|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:44:43   
tijatija
Ja da se nisam porodila za 20 min i mene cu hteli na CR, od 22h u 7 i 15 sam se porodila jedva!!! Napone nisam imala gurale su babice stomak sestrica je rukom drzala glavu i izvlacila horor, bolje da su me na CR. Rucno su me otvarala a onog finisa se vec ni nesecam najbolje user posted image A sto sam se rascepala i sto su me isekli mesec nisam sedela to je druga prica , ali dzabe kad oni forsiraju prirodni, pa taman i po cenu zivota user posted image
Ali kao sto rekoh, pravila nema , kako prodjes na prvom nemora da znaci da ces tako i sa drugom svaka trudnoca je razlicita verujte mi.
Ja cak znam zrenu koja je troje rodila prirodno a cetvrto se nije otvarala pa na carski.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 13:51:58   
MicinaMama
tijatija potpuno ti je isti porodjaj kao i moj,kao da si mojim recima govorila i meni su sve isto tako radili,i 7,5 h sam bila na indukciji i neotvorena cak rodila micu ali su me rasekli opasno.Samo sto se tice vodenjaka nije nam isto meni je ranije napukao vodenjak i iscurio do pola u roku 5 dana (mogla sam bebi da napakostim a nisam ni znala),nije mi bila zelena plodova.To nam je samo razlika.I jos sam pre toga lezala mesec u bolnici na konstantnoj tokolizi,a i mesec ranije sam se porodila nego sto treba a bebica bila masala 3520g i 53 duga.Kod mene su krupna decicauser posted image .
Ali ne plasim se porodjaja,kako god da bude neka bude,meni jos neznaju ovde kako da me porode,beba je dosta krupna a kratka max 53 za rodjenje,a ocekuju da se teziti oko 4200g ako i to ne predje heheh...
Sto se tice toga opustena sam,ali pomisao da se bebi nesto desi e to mi je muka,citam ovde nema cega nema pa cim nekoj se nesto desi ja odmah se uplasim mozda se i meni to dogodi.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 14:09:41   
jovicaa
Pogotovu na ovakvom forumu nek ih ima 100 na temu porodjaj. Kad mogu torte mogu i porodjaji.

user posted image
ali sveti sud je drugacije odlucio, tako da se mi obicne smrtnice apsolutno nista ne pitamo..
znaci mislite da manje boli porodjaj bez indukcije? mnoge zene tvrde da svakako boli...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 14:28:05   
tijatija
Mene licno manje boli bez, i to neuporedivo manje. Meni licno indukcija nije pomaga, ona treba da ubrza porodjaj , ja sam dobijala te sasave bolove a nisam se otvatrala, a zato neke zene koje nisu ni otvorene pod indukcijom se porode za 2 sata. Indukciju daju da ubrzaju porodjaj.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 14:30:38   
IVA 11
Ja sam pod indukcijom bila cijeli dan. I tek sjutradan sam se porodila, imali smo da umremo oboje.user posted image Ne bih vise indukciju za spas zivota. Jovice ja mislim da svakako boli, ali strah ti je sad, opravdano veci jer si vec imala jedno iskustvo...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 14:35:36   
MicinaMama
Ni meni indukcija nije nista znacila,ali bar sam uspela da se otvorim sa dva prsta na pet.Tj bila sam otvorena za mali dlan posle 7,5 sati indukcije i takvu me doktor porodio,ali naravno bas me sekao e sada neznam da li mi je sekao i grlic jer me je usivao i sa nekakvom masinom unutra,a i Mici se slomila kljucna kost bez obzira na raseceno bilo joj opet usko i ja sam dodatno popucala i sa rezom.Ma meni je to bilo nista,mogao je da me do glave sece bas me brigalo,a i te bolove sam predisala iako je i bilo tesko i nije mi prijalo da setam jer me je bol terao da padnem na kolena...lezanje mi je bilo nekako i lakse.
Zato se as i ne plasim poroda,znam da gore od toga ne mozeuser posted image ,a i to mi nije bilo nista jer sam samo razmisljala o tome da se resim sto pre.
E bolelo me je mnogo posle porodjaja,plakala sam od bolova dole,rana me bas bolela punih 40 dana.Jbg onda i ona rana od carskog reza mozda i nije tako strasna,ali opet rasecena ti bude materica.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 14:37:04   
MicinaMama
hehehe ja i neznam kako izgleda porodjaj bez indukcije tako da ne mogu da sudim koji je laksi,jbg mora da boli ili ovako ili onako...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 18:14:57   
jovicaa
ne znam... ja ne bih da rizikujem, ovaj put bih zelela epidural

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 18:24:50   
cockic
meni je lakse bilo drugi put,tj.krace je trajalo i kontrakcije su bile tek dva sat pred porodjaj i to sa indukcijom,prvim put me je mnogo vise bolelo isto prirodno indukovan porodjaj.
tako da ako je prvi bio bez epi mislim da drugi pu nema potrbe.ja svakako o tome nisam ni mislila gin.me je pitala na svakom pregledu da li hocu da mi da sta da spremim od analiza.mada ja stvarno nisam bila imala neke traume(komplikacije) sa prvog dao bog pa je tako.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 18:25:35   
MicinaMama
mene ako budu prirodno poradjali naravno da cu uzeti epidural,pa sto da ne!Pre svega besplatan je ovde....i zasto da se mucim ako vec mogu da imam olaksavajuce sredstvo a beba mi je krupna.Vise bih volela to nego carski,jbg ja sam operisala kamen na slepom crevi i vec imam oziljak na stomaku od 9cm tacno,a perisala sam pre 5-6 godina,sada posle poroda moram bruh da perisem i jos rez od carskog i masala!
Hahhaha bicu kao frankenstajnuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 18:29:22   
cockic
ja sam drugi put pred porodjaj imala veci strah ali to je zato sto sam znala kako to izgleda,nisam mislila da cu morati cr ili tako nesto strah od toga nisam imala.to mi nije palo na pamet da bi iznenada npr.morala na cr.dao bog pa i nisam morala.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 18:32:40   
ana77
http://www.youtube.com/watch?v=3sU7BglN7eM&feature=relmfu

Evo linka za emisiju "Menjamo porodilista", epizoda "Prirodni porodjaj" gde bas govore o tome koliko indukovan porodjaj zapravo nije prirodan. Ako imate vremena, pogledajte sve epizode (ima ih sest), sjajne su i puno govore o nasem zdravstvu ali i pomazu buducim porodiljama da saznaju sta ih ceka :)!
U jednoj od epizoda ("Nezeljeni ishodi") je i ona nasa forumasica koja je zbog greske lekara izgubila dete. Mozda bi neko od moderatora mogao da stavi linkove ka svih sest epizoda ove emisije negde jer su sjajne, a nisu komercijalne - ni jedna tv osim B92 info nije htela da ih prikazuje, cak ni besplatno jer to nekome "gore" ne odgovara (da ne ulazim u dublju diskusiju).

Mene su pokusali da indukuju kad sam bila otvorena jedno 6-7 prstiju (tj. kad sam legla na sto) ali moja beba nije dobro reagovala i iskljucili su mi, hvala Bogu. Tako da mogu da kazem da je moj porodjaj bio uglavnom prirodan. Kod kuce sam imala kontrakcije oko 12h na 10min sto sam sve u hodu i setnji podnosila, popodne su postale bolnije, a znak za odlazak u bolnicu su bile kontrakcije na ispod 10min.

Drugo je kad pukne vodenjak ili postoji neki medicinski razlog da se ubrza porodjaj ali oni na to malo gledaju serijski kao i na sve kod nas u porodilistima :D!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 19:19:53   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ne znam... ja ne bih da rizikujem, ovaj put bih zelela epidural


Ja sam se poradjala prirodno, pa mi dali i indikciju i epidural, pa mi je izlapeo epidural (imaju tu broj sati na koliko smes da budes na njemu). I kad je izlapeo a ja bam u one veoma ceste velike trudove sat vremena dok nisu izvecali da cu ipak na CR... Tako da sam sve metode probala.

Oni tu indukciju ukljucuju samo da bi jedna zena krace zauzimala taj krevet/sto u porodjajnoj sali i samim tim uzimala vreme medicinskog osoblja. Gledala sam neki film Pregnant in America i tu su to tako postavili. Zasto uopste ubrzavati prirodni tok. Zbog osoblja i resursa.

A ceo zivot sam se plasila da zatrudnim jer mi je porodjaj bio nocna mora...

Kod mene: strah od nekog sledeceg trudnoce a sa tim i nekog potencijalnog porodjaja: OGROMAN. Neka hvala

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 19:41:47   
MicinaMama
Ma vazno je da sve prodje kako treba za majku i za bebu...to je ipak jedan taj dan i gotovo.
Jbg ja i u prvoj trudnoci i sada imam te pre-vremene kontrakcije i svaki Boziji dan strepim da se ne pocnem poradjati.Evo malo pre mi skocio pritisak 145 sa 97 i dobila sam kontrakciju a pijem tablete redovno.Sada sam bolje,napila sam se vode i istusirala mlakom vodom,nadisala svezeg vazduha i spao je pritisak a time i kontrakcija se smirila malo,stomak mi je malo omeksao i lakse mi je.

Opet mi taj porod kakav god,samo ako je na vreme i kada treba da bude i naravno da prodje dsve dobro za mamu i bebu,dodje kao olaksanje...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 20:53:28   
jovicaa
micinamama kakve kontrakcije imas? da li si na mirovanju? kakav ti je grlic?
ti si se bas posteno namucila na prvom porodjaju, nadam se da ce drugi ici glatkouser posted image i da ces se lepo otvoriti

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.6.2012 22:10:37   
MicinaMama
jovica ja tek sada videla ovde da si mi postavila pitanje.Pa dobila prave kontrakcije pre vremena i sada pijem tablete protiv kontrakcija kao sto je kod nes ginipral.Pa moram da mirujem ali ja to nemam kada.Grlic ovaj put mi je zatvoren,malo se skratio ali na vreme sam reagovala i sada moram da se pazim...bar koliko mogu.Nadam se da cu izgurati.Sa milicom sam trpila kontrakcije jer sam mislila da to tako treba idoslo je do otvaranja a onda i bolnica.Picu tablete do kraja,samo ako izguram do tada....Sada me muci pritisak,ali ne konstantno desava mi se da mi pozli kao danas.
Uh nadam se da ce drugi porod biti lagodniji pa kakav god.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.6.2012 12:54:50   
Anoniman
polako krece panika i kod mene

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 442
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
17.6.2012 15:13:46   
jovicaa
pa ti ces jos malo...
nemoj da se nerviras, samo trazi epidural. ti bar mozes u bgu kako hoces.. u kojoj ces se bolnici poradjajti?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.6.2012 18:19:28   
Anoniman
Pokusacu u DM , ako me ne prime onda opet Visegradska

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 444
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:19:35   
Mariya

Strasno se plasim porodjaja. svaki put kad idem na ctg, kad dodjem do porodjajne sale, meni pocne da lupa srce i tresu mi se ruke i treba mi sigurno jedno 5-10 minuta da se smirim. Skoro kao da imam napad panike, cim vidim onaj krevet u porodjajnoj sali.
Prvi porodjaj mii je bio uz stimulaciju, 4,5 sata, znaci nije bilo nesto dugo ali bolelo je najstrasnije, nije bas da je bio pesma, izdrzala sam, ali uzasno se plasim tog bola koji traje satima. Kad sam kuci ok sam, govorim sebi da sam jednom izdrzala, drugi put je uvek lakse, prezivela sam vec jedan porodjaj. Ali kad dodjem u porodiliste, gotova sam, noge mi se odsekuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:24:51   
Ipokrisia
mariya a sta najvise boli? kontrakcije ili posle dok beba izlazi ili sve ? user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:31:33   
Anoniman
Kontrakcije bole, izlazak i ne osetis, ali svaka zena ima svoj prag bola, tako da je najbolje ne slusati sta drugi pricaju, vec se prepustiti i docekato mirno dan Duser posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
  Direktna veza do poruke: 447
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:33:45   
mali_mis
Ipo, mene su kontrakcije vise bolele, jer kad je beba izlazila ja sam imala osecaj utrnutosti dole tako da nisam ni osetila neki bol. Ali sve zavisi od osobe do osobe, koliki prag bola imas. Kad beba izadje i kad ti je daju u ruke, vise ni ne razmisljas o tome koliko te je bolelo, jer te preplavi neki lep osecaj sto drzis u rukama tu malu bebicu koju si imala u sebi user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:36:50   
Anoniman
Ljudi, tj. zeneuser posted image se ne bi odlucivali na drugo , trece dete, da je to nesto toliko strasno, boli, ali sto kaze Mali mish kada vidis svoje dete, sve brzo zaboravis...

(odgovor članu mali_mis)
  Direktna veza do poruke: 449
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
16.9.2014 13:37:36   
Mariya
Kontrakcije bole. I one traju najduze. Naponi su vise neprijatni nego bolni, a kad beba izlazi, samo osetis da iz tebe izlazi nesto velikouser posted image ali to nikako ne boli. Najveci problem je sto u topoli nema epidurala, a necu u drugo porodiliste jer je u topolskom porodilistu sve super, lekari, osoblje, tretman trudnica. Moram da biram bol+komfor ili bez bola+nebriga.

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here