|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 19:04:20   
ana77
Ja sam u toku te nazovimo je postporodjajne depresije isla kod psihologa na par tretmana (drzavnog, tako da je cak bilo i besplatno :D) i to mi je mnogo pomoglo. Nemoj da se ustrucavas da trazis pomoc, mnogo znaci kad popricas sa nekim objektivnim. Sama sa sobom mozes da resis neke stvari ali tek kad ih izgovoris vidis da ni jedan problem nije prevelik, a posebno u najdivnijoj situaciji u kojoj si - da cekas bebu. To nije problem, to je prosto najdivniji period u zivotu ljudi i mozda bi to trebalo da govoris sebi svaki dan. :D
Sta je bilo - bilo je. Mozda si imala tezak horoskop prvih dvadeset i nesto godina, a sad su ti se planete drugacije poklopile i nastupa divan period :D!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 19:17:15   
JAmy
U pravu si Ana,razmislicu i o strucnoj pomoci,psiholog ili psihijatar,nebitno,al trebalo bi to bar malo da mi pomogne,da naucim da borim sa tim jer ovako zbilja ne ide...
cmokic za sve vas,diiiivne ste....user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 21:32:24   
Maslacak15
Jamy,
Znam da je mnogo lakse reci nego uraditi ali probaj da se opustis. Ako dobro pratim ti si u 34. oj nedelji,u prevodu - SIGURNA SI. Znam uvek postoje ovi i oni horor scenariji ali oni postoje u zivotu uvek u domenu teorije. Sto se trudnoce tice, sve relevantne stvari su odradjene i bebici je preostalo samo malo da se bucne do premijere. U danasnje vreme, sa zavrsenom 34 nedeljom gestacije najverovatnije nebi trebao ni inkubator kad bi se nedaj boze porodila. Ja sam bila u prilicnom grcu tokom trudnoce mentalnom jer mi je uzasno dugo trebalo da zatrudnim, i vec sam verovala da se mozda nikad nece ni dogoditi. Svi kazu drugo tromesecje je zlatno doba trudnoce ali meni je veruj mi bilo najteze dok se nisam dokopala 26 te nedelje. To je bio neki moj nacin da sebi objasnim da ce sve biti u redu kad sam dosla u zonu prezivljavanja nedonoscadi. A sto se tice kupovine stvari krenula sam polovinom novembra kada sam bila u 36-oj nedelji. Kao sto su devojke rekle, mozes i da potrazis pomoc ako mislis da ne mozes sama da se izboris sa demonima u glavi. Ali veruj mi to je samo stvar psihe, sa bebicom ce sigurno biti sve ok. Ne moze da ne bude. Puno te pozdravljam i uzivaj u ritkanju, zbog takvih stvari je lepo roditi se kao zenauser posted image

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 22:23:36   
gracia
Ja sam u trudnoci pocela da dobijam neke kao klaustrofobicne napade... Ranije nisam imala tih problema. Ako to ne prodje, planiram da se time ozbiljnije pozabavim. Uz strucnu pomoc, sto da ne.
A vezano za bebu, i pored prethodnog spontanog par meseci pre ove trudnoce, nekako sam od pocetka potpuno mirna i blazena user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 22:47:50   
peca

IZVORNA PORUKA: pandina

Peco user posted image

Zaista, svaka cast!






Hvala user posted image

Znas, moj zivot je ceo poprilicno tezak, i to je sigurno ostavilo neke "posledice" na mene, kao i moja prevelika zelja da stvorim porodicu svoju, rodim decu i usrecimih najbolje sto mogu, jer ja nekako nisam bila srecna, i nisam imala neko zavidno detinjstvo, dosta mi je toga falilo (ne mislim na materijalne stvari, nikada nisam bila materijalista, i uzasno sam skromna jedna osoba, ali sam neizlecivi emotivac) sto nije nije primecivao ili shvatao ozbiljno kad sam bila dete... Imam hvala Bogu dve sestre koje neimerno volim, ja sam najmladja od njih, i uvek sam mastala da cemo sve tri imati puno dece, ali eto, ja zaredjala spontane, srednja sestra se razbolela, ima transplantirani organ, i pitanje je da li ce i kada moci (smeti) da ostane u drugom stanju i izgura trudnocu, najstarija seka ne moze da ostane u drugom stanju, ima iza sebe jedan neuspeli pokusaj vantelesne oplodnje, a i dosta godina user posted image tako sam i ja bila ubedjena da ni ja necu ispuniti svoj san i nasu porodicu, mislila sam da ce se i kod mene pojaviti neki problem, postala sam jedna totalno skepticna osoba, a ceo zivot sam pozitivac, i veciti optimista, ali valjda okolnosti to promene, kad god se nasmejem od srca sutra placem, pocela sam da se bojim da budem srecna brinuci sta ce se lose dogoditi, jednostavno vise nisam umela da budem srecna, i danas mi se to ponekad desava... Dok sam bila trudna moj muz me nije u potpunosti razumeo sto kod tebe srecom nije slucaj, par puta smo se i "svadjali", sizeo je od mog patetisanja, to ga je izludjivao, on je na sve to gledao drugacije, njemu je sve u redu, za sve je imao neki razlog i odgovor, on je verovao u mene i jovanu, pa se zato nervirao, ljutio, ne iz zle namere, tako reaguje kad sam ja u down-u, i onda ja padnem u jos gori bedak, sednem i placem sa mislju da me niko ne razume, ali to je sve normalno, ja polako vracam onu staru jelenu, omiljenu u drustvu, veselu i pozitivnu, i planiram takva da ostanem... cudno je sve to i za objasniti, sve ono sto zelim da kazem... Nema moja okolina prilike da me vidi sjebanu, da vidi te moje strahove, i ja ih se zaboravim pored silnih problema i obaveza, ali kad legnem u krevet tu nastupam samo ja, u mraku i tisini, prazan bunar (glava) i uvek spremna slavina koja samo ceka da bude otvorena (misli) to je nesto neverovatno, hiljadu misli u sekundi, ne stignem svaku ni da cujem koliko se brzo smenjuju user posted image .... Znam da ti nije lako, ali i tih par nedelja ce brzo da prodje, dobices svoje zlato i uzivaces u njemu, sto neko kaze, porazgovaraj sa nekim strucnim ako ce ti biti lakse, ja verujem da ce sve to biti u redu, jednostavno nismo svi isti, neko je jaci, neko je slabiji, interesantno koliko ljudi misle da sam ja jaka, i koliko u stvari i jesam jaka, ni sama neces verovati koliko si i ti sama jaka, verujem da mozes da se izboris sa svim tim glupavim mislima, ne znam koliko izlazis, druzis se i sl. to znaci coveku, ja sam vecinu svojih prijatelja zanemarila u smislu ne javljam se, kad oni zovu odgovorim, ali da ja njih zivkam, ma jok... povlacila sam se u sebe, nemoj to da dozvolis, sad ce jos malo lepo vreme, setaj koliko god si u mogucnosti user posted image Ja i dalje ne verujem da imam cerku koja evo spava sad pored mene, kao da je neki san u pitanju... i dan danas kad setam gradom i vidim neku bebicu se zaplacem user posted image Resila sam da od sad placem samo od srece user posted image Nego ja udavih mnogo ovde, nisam ni malo interesanta user posted image Ako ti je do razgovora tu smo ! Samo napred user posted image

Prazna glava i puno srce su najbolji recept user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 22:52:07   
peca

IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: crazymama

i ja sam brinula tokom cele trudnoce zbog svega i svacega, a sada pred sam porodjaj brinem o glupostima kao sto su "samo da nema neki veliki mladez po sred face"... i slicno :)

e ovog sam se i ja plasila.user posted image


Nece imati mladez, bice lepa na mamu user posted image

Moja mama sa unutrasnjih krajeva obrva ima mladeze, po jedan uz svaku, kao dva roga, a ja imam potpuno isti ali samo jedan uz levu obrvu, i neverovatno koliko ja volim taj mladez, mada vise izgleda kao bubuljica, svi cak i misle da jeste, i kad mi neko kaze, a ja sva ponosna kazem, ne to je mladez, imam ga od rodjenja, vecito sam bila fascinirana tom genetikom, sta covek moze da nasledi, takvu sitnicu, takvu glupost user posted image a uvek sam zezala mamu, pricala sam joj "ti si vestica, imas rogove, a ja sam poluvestica imam samo jedan" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:01:21   
crazymama
od mene moze da nasledi klempave usi, a od tate krive zube :)

prezivecemo!user posted image user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:11:12   
peca
Nisam primetila klempave usi :P ,al ce krivi zubi dobro doci zbog ravnoteze :D Al o5 ce biti lepotica :)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:16:09   
crazymama
pa sta si mislila, da cu da ih reklamiram? :)
radio je skalper, duso :) operisala sam ih!

da ne bude off topic, pre dva dana mi se porodila poznanica, koja se jako namucila na porodjaju, jer beba nije usla lepo u porodjajni kanal, nego je udarala u stranu pri napinjanju... na kraju je morala da prima kiseonik po rodjenju... jos jedna stvarcica za opterecivanje... bzvz

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:17:05   
peca
Klempave usi operisu deci dzabe, krivi zubi se rese protezom,mada ne brini,nece imati zube kad se rodi :D :D :D

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:19:14   
crazymama
ma dabogda mi to bile najvece muke i strahovi :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:23:35   
peca
cm ma zaljubices se odma :) ja se za tvoje dete ne sekiram,mada me malo ti zabrinjavas :P

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:31:01   
pandina
Peco, opet moram da kazem BRAVO! Odusevila si me!
Trenutno sam potpuno off i user posted image , ali cim se sredim pisacu vise.


(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:40:30   
Sanchy
Ne znam sta mi bi da udjem na ovu temu i onako sam hipohondar sad maksimalno zabrinuta za zdravlje svog deteta,nista ne mogu da citam osim casopisa i knjiga u vezi beba,tv uopste ne palim,ma totalnna nervoza i jos sad poceh da razmisljam i o mladezima ....o o o ...katastrofa....user posted image user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 0:43:44   
JAmy
Jako sam srecna sto vidim da me u potpunosti razumijete....user posted image
Znala sam da to razumijevanje mogu naci samo ovdje,medju vama koje ste to osjetile na svojoj kozi...
Ja bih imala do sjutra da pisem sta mi se sve desavalo u zivotu,nego,pokusacu da se zadrzim samo na period koji se odnosi na trudnocu.Najgore od svega bilo je to sto sam vecinu zivotnih nevolja prezivjela sama.I bila sam jaka,zbilja jesam...
Dok su me drugi ''zalili'' ja sam uzdignute glave uvijek govorila ''mogu ja to sama''...
Kada sam upoznala mm najzad sam osjetila sta znaci zadovoljstvo i sreca u zivotu.Ne vjerujuci da to meni moze da se desi od pocetka sam bila u strepnji od necega nepoznatog sto moze da mi to pokvari.
Onda sam ostala trudna.I smijala se i plakala istovremeno kada sam ugledala user posted image ...Zeljela sam prvenstveno da njega usrecim,pa tek onda sebe,a njegova najveca sreca bila je saznanje da ce biti otac.Ubrzo se sve to pretvorilo u prah...user posted image
Drugi put sam ostala trudna,ali dosta psihicki nespremna zbog nemilog dogadjaja iz prethodne trudnoce(proslo je samo 2 mjeseca),al vjerovali ili ne,nenamjerno se desilo zbog toga sto sam ja bila ubijedjena da vise ne mogu da zatrudnim(znam da je ovo glupo,ali zelim biti iskrena)..
Nisam se usudila da se obradujem...Zbog nerastuce Bete,dr mi kaze da je to rani spontani,i da nema od trudnoce nista.Jos jedan SOK!Odlucim da vise ne idem kod dr,da pustim prirodi na volju,koja mi je nakon mjesec dana kada sam ipak posla na UZ priredila najvece iznenadjenje u zivotu-bebica se razvija raste i cujem otkucaje njenog srca.Ali,nakon svega,kako da vjerujem da je to istina i da tu radost necu oplakati vec sjutra?
U trecem mjesecu,tacnije,pocetkom cetvrtog prijeteci pobacaj i porodjajne kontraklcije.To je bio prelomni period?Tu mi je nestala ona nekadasnja psihicka snaga,sve moje slabosti su pocele da izbijaju na povrsinu,i to je sad kulminiralo.
Na bolnickom sam lijecenju od tada,sama u sobi sa kompjuterom i tv-om,i svaki dan trudnoce mi je dar od boga,ni jedan ljekar nije vjerovao da cu stici do 28 ned a da ne govorim do 9-og mjeseca...Taj grc u srcu koji je svih ovih mjeseci prisutan,a jos pojacan okruzenjem u kom se nalazim,poslednjih nekoliko nedelja je dosao do svog vrhunca.Niko osim vas i mm ne zna za moje muke,na odjeljenju svi govore o mojoj izdrzljivosti i hrabrosti,ali to lazno moje lice pocelo je da mi smeta.
Uvijek sam bila posebno slaba na djecu,a vec kada je moje u pitanju,tu sam pocela potpuno da gubim kontrolu.Inace radim na pedijatrijskom odjeljenju,i tu sam mogla vidjeti sve i svasta, i to je i te kako ostavilo trag na moju psihu.Voilim da pomazem tim neduznim malim stvorenjima,ali jako patim kad nekima od njih ne mogu pomoci.A vjerujte mi,bilo je svakvih ''prizora''...user posted image Uvijek sam pri tom u sebi molola Boga:''Boze,samo me ovoga sacuvaj'',i tako je to postalo moj najveci strah u zivotu...Kada zena rodi zivu i zdravu djecu,mislim da nema vece srece ni vrijednije Bozije nagrade...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 8:19:42   
NadaR
Jamy user posted image
Bice sve u redu , mora biti! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 8:31:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: JAmy

Najgore od svega bilo je to sto sam vecinu zivotnih nevolja prezivjela sama.I bila sam jaka,zbilja jesam...
Dok su me drugi ''zalili'' ja sam uzdignute glave uvijek govorila ''mogu ja to sama''...


Ja bi umjesto ove riječi najgore, stavila riječ najbolje... 
Neprocjenjivo je iskustvo sam se pobrinuti za sebe i znati da ćeš uspjeti i kad nikoga nema pored tebe, to znači da si jaka i da možeš sve što želišuser posted image
Nemoj razmišljati o sutra nego uživaj u trenutnoj sreći, niko od nas ne zna šta ga čeka sutra i dobro je da je takouser posted image
Sretnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 8:52:28   
mamamikka
jamy i ja sam bila u panici i to oba puta i skroz te razumem, ne brini sve je to sastavni deo majčinstva- strahovi, brige, pa i panika. Najmanje ti treba da slušaš o ružnim iskustvima, meni je to bilo najgore. Biće sve super, a kad zagrliš svoju bebanu sve ovo će ti izgledati smešno, veruj mi. user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 12:05:25   
JAmy
Peco,Zemunka,Ana,Crazymama,Pandina;Unina mama,Maslacak,Gracia,Sanchy,Nado,Lu,Mamamikka....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 12:24:28   
crazymama
uzvracamo user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 13:58:30   
pandina
Jamy user posted image user posted image user posted image

Jos malo i videces svoje zlato!

Dodji nam u trece tromesecje, brze ce ti prolaziti vreme :)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 14:28:26   
gracia
user posted image
samo hrabro, kao i dosad, uz bebanu ce biti lakse, lepse i sve ce dobiti neki novi smisao!

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 21:18:01   
ana77
IZVORNA PORUKA: JAmy

Peco,Zemunka,Ana,Crazymama,Pandina;Unina mama,Maslacak,Gracia,Sanchy,Nado,Lu,Mamamikka....user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bice sve OK, sve i da se sad porodis sa bebom bi bilo sve OK, a sigurna sam da ces docekati najmanje 1.5. :)!!! A kad se porodis, onda mazi svoju bebicu i uzivaj i to ce te izleciti bolje nego sve stvari na ovom svetu jer iz zelje da zastitis svoje dete i budes dobra majka nekako zaboravis na neke svoje strahove i jednostavno druga osoba postaje centar tvog sveta :D!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 21:48:09   
Maslacak15
Jos samo malo Jamy user posted image Procice za tren i postaces mamauser posted image user posted image Izbegavaj teske price u bolnici, pogledaj kroz prozor-naopolju je prolece!!!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 22:23:33   
Hristinica
Citala sam vas sada i sve kad se skupite, niste gore od meneuser posted image i ja sam veliki panicar i hipohondar, i bukvalno zbog ssvega brinem, neki strahovi su opravdani ,neki ne...ja sam ranije imala anksiozne napade zbog nerviranja od faxa(pretpostavljam), a inace sam mnogo nezna i emotivna..i tako da sam koristila antidepresive jedno vreme, a kasnije povremeno pila rivotril,za anksioznost, jer sam imala nerealne strahove, i tako sam pila nekoliko puta, i saznala da sam trudna, e tada je usledio strah oko bebe, mada su mi llekari lekli da rivotril n e stteti plodu...i tako sam gurala bez ikakvih lekova do 7.meseca...a glava teska, u stomaku non-stop trema, strah...onda sam pricala sa nekoliko ginekologa i neuropsihijatrom koga sam znala, i rekli su mi da riivotril i bensedin nemaju to teratogeno tj.stetno dejstvo, tako da sada povremeno popijem , kada osetim da cu da poludim od straha i brige...a onda me grize savest sto sam popila, da li moze da skodi bebi, i isla i na 4d ultrazvuk, i na ekspertski, i rekli su mi da je sve u redu, ali ja i dalje ne mogu da se smirim..pisala sam tamo u tromesecju da se sad plasim da li normalno mrda i nogicama, posta ga uglavno osecam dole, ngice samo po nekad..i upravo davim muza da se seti da li je lepo video na ekspertskom uz da mrda i nogicama, on se samo okrene i odeuser posted image
e tako vam je zene moje...sigurno cete se malo smiritio kada procitate moja strahovanja.... a pogotovu koliko me je strah za porodjaj..jaaaooouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trombofilija - stanje značajno za planiran...
Povećana sklonost ka zgrušavanju (koagulaciji) krvi, koja može biti urođena ili stečena, naziva se trombofilija. Ona je ...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here