|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 20:39:01   
Anoniman
user posted image Ma otkud se ljutim! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 22:20:15   
eugenija
Eee ja sam 9 meseci bila kao devojka na zrnu graška... Nisam ni po hleb išla, koristila sam sve trudničke privilegije maksimalno!user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Fizički napor u trudnoci
3.12.2009 22:26:36   
SUPER MAMA
Kao i svaka zena kao uvek mogu ja to, tako i ja dok sam bila trudna kao sve sam mogla sve dok u trecem mesecu nije mi se zavrtelo u glavi od Domestosa i dobro sto nisam pala.A mm celo vreme je govorio ostaj ja cu to srediti evo sada ali ja NE mogu ja.I od tada nista nisam radila jedino rucak.
A peglanje brisenje prozora na primer, ili cistenje kupatili i sl. nista od toga.
Svi su me mazili i pazili cak je moja svekrva i svekar nisu ni pusili u moje priustvo mada ja to nisam trazila jer sam bila pusac i ja ali ostavila cigarete kada sam ostala trudna.


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Fizički napor u trudnoci
4.12.2009 1:06:46   
sneza24
Ja sam celu trudnocu uzivala maximalno.Na pocetku trudnoce(mozda sam bila drugi mesec)donela sam iz prodavnice 4 flase soka i neki keks i osetila sam neki bol u donjem delu stomaka,Tada sam resila da necu iz prodavnice vise donositi nista sto je teze od 2 kg.Sve je mm isao u vece nabavke.
Po kuci sam brisala prasinu usisavala,ribala dzogerom nikako nisam klecala pa da ribam.Kuvala sam,pravila kolace,mesila kiflice.
Nijednom nisam oribala kupatilo.Kako je trudnoca napredovala tako sam sve poslove smanjivala na minimum.
Cak ni tortu nisam pravila sebi za rodjendan,svekrva mi je pravila.kad je mogla drugoj snaji da pravi koja nije ni trudna sto ne bi mogla i meni kad sam bila u 9 mesecu.Jos mi je falilo da na plus 40 pravim tortu.
Znaci smanjite sve poslove na minimum.Dozvolite da i neko drugi odradi nesto umesto vas.Uzivajte dok mozete.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Fizički napor u trudnoci
4.12.2009 3:39:28   
Brand new mama
Izgleda da sam ja definitivno blesava-kad sam bila u 5 mj. preselili smo se u drugi stan sa oooogggrrooommnim povrsinama pod prozorima koji su naravno bili prljavi pa sam se ja pametno pentrala i prala ih.Dva-tri puta mi se zavrtjelo u glavi,ali frik je morao to da odradi(a i bio je samo 6 sprat-sigurno ne bih prezivjelauser posted image ).O vukljanju da ne pricam-mm me pita sta treba da kupi,vuklja da me odmjeni,ali sutra ujutro sam ja skontala da nam fali sto stvari i vukljam dvije kesetine kilometar i kusur(tu je bila najbliza prodavnica).Mada sam sebi bila najsmjesnija kad sam pokusala da preskocim neku ogradicu sa kesama u rukama u-osmom mjesecu trudnoceuser posted image Izbjegavala sam samo pranje kupatila-stalno sam se tripovala kako je to odvratno i kako cu se zaraziti sa milion bakcila...Cak sam dan prije porodjaja dovukla pola lubenice i brdo breskvi(jelo se prasetu)...mozda sam se zato i porodila u 36nedjelji+3

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Fizički napor u trudnoci
4.12.2009 7:26:24   
demetra
I ja sam radila apsolutno sve sto inace radim u prve dve trudnoce i nije mi smetalo.Nisam se nesto kurazila i junacila nego jednostavno sam taj tip, radim ono sto mogu a zaista sam mogla sve, bez problema.Cak mi je u prvoj trudnoci bio prosao termin a ja sam jos bila na poslu.E sad, to vam je mac sa dve ostrice.Kad vide da sve radite vise vas i ne pitaju mozete li.Sad manje vise fiyicki teze podnosim trudnocu, cesce me zaboli stomak, vene mi poiskakale, ledja me ubise i tako al sad me vise niko ne pita mogu la ja da ribam i usisavam nego cuti i radi user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Fizički napor u trudnoci
11.12.2009 12:51:00   
bratzz
Nikad nisam nosila nista previse tesko a sada mi ne pada na pamet da dignem nista teze od tri kila. Po kuci radim sve sto i obicno jedino ne perem ves na ruke, i ne usisavam tepihe. Kad god osetim da nesto nije u redu i da se lose osecam sve poslove obustavljam, niko mi nece reci hvala sto sam se forsirala a forsiranjem mogu samo mojoj bebi da ugrozim zivot.

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 12:46:41   
Iwana87
Prvo sto mi je 90 posto ljudi reklo kad su saznali da sam trudna je bilo "nemoj sad da se junacis ko sto umes"Ne mogu ja da cekam da mm dodje sa posla da pomeri krevet,a moram ispod da obrisem prasinu,ili da neko drugi riba kupatilo(to mi je bolna tacka,najvise mrzim prljavo kupatilouser posted image )Sve to nije dobro sad i trudim se ali.....user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 12:50:16   
anajid
Iwana svi tako razmisljamo,ali kad pomislis da hoces nesto tesko dizati ili pomeriti seti se samo svoje bebice,to ti je najprece i cekaj muzauser posted image neka on pomeri!Jbs prasinu uvek je ima!A sto se tice ribanja i brisuckanja to je ja mislim ok,samo nemoj dizati tesko!Ja se i saginjem i cucnem,mada vise cetveronoske radim,puzem kao bebauser posted image user posted image user posted image ,ali tesko NE!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 12:54:44   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Prvo sto mi je 90 posto ljudi reklo kad su saznali da sam trudna je bilo "nemoj sad da se junacis ko sto umes"Ne mogu ja da cekam da mm dodje sa posla da pomeri krevet,a moram ispod da obrisem prasinu,ili da neko drugi riba kupatilo(to mi je bolna tacka,najvise mrzim prljavo kupatilouser posted image )Sve to nije dobro sad i trudim se ali.....user posted image


Tako sam i ja dok me nisu strefili bolovi,pa pila prtusisten protiv kontrakcija...Tada ne vidis ni prasinu, ni prljavo kupatilo vec se pitas sta ti je to trebalo...
Dobro razmisli sta ti je najprece sada...Izvini ako sam malo gruba al moras da povedes racuna...
Malo ciscenja nece skoditi,al pomerati krevet je suludo....

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 13:12:50   
Iwana87
Mejra,nisi gruba,potpuno si u pravu.Srca je sto mm stalno ide i vice na mene,ne pust me ni stolicu da pomerim.ali je meni jos tesko da shvatim da samuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 13:15:51   
mejra81
Kazem ti malo ciscenja nece skoditi,al zasto rizikovati kad se ne mora...
Koja si nedelja? Nemas ticker...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 13:20:38   
cicko
Ja sam pre 2 dana bila ostavljena na milost i ne milost snegu i lopati... Mm se nije "setio" da ocisti sneg oko kola i na prilazu, a ja sam bila dekintirana da bih platila taksi. Na srecu, tata mi je prolazio pored zgrade i ocistio sneg. Kaze da je mm dobi zuti karton od njega.
A da ne govorim da je mm mrzilo sinoc po onoj klizavici i na -10 da ode po hleb... Otisla sam sama, prvo sam se smrzla jer ne mogu da zakopcam jaknu, a onda jedva zivu glavu izvukla kolko sam se tociljala- prilicno daleko mi je pekara.
Inace stvarno mi nije tesko da uradim sve sto i do sad, jedino, eto, sto se u poslednje vreme bas lako zamaram Verovatno je i to posledica "trovanja" progesteronom!user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Fizički napor u trudnoci
18.12.2009 14:12:33   
Iwana87
mejra 17.Joj cicko,neznam sta da ti kazem.Pazi se ti,a muzu posalji jos jedan  zuti karton i od mene.Meni moj ne dozvoljava ni kesu da ponesem,a kad uradim nesto obavezno digne frku sto ga nisam cekala.Ma lepo je kad te tako malo razmaze u trudnoci iako ja na to nisam navikla

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 11:54:35   
Anck Su Nmaun
Neznam za vas ali ja ili imam uzasnu kondiciju ili sta vec ..ulazim u 6 ti mesec... a  nemogu posteno ni sudove da operem a da se ne umorim!
Neki dan sam usisavala i ribala stan, Koji nije ogroman to za 15 minuta gotovo, oribala kupatilo ... i nigde vise nisam mogla.... ne osecam pravi umor ali stomak pri dnu poceo da se grci.... legla sam i vise mrrrdalaaa nisam taj dan!
Nemogu se navici da sam tako bespomocna user posted image user posted image user posted image

Skuvam rucak ...ja se umorim! user posted image I bas kazem MM Pa kako cu ja u 9 -om mesecu..necu moci ni da ustanem...sad sam vec sva troma!
Nigde mi se ne vidi sve ode u stomak ..pa mi valjda tezak..odkud znam!user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 11:56:51   
jacagoga
Da li ima tema o koriscenju hemikalija u trudnoci (domestos, bref itd)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:00:53   
Anck Su Nmaun
Znam da su vec negde pisali o tome...ali da li u posebnoj temi ..neznam....treba sad to naci...user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.12.2009 12:01:06 >

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:05:32   
Anoniman
jao ne znam ni ja...ali ja koristim...kad ribam WC i to...koristim Bref jer mi je Domestos mnoogo jak pa se ugusim.

A sto se tice kondicije...ista stvar...Malo da spremim stan i posle 10 minuta crkla!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:12:36   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: OTI

jao ne znam ni ja...ali ja koristim...kad ribam WC i to...koristim Bref jer mi je Domestos mnoogo jak pa se ugusim.

A sto se tice kondicije...ista stvar...Malo da spremim stan i posle 10 minuta crkla!



Zato i pitam, sve to koristim za wc kao i muskulo za sporet (i on je jak), pa neznam da li da nastavim ili je stetno za "tackicu" a opet ne mogu da gledam svinjac po kuci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:15:56   
cicko
Ne znam koliko su stetne sve te hemikalije, isparenja, sigurno da jesu, ali ih ipak nemoj koristiti barem u ovako ranoj trudnoci dok traje organogeneza 


IZVORNA PORUKA: jacagoga

IZVORNA PORUKA: OTI

jao ne znam ni ja...ali ja koristim...kad ribam WC i to...koristim Bref jer mi je Domestos mnoogo jak pa se ugusim.

A sto se tice kondicije...ista stvar...Malo da spremim stan i posle 10 minuta crkla!



Zato i pitam, sve to koristim za wc kao i muskulo za sporet (i on je jak), pa neznam da li da nastavim ili je stetno za "tackicu" a opet ne mogu da gledam svinjac po kuci


(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:20:57   
Anck Su Nmaun
Kad vec spominjemo ..naravno da su sva ta isparenja jako stetna... ali ja se trudim da sto manje udisem (koliko je to moguce )i da pobegnem iz wc-a ostavim da odstoji..pa se posle vratim da sperem to ... nije neko bas resenje ali nemogu biti u glibu... a za toliko malo nece mi nista biti!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:22:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jacagoga

IZVORNA PORUKA: OTI

jao ne znam ni ja...ali ja koristim...kad ribam WC i to...koristim Bref jer mi je Domestos mnoogo jak pa se ugusim.

A sto se tice kondicije...ista stvar...Malo da spremim stan i posle 10 minuta crkla!



Zato i pitam, sve to koristim za wc kao i muskulo za sporet (i on je jak), pa neznam da li da nastavim ili je stetno za "tackicu" a opet ne mogu da gledam svinjac po kuci



Sto kaze cicko, bolje ti batali to makar do 14,15...nedelje..
Sto je sigurno sigurno je

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 12:24:06   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: jacagoga

IZVORNA PORUKA: OTI

jao ne znam ni ja...ali ja koristim...kad ribam WC i to...koristim Bref jer mi je Domestos mnoogo jak pa se ugusim.

A sto se tice kondicije...ista stvar...Malo da spremim stan i posle 10 minuta crkla!



Zato i pitam, sve to koristim za wc kao i muskulo za sporet (i on je jak), pa neznam da li da nastavim ili je stetno za "tackicu" a opet ne mogu da gledam svinjac po kuci



Sto kaze cicko, bolje ti batali to makar do 14,15...nedelje..
Sto je sigurno sigurno je


Pa, u pravu ste.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 16:07:25   
aster
Sve te hemikalije bi trebalo da izbegavamo u trudnoći. Nek se prihvate njih dragi nam mužići. Ionako muškarci imaju jače ruke, lepše će sve oribati user posted image Prema najnovijim istraživanjima ove štetne materije mogu da budu uzročnici pojave autizma kod deteta. Doduše, ovo je jako neispitana oblast, ali... Treba se čuvati user posted image

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Fizički napor u trudnoci
25.12.2009 18:12:13   
Verus
imamo temu: Upotreba hemikalija u trudnoci

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here