|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
4.3.2016 7:23:09   
vocicana
Moja posteljica je na prednjem zidu. Ne razumem kako je cas prednji cas zadnji zid. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Položaj posteljice
4.3.2016 10:25:06   
IvanaSK RR
Hahaha, dobro dosla u klub :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Položaj posteljice
11.6.2016 12:56:53   
Sandricak
moja je na prednjem zidu od pocetka, pila utrogestan jer je bila bas kod usca ali sad se pomerila od njega, ali i dalje prednjaci...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Položaj posteljice
3.2.2017 17:45:09   
MilenaJV
Sada sam 20 nedelja trudnoce,treca trudnoca.Prve dve su bile uredne sa prirodnim porodjajem.Imam 36g.Tripl test je bio 1:62 u 14.4 nedelja pa je ponovljen sa 15,5 kada je bio 1:167 na Daunov s.(u GAK-u)i zakazana amnio.za 06.01.2017.U medjuvremenu na redovnom uz. je potvrdjena Placenta Previa a analize CV i VG bris je potvrdio Streptokoku grupeB.Inace imam jake bolove(uglavnom nocu)Pijem Palitrex na 6h/po 1;utrogestan 3x1;magnezijum od 300mg.U bolnici su mi rekli da pre 24 nedelje ne daju nista osim utrogestana;jedino ako ne krvarim(do sad nisam).Da li ima nekog sa slicnim iskustvom i sta dalje da ocekujem i kako da smanjim kontrakcije ;inace strogo mirujem!Samo do toaleta ali kontrakcije i dalje jake i velika nervoza sa nesanicom!

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Položaj posteljice
4.2.2017 9:07:18   
vocicana
Placenta previa je veoma del;ikatno stanje zbog koga se trudnoca tretira kao visoko rizicna. Moj tije savat da sa mirovanjem nastavis, najstrozijim!!!! Nista osim Utrogestana i nema se za koriscenje, ab pijes da se zastitis, ta beba sa velikom verovatnocom na svet ce doci ranije, zbog tog polozaja posteljice. Tvoje je da mirujes, nista drugo ne mozes, a bebino da ceka mirno bar do 35-te nedelje. Bices porodjena carskim rezom, to da znas, samo izdrzi sto duze. Mozda bi mogla piti caj od virka, koji ce ti ojacati muskulaturu materi, po jednu solju caja dnevno, jer si davno iza prvog trimestra. Srecno i zelim ti sve najlepse. Javi nam se makar kada se porodis, mada ti ovde moze biti sjajno, druzenje i da ubijes vreme dok cekas u lezecem stavu svoje trece zlato.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MilenaJV)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Položaj posteljice
4.2.2017 13:18:32   
choopa choops
Ja sam imala jake kontrakcije i slab grlić, preležala sam cijelu treću trudnocu. (I prve dvije nisu bile sjajne, ali ova treća me je "dokrajčila" user posted image ) Pila sam utrogestan, čak u jedmom periodu i 3x200mg, a Mg na svoju ruku. Na kraju su mi se pojačale kontrakcije oko 32 nedelje kad sam završila u bolnici na injekcijama Gyniprala. To je to od terapije. Ti imaš placenta previu i jasno ti je da moraš da miruješ, nem ašta. Brzo će i to proći, držim fige da što bezbolnije prođe user posted image E da i ja sam se u ovoj trudnoći napila antibiotika zbog urinarnih infekcija. Čitaj knjige, forum, a oko djece neka pomogne ko može, ti si sada zaduženo za to najmanje...Da li si na kraju odradila AC ili ne? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Položaj posteljice
11.3.2017 19:03:19   
Bunnyca
Placenta previa kao dijagnoza ne postavlja se pre 27 nedelje, upravo zbog toga sto postoji sansa, i nada da se ona do 32 nedelje sa rastom materice malo podigne.
Jako je bitno da doktor na svakom pregledu premeri koliko je posteljica nisko, koiko je udaljena od usca ili da li prekriva usce.
Meni je u 23. nedelji izmereno 24mm od usca, doktor je rekao da je prilicno nisko i da se nadamo da ce se do sledece kontrole u 28. nedelji podici inace je dijagnoza Placenta previa marginalis kod mene. Sam polozaj posteljice da li je na prednjem ili zadnjem zidu je potpuno nebitan, bitnije je dakle koliko je daleko od usca i gde je pupcanik.
Nadam se da ce se javiti neko ko je sa ovom dijagnozom izgurao do krajauser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Položaj posteljice
13.3.2017 10:41:51   
krin 40
Bunnyce.već sam pominjala u temi,moja prijateljica koja treba uskoro da se porodi(38 nedelja)nosi jakoo nisko.Od samog početka mnogo teži slučaj od tebe i sve je ok.Ne brini.Od kraja petog meseca ne može normalno da hoda,leži.Celu trudnoću prate bolovi i spavanje u polusedećem položaju.Ma užas.I eto..biće to sve ok

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Položaj posteljice
14.3.2017 9:45:40   
Zemunka85
Ja sam u prosloj trudnoci imala nisku postaljicu, ali msm da nije bila to previa marginalis, vrv za nijansu visa i meni je zavetovano mirovanej i smanjenje aktivnosti pod obavezno. To je bilo na ekspertskom UZ u 21 nedelji.
Ovaj put, na Dabl testu - na ledjiva, visoko. Videcmeo jos ....

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Položaj posteljice
17.3.2017 21:05:59   
tamara837
Kod mene je spreda i sad i na prosloj kontroli sad sam 22+5 pise na nalazu spreda do umu..sta god joj to bilo

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Položaj posteljice
17.3.2017 22:39:02   
Bunnyca
Tamara, bice da je spreda do usca, da je tako napisala.Meni pise sa zadnje strane 24mm od usca

(odgovor članu tamara837)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Položaj posteljice
17.3.2017 23:21:24   
ZonaStaša
Drage trudnjačice, tacno je i da posteljica odredjuje pol beke. (Barem kod mene) Sa leve strane-devojčica 👱
Kakvo je vase iskustvo?

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Položaj posteljice
18.3.2017 7:59:29   
branki*
nije to tacno,nema veze.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ZonaStaša)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Položaj posteljice
18.3.2017 8:50:00   
krin 40
Položaj posteljice nema veze sa polom bebeuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Položaj posteljice
18.3.2017 15:45:39   
IvanaSK RR
Ni kod mene to nije imalo nikakve veze.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Položaj posteljice
19.3.2017 0:03:57   
ZonaStaša
http://www.yumama.com/trudnoca/pregledi-u-trudnoci/14389-razmzijeva-metoda-koja-otkriva-pol-deteta-vec-na-prvom-ultrazvuk.html

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Položaj posteljice
19.3.2017 1:21:10   
MicinaMama
Kod mene nikako nije tacno,sa 7 nedelja bila je na dasenoj strani gore i curica je.

I sada je placenta gore na unutrasnjoj strani.

(odgovor članu ZonaStaša)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Položaj posteljice
6.9.2017 22:31:30   
mama Jo
A kad je posteljica nazad?? Ima li to neko znacenje za porodjaj recimo?
Prva trudnoca posteljica visoko napred, a sada nazad...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Položaj posteljice
7.9.2017 8:37:31   
krin 40
Nema

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Položaj posteljice
7.9.2017 10:55:39   
isidora88
Meni je na prednjem zidu visoko

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Položaj posteljice
7.9.2017 13:34:16   
mama Jo
Prednji zid visoko - tako je i meni bilo u prvoj trudnici, a sada nazad visoko

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Položaj posteljice
7.9.2017 13:35:33   
krin 40
Meni sva tri puta zadnji zid visoko

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Položaj posteljice
7.9.2017 23:11:15   
mama Jo
Prosto gde bebce nadje najbolji polozaj, tu se ugnjezdi kod svoje mamice ❤

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Položaj posteljice
8.9.2017 8:45:19   
krin 40
❤❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Položaj posteljice
26.9.2017 10:06:48   
Mimi87
Zdravo cure, u 18-oj sam nedelji, na zadnjem uz pregledu mi je ustanovljeno da mi je placenta na prednjem zidu, ali marginalno user posted image
Sta to znaci? Pitala sam istog trenutka dr, medj ostala sam uskracena za odgovor, da li je to placenta previa ili sta vec? Ne pise mi u dijagnozi previa, samo da je postavljena marginalno. Hvala unapred user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here