|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 18:07:58   
LillyT
Meni nije tesko da nosim, ali mi je problem da idem uz stepenice. Uzas, zivim na cetvrtom, nemam lift, a ja kao i vi, krenem po hleb, a vratim se sa 5kg gluposti. Dragi poludi kada vidi sta sam sve dovukla, a nekada mi se stvarno smanta u glavi. Pre neki dan sam donela 4 vrste soka, a jos ni jednu nacela nisam, ali eto, glupe oci ne mogu da odole. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 18:48:19   
buhla
Meni nije tesko, tj nije mi napor kada sredjujem kucu, brisanje prasine, peglanje.. usisavanje ide malo teze, brzo se umorim, ali pravim pauze. A stvarno kad nesto nosim ili duze hodam ili idem uz stepenice, pocinje stomak da me boli. Par puta me bas jako na jednom mestu zaboli na par sekundi pa prestane. Tako da mislim da cu malo da smanjim setnje i tegljenje iz prdavnice. Zato sam danas kupila samo dzemper, rolku i mjacu, da se castim. 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:00:40   
Dora
Ja ne teglim, ne mogu i ne želim...nateglila sam se s ovo dvoje, pre rođenja, posle rođenja... kičma me boli i sad ne želim više da pogoršavam. Trudna sam, ima ko da tegli umesto mene, a kad nema- ja kupim samo ono što mi u tom trenutku treba...user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:33:29   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja ne teglim, ne mogu i ne želim...nateglila sam se s ovo dvoje, pre rođenja, posle rođenja... kičma me boli i sad ne želim više da pogoršavam. Trudna sam, ima ko da tegli umesto mene, a kad nema- ja kupim samo ono što mi u tom trenutku treba...user posted image


Kazi mi kako? Da li je to iskustvo?
E da, raspravljala se sa momkom, nije mi dao da perem prozore i ja mu kazem pa dobro, pitaj dr-a da li smem (verujuci da nece da pita jer je glupo). Ladno, na prvom sledecm pregledu, on ga je opusteno pitao i dobila sam zabranu pranja user posted image Kaze dr, pa sto bi prala prozore, pa sta ako je neko ranije prao, uzivaj, vidis da ima ko do opere


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:35:27   
Anoniman
meni je rekao da ne smem da ribam na primer kadu i da perem kosu onako da se savijem jer ne sme trudnica da se savija preko stomaka i da tako nesto radi...
to mi je zabranio...ostalo ok.
nemam pojma...mislim da je lillyt lepo rekla: radim ono za sta osecam da moje telo moze

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:37:55   
Anck Su Nmaun
Pa kako onda da perem kosu????

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:40:18   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa kako onda da perem kosu????


Ja je vec duze vreme perem dok sam u kadi (dok ribam sebe). Nekako je bolje isperem nego kada sam nagnuta. Stvar navike



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:41:35   
Anoniman
ja je perem uspravno sada jer nemam vise kadu,..imamo tus kabinu.

a nemoj anck tako da peres kosu vise makar platila frizera da ti je opere

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:42:11   
Dora
Draga, da, iskustvo mi govori da ne treba da radim ništa u trudnoći, a pogotovo da se trudim da sve bude pod konac!!!user posted image Iskustvo mi vrišti : NIKO TI NEĆE REĆI HVALA ZA TRUD! Još kad se porodiš pa izađeš iz porodilišta, ti umesto da se izležavaš 6 nedelja, biće "E, super, sad si se porodila pa ćeš lakše ribati i prati- neće ti smetati stomak!!!"user posted image user posted image user posted image
Isto tako, iz iskustva, nikom neće zasmetati to što ne radiš ko konj. Reći će -neka, samo odmaraj ako ti je teško. Pa što da se prsiš kako sve možeš, čuvaj snagu, trebaće ti kad noćima budeš nosala bebu jer vrišti od grčeva a samo timožeš da je smiriš, kad svaka dva tri sata budeš u položaju dok dojiš a oči ti ispadaju jer te bole leđa a ne možeš da se namestiš jer je bebi baš tako udobno da siki....i da ti ne pričam. Čuvaj se, trebaćeš sebi očuvana!user posted image
I sve to iz iskustvauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:44:31   
buhla
ja sam tus zakacila za zid pa sad tako lepo dok se tusiram perem i kosu. a inace i pre mi se par puta desilo da me kicma zaboli, imam osecaj da cu se ukociti kada sam presavijena. jednom mi se cak desilo da sam se ukocila, pa nisam htela vise da eksperimentisem, nego sam okacila tus o klin user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:44:39   
Anoniman
joj, dora sve je to tacno,..i ja znam da je tacno.
Jednom je Tasha rekla nekome na pitanje: KAd cu se naspavati?
Tasha je rekla: KAd naucis da ne znas sve najbolje ti i sama
(parafraziram)...

I ja znam da je  tako...treba iskoristiti pomoc i ja sam vec pisala u temi Vaspitavanje muza da treba se malo i prenemagati ali ja //// ja i dalje kao kreten:
Mogu ja ,mogu ja...



(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:46:30   
LillyT
Hm, sada kada vrtim film, nekako sam vise radila i po kuci dok sam isla na posao. Sve sam stizala, evo, ne radim dve nedelje i lenja sam jako. Jos kada mi dragi kaze da ne moram nista da radim, ja se kao pobunim, a u sustini mi prija. Mada, juce sam bila vredna, oribala sam stan, a rucak ne kuvam vec dva dana user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:47:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

joj, dora sve je to tacno,..i ja znam da je tacno.
Jednom je Tasha rekla nekome na pitanje: KAd cu se naspavati?
Tasha je rekla: KAd naucis da ne znas sve najbolje ti i sama
(parafraziram)...





I-juuuuuuuuuu, stvarno sam to rekla?

Da, to je istina, ali ni Tasha još nje to naučila... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:50:15   
Anoniman
jesi rekla si i to sam zapamtila kao moto...jer ja sam bas takva:
iz nekog inata Svekrvi ne dam da mi salje rucak iako to znaci da ne moram da kuvam taj dan
muza oteram od sudopere,,, kao mogu ja.

sta cu tek kad dodje beba...tad cu morati da naucim to sto si rekla Tasha...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:53:54   
Anoniman
Vrlo je verovatno da sam to rekla. Jer, to je istina, samo nikako da zaista tako živim... Iako, delimično to upražnjavam, bar što se nekih "muških stvari", ipak i dalje imam problem da odem u BG na sajam slatkiša a dete ostavim ikome... da, bolesno, znam. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:54:08   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: OTI

joj, dora sve je to tacno,..i ja znam da je tacno.
Jednom je Tasha rekla nekome na pitanje: KAd cu se naspavati?
Tasha je rekla: KAd naucis da ne znas sve najbolje ti i sama
(parafraziram)...





I-juuuuuuuuuu, stvarno sam to rekla?

Da, to je istina, ali ni Tasha još nje to naučila... user posted image



Dobro došle u klub! Kad mi neko nešto pomaže, ja ko kreten stojim pored i kritikujem! Tako sam rasplakala mamu:"U, al si mi složila veš, ja bih nogama bolje!" Žena pala u bedak, a rintala mi po kući dan noć, to kad na početku nisam mogla da stojim od povraćanja i mučnineuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:56:38   
Anoniman
E, ide Tasha da okupa dete, jer to ipak niko ne zna kao mama... user posted image Tata je rekao da kožica na piši ne može da se prevuče, a mama to radi bez problema.. user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:58:20   
Anoniman
Malo sam otišla off... ovo što sam pisala nema baš veze sa temom... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:58:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

E, ide Tasha da okupa dete, jer to ipak niko ne zna kao mama... user posted image Tata je rekao da kožica na piši ne može da se prevuče, a mama to radi bez problema.. user posted image


tasha, nemoj da se ljutis ALI MORAM:
pa ipak smo mi videle malo vise pisa nego oni

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:59:21   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

E, ide Tasha da okupa dete, jer to ipak niko ne zna kao mama... user posted image Tata je rekao da kožica na piši ne može da se prevuče, a mama to radi bez problema.. user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 19:59:22   
LillyT
Ja sam jos rano skontala da sam glupa za neke stvari, pogotovo za one koje se ticu kuce, a mozda je moj zivot sa bratom (8 godina smo ziveli zajedno) uticao na to da delim posao sa nekim. Jbg, on je kuvao, ja sam prala sudove, zajedno smo spremali, zajedno teglili.... Tako sam i sada nastavila, ali nekada volim da sve ja sama uradim, ne znam zasto, pojavilo mi se ono, znam ja najbolje, a to nije dobro...nikako

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 20:01:53   
pahulja76
nije dobro LillyT, moramo da se naucimo da pustimo i druge da ponesto urade ma kako to bilo a da se ne nerviramo kad vidimo kako je uradjeno... jednostavno ne mozemo sve same a kao sto sve zene kazu niko nam nece reci hvala a samo se teglimo.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 20:03:08   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

E, ide Tasha da okupa dete, jer to ipak niko ne zna kao mama... user posted image Tata je rekao da kožica na piši ne može da se prevuče, a mama to radi bez problema.. user posted image


tasha, nemoj da se ljutis ALI MORAM:
pa ipak smo mi videle malo vise pisa nego oni



user posted image user posted image user posted image istina! Ne može mm da zna koliko ja o tomeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 20:36:00   
Anoniman
Ehhhh

Ja mušku pišu perem svega tri godine, a odrasli muškarci to rade svakako duže...

Onih pola cm piše pri rođenju deteta, ili 1,5cm piše kroz koji godinu, slabo imaju veze sa odaslom pišom.

user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 20:38:05   
Anoniman
nemoj da se ljutis Tasha ...salila sam se.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Muško ime
Kalisi3

Najlepše je...

David (22%)

Viktor (18%)

Maksim (12%)

Novak (10%)

Kristijan (9%)

Luka (30%)


Ukupan broj glasova: 320

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here