|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 21:25:41   
pari
Razumem te Maraj...

Ja sam sad pocela da razmisljam o M...on prilicno vice stalno. I ja ga malopre pitam da li dobro cuje i on mi kaze ne...e sad, da li je stvarno tako ili on to sad izmislja. Ali mislim da cu ga odvesti kod orl

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 21:26:42   
Misha i Ljisha
Maraj ali ako njemu u glavi od starta cipela zvuci kao cipeka npr on cuje cipeka i vezuje za cipelu i izvrsava. Zato te reci kojw i govori govori nepravilno. Tako mi je rekla dr. Ne cuje dobro  cuje na nacin na koji cuje i nepravilno reprodukuje. Kao deda. On mog tatu zove nena. Vidi se da se njemu obraca sa nena, kad kazem zovi dedu on vice Neenaaaa! Znaci on deda cuje nena


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 21:29:00   
Tiziana
Misho, moj L je izvadio krajnik jer nije cuo. pisala sam o tome neki dan negde. Ali su dobrih 6m pokusavali da poprave ravnu crtu na timpanometriji.Mi smo shvatili da on ima problem tj da nas ne cuje kad mu pricamo sa ledja ili sa strane, da nas cuje samo kad gleda u nas. i to je zaista strasno..imao je 3 god, ali kao sto sam pisala, on je jako rano propricao i jako cisto i lepo iako je vukao taj krajnik ocito jako dugo, sto smo nakon toga shvatili kad smo unazad vratili film. izvadili smo treci krajnik sa 3,5 i kad smo dosli kuci ponasali smo sa sa njim kao sa pokusnim kunicem- a jel nas cujes sad, a sad.. vrteli bismo se oko njega kao ludaci..


Mislim da biste vi morali da vidite da on vas ne cuje, to nije nesto sto ne primetis. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 21:41:47   
Misha i Ljisha
Ja sad evo izvrsila eksperiment. Zapusila nos i rekla malo tise deda. I stvarno zvuci kao nena.


Ja nista jos ne znam dok se dodatni pregledi ne obave. Krenuli smo sad u to. Dr se danas cak ljutila i rekla kako nas nasa dr pedijatar nije ni pogledala. 
On cuje. Igra uz muziku ljudi moji. Pitala sam kako to. Kaze de on oset_i ritam to mu je verovatno i urodjeno ali opet kako on to cuje pitanje je. Znate kako ja se mesecima trudim oko njegovog govora da mu se skoro stalno unosim u facu kad mu pricam da me gleda u usta. Ali iskreno cuje on i kad ja viknem iz drugw sobe. Ne znam sta bih rekla. Do pre neki dan sam mogla ruku u vatru da stavim da cuje kao zmaj. Danas me je dr pokolebala a trazila sam od naseg pedijatra da nas posalje za svaki slucaj. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 22:00:07   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Misho, moj L je izvadio krajnik jer nije cuo. pisala sam o tome neki dan negde. Ali su dobrih 6m pokusavali da poprave ravnu crtu na timpanometriji.Mi smo shvatili da on ima problem tj da nas ne cuje kad mu pricamo sa ledja ili sa strane, da nas cuje samo kad gleda u nas. i to je zaista strasno..imao je 3 god, ali kao sto sam pisala, on je jako rano propricao i jako cisto i lepo iako je vukao taj krajnik ocito jako dugo, sto smo nakon toga shvatili kad smo unazad vratili film. izvadili smo treci krajnik sa 3,5 i kad smo dosli kuci ponasali smo sa sa njim kao sa pokusnim kunicem- a jel nas cujes sad, a sad.. vrteli bismo se oko njega kao ludaci..


Mislim da biste vi morali da vidite da on vas ne cuje, to nije nesto sto ne primetis. 




Tiziana dr nije rekla da ne cuje vec da ne cuje dobro. Kaze da on cuje samo mu zvuci kao da mu pricamo iz bunara. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 22:01:35   
flamingos
Ljisho,isčitah sve.Biće to sve ok.samo eto,da čovek brine.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 22:14:56   
vonavoj
Ne,ne,ljisha je u pravu,on od pocetka cuje pogresno i tako izvrsava stvari..

A sta kaze timpanometrija,koje slovo je?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 22:15:24   
Misha i Ljisha
Boze tek sad uzeh nalaz pisr otitis media serosa chronica i morbi tonsillarum et vegetationum edenoidium chronici. Timpanometrija obostrano kriva tip b. Bubne opne uvucene,matirane, hipertrofina tonzila i adenoidA. 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 22:43:09   
vonavoj
To je to,ali zaista ne znam kako vas pedijatar nije gledao usi..M su na svakom pregledu bile zamucene bubne opne..i onda kad nisu bile pod upalom usi..

Moram da naglasim,da M nikad nije slinavio,bas zato sto mu se sve slivalo nazad...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 22:48:38   
vonavoj
A da,sto se tice operacije i cekanja posle 3ce godine,to je praksa i kod nas u Pa,ali samo zato sto nemamo decijeg anesteziologa...



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Razgovori mama 10/20
27.10.2020 23:09:46   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: vonavoj

To je to,ali zaista ne znam kako vas pedijatar nije gledao usi..M su na svakom pregledu bile zamucene bubne opne..i onda kad nisu bile pod upalom usi..

Moram da naglasim,da M nikad nije slinavio,bas zato sto mu se sve slivalo nazad...



Ne znam eto i ova ORL kaze da nas dr nije uopste gledala. Pazi ona mene ne bi ni poslala kod ORL da ja nisam trazila 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 5:36:30   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.


Nego zaboravih juce da vam ispricam sta se desilo sa mojom D. Elem i ona se osisala na kratko posle mene. Odusevljena ode u skolu sa novom frizurom da bi se vratila i rekla mi " mama danas je bio ponizavajuci dan". Kaze smejale su joj se sve devojcice jer ima kratku kosu i govorile joj da izgleda kao decak. Ja sam iskrenk bila na ivici da zovem uciteljicu. Naravno nisam. Bice takvih situacija jos ihaj u zivotu. Rekla sam joj da sam ja odysevljena njenom i svojom frizurom. Da je najbitnije da se njoj svidja da oseca olaksanje na treninzima da krace susi kosu da je lakse opere i da je nista ne cupa. Ali ne mogu da se ne zapitam u kakvom mi to svetu zivimo. Pa ia ja sam imala kratku kosu kao dete mene niko nikad nije zezao. Mi umesto u 21. Veku da napredujemo i da se "udaljavamo" od takvih budalastina mi kao da zivimo u 18. Strasno.
Sa P krece procedura. Znaci von i vama je bila kriva tipa B?  
Ja danas skolu i odeljenska veca. Nikom nisam dala opomene. Mislim zbog celog sistema djaci iskreno nisu bas imali prilike da popravljaju ocene. Nisam htela da budem djubre. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 7:14:14   
Sanjica26 RR
Dobro jutro.

Ljiso, meni prica sestra da su se sestricu nekoliko dana za redom drugovi smejali sto nosi vockice, mafine. I sestra je rekla uciteljica. Ej, prvi razred. Meni su isto kad sam bila u nizim razredima zafrakavali. Mama je dosla da resava, jer je uciteljica bila bezobrazna. 
Jedva sam se probudila. I ako nisam legla kasno. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 8:00:25   
emicaa
Kako djeca mogu biti okrutna i bezobrazna,nevjerovatno.Bravo za njihove roditelje.Kad procitam ovako nesto strasno se iznerviram

T ode u skolu,D upravo ustao.Mazulja se oko mene

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 8:00:32   
Milena18
Jutro!
Ljišo, šta da ti kažem kad je mene koleginica na poslu kad sam se ošišala počela da zove "dečko", i to onako baš maliciozno. I moja M ima kratku kosu, sama je tako izabrala. Pored toga, ona nema gornje dvojke (ni donje, ali to se ne primećuje toliko), to je od mene nasledila, i već je jedna devojčica u vrtiću to komentarisala. Imaju četiri godine inače. Ja joj stalno objašnjavam da smo svi različiti i da je to jako lepo, da bi bilo bez veze kad bismo svi izgledali isto.
Sanjice, stigao te je umor.
Pari, kako nos?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 8:15:52   
vonavoj
Ljisho isto je M imao timpan B,ravna crta tako kazu..ma isto objasnjenje kao sto je tebi dr rekao..

Ja ne bi cekala ni dan...iskreno..od toga kako ce prerasti,da se saceka..ja sam rekla odmah,mi smo zakazali operaciju u novembru,kad je on imao 1.5g.. za 1 dan se dete oporavi,ali bukvalno..

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 8:19:44   
vonavoj
Ovo je vec za temu,operacija krajnika,izvinjavam se..

Joj,za kratku kosu,pa nas su za naocare zezali u skoli..dugo,dugo,corave...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 8:43:31   
jess021
Jutro mame!


Ljiso, sinoc sam procitala, ali nisam pisala. Bitno je da sad znas razlog, ne znam kod koga ste bili, ali znam, a verovatno i ti znas, da svi hvala Komazeca. Idi kod njega privatno i zavrsi stvar. 
Za D frizuru nisam iznenadjena jer smo neki dan pisali u tome, deca su danas.... Ne znam, koji termin da izaberem. Srce malo, sigurno je to pogodilo 🥺
L je nocas nesto kasljala pa sam bas lose spavala, danas prepodne necemo napolje, jer u 15h na igralistu imamo rodjus.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 9:13:52   
Maraj
Jutro
Ja odvela s u vrtic. Pa kuvala rucak. Sad sam prisela da nesto zavrsim na kompu pa cu na posao.
Ljiso, izmedju ostalog, moj klinicki posao jeste procena i da li dete cuje ili ne. Zato sam te sve ono pitala. Al ajd. Necu vise da komentarisem jer ja dete nisam videla, znam ga samo po onome sto ti pises o njemu.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 9:30:00   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Milena18
Pored toga, ona nema gornje dvojke (ni donje, ali to se ne primećuje toliko), to je od mene nasledila,


Ja sam to nasledila od mog tate user posted image Marko još uvek ima mlečne gornje dvojke, ko zna da li uopšte ima stalne.

Ljišo, kao neko ko je 20 godina ponosno nosio kratku kosu, mogu samo da kažem da sam procvetala kada sam se ošišala. Bila sam klinka, 19 godina, ali odjednom nisam mogla da se odbranim od muškaraca i komplimenata user posted image Eh mladosti user posted image

A D može da bude ponosna na sebe jer je ona u tim godinama stavila praktičnost iznad svega (ja ne znam koje dete bi se ošišalo zbog treninga jer je shvatilo da je tako lakše) to se zove zrelost, ako mene pitaš. I posvećenost nečemu. Te devojčice joj nisu ni do kolena.

Dobro jutro inače user posted image sanjala sam da mi je drug doneo bebu (a ne kucu) koja je plakala i plakala a gluva noć, mi nemamo ni mleko ni flašicu... kuku probudila sam se unezverena.

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.10.2020 9:31:23 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 10:29:34   
emicaa
Provjeri ti jos jednom sta cete dobiti 😊

David gleda neku jako glupo emisiju ali eto on je odusevljen.Neki pas sto kobajagi prica

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 12:23:11   
vonavoj
Milena,ti si trazila barbiku,i stvari, evo vidi..


user posted image Ana,ijaoj,kakav san..samo da znas da su i psi kao bebe,tako mali..

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 13:10:24   
emicaa
Von osim sto ima ne trebju pelene,podoj,duda i ne mora ga drzati u rukama da bi napravila rucak 😂



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 13:13:36   
Ana RR
Ma samo da brzo nauči da nužbu obavlja napolju, sve ostalo će biti lakše čini mi se. Velika je odgovornost, mi se već dugo dvoumimo da li ili ne, ali prelomismo pa kako nam bude user posted image

A san.... pa kupio mi mm pre neki dan femisan kapsule (zbog pms-a, ciklusa), rekoh jel ti znaš da je ovo i za plodnost user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.10.2020 13:15:54 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Razgovori mama 10/20
28.10.2020 13:34:58   
emicaa
Pijes li ih 😄

Znam da odosmo u off,ali samo ovaj put.Jedna poznanica ovde nabavila kuce zlatnog retrivera.Kaze da je jako brzo naucio,i da po cijelu noc ne izlazi.Ako cuje nekoga od njih da je ustao u wc onda hoce i on,ako oni ne ustaju onda i on miruje

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here