|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 18:30:11   
bea83
Redovno čituckam teme o dojenju,probleme kroz koje prolazite i psihički se pripremamuser posted image Daću sve od sebe pa šta budeuser posted image Jedino ne znam da li postoji nešto što bih mogla da radim sadau trudnoći (tipa mazanja grudi i bradavica nekom kremom) ne bi li ih pripremila za kasnije?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 19:15:40   
Anoniman
Meni su preporučili da mažem bradavice ad kapima i to sam i radila. Pošto nisam mogla da dojim zbog prevelikih grudi ispumpavala sam mleko i davala joj na flašicu dok god sam imala (puna 4 meseca) a onda sam ostala bez mleka... Ali o tom po tom... Čekaj da vidiš kako će sve da izgleda kad se porodiš. Ja sam prestala pre skoro mesec dana da dojim i još mi nhisu splasle grudi da mogu normalno da obučem bilo koji brus... Kažu mi da obavezno nosim brus da mi se ne opuste grudi i po mogućstvu da sa njim spavam a ja ne mogu u Beogradu da nađem da kupim dovoljno velik samo da se u njega uvučem a kamo li da ga nosim stalno...

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 352
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 19:30:16   
bea83
Jojuser posted image Ja sam sad na 90-95b, videćemo dokle ću dogurati...
Grudi mažem pavlovićevom sa ad kapima tako da eto bar nešto....
Želim da budem pozitivna, trudiću se pa ćemo videti šta me čeka...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 19:31:43   
Olga75
ma kad se porodite dojenje ce doci kao nesto sasvim normalno i prirodno



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 19:58:36   
Anoniman
I meni je gadno, ne volim ni da vidim kad neko to radi, gadno mi je bilo i da mislim o porodjaju, trudnoca sucks,.... ali ja na to sada gledam samo na posao koji moram da obavim do finalnog proizvoda user posted image Posle cu da uzivam sa Gicanom, a dojenje, ma i to je posao kao o svaki drugi. Ko zna, kad dodje do toga mozda mi i bude i prijatno. Mislim da je glupo uopste razmisljati o tome. Js sam sa prakticne strane pripremila teren i iscitala sve u cilju sta je najbolje i cime mogu sebi da pomognem. Ali daleko o tome da razmisljam da nesto lose moze da mi se desi. A i ako se desi, to je normalno, nosicu se sa tim kad dodje vreme.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 20:03:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bea83

Jojuser posted image Ja sam sad na 90-95b, videćemo dokle ću dogurati...
Grudi mažem pavlovićevom sa ad kapima tako da eto bar nešto....
Želim da budem pozitivna, trudiću se pa ćemo videti šta me čeka...


Pre trudnoće bila 100 f, sad i ne znam...user posted image

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 356
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 20:05:20   
bea83
Ja se grozno osećam jer kad mi neko kaže kako je dojenje divno iskustvo i kako sa uživanjem to radi,ja samo mogu da složim facu i pomislim ....user posted image  Tad se osećam ko najgora buduća mama na svetuuser posted image user posted image

Al dobro možda mi nadodjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
29.11.2011 20:08:38   
Anoniman
Bea, neces biti losa mama ako ne uzivas u tome. Ja ne uzivam u trudnoci i ne mislim da cu biti losa mama. A dojicu iz prakticnih razloga i zato sto je to najbolje za bebu. Pa prezivecu ako mi se ne dopadne u medjuvremenu.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 358
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
30.11.2011 2:28:23   
Lilla
Ja nisam mogla da dojim, jeste mi zao zbog toga ali uopste se ne osjecam kao losa mama niti me grize savijest. Bilo bi super da je mogao sikiti ali Boze moj, nije ni prvi ni poslednji koji je odhranjen na flasicu. Bitno mi je da je sit i zdrav, da lijepo napreduje. I da, ona dva dana koliko je dojio ne mogu reci da su bila lijepo iskustvo, ni najmanje nisam uzivala u tome. Kako i bi kada se patio i on a i ja. Znala sam da ce tako biti dok sam bila trudna pa se nisam iznenadila kada se pokazalo da su moje brige da necu moci dojiti opravdane.  

< Poruku je uredio Lilla -- 30.11.2011 2:29:30 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
30.11.2011 10:47:44   
goda
IZVORNA PORUKA: bea83

Ali moje grudi su velikeeeeuser posted image i mogu da budu samo još većeee....I jako su oset_ljive pa ne volim preterano pipkanjeuser posted image a kad da zamislim da će to beba da vuče, grize, tegli......joooooj,zacrni mi se pred očima.....
Ali i ne vezano za to, dojenje me nikako ne privlači, ne znam zašto ali je jednostavno tako. To ne znači da neću pokušati da dojim. Vrlo dobro znam da je to najbolje za moju bebu i daću sve od sebe da joj pružim bar nekoliko meseci mog mleka, ali to ne znači da ću to zavoletiuser posted image Možda sam blesava, al eto to je moj jedini strah trenutno


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ne misli o tome da ce da tegli i da vuce,grize to kada pocne raditi mozes slobodno da prestanes da dojis jer ce biti velika beba. Nikada me nije ugrzla ali je jako lep osecaj kada drzi siku sa svoje obe rukice i mrda glavicu da je utrpa u usta po svaku cenu.
Nije bas lako prva 2 meseca dok se ne naucimo i ne nadjemo pozu koja najbolje odgovara(meni prija lezeci) a posle je milina,ja spavam ona rucka kad zavrsi pocne se mickoljiti ako hoce jos ja legnem sa druge strane,ako treba dam ponovo ako ne samo nastavim spavati. Cim otvori usta (da place)ja joj dam siku i ona ucuti,tako da mogu slobodno reci da nikada nije plakala do 7-8 meseci osim sto je 2 puta bolelo uho.

Zato ne strahuj i ako ne budes dojila to nije nista srtasno odrastu deca podjednako dobro i na flasicu kada ruckaju.


< Poruku je uredio goda -- 30.11.2011 10:56:43 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
4.12.2011 1:45:43   
mamicak
Meni je samo prvih dana bilo tesko dojiti i non stop sam se pitala kako cu ja sve to izdrzati. Pre porodjaja sam govorila da cu dojiti najmanje godinu dana (ako bude bilo mleka) i kada je doslo do toga cinelo mi se sve tako tesko.
A onda je usledio neki topli osecaj pri dojenju:) Osecala sam se tako posebno kada bih je dojila ( ii jos uvek) te momente nekako niko ne moze da ti ukrade:) sta god da se desavaa oko tebe, ti i bebac ste u tom momentu jedno:) i niko ne sme da vas ometa:) Ne mogu recima da opisem kako se divno osecam u tim momentima.
Koliko ona voli da rucka moju siku, toliko bih i ja nju pojela koliko mi je medena:) tu tako blizu mene:)
Zato bez brige i samo opusteno:) priroda radi svoje:)

< Poruku je uredio mamicak -- 4.12.2011 1:46:25 >


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
6.12.2011 20:44:06   
minam

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Meni su preporučili da mažem bradavice ad kapima i to sam i radila.


Gea kada si počela da mažeš AD kapi, jel pre porođaja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:02:57   
JAmy
Vidim da ova tema nije odavno posjecivana,al ja moram da je osvjezim i da trazim pomoc i savjet od vas.
Ja skoro od pocetka trudnoce,a posebno sada kada se blizi kraju,postala sam psihicki bolesnik zbog strahova koji me nikada ne napustaju,cak ni kad spavam(tad mi se javljaju u vidu nocnih mora).
Svi moji strahovi se svode na jedno-Da li je sa bebom sve ok?Ovo pitanje postavim sebi milion puta dnevno,i kao odgovor svaki put osjetim noz u srcu(al bukvalno me tako probode)pomisao da nesto nije kako trebauser posted image
Ja se trudim da bjezim od takvih misli,ali uzalud...tako jos vise ubijedim sebe da je ovo neki instikt,i da moj strah ima raloguser posted image
...a onda mi naravno bude jos gore.Ne volim da pricam o bebi kako ce da se rodi,ne zelim da smislim ime unaprijed,da nesto kupim....kad god osjetim da sam srecna sto cu je uskoro vidjeti iz glave me nesto opomene,i onda kazem sebi ''ne smijem da se radujem,da vidimo prvo hoce li sve biti kako trebA''...Na neki nacin,zabranila sam sebi da budem srecna!!!
POMOC!!!!Jesam li ja nenormalna ili je jos neka od vas bila ovako ubijedjena u razne gluposti,pa je na kraju ispalo sve dobro????

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu minam)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:08:21   
minna
Ja sam svaki cas razmislajala kako nije nesto ok, i stalno sam u sebi ponavljala kako necu biti mirna dok ga ne vidim zivog i zdravog, i bilo je sve u redu na kraju. Mogu da ti kazem ne brini, opusti se koliko god mozes, ali znam da ne pomaze mnogo. Ne znam zasto sam stalno tako razmisljala...valjda svako misli o tome, samo neko manje neko vise

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:09:39   
marince1
To je potpun o normalno.U stvari,u trudnoci je sve normalno i nista nije normalno user posted image
Ne brini,nije to nikakv predosecaj ,ni slutnja,nego sasvim prirodni strah od nepoznatog,briga za jednomaleno bice za koje si ti odgovorna.
Opusti se i uzivaj,kad vidis malog punoglavca sve ce ti to biti smesno user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:23:20   
Figaro88
Jamy to nije nenormalno.Ali ti si tu pod stalnim nadzorom,da nesto nije u redu znali bi to.To je sve strah i to je u nasim glavama,kada se porodis procice,mada sam se ja zbog toga toliko vezala za Andreu jos u stomaku da i sad ponekad tako razmisljam i ne mogu da se odvojim od nje ni na dan,a to nije bas dobro....A i u bolnici imas i previse slobodnog vremena a u isto vreme gledas svasta i cujes,i ona bi svakom takve stvari padale na pametuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:25:11   
JAmy
Minna,Marince,Figaro...user posted image ,hvala vam cure...
Tako mi je krivo na sebe sto svima znam dijeliti savjete tipa ''opusti se'',a ja sam kompletni psihicki bolesnik po pitanju strahova i nemogucnosti opustanja.Na 100 nacina sam pokusavala da pomognem sebi,i nisam uspjela.Vise mi znace vase rijeci cak i od savjeta dr koja mi vodi trudnocu...user posted image
Znam samo jedno,ne mogu vise da iscekam da se porodim,dok nisam otisla u neku psihozu user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:34:03   
Figaro88
Jamy user posted image Meni moja majka i sad ponavlja da nisam normalna user posted image ali ona ne zna koliki je to srah,pa joj je lako da prica.A sa drugom bebom cu izgleda biti jos gora posto vec sad imam napade panike,i svasta mi pada na pamet.U bolnici mi je bilo najgore,plakala sam svaki dan,a sa Andreom je sve bilo u redu...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 15:39:15   
peca

IZVORNA PORUKA: JAmy

Vidim da ova tema nije odavno posjecivana,al ja moram da je osvjezim i da trazim pomoc i savjet od vas.
Ja skoro od pocetka trudnoce,a posebno sada kada se blizi kraju,postala sam psihicki bolesnik zbog strahova koji me nikada ne napustaju,cak ni kad spavam(tad mi se javljaju u vidu nocnih mora).
Svi moji strahovi se svode na jedno-Da li je sa bebom sve ok?Ovo pitanje postavim sebi milion puta dnevno,i kao odgovor svaki put osjetim noz u srcu(al bukvalno me tako probode)pomisao da nesto nije kako trebauser posted image
Ja se trudim da bjezim od takvih misli,ali uzalud...tako jos vise ubijedim sebe da je ovo neki instikt,i da moj strah ima raloguser posted image
...a onda mi naravno bude jos gore.Ne volim da pricam o bebi kako ce da se rodi,ne zelim da smislim ime unaprijed,da nesto kupim....kad god osjetim da sam srecna sto cu je uskoro vidjeti iz glave me nesto opomene,i onda kazem sebi ''ne smijem da se radujem,da vidimo prvo hoce li sve biti kako trebA''...Na neki nacin,zabranila sam sebi da budem srecna!!!
POMOC!!!!Jesam li ja nenormalna ili je jos neka od vas bila ovako ubijedjena u razne gluposti,pa je na kraju ispalo sve dobro????


Ja sam bila slicna ponekad kao ti, posebno posle dva spontana koja sam imala, jedan u trecem, jedan u sestom mesecu.... imala sam u pocetku presije, samo da udjem u cetvrti, smiricu se, to se naravno nije desilo... pa je onda bilo, samo da udjem u sedmi, to se ni tad nije desilo, nisam se smirila, pa sam pricala, joj samo da se porodim, dA je vidim, da se uverim, i ja sam bila opterecena do te mere da sam imala nocne more, sto se u stvari samo nastavlja opterecenje preko dana, cime danju opteretis mozak to se nastavlja i u snu samo u cudnijem, ponekad groznijem obliku... posle kontrole kad cujem da je sve ok, ne verujem, kao da podsvesno trazim nesto da nije ok. Tesko je to, potpuno razumem sta pricas i kako se osecas user posted image Ja ako je ne osetim da se pomera, ako me ne sutira danas kao sto je juce, odma milion misli uglavnom crnih u glavi... a kamoli nesto drugo.

Ni ja nisam htela nista da kupujem unapred, ime nije imala kad se rodila, jedino sam popustila sa mm, a to zbog njega pa smo kupili pelene tetra i svedske, jer smo naleteli na jeftine, to je bilo da njemu udovoljim, ali nisam bila srecna zbog toga. A kada sam usla u deveti, i shvatila da palamudim, i da cu se uskoro poroditi, a da nemam nista za bebu, i da ne mogu ni nakoga da racunam sem na sebe, kao i da to dete nece moci da racuna ninakoga sem mene, iako ih ima jos, uozbiljila sam se, rekla sam, furamo mi [pa sta bude, nista ja tu mnogo ne mogu promeniti, samo sebi mogu a i njoj da napravim gore muceci svoj mozak, a mozak je cudo, u sta sebe covek moze da ubedi, to ne moze niko... user posted image Mene su takve misli prosle, i bas se trudim da ne razmisljam negativno, mislim da ce i tebe to proci, posebno kad se porodis, jeste da ce ti tad nedoumice biti jos vece, kad je ono zivo bice pored tebe a ne u tebi, pa da li je sve ok, da li dobro radim ovo ono.... Uzivaj u svojoj trudnoci, i ne opterecuj se nimalo, sve ce to biti u redu, maltretiranjem sebe nista neces postici ni promeniti, moze samo tebi da bude gore, razmisljaj o lepim stvarima koje vas cekaju user posted image ako ti znaci uvek mozes da porazgovaras sa nama, da podelis svoje nedoumice, strahove, ja sam pred kraj zauzela neki totalno drugaciji stav od onog koji me je pratio tokom trudnoce, i zao mi je sto sam se tako kasno trgnula, malo sam uzivala u svojoj trudnoci, ali boze zdravlja ispravicemo to user posted image


(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 16:02:50   
Zemunka85
Zene,

Ja sam ISTA takva. Jos u NOVEMBRU sam krenulavsa knjigama o autosugestiji i pozitivnim mislima. U decembru zatrudneh. Tako da sam dooosta saznala ali jos ne umem da primenim. Trudim se.
Mozak je nas najbolji saveznik i najgori protivnik.

Jamy imamo ISTE strahove.
Do te mere da na trudnocu gledam kao na rizik i divim se zenama koje imaju vise dece, jer se ja ne bih ponovo "kockala". KOCKALA? EJ!!!??? uZAS!
I dok je bilo sve savrseno plasila sam se, a kamoli od kako me uhvatise lekovi, kontrakcije, tokolize, skracen grlic..ali uspevam nekako, pa cim je osetim sve prodje.

Napred zene.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 17:13:21   
ana77
Ja sam celu prvu trudnocu provela u iscekivanju da li ce sve biti OK sa bebom zbog osrednjih rezultata double i triple testa tako da mi je to umanjilo uzivanje u trudnoci bas dosta. Bas sam bila u iscekivanu i bukvalno nista nisam spremila unapred za bebu - mada ne znam zasto kad bi beba dosla kuci samnom u oba slucaja - tako da su sve spremili moja mama, svekrva i muz dok sam ja bila u porodilistu. Posle se sve to sredi i kad dodje beba onda te naprosto preplavi ta ljubav (mada sam ja bila pala i u blazi oblik depresije posle porodjaja jer mi je nedostajalo "moje vreme"). Sad u drugoj trudnoci sam mnogo srecnija i opustenija :D :D :D!

Sta god da ti se desava - sve je normalno :D!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 18:24:52   
crazymama
i ja sam brinula tokom cele trudnoce zbog svega i svacega, a sada pred sam porodjaj brinem o glupostima kao sto su "samo da nema neki veliki mladez po sred face"... i slicno :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 18:38:33   
pandina
Peco user posted image

Zaista, svaka cast!




(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 18:55:13   
JAmy
Cure,hvala vam puno,neizmjerno mi znaci vasa podrskauser posted image
Ja imam samo vas i mm da mi budete rame za plakanje(moji najblizi su daleko).A mm mi je postalo zao sto sam i na njega prenijela svoje strahove,on jadan,sta ce,samo cuti i guta, jako se raduje al ta radost mu nepotpuna zbog lude zene koju ima,a musko je musko-ne moze da mi pomogne a bi rado,pa sad se trudim da sve akumuliram u sebi da bar njega ne ubijam u pojam svojim bolesnim idejama.
Znate kako,mnogo losih stvari mi se desilo u zivotu,a uz to sam jos i rodjena kao pesimista,a kao slag na tortu je dosao i spontani prije ove trudnoce,i ja sam ostala u ubjedjedjenju da nikada necu roditi(prije toga sam vjerovala da nikad necu ni zatrudnjeti)...
Prosto receno-prestala sam da vjerujem da se MENI mogu lijepe stvari dogoditi,a i kad pogledam svoj zivot unazad,osim mm koga jako volim,nikakvu srecu u zivotu nisam osjetila...user posted image
Samo da vidim bebu ocima,da je dodirnem,mislim da bih se promijenila,mislim da bi svi ovi strahovi otisli u nepovrat...
Probacu i sa nekom vrstom samostalne psihoterapije,moram nesto da preduzmem,stanje je vec postalo ozbiljno,i svjesna sam koliko i bebi skodi moj stres pod cijim sam uticajem 24h dnevno...

< Poruku je uredio JAmy -- 17.4.2012 18:56:33 >


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.4.2012 19:03:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: crazymama

i ja sam brinula tokom cele trudnoce zbog svega i svacega, a sada pred sam porodjaj brinem o glupostima kao sto su "samo da nema neki veliki mladez po sred face"... i slicno :)

e ovog sam se i ja plasila.user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here