|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 22:26:31   
JAmy
Veceras sam zamolila dr posto je dezurna da mi uradi detaljan uz,a nije odavno(ima mjesec dana),jer sam jutros imala jake bolove na svakih 5 min,tako da sam mislila da se 100% poradjam,onda su me ponovo ,po ko zna koji put vratili na infuziju,i ubrzo mi je bilo bolje.
Dok su me nemilosrdno stezale kontrakcije,zaboravila sam sve svoje strahove,samo mi je bio cilj da se smirim,da ucinim sve sto je u mojoj moci da sprijecim porodjaj bar jos malo...Tada sam osjetila i grizu savjesti jer sam ubijedjena da svojom nervozom doprinosim prevremenom porodjaju...user posted image
mm je prisustvovao pregledu,uzivala sam gledajuci njega ozarenog,i bebicu koja se nikako nije dala da joj dr lijepo uzme sve potrebne mjere.Najzad je okrenula ledja,i nije zeljela da nam pokaze pol,tako da ce to najvjerovatnije ostati tajna do njenog rodjenja.
Inace,sve je u najboljem redu,i to me je malo opustilo,pa se veceras ,i ako i dalje dosta cesto imam bolove,osjecam mnogo bolje nego proteklih dana.user posted image
Jos jednom,mnogo vam hvala,vi ste mi velika podrskauser posted image

< Poruku je uredio JAmy -- 18.4.2012 22:28:15 >


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.4.2012 23:21:48   
Odri Hepbern
Jamy procitala sam sta sve prezivljavas, svaka ti cast. Vec si dogurala do samog kraja, jos samo malo i bebac stize. Sav tvoj trud ce biti nagradjen. Samo se opusti i ne razmisljaj negativno, sve ce biti ok. user posted image

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
19.4.2012 9:39:22   
Figaro88
Jamy super sto te je to opustilo malo,sad samo razmisljaj kako ces maziti svoju bebicuuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
19.4.2012 9:45:39   
hanka
Jamy user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
19.4.2012 10:46:15   
aprilija
kako prevazici strah od porodjaja??? :)))

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
19.4.2012 11:12:08   
Lilla

IZVORNA PORUKA: aprilija

kako prevazici strah od porodjaja??? :)))


Moram da te razocaram, mislim da je to nemoguce user posted image Sve mi znamo da porodjaj boli, ne znamo sta da ocekujemo, i td. Sve je to samo po sebi pomalo zastrasujuce, ali cijelo vrijeme mislis na to kako ce to brzo da prodje, kako je toliko zena na svijetu proslo kroz to, pa i nase mame su nas rodile i kako ces tim porodjajem dobiti nesto najljepse na svijetu, svoju bebanu i vjerovatno ce biti malo lakse user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu aprilija)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
19.4.2012 12:37:34   
aprilija
verujem da je tako..tako kaze svaka koja se porodi. Mada, mislim da je i vovomanje vise normalno, vise imam strah od nepoznatog, sta, kako...:))) Verujem da ce sve biti ok. Pa toliko zena se porodilo i ja cu :))))). S druge strane jedva cekam da vidim moju malu devojcicu. :*

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
26.4.2012 17:03:45   
lanica82
I ja sam isto taj strah imala, od nepoznatog, nisam znala ni da li ću carski da li prirodno, očekivala sam da se porodim prirono a desio se carski! Tek tad sam bila konfuzna, hormoni podivljali, teže sam psihički podnela nego fizički,sve je to novo, ne znaš šta te snašlo, ali posle dve nedelje otprilike sve to skoro da zaboraviš a imaš bebicu! Čini mi se da su lakše prošle žene koje su prirodno rodile ali nisam u njihovoj koži pa ne mogu da znam... Jel ti znaš kako ćeš? Ako znaš možda je malo lakše - da se psihički spremiš.

(odgovor članu aprilija)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
15.6.2012 16:51:21   
jovicaa
zelim da pitam moderatore, da li bih mogla da otvorim temu(posto vidim da je nema) ciji bi naziv bio: strah od drugog porodjaja ?
zato sto mislim da je skroz druga prica kada je u pitanju strah od poznatog i od nepoznatog, a i bolje je da se ta tema izdvoji da se ne bi plasile prvorotke.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
15.6.2012 17:31:28   
soni
citam , slusam razne price lepe i one manje lepe, iskustva....oko mene trudnice placu, razmisljaju, strahuju... ja mrtva hladn, uopste ne razmisljam o porodjaju kao o nekom bauku...ne plasim se...znam da moram izgurati ,izdrzati bolove, natrag mi nema...mislim pozitivno i to me drzi... mozda zato sto nemam iskustva ili sam malko fijuuuu

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
15.6.2012 21:09:08   
jovicaa
to je normalno, zato sto jos nisi dozivela porodjaj... a i svaka zena ga drugacije dozivi, tako da nemas od cega da strahujes. sto ti budes stalozenija, bolje ce proci.
i moja preporuka - epidural.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
15.6.2012 21:20:37   
soni
to sam i mislila...samo da mi nadju anesteziologa... poradjam se u sred leta, i ovde u norveskoj samo dezuraju.. videcemo

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
15.6.2012 21:31:32   
New Mom

IZVORNA PORUKA: soni

citam , slusam razne price lepe i one manje lepe, iskustva....oko mene trudnice placu, razmisljaju, strahuju... ja mrtva hladn, uopste ne razmisljam o porodjaju kao o nekom bauku...ne plasim se...znam da moram izgurati ,izdrzati bolove, natrag mi nema...mislim pozitivno i to me drzi... mozda zato sto nemam iskustva ili sam malko fijuuuu

Pravilno razmišljanje skroz! Ja sam bila takva i veruj mi, to puno znači.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 6:11:54   
vukosava

IZVORNA PORUKA: soni

citam , slusam razne price lepe i one manje lepe, iskustva....oko mene trudnice placu, razmisljaju, strahuju... ja mrtva hladn, uopste ne razmisljam o porodjaju kao o nekom bauku...ne plasim se...znam da moram izgurati ,izdrzati bolove, natrag mi nema...mislim pozitivno i to me drzi... mozda zato sto nemam iskustva ili sam malko fijuuuu


Samo ti takva ostani. Kako uslo - izaci ce nekako hehe user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 12:12:03   
jovicaa
zasto je zakljucana tema strah od drugog porodjaja? to je bas prica za sebe, mislim da treba da postoji odvojena tema. stvarno nema smisla, stalno zakljucavate, a peckate kada se slucajno napise nesto sto nije apsolutno vezano za neku temu
ne postoji vec tema strah od drugog porodjaja pa da se zato zakljuca.

< Poruku je uredio jovicaa -- 16.6.2012 12:13:13 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 12:30:03   
ana77
Jovice, caj od lista maline je za jacanje misica materice, pa se lakse i brze otvaras. Potrazi temu, ima  (ja ne umem da stavim link ali ukucaj u pretrazivac :))! 

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:01:54   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

zasto je zakljucana tema strah od drugog porodjaja? to je bas prica za sebe, mislim da treba da postoji odvojena tema. stvarno nema smisla, stalno zakljucavate, a peckate kada se slucajno napise nesto sto nije apsolutno vezano za neku temu
ne postoji vec tema strah od drugog porodjaja pa da se zato zakljuca.


Nije samo ta vec i ona kad porodjaj predje u opsesiju. Na obe bih imala nesto da napisem. A na ovu filozofsku, istine i zablude nemam bas nesto puno inspiracije.... Jer je postavljena kao istine i zablude. Znaci ako neko ima strah od ponovnog porodjaja to je istina jer zna o cemu se radi tacno ili je zabluda jer zna o cemu se radi tacno. Ne ide mi ona tvoja poceta tema uz ovo ovde nikako. Jedino zajednciko je rec strah i porodjaj. Ali sama lupa istine i zablude to je vec onako informativno, sta god da napises moze neko, a ne u zabludi si - porodjaj se najcesce zavrsava bebom napolju, cega se uopste plasis pa nece valjda ostati unutra....

malo da oftopikujem (nema veze sa istinom ni zabludom): A zasto su tebi indukovali porodjaj?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:29:54   
jovicaa
pa da vuko, tema je bas bila sama za sebe, i nijedna slicna ne postoji, i ponovo molim moderatore da je otkljucaju!
isla sam na dogovoren porodjaj. a i bila sam vec otvorena prst i po, ali opet mi je zao sto sam tako, sto nisam cekala da krene prirodno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:32:15   
tijatija
Ja pred prvi porodjaj nisam imala uopste strah, namucila se jesam pod indukcijom 8 sati neprestalno nenormalni bolovi a neotvaram se ni milimetar, sad na samu rec indukcija sva se najezim ... Indukciju su mi dali jer mi je pukao vodenjak a pl.voda je bila zelenkasata. U drugoj trudnoci sam svo vreme razmisljala o porodjaju , imala sam nenormalni strah ne samo od porodjaja vec i kad sam isla na kontrole sva sam se preznojavala, porodila sam se skoro potpuno prirodno e to je vec druga prica i jedno predivno iskustvo.Treci porodjaj bi svrstala pod 2. po tezini , znaci najlaksi drugi... eto nema pravila da je svaki porodjaj od prethodnog laksi...U decembru se poradjam 4 ti put za 4.5 godine i veruj mi da imam i dalje neki strah... To je normalna pojava pogotovo za drugurotku da ima strah kad je vec sve to jednom prosla. Savetujem ti da se opustis i da nemisis mnogo o tome ili samo pozitvno tebi ce biti lakse. U svakom slucaju mora napolje user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:32:40   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa da vuko, tema je bas bila sama za sebe, i nijedna slicna ne postoji, i ponovo molim moderatore da je otkljucaju!
isla sam na dogovoren porodjaj. a i bila sam vec otvorena prst i po, ali opet mi je zao sto sam tako, sto nisam cekala da krene prirodno


A zasto su ti dogovorili porodjaj? Neko morao da ide na godisnji odmor ko mojoj sestri ginekolog? Meni nisu predlozili indukciju ni sa 3 cm otvorenoj i 3 dana preko termina ovde... Dok bolovi nisu poceli na 3 min razmaka i dok nisam bila 4 cm otvorena, nisu mi dali indukciju...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:35:31   
tijatija

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa da vuko, tema je bas bila sama za sebe, i nijedna slicna ne postoji, i ponovo molim moderatore da je otkljucaju!
isla sam na dogovoren porodjaj. a i bila sam vec otvorena prst i po, ali opet mi je zao sto sam tako, sto nisam cekala da krene prirodno

E draga moja, to ti je skola za ubuduce, ja nisam za to nikako a vidim i kod nas je to bas aktuelno, sa drugom nisam dala da me tako poradjaju a presla sam 13 dana i dobila je ocenu 10/10 . Ako je sa bebom i mamom ok , nema potrebe se igrati sa prirodom i terati napolje a ako nije to je druga prica...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:36:06   
vukosava

IZVORNA PORUKA: tijatija

Ja pred prvi porodjaj nisam imala uopste strah, namucila se jesam pod indukcijom 8 sati neprestalno nenormalni bolovi a neotvaram se ni milimetar, sad na samu rec indukcija sva se najezim ... Indukciju su mi dali jer mi je pukao vodenjak a pl.voda je bila zelenkasata.


I ja. Meni su je dali jer sam imala bolove i bila otvorena 4 cm. A ne secam se tacno koliko ali cini mi se da su mi je dali u 8 ujutru a u pola pet popodne su skontali da sam ipak za hitan CR jer je stalno na 8 cm, boli uzas a ni makac dalje. A bebi otkucaji srca lose, davali su mi kiseonik masku i govorili da disem sto dublje... Svi se bili sjatili oko mene i onih monitora, trce uzurbano, a ja u glavi glumim neki zen kao nista da me to ne dotice da ne ne nerviram bebu... A vodenjak su mi probudili i bilo je zelenkasto...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:37:43   
MicinaMama
Glupost je kada se bilo koja tema i zakljuca,pa sta i ako se malo i prepiremo,pa i to je zabavno...bar imas sta da radis hehehe...
Ja se ne plasim drugog porodjaja,ali imam strah nekakav u kostima...svaku noc sanjam da krvarim dole,to tako realno sanjam da i kada idem u wc uvek pregledam gacice ima li krvi.Zabrinula sam se jako za bebicu i trudnocu,neznam hoce li sve ici kako treba ( to ni jedna od nas nezna)...ali stomak me boli cesto pa me sve zbunjuje.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:40:24   
vukosava

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Glupost je kada se bilo koja tema i zakljuca,pa sta i ako se malo i prepiremo,pa i to je zabavno...bar imas sta da radis hehehe...



I ja se slazem. Pogotovu na ovakvom forumu nek ih ima 100 na temu porodjaj. Kad mogu torte mogu i porodjaji. Iz razlicitih perspektiva user posted image Bez merenja sta je istina a sta zabluda.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:40:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: soni

citam , slusam razne price lepe i one manje lepe, iskustva....oko mene trudnice placu, razmisljaju, strahuju... ja mrtva hladn, uopste ne razmisljam o porodjaju kao o nekom bauku...ne plasim se...znam da moram izgurati ,izdrzati bolove, natrag mi nema...mislim pozitivno i to me drzi... mozda zato sto nemam iskustva ili sam malko fijuuuu


soni takav stav i trebauser posted image user posted image user posted image , tako sam se i ja osecala, na strah nisam ni mislila, jedva sam cekala da upoznam moju bebu...

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here