|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
29.7.2014 19:39:31   
zwezica _
Pozdrav, ja sam u 27 nedelji, prosle nedelje sam posle podizanja starije cerke malo prokrvarila, sto sam primetila nakon mokrenja, pa sam otisla odmah na pregled i ustanovljena je placenta previa. Dr je rekao jos i da je postavljena bocno, pa me zanima da li neka od vas zna nesto vise o tome?
Nisam imala do sada problema, sada mirujem kad god mogu i pijem utrogestan pored vitamina.
Da li ova dijagnoza utice na razvoj bebe, i koliko je rizicna ako mirujem i izbegavam naprezanja? Hvala unapred.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Položaj posteljice
30.7.2014 12:50:16   
superm
To je bila moja dijagnoza sa prvim detetom, ali ja sam bila uveliko u 9. mesecu. Uradili su mi odmah carski I sve je bilo ok. Jednoj mojoj prijateljici se to desilo u 24. nedelji. Mirovala je sve do porodjaja I bilo je sve ok. Slusaj doktora I srecno!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu zwezica _)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Položaj posteljice
1.8.2014 16:36:19   
zwezica _
Odmaram koliko mogu, izbegavam bilo kakvo naprezanje i zamor. Do sada nisam ni znala da mi je ta dijagnoza, radila sam sve po kuci kao i obicno, i sa starijim detetom, pa se nadam da sada posto pazim nece biti problema... user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Položaj posteljice
1.8.2014 16:55:04   
superm
Bice dobro

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu zwezica _)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Položaj posteljice
12.2.2015 11:48:48   
makic90
Dobar dan drage trudnice! user posted image
Usla sam skoro u peti mesec, aktivno osecam bebu vec 15-ak dana, a juce smo saznali da je devojcica user posted image Mada bilo nam je u sustini svejedno, s obzirom na to da ja imam 25, muz 30 godina i da nam je prvo dete user posted image
Nego, imam jedno pitanje, juce na kontroli mi je doktorica rekla da mi je posteljica na prednjem zidu i da ako se ne povuce cu morati na carski da se poradjam... Pa me zanima da li neka od vas ima iskustva sa ovim i kad je normalno da se posteljica povuce na zadnji zid???
Hvala vam puno unapred i puno srece u ostatku trudnoce! user posted image

(odgovor članu zwezica _)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Položaj posteljice
7.3.2015 0:38:23   
Valerie
da li to sto mi je posteljica na prednjem zidu povecava rizik od urastanja u oziljak od prethodnog CR? (perkreta/akreta) user posted image

(odgovor članu makic90)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Položaj posteljice
7.3.2015 6:54:38   
serpica
Valeri i ja sam to isto pitala,ne brini imas jedan CR iza sebe i mala je verovatnoca da uraste posteljica u oziljak. Ako ovo vidi Maslacak strucnje ce da ti objasni..meni je sad posteljica na zadnjem zidu pa mi kaze dr "jedno zlo manje" ali ja sam imala predhodna 3 CR pa je i oziljak veci a samim tim i rizik od urastanja. Cak i da uraste ne predstavlja prolem po trudnocu jedino rizik na porodjaju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Položaj posteljice
7.3.2015 10:38:27   
Valerie
hvala serpi, i meni ima smisla da je bolje da je na zadnjem, kad je na prednjem oziljak. ipak, valjda ce jos dosta da se pomera...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Položaj posteljice
7.3.2015 11:54:04   
branki*
VALERIE,MENI JE U OBE TRUDNOCE POSTELJICA BILA na prednjem zidu,a bio je carski rez oba puta,nisam imala problema oko urastanja,a koja je ver da se to desi,ne znam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Položaj posteljice
7.3.2015 14:16:05   
Valerie
hvala branki, to je dobra vest user posted image definitivno sada jeste preko oziljka, nadam se da ce se malo odmaci i da nece urastati. ja sam osudjena na borbu sa posteljicom, i prosli put i sada. user posted image ali ajde, kaze, pa resicemo i ako uraste. uhh bezveze, valjda nece.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Položaj posteljice
7.3.2015 14:19:59   
serpica
Nece ne brini,podicic se beba na gore ima jos vremena,kazem ti i ako ne daj boze uraste ne smeta trudnoci pratice to dr na uz,sve ce biti ok...maslacak mi je to strucno objasnila ali da ne lupam sad bezveze,sa brojem cr-a raste i verovatnoca urstanja posteljice,kod tebe je stvarno minimalni procenat.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Položaj posteljice
2.10.2015 13:02:25   
Animsaj9
Trenutno sam u 27 nedelji trudnoće . Na prethodnom uz dr mi je rekla samo da je plod nisko i da nosim pojas. Juce sam bila na Uz i rekla mi je da je posteljica nize tj 27mm od usca grlica. Onda je vaginalnom sondom merila duzinu grlica kaze dpbar je 40mm skroz zatvoren i tom sondo je onda merila kaze posteljica 10mm od grlica. Kaze da postoji mogućnost da se podigne do kraja kako beba budr rasla. Kakvo je vase iskustvo

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Položaj posteljice
2.10.2015 13:25:59   
janabons
Cesto je slucaj da se moze podici kako beba raste, ali pojas nosi obaveznouser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Položaj posteljice
2.10.2015 13:43:53   
Animsaj9
pa valjda ce i ja se nadam !user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Položaj posteljice
2.10.2015 20:20:02   
MAMAMAJ
Animsaj, meni je na prošlom uz-u posteljica bila na 25mm od ušća i dr mi je rekla da nam do 8.og meseca to nije tema razgovora, jer će fo tada beba ubrzano da raste, i samim tim povlači posteljicu.
Biće to sve ok, draga. user posted image

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 2.10.2015 20:21:03 >

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Položaj posteljice
7.10.2015 17:08:47   
AleksandraSlaven
Zna li neko nesto o ovome ja sam bila kod ginekologa druga mi je trudnoca i kaze da mi je posteljica sa desne strane znaci ni napred ni nazad i sam je rekao da je to cudno ali da se desava u prvoj trudnoci mi je bila na zadnjem zidu a sada ovo prvi put cujem ima li neko takvo iskustvo? Hvaala

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Položaj posteljice
8.10.2015 17:54:17   
Animsaj9
Aleksandara mislim da to nema veze, bitno da nije preko grlica.

(odgovor članu AleksandraSlaven)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Položaj posteljice
9.10.2015 12:31:43   
muzicarka
Za AC je vazno gde je posteljica, zapravo, veci je rizik ako je na prednjem zidu, tako mi je dr. rekao.... Ja sam u 17 nedelji i dr. mi nije merio koliko mm je posteljica od grlica....Da li to treba da se meri a meni nisu? Doduse ni u prvoj trudnoci mi nikada nisu merili niti sondom niti bilo cim?!!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Položaj posteljice
9.10.2015 15:58:29   
Animsaj9
Verovatno je na uz video da je ok i da nije nisko. Mada je 17nd prerano da se govori o konačnom polozaju posteljice.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Položaj posteljice
9.10.2015 17:29:55   
muzicarka
Sigurno si u pravu....

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Položaj posteljice
30.10.2015 18:06:53   
Animsaj9
Bili smo danas na uz.... 32nd trudnoce posteljica se podigla, sad je delom na fundusu i zadnjem zidu! user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Položaj posteljice
1.11.2015 16:19:56   
muzicarka
E super user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Položaj posteljice
1.11.2015 16:40:57   
Animsaj9
Dauser posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Položaj posteljice
5.12.2015 10:31:24   
muzicarka
Sada sam 25.ta nedelja trudnoce i na uz , pre 2 dana, dr. mi je rekao da mi je posteljica nisko i na zadnjem zidu, 5mm od usca.... Vidim iz postova da nikome nije tako blizu, bas sam zabrinuta.... Na sledeci uz mi je rekao da dodjem sa punom besikom posto ne moze bas dobro da vidi....Nije mi rekao ni da lezim, ni da mirujem, nista...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Položaj posteljice
5.12.2015 11:45:43   
Animsaj9
Podiće se ona kako beba raste i meni je bila na 10mm, a sad skroz na fundusu. Nemoj dizati nista tesko, pripazi se malo, kad legnes noge u vis, jastuk pod guzu, i u slučaju da primetis krv javi se dr.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here