci da idemo. Ako ne, deca ce biti ocajna, obozavaju tamo da idu.


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
13.11.2019 14:55:54   
Bebana17
A bebica skace li skace... 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
13.11.2019 19:00:20   
Beca.t
Bebana, sada ces to da preguras i onda ste mirni.
Da vam ispricam sta se meni desillo danas: Bili do Doma zdravlja, sve ok, posto cera nesto slinavi vec duze. Odemo na stanicu da cekamo tramvaj posto muz radi, pa posle sa njim u gradu da se nadjemo a onda da ja ne idem kolima bez veze. Sklonim se stanice i stanem pored trafike koja je izdignuta i pored koje stoje frizideri za pica. I tako, stojimo moje dete i ja, a prodavacica redja flase u frizider a ja uopste ne obracam paznju na to, vec na telefonu kuckam da vidim kada ce da nam stigne prevoz. U jednom trenutku samo tras mene nesto u stomak, doduse malo bocno ali ipak u stomak a ono vrata od frizidera koja je svom jacinom pomerio vetar,j er stvarno mnogo duva. Toliko sam se sokirala da se ne secam ni da li me je zabolelo ni koliko, niti sta sam joj rekla. Samo sam besno sa detetom otisla na klupu na stanici i pipala stomak. Ona mi je prisla, pa izvinite pa ovo pa ono, pa jel treba doktor,mislim se zeno nosi se u persun i ti tvoja pomoc! Odemo do grada, besna i uplasena, a da ne vidi dete jer ce da se potrese. Zaista nisam imala bolove, beba se javlja, deluje da je sve ok. Pitala sam dr i kaze da je 99% sve u redu jer nemam nikakve simptome ne daj Boze. I tako vam kazem,  toliko brige i gluposti da nemam reci. A ovamo se cuvam svega i svacega. Eto ako neko ima iskustvo slicno a verujem da mame sa malom decom najvise, jer ih sigurno slucajno udare ponekad u stomak, pisite za utehu. Koliko su ljudi nepazljivi! Nemam reci! 
Ali nekako sam mirna pa valjda mi instikt kaze svoje da je sve ok sa mojom bebicom.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
13.11.2019 21:45:16   
Bebana17
Beco, nemoj da brines, u 99% slucajeva se nista ne desi. Na mene je moj stariji sin svom snagom pao na levi deo stomaka krajem septembra, isto sam brinula jer me je stomak bas zaboleo, ali sve je bilo ok. Kaze dr da su bebe dobro ususkane i da ih plodova voda stiti od udaraca. Treba to da bude ekstremno jak udarac (tipa: saobracajka) da bi se uticalo na bebu. 

Joj, sto me ova beba urnise u stomaku, bas zna da me zaboli...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
13.11.2019 21:47:54   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Beco, nemoj da brines, u 99% slucajeva se nista ne desi. Na mene je moj stariji sin svom snagom pao na levi deo stomaka krajem septembra, isto sam brinula jer me je stomak bas zaboleo, ali sve je bilo ok. Kaze dr da su bebe dobro ususkane i da ih plodova voda stiti od udaraca. Treba to da bude ekstremno jak udarac (tipa: saobracajka) da bi se uticalo na bebu. 

Joj, sto me ova beba urnise u stomaku, bas zna da me zaboli...



Hvala ti Bebana! E da mi je jedan UZ, da malo pogledam😀

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
14.11.2019 11:54:45   
Bojana05
Stvarno strasno i uvek treba paziti u guzvi jer ljudi uopste ne obracaju paznju😫😫mogu da zamislim kako si se zabrinula ali i ja mislim da nema razloga jer da ima osecala bi bolove ili nesto...ove moje me stalno slucajno zakace ili mi se naslone na stomak,zna bas da zaboli ali hvala bogu,bebica je dobro usiskana unutra🥰🥰Ja moram da vam se pozalim da nikako ne spavam😭😭ovaj sindrom nemirnih nogu ce da me izludi nacisto,nista ne pomaze,i pijem magnezijum i izbacila sam kafu,uvece kao nervni bolesnik,samo trzam nogama dok na kraju ne ustanem pa kao zombi set_am po kuci☺️😂😂kod nas je ludilo od vremena ,jos se nisam nakanila da ujutru podjem i uradim nalaze jer mi ne ide u vrtic ova mladja,evo deset_ dana pokusavamo da izbacimo nekakav sekret,nista ne pali ali bice dobro☺️☺️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
14.11.2019 21:03:33   
Nally
Ufff... Uzas sta neopreznost drugih moze da napravi 😤Beco, najbitnije da ste ti i bebac dobro.
I ja moram da se pridruzim kukanju 😭 Poslednjih par nedelja, a danas posebno osecam bas jak bol u preponama i stidnoj kosti kada hodam. Jos mi se danas cini da mi se stomak smanjio nekako. Isla jutros na ctg. Nema kontrakcija, dobar je. Mala se meskoljila sve vreme. A bol se pojacao kad sam krenula nazad iz doma z i gegala se kao patka. Mozda ima veze sto sam sedela u cekaoni dobrih sat i 15, dok uzela upute pa na ctg. Kad dosla doma, uglavnom odmaram na boku sa jasyukom medj nogama i to pomaze... Dok ne ustanem 😂 
Sutra ulazim u deveti (pune 35 nedelje). UZ imam u utorak i opet ctg pa da vidimo na čemu sam. Nadam se da je sve ovo normalno. 😊


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
14.11.2019 22:13:55   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: Nally

Ufff... Uzas sta neopreznost drugih moze da napravi 😤Beco, najbitnije da ste ti i bebac dobro.
I ja moram da se pridruzim kukanju 😭 Poslednjih par nedelja, a danas posebno osecam bas jak bol u preponama i stidnoj kosti kada hodam. Jos mi se danas cini da mi se stomak smanjio nekako. Isla jutros na ctg. Nema kontrakcija, dobar je. Mala se meskoljila sve vreme. A bol se pojacao kad sam krenula nazad iz doma z i gegala se kao patka. Mozda ima veze sto sam sedela u cekaoni dobrih sat i 15, dok uzela upute pa na ctg. Kad dosla doma, uglavnom odmaram na boku sa jasyukom medj nogama i to pomaze... Dok ne ustanem 😂 
Sutra ulazim u deveti (pune 35 nedelje). UZ imam u utorak i opet ctg pa da vidimo na čemu sam. Nadam se da je sve ovo normalno. 😊






Blago tebi👏👏👏👏jos malo i kraj tj pocetak🥰🥰🥰 i ja imam taj bol u preponama i stidnoj kosti,narocito ako stojim ili sedim dugo,ali nekako se vodim time da nije nista ozbiljno cim prestane kada legnem i odmorim☺️☺️A jeste neprijatno,vrlo,ali to sve ide s trudnocom☺️☺️

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
14.11.2019 22:18:19   
Beca.t
Devojke hvala sto ste podraska uvek.
Blago Nally  jos malko i bebac!!! Divnoo!!! 😘😘😘

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
15.11.2019 10:12:56   
Ikimama
Veselice evo ja cu da napisem ovde jer se jos uvek ne snalazim na forumu, meni je termin 15.01.Doduse doktorka rece da cu se poroditi ranije, zbog trombofilije pa cemo da tempiramo kad da bi se iskljucila terapija.. moja beka i dalje kako kad, prekjuce je bas bio nemiran juce i danas i ne bas.. trudim se da ne brinem puno. Izgleda je takav.. ja sam sad na polovini osmog pa planiram da se okrenem nekim lepsim stvarima i da operem stvarcice za bebu i popeglam i tako, da ne razmisljam o glupostima. Sledece nedelje idem na kontrolu ☺️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
15.11.2019 17:17:16   
Bojana05
Uh spremanje stvarcica😍😍😍to mi je uvek bio omiljeni deo,ne mogu da docekam decembar pa da pocnem da perem i peglam i nabavljam sve ono sto treba za prve mesece🥰🥰🥰🥰ovo mi je prva zimska beba pa moram da kupim neke deblje stvarcice koje nemam od ranije,uh jedva cekam😍😍😍

(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
15.11.2019 18:14:17   
Beca.t
I ja cu u decembru da se polako spremam. Takodje zimska beba a prva devojcica mi je u julu rodjena😀 Tako da moracemo nesto da dokupimo, eto zanimacije za nas ukucane. 
Ljubim vas devojke majke!!@ 

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
15.11.2019 20:03:25   
Ikimama
Meni je cerka rodjena u decembru.. videcemo kad ce sincic sad :) sto se mene tice ako je sve ok moze odmah kad udjem u 9i mesec.. ja sam nesto kupila bas malo a nesto sam i dobila pa cu da dokupim jos malo i da kupim odelce za izlazak .. joj danas sam spremala rizoto sa morskim plodovima bas mi se jelo.. nakon toga odmorila i sad me ubi gorusica! 🤢


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/19 [chat]
16.11.2019 16:06:53   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Ikimama

Veselice evo ja cu da napisem ovde jer se jos uvek ne snalazim na forumu, meni je termin 15.01.

Na spisku si,draga.

(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here