|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.11.2011 10:50:35   
crazymama
nisi me utesila :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.11.2011 14:22:30   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 327
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.11.2011 14:31:10   
Verus
Razmisljam ovih dana kako mi se bas nesto ne poradja ponovouser posted image  I da, strah me je da mi opet placenta ne izadje pa da je cupaju, al valjda su jako male sanse da se to opet desi.... Idem sa namerom da ne koristim epidural, pa ako zapne i nisam u tom state of mind, jbg, trazicu da ga daju.  Videcu kako ide.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.11.2011 15:10:25   
Anoniman
heheh...verus, mislim da ti bas i nije otvorena ta opcija da se ne poradjas drugi put! user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 329
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.11.2011 16:27:30   
Verus
mislim da nijeuser posted image   a tako mi se nesto ne dauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.11.2011 16:29:39   
Anoniman
ma, ajde! ovaj put neces ni osetiti! i sama kazes da je trudnoca a i sam bebac potpuno drugaciji nego prvi put, pa ostaje i da porodjaj bude suprotnost user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
24.11.2011 0:36:25   
milia
Kako se primice taj dan sve je vise strahova. Sad sam u fazi da me je strah da je beban dobro, tj. bez sindroma i sa svim delovimauser posted image . Sanjala sam iskrivljene nogice i tako neke gluposti. user posted image
Prvi put na porodjaju je mala izletela cela kao pampur pod pritiskom, pa me strah da ce doktor da ga promasi, a on ce da mu ispadne iz ruke na patos.
Mislim, sta da vam kazem!

< Poruku je uredio milia -- 24.11.2011 0:37:43 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
26.11.2011 20:19:13   
Hristinica
zene, sad cete sigurno da se smejete, ali ja u polednje vreme, iako mi je do porodjaja daleko, toliko imam strah od porodjaja, da se budim nocu sva uplasenauser posted image imam strah da necu moci da izdrzim sve te bolove i napone, a satima pre toga se ne sme piti voda niti jesti, a ja sada kada sam gladna, osecam toliku nemoc i vrtoglavice, pa razmisljam kako cu tamo uspeti da skupim snaguuser posted image e sama sei sam se smucila od ovih ludih misliuser posted image ili npr. razmisljam ako imam porodjaj carskim rezom, kakve su to pripreme pred operaciju?! i koliko ranije moras da dodjes u bolnicu, i oni da te izmuce do porodjajauser posted image izvinite na ovim glupostimauser posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
26.11.2011 20:21:15   
Olga75
Hristinice , ja sam se plasila sve me je stomak od straha boleo , jbm ti i porodjaj mislila sam se ali kad je to doslo na red , kako da ti kazem ( videces ) to je bilo normalno o nicemu drugom ne razmisljas sem da se sto pre zavrsi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
27.11.2011 14:12:45   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Hristinice , ja sam se plasila sve me je stomak od straha boleo , jbm ti i porodjaj mislila sam se ali kad je to doslo na red , kako da ti kazem ( videces ) to je bilo normalno o nicemu drugom ne razmisljas sem da se sto pre zavrsi

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
27.11.2011 20:56:25   
beboni
mene isto hvata strah,prvi put sam bila na indukciji i bolelo je bas bas...
ako opetbude tako...uf...kada se samo setim..
i ja sam razmisljala o epiduralu,ali koliko sam cula u skolici da to bas i nije moguce ni u napred da se zakaze u NS,a ne da se trazi ako "zatreba"

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 11:47:39   
minam
Jaoj meni je prvi put i idem na nepoznat teren, ne znam šta da očekujem, ali kako se bliži baš je frka.... Još mi je gore što me sad svi samo za to zapitkuju...user posted image

(odgovor članu beboni)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 11:52:56   
Olga75
Minam , moj tata je iz Tutina pa smo ko komsinice user posted image
znam strah od nepoznatog je uzasan ali kad krene videces , priroda sve radi sama user posted image nekako ce ti normalo biti da se fokusiras na porodjaj i neces se plasiti user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minam)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 12:34:30   
minam
Na neki način jedva čekam, da to prebrinem, pa kako bude.. A iščekivanje je najgore.. Imam rođaku koja se pre par dana porodila i super prošla, sve potpuno prirodno, ona mi je baš bila podrška jer je njoj drugo dete, a sad sam ostala sama... :(   Pa i nisam sama, sad sam ovde  sa vama pa je bolje!! user posted image   Hvala na podršci! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 12:36:44   
Olga75
Minam a kolio si "trudna "pridruzi se tromesecjima a i ostalim temama , komsinice user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minam)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 12:40:51   
minam
Važi! Ušla sam u 9. skoro, još malo je ostalo.... user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 12:43:44   
Olga75
onda brzo u trece tromesecje i prijavi se na SPISAK TRUDNICA

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minam)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 13:15:40   
Anoniman
U Gradskoj bolnici u beogradu u okviru psihofizickih vezbi za trudnice, svakog cetvrtka su tu i dve dr psihijatri koje drze desetominutna predavanja bas na temu strahova u trudnoci. Mogu se postavljati i pitanja, a imati i privatni razgovori sa njima pa cak i posle porodaja, bez da vas zavode ili uzimaju bilo kakve podatke.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 343
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 13:59:32   
PoisonEve
Eee kud sam to propustila!user posted image Sve najbolje stvari ste radili na vezbama tek kada sam se ja porodila, nije fer!

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 17:48:34   
goda
Nocu pocinenjem da se budim u strahu da mi je pukao vodenjak. Probudim se sva prestrašena bar 5 puta. Ne mogu nikako da se oduprem tome. Znam da ne mogu nista promeniti,ako ce da se desi desice se strahovala je iili ne ali to je jače od mene. U sredu idem na kontrolu (07.12) pa cu pricati sa doktorom.
Pod stresom sam i boim se da ne naskodi  sta bebi ili bas to ne izazove prevremeni porođaj(moji glupi strahovi),tako da necu imati ništa protov da mi preporuči nešto za umirenje. Nije mi problem po danu uopste ne mislim o tome ali nocuu sam više budna nego sto spavam,pocinjem biti izcrpljena a u dan ne mogu spavati od deteta samo jednu dozu dok ona spava.
Sada sam u 31 nedelji i molim se svim nebeskim silama da izguram bar do 36 nedelje,ubi me strah u toku noci.

Sto se tice samog porođaja sada bih potpisala da se porodim 3 puta zaredom u terminu,ne bojim se porođaja, samo da sada se oslobodim ovih ruznih misli,ovo mi je gore od porođaja 100 puta.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 17:56:04   
bea83
Ja sam ovih dana aktivno počela da razmišljam o dojenju i svojoj odbojnosti prema istomuser posted image Ne znam odakle to u meni, ali oduvek mi je to nekako najgori deo u vezi sa dobijanjem bebe...Trudnoća mi je divan period, bez obzira na sve muke koje sam prošla i prolazim, porodjaj mi ne predstavlja horor film (možda mi se mišljenje promeni kasnijeuser posted image ) ali dojenje i mogući problemi sa grudimauser posted image ........ Verujem da to ima veze i sa tim što od kad imam menstruaciju to je praćeno groznim bolovima u grudima od kojih nikad nisam mogla da spavam na stomaku, izraženim venimama,naticanjem, pečenjem....

< Poruku je uredio bea83 -- 29.11.2011 17:57:16 >

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 18:05:04   
goda
Bea
i mene su bolele grudi kada dobijem,a u toku dojenja nisam imala nikakvih problema sto se tice da me nesto boli osim sto sam imala 2-3 krize sa mlekom (smanjilo se bilo) ali uspela sam da ga održim i dojila sam Anu 13 meseci i malo više, i veruj da cu se opet boriti da izvucem maksimum iz svojih malih grudi na pocetku dojenja da bih i ovu bebu koja dolazi dojila bar 13 meseci nista lakse i lepse. Sada kad moram da joj zagrejem mleko (jos ga pije samo 3 puta) mrzi me ustati iz kreveta u 8 h a pre joj dam siku i uzivamo obe.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 18:13:32   
bea83
Ali moje grudi su velikeeeeuser posted image i mogu da budu samo još većeee....I jako su osetljive pa ne volim preterano pipkanjeuser posted image a kad da zamislim da će to beba da vuče, grize, tegli......joooooj,zacrni mi se pred očima.....
Ali i ne vezano za to, dojenje me nikako ne privlači, ne znam zašto ali je jednostavno tako. To ne znači da neću pokušati da dojim. Vrlo dobro znam da je to najbolje za moju bebu i daću sve od sebe da joj pružim bar nekoliko meseci mog mleka, ali to ne znači da ću to zavoletiuser posted image Možda sam blesava, al eto to je moj jedini strah trenutno

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 18:24:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bea83

Ali moje grudi su velikeeeeuser posted image i mogu da budu samo još većeee....I jako su osetljive pa ne volim preterano pipkanjeuser posted image a kad da zamislim da će to beba da vuče, grize, tegli......joooooj,zacrni mi se pred očima.....
Ali i ne vezano za to, dojenje me nikako ne privlači, ne znam zašto ali je jednostavno tako. To ne znači da neću pokušati da dojim. Vrlo dobro znam da je to najbolje za moju bebu i daću sve od sebe da joj pružim bar nekoliko meseci mog mleka, ali to ne znači da ću to zavoletiuser posted image Možda sam blesava, al eto to je moj jedini strah trenutno


Samo hrabro. Prouči pozu koja se se preporučuje za dojenje blizanaca. Ja ni tako nisam uspela jer su mi grudi pregoleme baš.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 349
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 18:29:18   
maslackic
Bea , imamo isti problem sa grudima...i isto misljenje o dojenju, ali strahove nemam...i potrudiu se curicu da dojim bar 6 meseci....

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here