|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus
1.4.2020 15:11:16   
princezica1
Novih 160 obolelih, a petoro preminulih.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Korona virus
1.4.2020 15:14:12   
Sanjica26 RR
Dunja, moja sestra je ostala na Malti. Nije bilo dovoljno mesta u avionu. Bila je na spisku, ali je svoje mesto prepustila osobi kojoj je potrebnije da ide kuci.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Korona virus
1.4.2020 15:23:45   
dunja RR
Poenta je da ti ljudi nisu bili u izolaciji niti jedan dan, a ovamo plaše ljude sa 24h zatvranja, i sa nekim smeštajuma na granici. i sajmu.
Normalno je da ljudi mogu da se vrate u svoju zemlju, ali nije normalno da nisu u izolaciji ni 2 cela dana.
A ovamo pričaju o nekih 28 dana ..
A svi klasteri koji su u Srbiji su krenuli od nekog ko je došao iz inostranstva, i jasno se zna od koga, bar se do sada znalo, pre svega u malim gradovima.

Svi u Valjevu, Kikindi, Ćupriji su lančano zaraženi od jednog kontakta koji je došao iz inostranstva.



< Poruku je uredio dunja RR -- 1.4.2020 15:27:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Korona virus
1.4.2020 15:52:47   
pari
Dunja, u pravu si ovo za DZ...bas sam postavila kod sebe na fb da je to totalna glupost.

A u pravu si i za ljude koji nisu u karantinu, a koji su dosli...Mnogo stvari ovde nije uradjeno kako treba. U sustini samo se moc pokazuje...nazalost

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Korona virus
1.4.2020 15:54:20   
dunja RR
Evo sada je neka novinarka pitala Kisićku za njih, i tačno je zabagovala, nije znala da odgovori pa je Kon preuzeo, i onda je Kisićka na kraju rekla da se jutros promenio protokol i da više ti ljudi iz inostranstva ne idu u izolacione smeštaje. Kaže testiranu su, ali novinarka reče ne nisu, zašto bi lagali, sa mo su ih pustili bez testiranja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Korona virus
1.4.2020 15:55:23   
Ivanka 75
U Nisu isto, jedna osoba u prvoj nedelji marta, iz Svajcarske.Ja i mm smo prve dve nedelje ovog karantina kao u limbu bili. Moja koleginica drzala cas zeni koja je bila u samoizolaciji (na srecu negativna je) zato sto je njena koleginica zarazena (umrla u medjuvremenu). Mi drzali sastanke tih dana znaci mozak mi pregoreo od raznih razmisljanja. 
Covek iz sluzbe mm pozitivan a nije im rekao da mu je pajtos iz kafane pozitivan kao i svi koji su bili sa njim. Cela porodica mu bolesna. Sreca u nesreci da je taj radio trecu tih dana pa nikoga nije zarazio. Nije imao koga da zarazi. 




(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:16:00   
Maslacak15
bez panike, niste losi. sve je to za ocekivati. Naravno da raste broj slucajeva. Nego meni i dalje logika njihovih mera nije jasna. Sve ovo sto sad pise da su uveli kao nova ogranicenja, zatvoreni frizerski saloni kladionice teretane...., to je kod nas islo jos pre dve nedelje. Ali nikom nije zabranjeno da ide da kupi hleba. I vest o ovima iz karantina je strange. Ti koji su pozitivni su prebaceni na infektivnu a negativni su pusteni kucama??? Nadam se isto u strogi karantin, posto bili su u kontaktu sa pozitivnima. I zar nije politika da idu na sajam, zasto su otisli kuci ? Nista vise ja ne razumemuser posted image

ah ne na sajam idu pozitivni. Ali to znaci da su svi ovi sto su bili u karantinu pozitivni istovremeno i bolesni ?

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 1.4.2020 17:24:18 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:23:56   
Ana RR
Ni meni više ništa nije jasno. Ja sam rekla pre neki dan, ti ljudi koji su bili u "izolaciji" po studentskim domovima i ako nisu bili zaraženi u momentu kada su došli u zemlju sada verovatno jesu. Opšte ludilo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:27:18   
Maslacak15
za prvu rundu slucajeva znam iz prve ruke da su bili vrlo rigorozni. Znam da su sve osobe koje su bile u kontaktu dobile naredbu za strogi karantin od 14 dana i da su kontrolisani. Ali mislim da su pomalo pogubili konce. To je u neku ruku i Kon priznao juce u nekoj opasci da im je tesko da nadju sve kontakte itd...Ali sve jedno sa ovim sajmom nista ne razumem. Narocito sto su neki vec pusteni. Jesu oni izolovani tamo jedni od drugih?? ....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:27:52   
lesica
Maslackonjo, jok, logike nigde.

Na sajam idu potvrđeni pozitivni sa lakom kliničkom slikom ili bez simptoma skroz.
U karantine (studentski domovi, odmarališta...) treba da idu svi sumnjivi i doveženi iz inostranstva, ali šta se dešava niko ne zna.

Domovi zdravlja sada imaju posebne Covid19 ambulante, izdvojene iz domova zdravlja (za zvezdaru je tipa na severnom bulevaru) i tu kao kreće testiranje.

Postoji neki čudni zastoj od nekoliko dana sa rezultatima testova.

I da, mere su van pameti, u smislu da nešto što su trebali odmah da odrade tek sad rade, al zato strogoću treniraju. I da se razumemo, smatram da mere trebaju, ali ne ovako kako su namislili. Postoje načini međutim nema ko da ih pametno sprovede.

Ja samo mogu iz sopstvene situacije da kažem da je vrlo žalosno što i zdravstvene ustanove ne znaju kako da se ponašaju trenutno, i najgore nemadovoljno zaštitne opreme adekvatne ni za njih.

No, i ovo će proći! Ajmo glave gore i bez kontakata.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:34:43   
jess021
E apropo vakcina sa decu, na fb citam da su svima koji su trebali da prime vakcinu iz dz rekli da se vakcine odlazu??!!! 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:40:54   
pari
Jos uvek nije donesena ta odluka da se kladionice, saloni, teretane zatvaraju...trebalo bi kao danas...


Tako da, nista nije logicno...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:45:21   
Ivanka 75
Koliko ja znam kod nas ne rade vec danima. 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:48:31   
dunja RR
Ja sam zvala pre 2 dana i reki su mi da se normalno primaju vakcine i da preventiva radi regularno.

IZVORNA PORUKA: jess021

E apropo vakcina sa decu, na fb citam da su svima koji su trebali da prime vakcinu iz dz rekli da se vakcine odlazu??!!! 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:49:16   
jess021
U Ns je ovako, meni stvarno nije jasno

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Korona virus
1.4.2020 17:54:10   
dunja RR
Mi imamo MMR da primimo za nekih mesec dana, ali prolongiraću, ne želim da je vodam tamo sada, ionako nigde ne idemo.
Pričala sam sa pedijatrom, istog je stava.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Korona virus
1.4.2020 18:02:28   
Maslacak15
to je jedan skandal da jos niste dobili ali znam da je tako tamo i bez korone da je retko dobije neko pre 15 meseci iako u kalendaru lepo pise sa 12.  teorija i praksa. ali da se nadamo da nece grom u koprive :) 


razumem i da sad prolongiraju da im nebi dolazila zdrava deca ali medicinski nema smisla. samo jos fali na zimu epidemija morbila 2. posle korone.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Korona virus
1.4.2020 18:30:22   
dunja RR
Maslačko, pa gde da dobijemo sada morbile kada ne mrdamo nigde? Od koga?
A da navuče koronu može ako odemo u DZ.

Zar nije bolje da primimo kada se završi vanredno stanje?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Korona virus
1.4.2020 18:31:52   
dunja RR
A ovo, što rekoše u porodilištu Front zaraženo 7 doktora, pa zar ima šanse da niko od pacijenata nije zaražen, a 7 doktora jesu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Korona virus
1.4.2020 18:33:35   
princezica1
Vidite da menjaju pricu kako odmice epidemija.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Korona virus
1.4.2020 18:39:56   
Maslacak15
ima rezona da sacekate da prodje najgori udar. Ne kazem. Narocito ako stvarno nigde ne idetete. Ali gledajte prvu priliku da se vakcinisete. Jel srbija je imala vrlo gadnu epidemiju prosle godine zbog uspexa antivaksera i teoreticara zavere i ako sad izostanu vakcinacije masovno eto druge runde na zimu.... nece morbile da odustanu pod motom : Vec je bila korona. Nema nista zaraznije od morbila.



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Korona virus
1.4.2020 18:41:40   
dunja RR
Ne mrdamo nigde, a onda tako, čim prođe ovo, vakcinišemo se :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Korona virus
1.4.2020 19:29:43   
dunja RR
Evo da se "apdejtujem", sada opet slušah na TV, 300 njih, stigli iz Milana, Dubaia, Ukrajine i sa Malte, posle 4 dana pušteni kući iz Lole, bez testiranja, samo su ih pitali na otpustu - Da li ste dobro.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Na TV jutros, priča mladić juče stigli sa Malte, iz Dubaia, puno naših, stavili ih u Lolu (studenstki dom) u izolaciju, i jutrs ih sve pustili, ne znaju zašto su pušteni kućama, nisu testirani samo su ih pitali "Da li ste dobro".



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Korona virus
1.4.2020 19:52:03   
Maslacak15
tacno i.ja mislim da bi bilo logicno da svi.koji dodju budu u izolaciji dve nedelje. ali to je ono- nedostatak konsekventnog sistema. nama se danas javila kancelarka, pohvalila nas da zna da podnosimo velike zrtve ( nije se drala i pretila) i najavila da do 19. aprila nema promena.

najveci kvalitet nemaca je postojanost i orgamizacija. nisu oni ni posebno vredni niti su sad briljantni...ali se zna sistem. i toga se svi drze. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Korona virus
1.4.2020 20:22:38   
daca77


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Koliko ja znam kod nas ne rade vec danima. 




Ima već 2nedelje kako je sve to zatvoreno.Inače, slažem se sa vama da se nešto dešava, da su prilično konfuzni...čitam da je izbio neki problem na Torlaku, pa su zastali sa testiranjem. Nego, sutra će vrhovni da nam se obrati i razjasni sve nedoumice.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here